Şimdi Ara

Dünyanın en iyi tv'si Pioneer LX5090 Tr listelerinde(İnceleme,fotolar) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
29.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tv garantisiz veya spot olarak 4000tl veya altına bulunabilir mi ? Veya Sony 52W5500/4500?
  • o fiyatlara bulmanız çok zor
    quote:

Orjinalden alıntı: Umutcan

Bu tv garantisiz veya spot olarak 4000tl veya altına bulunabilir mi ? Veya Sony 52W5500/4500?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Umutcan

Bu tv garantisiz veya spot olarak 4000tl veya altına bulunabilir mi ? Veya Sony 52W5500/4500?

Pio 5090 dan bahsediyorsan SAKIN>>>DBank ve bazı tiplerin elinde olan panelleri ALMA!!!
    Pio için gideceğin adres DIGICOM dur OK++

Ayrıca gitmenede gerek yok arıyorsun 0sedan/ner0_06 yı sana en uygun fiyatlı Pio yu veriyorlar OK++
    Maceraya gerek yok

++++++++

yaw Beyler 5090 ın bu oranları doğru değil,kaldıki dünyada kimse böyle bir "muhabbet" de yapmıyor
    bunlar diğer Markalar içindir!!!

5090 da oran fazla gibi görünsede,bu serinin USA(5020) veya Avrupa da kullanıcı yorumlarında yine son derece düşük
    olduğunu görmekteyiz,bir tek Alper en "unlucky" kişi çıktı(AVF den böyle demiştik kendisine)sanırım sorunları bitti
    yada olayı kabullendi v.s bir daha gözükmedi kendileri

Gözüm kapalı tek tavsiye ettiğim panel Pio(hangi serisi olursa olsun!!)

PDP ve LCD olarakta "genel" izlenmede yine en başarılı panel Pio lardır

KRP Monitör/USA ELIT ler ise "REFERANCE" tırlar>>bakın bunlar PDP/LCD içinde en iyi panellerdir+

X45x Renk üretim/işleme(LED in artısı olmasına rağmen!!) Referance kadar genel hatlarıyla iyi değildir!
    ayrıca XS1 ise zaten "Butik" bir panel olduğu için kategoriye bile giremez,hani süper v.s OK ama,hadi gidipte bunu alıp
    kullanalım bakalım nasıl olacak!!!

USA da bile alanı yok $ 12.000(65")

++

• Albani hocam yanlış anlamadıysam , Sony RGB 46X4500 Pıoneer 5090 karşılaştırmasında Pıoneer diyorsunuz doğrumudur ???
  • valla 4 bin altına bunun 42 sine bile razıyım ama oda yok piyasada
  • quote:

Orjinalden alıntı: Am@deus

Albani hocam yanlış anlamadıysam , Sony RGB 46X4500 Pıoneer 5090 karşılaştırmasında Pıoneer diyorsunuz doğrumudur ???

Mozart,selamlar

-Ben PDP ile LCD leri ayrı kulvarlarda değerlendiriyorum!!

-Sen şimdi LED dersen(bugün için ve tabiki XS1 leri zaten saymıyorum);bende sana X45x derim OK+

-Sen şimdi PDP dersen o zamanda sana 5090 derim OK++

Yok illa,kulvarı filan bırak hepsini karma yap dersen o zamanda 5090 derim yani bu kadar basit dostum

LED ler daha oturacak!! ancak bir kaç sene sonra bakarım ben bunlara
    Üstlerinden bir kaç nesil geçsin sonra bakarız,yaw millet paramı basıyor kardeşim!!
    bir dünya para zaten bu zımbırtılar,üstelik ömürleride çok kısa

Ayrıca ömürleri uzun olsa bile(ki gerçekte çok çok kısa olduğunu insanlar bir kaç sene anlayacaklardır!)
    heriflerin adeta piyasalara her hafta panel vermeleriyle insanların kafaları allak-bullak oldu,bu çekik gözlü
    uyanıklar insanları "panel manyağı" yaptılar!!

Alıyorsun bugün paneli zaten 6/8 ay sonra eski model oluyor,birde bunun 2.elide yok,ya çöpe yada diğer odaya gidiyor
    Sonra gelsin yeni nesil bilmem ne özellikli paneller,yaw günah bu paralara be!!

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 16 Haziran 2009; 23:14:02 >

• Detaylı açıklama için teşekkürler hocam takıldığım bir husus olursa yine danışırım , saygılar...
  • Peki yakın zamanda fiyatı 4000tl veya altı olabilir mi ? Fiyatı çok yüksek şu an 6000tl olarak gözüküyor internette. Aslında garantisiz almayı bile göze aldım spot olarak, ama spot getiren yok sanırım.
    Normalde plazmaya oranla uygun fiyatlarından dolayı 52" full hd lcd satın almayı düşünüyorum ama fiyatı bütçeme uysa kesinlikle 5090 plazma alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 17 Haziran 2009; 17:36:15 >
  • 5090 için fiyatlar şu aralar 5000 lerde ilgilenenler için....
  • Vede yakında bitiyor!!!

Sanırım Pio/UK den artık Avrupa için,belirli ülkelere kontenjan dahilinde stoktan mal veriliyor ve sonbahar gibi bunların
    gelişi biter veya biraz daha önce!

5 kağıt para ayıran varsa panel işine hiç bu sıcakta dışarda dolanmasın panel arayacağım diye

++
  • Yeni nesiller geleceği için mi bitiyor üstad?. Ben yakın bir zamanda yeni bir 50 inç tv almak istiyorum. Şu an 42PV70 kullanıyorum. Onu yan odaya alacağım. 5090 ile 50PZ800 güzel tvler aMA önerilere de açığım. Alınabilir en uygun garantili fiyatlar nerededir.
    * yardımlarınız olursa sevinirim.
    NOT: Plazmayı aratmayan LCD tv de tavsiye edebilirisiniz.
  • Arkadaşlar, 50PZ80E ile 50PZ800 arasındaki farklar nelerdir. Özelliklerine bakınca sadece1 HDMI çıkış fazlalığı var gibi. Başka fark göremedim. Bilgisi olan var mı? Selamlar.
  • Bütçen 5090 için OK ise hiç Pany ye filan bakma boşuna!

PZ80/800 bildiğin gibi eski seri yani 2008 model,ancak çok hesaplı/uygun 800 bulabiliyorsan ve Tekofaks Garantili o zaman alabilirsin
    ama 5090 ın günümüzde 4,8/4,9 gibi rakama gelmesinden sonra PZ800 kaça alınır ve nerede bulunur bilemem gari!

80/800 arasındaki fark İşlemcideki çok ufak bazı farklar ile diğer fiziki farklar ve 80 de bildiğim kadarıyla 50" yok;800 de var,
    ben zaten bugünden sonra PDP de 50" altını hele hele FULLHD de hiç tavsiye etmiyorum!

++
  • peki 60inç içinde 6090 geçerli diyebilirmiyiz sonuçta fiyatlar çok yüksek bu kadar para verip 1 sene sonra hüsrana uğramak istemiyorum
  • Pioneer plazma üretimi durdurdu. Bunları alıp da gelecekte yedek parça ve servis hizmetleri ile ilgili hiç endişe paylaşılmıyor burada. Oysa ben de LX 5090 düşünüyordum ama bu durum canımı sıkıyor, görüşlerinizi paylaşırmısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolce vita

Pioneer plazma üretimi durdurdu. Bunları alıp da gelecekte yedek parça ve servis hizmetleri ile ilgili hiç endişe paylaşılmıyor burada. Oysa ben de LX 5090 düşünüyordum ama bu durum canımı sıkıyor, görüşlerinizi paylaşırmısınız?

pioneer gibi bir elektronik devinin kullanıcılarını ortada bırakmasına ihtimal dahi vermiyorum.Neticede pioneer yerinde duruyor.Birde bu meretler bozulmuyor ki diğer markalardan 100 tane servise gidiyor pioneer dan 1 tane ya gidiyor ya gitmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolce vita

Pioneer plazma üretimi durdurdu. Bunları alıp da gelecekte yedek parça ve servis hizmetleri ile ilgili hiç endişe paylaşılmıyor burada. Oysa ben de LX 5090 düşünüyordum ama bu durum canımı sıkıyor, görüşlerinizi paylaşırmısınız?

Kardeş sen almayı düşünüyorsan ve 5 kağıt gibi bir bütçen varsa hiç düşünme al!!!
    Hatta paran varsa 6090 da alabilirsin

Ancak yakında bunlar bitiyor ona göre,fiyatlarıda çok fazla ucuzlamaz,çünkü o süreçte zaten paneller bitecektir!

++

Sen herhalde dandik Çin yada başka ülke markaları ile filan karıştırıyorsun Pio ları!!

.....yedek parça ve servis hizmetleri konusunda konuşulacak zaten bir şey yok,bilende yoktur bu işi burada teknik olarak!

Ben sana kısaca anlatayım(bunlar dediğim gibi dandik üretici değil,İsmi yeter bir üreticidir!!)

A-Satış stokları tutulur(Pio burada fazla tutmayacak çünkü malların devamı yok9
    B-Servis stokları tutulur(burada ise yeterli stok her zaman bulunacaktır! bu stoklar birebir panel(TV değişiminde kullanılmak üzere bulundurulur)
    C-Modül ise zaten yeterince stoklarında vardır ve Servis aşamasında gerekirse ilerde kullanılacaktır(örneğin birebir panel değişimi yapılmayıp sadece
    Modül değişimi yapılabilir,bu olay şimdilik uygulanmıyor!!)
    D-Diğer tüm elemanlar ise yan sanayiden alınıyor(Çin dahil) ve burada hiç bir sıkıntı olmaz(M/B;I/OB hatta Chipset v.s v.s)

Daha çok fazla teknik detayı vardır ama kafanızı karıştırmayayım bunlarla!

++

• Merhaba Can Ağabey,

Ben kaybolmadım merak etme. Son gönderdikleri- dışı benim içi onların olan- paneli gözlemlemeye devam ediyorum. Tam 1 ay oldu; sağ-üstteki karıncalanmayı henüz yapmadı. Gavurların dediği üzere: "Fingers crossed" .

Diğer yandan bu Kullanıcı+Drive Mod 2 (100 Hz.) modunda yabancı forumlarda onlarca kişi,ben dahil, "flashing" sorunundan şikayetçi. 2009 modellerde bu sorun yok. Ama 2008 üretimlerin neredeyse hepsinde var. Yazılımsal olabilir. Zira tv yazılımlarını belirtenlerin 0103 ve 0104 olanlarının plazmaları sorunlu; 2009 üretimi olanlarda 0105 yazılımı olduğunu söyleyenlerin ise böyle bir problemi yok.

Her programda bunu gözlemleyebiliyorsunuz ama özellikle maç izlerken yeşil sahada göz kırpması şeklinde bir efekt oluşuyor. Futbol maçında fark etmemek imkansız. TV, yaklaşık 10 saniyelik periyodlarla bunu yapıyor. Movie Mode (Film Modu)'a geçersen sorun yok. Ama Film Modu, Kullanıcı'ya göre daha soluk. Böyle izlerim dersen ok.

Diğer alternatif de Drive Mode 1 yapıp + kullanıcı modu ile seyretmek. Tamam bunda flashing olmuyor ama bildiğin gibi 75 Hz taramaya geçtiğin için futbolcuların hareketleri kesik kesik görünüyor. Yani bu da ideal çözüm değil.

Şu an bunun çözümünü araştırıyorum. Bu arada belirteyim: şanssız olabilirim ama asla saf değilim

Saygı ve sevgiler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper029 -- 19 Ağustos 2009; 17:00:07 >

• Alper merhaba

1-Daha öncede hem burada hemde yabancı,hatta USA da bir siteye bile yazmıştım olay şudur;

S/W ve bazı sonuçları ve oluşan bazı Bug lar v.s>>herifler henüz bunu çözemedilerki

2-Servisleri geç bir kalem,panel konusunda daha bırak TR yi yada Avrupa yı,USA da bile herifler uzun yıllardır panel
    kullanmalarına rağmen,daha işi adam gibi bilemiyorlar!gelen panelleri açıyorlar;ilk yaptıkları Soft yüklemek
    bu işte kaçak güreşmenin en basit yönü budur;şayet düzeldiyse,paneli aynen geri kullanıcıya postalarlar,baktılar olmuyor
    S/W iel bu sefer M/B değişir,olmadı bir kaç şey daha değişir v.s v.s yapılan budur ve genelde çoğu arıza bulunamıyor,
    ama dediğin gibi olay S/W ile ilgili ve bu panellerinde yakıtı S/W dir

3-Ama sanada herifler iyi hizmet verdiler bu arada,haksızlık etme sakın! SONY olsaydı,yanmıştın,bu herifler her bir şeye
    "NORMAL" diyorlar çünkü panele Kar yağmış(Clouding) ama herifler CCFL de de bunlar NORMAL imiş diyorlar
    Sen hiç kurcalama olayını OK++

4-"Flashing" aslında genel bir sorundur,Pio ya özgü filan değilki!
    Ayrıca genelde şöyle bir imaj vardır>>>LCD ler sorunlu ve PDP lerde sorunlar yok>>>bu külliyen yanlıştır,bozuk/hatalı v.s v.s panel olayı
    her iki tiptede hemen hemen aynıdır!!

5-013/014/015 SW ilede alakası olduğunu hiç sanmıyorum;Pio üretici olarak deneme tahtası gibi LGD/Samy/Phil gibi değildir !!!!
    böyle zırt-pırt F/W çıkarmak onlar içindir!!

Ancak kimse bir şey bilmediği için,böyle bazı tanımlamalar ve tahminler v.s nette dolaşıyor Pio için++

5-Settings (Pict.Mode) lardan zaten Movie ile Maç izlenmezki!!!
    User Mode ilede sorun olduğunu görüyorum aslında!

8/9G lerde bu bahsettiğin olay maalesef oluşuyor ancak genel olarak herkeste böyle değilsede,Motionhandling te bir sıkıntı olduğu kesin+
    Modül kaynaklı bazı Bug lar+DDriver sorunlarıda var ve benim tahminim o S/W lerde bunlara yönelik ama tam kesin çözüm yok gibi!!

++
    ülen gözünü seveyim benim ZF lerin,herifler cidden süper bir Chipset üretmişler;"very simple-but extremely very smart" aynen böyle diyebiliriz!
    "sıfır hatasız" bir Motionhandling ancak bu kadar yapılır!! ne ayar ne 100Hz ON/OFF nede Pict.Mode seçmek v.s bas gaza gitsin aynen

--Tenis/Cricket/Hockey/IceHockey/Polo v.s izledinmi hiç??? bozulma bu spor dallarında ciddi sorunludur??

--Camera pan-scan(to fast moving righ-left Camera position da) dediğimiz olaydada Pio bazen sırıtıyor diye şikayetler okuyorum!!

++
    valla onun için ben hala SD leri CRT den izliyorum panele üstelik hiç bir falsosu olmayan ZF ye sadece HD de geçiyorum!üstelik
    Motion da hiç bir hata olmamasına rağmen!

++

yaw panel demek dert demek

• çok güzel cihazda pahallı yav en azından benim için
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.