Şimdi Ara

Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ Zapals (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
135
Favori
116.599
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Sırf OlguErhan hocamıza teşekkür için yazıyorum bu mesajı...Allah razı olsun...

Emin bey geldimi G90

Daha gelmedi...Beklemedeyim...Geldiği gibi fotoları yapıştıracağım...

• Erhan bey muhit çok nezih komşunuzdum 4-5 sene kadar önce şimdi Kırıkkaledeyim..Özlemişim oraları selametle..
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Bunların kablo çekmeden kullanacağımız modelleri varmı önereceğiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cracker71

Erhan bey muhit çok nezih komşunuzdum 4-5 sene kadar önce şimdi Kırıkkaledeyim..Özlemişim oraları selametle..

İzmir çok güzeldir bildiğiniz gibi :) Emekli olunca yeniden bekleriz

http://www.yeniasir.com.tr/ekonomi/2014/06/18/emekli-cenneti-ege

• quote:

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

Bunların kablo çekmeden kullanacağımız modelleri varmı önereceğiniz?

Maalesef :( ama herhalde arka stoplara, frenlere, bu gibi sigortalara her yere araçlarda kablo kullanıyorlar. Gayet normal önemli olan onları güzelce gizlemesini bilmek :)

https://www.youtube.com/watch?v=YlpFOu4qcDo&feature=youtu.be belki video işinize yarar ( elbet görünen biraz kablo kalıyor )

• Bir tane siparis gectim konu icin tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Bir tane siparis gectim konu icin tesekkurler.

HAyırlısı olsun en kısa sürede kargo - kutu resimlerini bekliyoruz
  • G90 mı alsam derken bunu gördük. İkisi arasında bu daha iyi bir tercih midir hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar netlik için özellikle village.mov dosyasını indirin ( benim favorim )

-----> Buraya Tıklayarak indirebilirsiniz<-----

Bahsettiğim örnek video içinden bir resim : Saatte tahmini 50 km hızla giderken videoyu durdurduğumuz da, aracın yanından geçmekte olan çocuğun uyuduğunu bile resimden anlayabiliyoruz :)

Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ Zapals

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    neyle ödeyeceğiz nasıl sorunsuz gelecek nasıl güveneceğiz
  • olgu hocam aynaya takılan bir kamera lazım hem geri hem ileriyi göstercek .
    http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_64332.html
    mesela buna geri kamerası takılırmı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

quote:

quote:

hocam nasıl bir insansın yahu valla allah razı olsun, herkese üşenmeden cevap vermişsiniz.

benim sorum, bunu fiesta araçta nasıl kullanacağız? fiesta da dikiz aynası kutu gibi bir şeye bağlı, alttaki resimdeki gibi.

hehene

Kamera çok ufak o siyah noktalı yere rahatça sığar emin olun iyi ce üste takılır. Ya şimdi kamera elimde gece gece fiesta araç mı arayayım ( kaç modeldi )

siyah noktalı yere sığacağından emin değilim hocam. araç 2010 fiesta ama 2009 üstü tüm fiestalarda dikiz aynası bu şekilde bir kutuya bağlı bildiğim kadarıyla. madem 4 gün boyunca aynı fiyat geçerli, zamanınız olursa bir ara bir zahmet fiesta'da deneyebilirseniz sevinirim ancak özel olarak benim için lütfen uğraşmayın, denk gelirse şey edersiniz.

Yaw sığmaz ise bir sağına takarsınız

yahu hakikaten hocam, dediğin gibi olmazsa sağına, soluna takarız, böyle çok basit fikirler bazen insanın aklına gelmiyor.

bu arada izmirdeymişsiniz , fotoğraf sanırım poligon çıkışında çekilmiş. bende üçyol'dayım.

• Bu ürünü alsak
    75 Euro altı olduğu için gümrüğe falan takılma problemi olmaz değil mi ?

Teşekkürler

Edit: 1.sayfada varmış ctrl f le ararken buldum
    takılmıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert-TR -- 8 Şubat 2015; 1:17:18 >
  • Bir adet aldım. Bir süredir araç kamerası almayı düşünüyordum. Güzel denk geldi. Umarım kamera yada alışveriş ile ilgili sorun çıkmaz. Haber verdiğiniz için teşekkür ederim.
  • Bu örnek videolarda 30 saniyelik görüntü 75mb alan kaplamış . Peki 16 GBlık kartla ne kadarlık görüntü kaydedebilecek acaba? Aynı mantıkla çok az gibi görünüyor.
  • @SONADAM bende istiyorum nasıl yapcaz
    sipariş sayfasına geldim bütün kartları iptal ettirdim bir tek hsbc kaldı onda da hata verdi
    "Kartı çıkaran kuruluş MasterCard x-60xx kartını reddettiğinden işleminizi tamamlayamadık"
    dedi
    bankayı aradım bizimle alakalı değil paypal bize kredi kartının 3 haneli güvenlik numarasını 000 olarak bildiriyor dedi
    kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

neyle ödeyeceğiz nasıl sorunsuz gelecek nasıl güveneceğiz

Yurtdışı alışveriş konusunda bilgilerimi kısaca paylaşmak istedim çoğu kişi tedirgin paramız gidermi vs. :

1- Öncelikle güvenlik konusu Yurtdışı yurt içinden daha güvenli alışveriş neden mi ?http://www.firsatkovala.com/ adresinden eşim 15 tl ye 2 parça ürün almış adamlar ne telefonlara çıkıyorlar nede üründen haber var. Sonradan öğrendik
    dolandırıcılarhttp://www.sikayetvar.com/firma/detay/firsatkovalacom yığınla şikayet var haklarında.

Millet sanıyor ki kredi kartım ile alışveriş yaptım garantiyi banka veriyor yok öyle birşey. Müşteri hizmetlerini arayıp bir sorun bakalım bankanızın işte geçen ay kredi kartımla şu firmaya şu ödemeyi yaptım para iadesi istiyorum diye alacağınız tek cevap mahkeme olacak. O mahkemede muhatap bulabilirsen karşında 1.5-2 sene sürer avukatlık yol masrafları ile uğraş sonra vur kafanı duvara Allah tan sadece 15 tl kaçtı bana bu siteden. Üşenmedim aradım bankamı aynı cevabı aldım. Ya millet visco yatak almış 6 taksit diyorki 3. taksidi ödedim hala gelen giden birşey yok :(

2- Peki yurtdışı güvenli alışveriş nasıl olacak ?

Doğru satıcıları ve doğru ödeme yöntemini kullanarak.

3- Bu yöntem herkesin bildiği ve senelerdir kullandığı, Türkçe müşteri telefon desteği de olan Paypal'dır. Papal ne yapar ?

Ödemeyi yaptıktan 45 gün içinde gelmeyen ürününüz yada gelen problemli ürününüz konusunda tam para iadesi almanızı sağlar.

4- Paypal ücretlimi ? Hayır Extra ücret ödemiyorsunuz bu servisi kullanırken yada üye olurken. Tek olay belli bir oranı satıcıdan kesiyorlar. Ayrıca kur farkından size hafif bir fark geliyor ( 100 tl de 3-4 tl kadar ) o kadar. O Kur farkınıda yememek için videoyu izleyin ve bu ayarları yapın. Ayrıca bu kur farklı ayarları ile ilgili açmış olduğum konuyu okuyun ( imzamda adresi var )

5- Nasıl üye olup kullanıyoruz ?www.paypal.com.tr adresinden ücretsiz hesap açıyorsunuz. Bilgileri detaylı ve eksiksiz olarak doldurun.

Özellikle adres bilgileriniz ve posta kodu fln çok önemli satın almalarda ürünler paypal adresinize gönderilir çoğunlukla.

---Paypal'a Kredi Kartınızı da ekleyebilirsiniz fakat en güvenilir yöntem Sanal Kredi Kartı eklemektir.
    ---Sanal Kredi kartınızı Paypal adresine eklemeden önce en az bir 7-8 Tl yükleme yapın bakiyesi olsun.
    ---Daha sonra Sanal Kredi kartını eklerken hata verirse Kartınız Visa olsa Dahi Master seçeneğini seçip deneyin
    ---Benim kartım Visa olmasına Rağmen Sanal Kredi kartını Eklerken Master seçmek zorunda kaldım.
    ---Paypal Kartınızın doğruluğunu teyit etmek için karttan 7-8 tl yada daha azı bir para çeker ve 24 saat içinde o parayı size iade eder.
    ---Para iadesi sizin Extreniz de doğrulama kodu oluşturur o doğrulama kodunu üyelik bilgilerinden aktif etmenizi ister.
    ---Çoğu zaman illada doğrulama kodu girmeden Direkt olarak Sanal Kredi kartınızı paypal'a ekleyip 5 dakika içinde almak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.
    ---İşlemler uzun ve karışık görünse de toplamda 5-10 dakikada alışverişi tamamlayıp biten bir olay.
    ---Paypal adres bilgileriniz kesinlikle Türkçe karakter içermemelidir !!

"çğüşı" gibi karakterler yerine "cgius" karakterlerini kullanın yoksa aşağıdaki resimdeki gibi teslimat adresiniz çorba olabilir.

6- Paypal desteği olan bir web adresinden almak istediğiniz kamerayı satın alacaksınız. Örnekwww.ebay.com yada şu an da benim bildiğim www.gearbest.com www.foxoffer.com üye olmalısınız.

Normalde Türkiye'den internet üzerinden alışveriş yapabilen bir insan yurtdışından da çok kolay alışveriş olayını yapabilir. Zaten satın aldıktan sonra size takip numarası bildiriyorlar. O takip numarası 10-15 gün içinde PTT nin posta takibi ekranında görünmeye başlıyor. PTT kapıya kadar getiriyor.

Gümrük olayı : 75 Euro sınırı var. Tek kamera siparişinde hiç bir gümrük ödemedim satın alanlarda gümrük ödemediler tanıdıklarım. Bir kişi var arkadaş 700 tl lik bir cihaz aldı yüzde 10 vergi ödeyecek sanırım alacak ürünü 2-3 gün içinde.( Cihazı aldı 4 TL damga vergisi ödedi sadece :) Ama yüksek fiyatlı ürünlerde Yüzde 99 gümrük ödeniyor bizimki şansına yırttı denebilir ) Başka bir arkadaş Satın aldığı 800 tl lik Blackvue kamerası için 168 tl vergisini ödedi.

Bunun yanında Aliexpress.com adresinden de alışveriş çok daha basit. Onlarında sizi güvenceye aldıkları farklı bir koruma yöntemi var. Ürün gelmez ise vs. para iadesi alabildiğiniz. Üye olup adres bilgileri girip doğru satıcıdan Kredi kartınız yada sanal kredi kartınız ile direkt olarak ürünü alabilirsiniz. Farzı misal bu önermiş olduğum E-prance satıcısınında orda ilanları var aynı kamerayı orada da satıyorlar. Ben Paypal'a daha fazla güvendiğim için onu millete öneriyorum. Çünkü acemilik zamanlarımda satın aldığım dandik 39 $ lık ve bir çok üründe toplamda 100 $ dan fazla para iadesini gene PAypal sayesinde aldım. PTT Extra bir para talep etmez adresinize kadar ücretsiz getirir. Satıcılar ürünü Türkiye ye sokmak ile yükümlüler sonrası PTT nin işi. Yoksa Çin'de ki satıcı nerden bilsin bizim adresi teslim etsin dimi

Bir çok satıcı size takip no veriyor Fakat AliExpress sitesiniz en güzel tarafı 1 $ lık bile ürün alsanız satıcıların size takip no vermek zorunda oluşu. Takip no suz asla ürün yollayamıyorlar artık. Fakat Paypal seçeneği Aliexpress te artık bulunmuyor.

Bugün 2 parça ürün ihtiyacım oldu satın alırken video çekeyim dedim. Nasıl satın alındığını Paypal ile nasıl ödeme yapıldığını bilmeyen arkadaşlar için yardımcı olur. Paypal ve E-Prance üyeliği alınmış, Paypal adresine Kredi kartınız eklenmiş olarak farz ediyorum.
    Videoda mini 0801 için extra Takma yuvası ve Araç Çakmaklık şarj cihazı satın aldım. ( Babamın aracında da kullanmayı düşünüyorum kamerayı )

Video 1080P dir net görebilmek için Ayarını Sağ alt köşeden 1080P yapın lütfen.

Paypal ile satın alma : ve sonrası Videosu ( Gelen ürünler )

PTT 27 Kasım'da siparişini verdiğim ürünü Az önce getirdi. Hatta Satın alma işleminin basitliğini göstermek için üste Video çekmiştim. 23 gün ortalama 3 hafta sürdü.

Orijinalden alıntı: @bariscevik bilgiler için teşekkürler
    PayPal Alıcı Koruması
    Online satın aldığınız bir ürün elinize ulaşmaz veya tanıtımından farklı çıkarsa PayPal Alıcı Koruması ile %100 para iadesi alabilirsiniz. PayPal Alıcı Koruması, eBay veya başka web siteleri üzerinden tüm online alışverişlerinizi kapsar.

Hangi ürünler koruma kapsamındadır? Yalnızca gönderimi yapılabilen fiziksel ve kanunen yasaklanmamış ürünler koruma kapsamındadır. Bir ürünün satıcının tanıtımından farklı olduğu durumlara ilişkin birkaç örnek verebiliriz: bir kitap aldınız ancak elinize bir DVD geçti, yeni bir ürün aldınız ancak elinize kullanılmış bir ürün geçti, 3 ürün aldınız ancak elinize 2 ürün ulaştı, ürün teslimat sırasında hasar gördü, ürünün önemli parçaları eksik çıktı (satıcı açıklama yapmadı) veya orjinal bir ürün aldınız ancak sahte bir ürünle karşılaştınız. Satıcı ürünü doğru şekilde tanıttıysa ancak siz memnun kalmadıysanız, bu durum Alıcı Koruması kapsamına girmez.

Hangi ürünler koruma kapsamında değildir? Her tür alışveriş koruma kapsamında değildir.

Kapsam dışı ürünler şunlardır: dijital ürünler (fiziki olmayan ürünler), hizmetler, mülkler, taşıt araçları (her türlü), kişiselleştirilmiş ürünler, havayolu seyahati veya politikalarımıza aykırı ürünler (herhangi bir şekilde kanunen yasak ürünler). Ayrıca PayPal Alıcı Koruması arkadaşlarınıza ve ailenize gönderdiğiniz parayı kapsamaz.

Süreç nasıl işler? Alıcı Koruması sürecini başlatmak için ödemenizden sonra 45 gün içinde itirazda bulunmalısınız. Satıcıdan memnun olmadığınız bir cevap alırsanız, itirazda bulunduğunuz ilk tarihten itibaren 20 gün içinde itirazı hak talebine yükseltmelisiniz. İtirazınızı hak

talebine yükselttiğinizde, PayPal'dan bir karar vermesini istersiniz. Böylelikle talebi araştırır ve Kullanıcı Sözleşmemize uygun şekilde koruma kapsamında olup olmayacağınıza karar veririz.

https://www.paypal.com/tr/webapps/mpp/buyer-protection

AliExpress Üyeliğinizdeki İsim Soy isim Adres Telefon Posta kodu

bilgileri çok önemli.
    Kamera satın alan bir arkadaşımız ( @baybay ) oluşan bir yanlışlıktan ötürü PTT isim yazmadığı için ürünü Çİn'e geri yolladı. Daha sonra satıcı tekrar kargo etti PTT den teslim aldı. 30 gün kadar Extra kaybı oldu. Uyarılarından ötürü @baybay beye teşekkürler.

Çok daha detaylı bilgiler bu konuda ;https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=69942003 ( @Mr.Loney emeğinize sağlık )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 8 Şubat 2015; 9:26:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

G90 mı alsam derken bunu gördük. İkisi arasında bu daha iyi bir tercih midir hocam?

Gps li olsun diyorsanız G90 en iyi tercih.

• quote:

Orijinalden alıntı: hrnayn

olgu hocam aynaya takılan bir kamera lazım hem geri hem ileriyi göstercek .
    http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_64332.html
    mesela buna geri kamerası takılırmı

Kameralarda chipset ( içindeki elektronik ) çok önemli. Linklediğiniz ürün çok kalitesiz

Burada konuda incelemiş olduğumuz 2 farklı güzel ayna kamera var :

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=74988670&p=1#74988670

Ama bu kameralar chispet itibarı ile sadece ön tarafı çekerler. Bu cam gibi çeken Kamerayı geri görüş kamerası olarak malesef kullanamayız.

Aliexpreste ayna kamera ve çift kameralı-geri görüş kamerasıda olan binlerce ürün var fakat hepsinde benim netliğini hiç beğenmediğim "Allwinner" chipseti var. A yok alırım denerim diyorsanız birşey diyemem ama netlik anlamında sonuç kötü olacaktır :(

A122 ( diğer adı C20 ) güzel bir kameradır. http://m.aliexpress.com/item/1790721606.html

A122 kayıpsız netlik örneği indirip izleyin lütfen :
    https://www.dropbox.com/s/4gdv3m5auw670b2/2014_0626_081624_005.rar?dl=0

Forumda @Kraaz bey 1 adet satıyordu bildiğim bu kameradan

Gl8000 güzel kameradırhttp://m.aliexpress.com/item/1800875098.html?productId=1800875098&productSubject=Shadow-GL8000-Car-Rear-View-Mirror-DVR-Recorder-with-3-0-LCD-Full-HD-1920-1080P&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 8 Şubat 2015; 8:06:07 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam nasıl bir insansın yahu valla allah razı olsun, herkese üşenmeden cevap vermişsiniz.

benim sorum, bunu fiesta araçta nasıl kullanacağız? fiesta da dikiz aynası kutu gibi bir şeye bağlı, alttaki resimdeki gibi.

hehene

Kamera çok ufak o siyah noktalı yere rahatça sığar emin olun iyi ce üste takılır. Ya şimdi kamera elimde gece gece fiesta araç mı arayayım ( kaç modeldi )

siyah noktalı yere sığacağından emin değilim hocam. araç 2010 fiesta ama 2009 üstü tüm fiestalarda dikiz aynası bu şekilde bir kutuya bağlı bildiğim kadarıyla. madem 4 gün boyunca aynı fiyat geçerli, zamanınız olursa bir ara bir zahmet fiesta'da deneyebilirseniz sevinirim ancak özel olarak benim için lütfen uğraşmayın, denk gelirse şey edersiniz.

Yaw sığmaz ise bir sağına takarsınız

yahu hakikaten hocam, dediğin gibi olmazsa sağına, soluna takarız, böyle çok basit fikirler bazen insanın aklına gelmiyor.

bu arada izmirdeymişsiniz , fotoğraf sanırım poligon çıkışında çekilmiş. bende üçyol'dayım.

Evet denizmen durağındayım yürüseniz 10 dakika mesafe :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.