Şimdi Ara

Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 46 $ Zapals (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
135
Favori
116.593
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cumhur_a

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_375217.html

Link verdiğim ürün 36 dolara düşmüş. Cihaz özellikleri aynı mı acaba ?

Olgu hocam bu linkteki ürün alınabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nokmen

quote:

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_629144.html

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_628085.html

çift kamera ne dersiniz, birde bunlarda kapasitör yazmıyor ama 180 mah bataryalı yazıyor, kapasitör tam olarak neydi, bu şekilde daha mı iyi bir yorumlar mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: ercinoyman

quote:

quote:

çift kamera ne dersiniz, birde bunlarda kapasitör yazmıyor ama 180 mah bataryalı yazıyor, kapasitör tam olarak neydi, bu şekilde daha mı iyi bir yorumlar mısınız

Çift kamera derseniz bu en iyi model :

Pilli cihaz almayın bozuluyor o piller bir dünya dert uğraş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: ercinoyman

quote:

quote:

Çift kamera derseniz bu en iyi model :

Pilli cihaz almayın bozuluyor o piller bir dünya dert uğraş.

Hocam tavsiyen için çok teşekkür ederim ama 40doların üstüne çıkmak istemiyorum, direk şunu al dediğin var mı

• Şu kamera görüntüsünü delil saymayan, ceza vermeyen, bunları bu yollarda tehlike saçtıran bu sistem devam ettiği
    müddetçe bu adamlar yollarda ölüm saçmaya devam edecekler. 32. saniyede plaka kabak gibi.

Oysa, göndereceksin mektubu adresine, kayıt linkini de vereceksin, kendini izleteceksin, alacaksın ehliyetini 3 ay, basacaksın 3 puanı, tıpış tıpış gidip yatıracak 500 lirayı.

Kaydı gönderene de %10 teşvik vereceksin.

5 senede soyları tükenir yemin ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nokmen -- 31 Mayıs 2017; 15:53:14 >
  • nokmen kullanıcısına yanıt
    Her zaman söylediğim bir şey var, adam akıllı trafik denetimi yapacaksın, sadece topladığın cezalarla devleti idare edersin. (Rakam/miktar olarak belki imkansızdır ama elde edilecek gelirin büyüklüğünü anlatmaya çalışıyorum )
  • quote:

Orijinalden alıntı: lowradiation

Her zaman söylediğim bir şey var, adam akıllı trafik denetimi yapacaksın, sadece topladığın cezalarla devleti idare edersin. (Rakam/miktar olarak belki imkansızdır ama elde edilecek gelirin büyüklüğünü anlatmaya çalışıyorum )

Türkiyede trafik denetimi diye birşey yok. Çünkü o denetimi yapması gereken polis araçlarının nasıl kurallara uymadığını hergün görüyoruz.

Yurt dışında yaşadığım dönemde hemen her gün bir kaç aracın otobanda veya normal sokaklarda arkasında flaşları 10 km den görülecek şekilde yanan polis tarafından durdurulduğunu görürdüm. Bu hem o araca hem de onu görenlere öyle bir caydırıcılık veriyor ki inanamazsınız.

Türkiye'de adam önüne kırıyor, kırmızıda geçiyor, en sağdan gelip sola dönüyor, hah diyorsun arkamda polis var şimdi gününü gösterir. Sonuç malum herkes işine gücüne.

• ihbar ettiğiniz zaman emniyetten gelen cevap şu şekilde oluyor:

3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun kapsamında Trafik Denetleme Büro Amirliğimize göndermiş olduğunuz dilekçe tarafımızca incelenmiştir.

Dilekçenizde; yollarda kural ihlali yapan aracın kırmızı ışık ihlalini yaptığını belirtmektesiniz; Öncelikle trafikte kural ihlaline ilişkin göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür ederiz.

Trafik Büro Amirliğimize bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliğimiz ekipleri sorumluluk alanı olan yollarda Trafik denetimlerini yapmaktadırlar. Bu denetimler sonucu ihlali olan araç sürücülerine 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun gereken maddelerinden cezai işlem uygulanmaktadır.

Ancak; dilekçenizle ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliğinin görüşleri doğrultusunda kural ihlalinde bulunan araç ve sürücüler hakkında trafik kural ihlallerini tespit etmeye ve bu tespitlere ilişkin olarak trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlemeye yetkili olan görevliler 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun 6.- 7.- 8.- 114. ve ek 6. Maddelerinde belirtilmiş olup, bu maddelerde belirtilen yetkililer dışındaki kişiler tarafından yapılan tespitlere istinaden trafik zabıtasınca trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlenmesinin mevcut mevzuat açısından uygun olmadığı belirtilmiştir.

Bu nedenle dilekçenizde belirtmiş olduğunuz araç ve sürücüsüne Trafik İdari Para cezası uygulanmamıştır. Trafikte yol kullanıcıları tarafından yapılan ihlal tespitleri ve ihbarların idari para cezasına dönüştürülebilmesi için 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerinde değişiklik yapılması gerekmektedir.

Ayrıca trafikte bu tür anlık gelişen olaylarla ilgili 155 Polis İmdat hattına gelen ihbarlar doğrultusunda güzergâhtaki ekiplerimiz tarafından Trafik Kural İhlalinde bulunduğu tespit edilmesi halinde bu kişiler hakkında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca idari, Türk Ceza Kanunu’nun 179/2. ( Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarına kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare etmek. ) maddesi uyarınca adli işlem yapılacaktır.

• Merhaba
    Yaklaşık bir senedir kullandığım viofo a118 numaralı kamera + netac 64gb hafıza kartı bugün baktığımda kamera çalışıyor ama kayıt yapmadığının farkına vardım. Ekranda kartı biçimlendir uyarısı çıkıyor. Biçimlendir dediğimde birşey yapmıyor. Kartı pc ye taktığımda çalışıyor en son yaptığı kayda kadar görüntüler içerisinde. Bu sorunu yaşayan oldu mu acaba?
  • scirocco aracımda kamerayı nasıl montajladığımı soran bir çok arkadaşı aydınlatmak için bir video çektim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidworks izmir

ihbar ettiğiniz zaman emniyetten gelen cevap şu şekilde oluyor:

3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun kapsamında Trafik Denetleme Büro Amirliğimize göndermiş olduğunuz dilekçe tarafımızca incelenmiştir.

Dilekçenizde; yollarda kural ihlali yapan aracın kırmızı ışık ihlalini yaptığını belirtmektesiniz; Öncelikle trafikte kural ihlaline ilişkin göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür ederiz.

Trafik Büro Amirliğimize bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliğimiz ekipleri sorumluluk alanı olan yollarda Trafik denetimlerini yapmaktadırlar. Bu denetimler sonucu ihlali olan araç sürücülerine 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun gereken maddelerinden cezai işlem uygulanmaktadır.

Ancak; dilekçenizle ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliğinin görüşleri doğrultusunda kural ihlalinde bulunan araç ve sürücüler hakkında trafik kural ihlallerini tespit etmeye ve bu tespitlere ilişkin olarak trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlemeye yetkili olan görevliler 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun 6.- 7.- 8.- 114. ve ek 6. Maddelerinde belirtilmiş olup, bu maddelerde belirtilen yetkililer dışındaki kişiler tarafından yapılan tespitlere istinaden trafik zabıtasınca trafik idari para cezası karar tutanağı düzenlenmesinin mevcut mevzuat açısından uygun olmadığı belirtilmiştir.

Bu nedenle dilekçenizde belirtmiş olduğunuz araç ve sürücüsüne Trafik İdari Para cezası uygulanmamıştır. Trafikte yol kullanıcıları tarafından yapılan ihlal tespitleri ve ihbarların idari para cezasına dönüştürülebilmesi için 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerinde değişiklik yapılması gerekmektedir.

Ayrıca trafikte bu tür anlık gelişen olaylarla ilgili 155 Polis İmdat hattına gelen ihbarlar doğrultusunda güzergâhtaki ekiplerimiz tarafından Trafik Kural İhlalinde bulunduğu tespit edilmesi halinde bu kişiler hakkında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca idari, Türk Ceza Kanunu’nun 179/2. ( Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarına kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare etmek. ) maddesi uyarınca adli işlem yapılacaktır.

mevcut mevzuatınız batsın, arkadaş bu kadar mı zordur bir ülke de mevzuat değiştirmek yazıklar olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• +1
  • SolidWorks Eğitmeni kullanıcısına yanıt
    çok geçmiş olsun. hocam kornanıza bayıldım.
  • ademrende kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.
    sorma yaa tır kornası koymuşlar valla. hani bazen şöyle bir dokundurup "dıt" yaparak birini uyarmak istersin ya.. işte o olmuyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolidWorks Eğitmeni

teşekkür ederim.
    sorma yaa tır kornası koymuşlar valla. hani bazen şöyle bir dokundurup "dıt" yaparak birini uyarmak istersin ya.. işte o olmuyor :D

• nokmen kullanıcısına yanıt
    Dostum bu olayin oldugu sehirler var. Düzcede birine satmistim kamera. Adam kirmizida geceni sikayet etmis. Emniyetten onlarca tesekkur maili gelmis ve diger adama da ceza gelmis.

Istanbulda yok mesela.

Hayir anlamiyorum ben cevre kirliligine cok onem veren biriyim. Adam yiyor iciyor camdan disari atiyor. Simdi inip ben bu ahlaksizla kavga etmek yerine bu goruntuyu emniyete atsam o da 200 300 neyse cezasini kesse ?

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    ilk ihbarlarımda bana da aynı şekilde teşekkür maili gelmiş, gerekli işlemlerin yapıldığına dair telefonla bile bildiri yapılmıştı. hatta ceza kesilen makbuzuna kadar detaylı bilgi verilmişti.
    sonra ne olduysa iş,"siz polis olmadığınız için ihbar edemezsiniz" tarzına döndü olay.
    eskiden sinirlenirdim trafik kuralları çiğnendiğinde, o zamanlar hah sen şimdi görürsün deyip üşenmeden ihbarlarımı yapıyordum. şimdi ihlal yapana sinirlenmemin üstüne birde ihbarın kaileye alınmamasının verdiği sinir eklendi.
    bak yine sinirlendim şimdi :D
    kuralların resmen uygulanmadığı bir ülkede yaşıyoruz yaa.. şaka gibi.
  • siz görmemişsiniz, kuralların kurallarla uygulatılmadığı ülkeler var.
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.