DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 42 $ !!!
2.163
Cevap
167
Favori
86.516
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsat Ürün İncelemeleri >> Dünyanin en iyi Gizlenen Araç Kamerasi Kaçmaz 42 $ !!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      409 Mesaj
      10 Mart 2017 01:41:04
      quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

Alıntıları Göster

Denedim az önce sorun yok sağolun ama ilk başta gece karanlığında gördüğüm kadarıyla ayarlarını yaptım ve kayıt ettim. Daha doğrusu sanırım ettiğimi sandım. Bilgisayara usb ile bağlandığımda 64 gb ın boş olduğu yazıyordu :) Yarın tekrar deniyeyim sanırım bir yerde eksik yaptım.

Kartı cihaza taktıktan sonra cihazdan formatlayın. 64 gb hafıza kartını sorunsuz kullanıyorum.

• Yarbay
      2722 Mesaj
      10 Mart 2017 10:25:22
      quote:

Orijinalden alıntı: ikokci

Alıntıları Göster

Kartı cihaza taktıktan sonra cihazdan formatlayın. 64 gb hafıza kartını sorunsuz kullanıyorum.

O da tamam, onu ilk başta yapacaktım da menüden ayarları bulamamıştım tam, çok sağolun.
      |
      |

Toshiba47"ZV635-Pioneer BD120-Yamaha RX-V765 - Front:Yamaha NS-777 Center:Yamaha NS-444 Surround:Yamaha NS-333 BackSurround:Kenwood M-757 Jamo sub300 - 2014 Siyah Honda Civic Elegance Eco OV. - Nokia Lumia 525 - Egreat-R6B
    • Yüzbaşı
      983 Mesaj
      21 Mart 2017 00:50:46

Verdiğiniz örnekteki olay da çok ilginç bir deneyimmiş gerçekten!

Buradaki kullanıcı radyo açıkken A118C'nin kaydettiği seste parazit olduğunu farketmiş. Anladığım kadarıyla; radyo dinlerken duyulabilir bir sorunla karşılaşmıyor, fakat kameranın kayıtlarını dinlediğinde girişim olduğunu farkediyor, radyo kapalı iken ise ses kayıtlarında böyle bir problem yok.

Araştırmaları sonucunda parazit/girişim probleminin güç kablosu ve/veya şarj ünitesinden kaynaklanabileceğini bildiğinden kaliteli ferrite core'lu bir kablo ve farklı bir şarj cihazı ile de deneme yapmış.

Daha da tuhaf olan durum ise bu problemin araç 20-25mph ile 60-65mph arasında hızlarla giderken ortaya çıkması. Araç rölantide beklerken ve 25mph altında ya da 65mph üstünde seyrederken ses kaydında bir sorunla karşılaşılmıyor.

Şimdi tabii aracın değişken seyir hızı ile problemin oluşması bana DAB kaynaklı bir mesele olabileceğini düşündürdü:

DAB - Digital audio broadcasting (Dijital Ses Yayını)
      Wikipedia Link: https://en.wikipedia.or...gital_audio_broadcasting

Bu dijital ses yayını bizde senelerdir bahsi geçen ama hala yaygınlaşamamış olan dijital karasal video yayını (DVB-T)'nin bir benzeri. Türkiye'de sanırım bazı illerde hala test yayını yapılıyor olmalı, ama yurtdışında uzun zamandır dijital radyo ve DVB-T yayınları yapılıyor.

DAB yayınında da kullanılan teknikler ve taşıyıcı frekans seçimi sebebi ile sinyal alım gücü değişken hızlara göre farklılaşabiliyor. Analog FM yayınında ise bu derece belirgin ve dramatik sonuçlar oluşmuyor bildiğim kadarıyla.

Bu örnekte şahsın aracında DAB desteği var mı, bulunduğu yerde DAB yayını yapılıyor mu, yapılıyorsa hangi teknikte ve güçte yayın yapılıyor vs. belirtilmemiş ama yine de DAB'dan da şüphelenilmesi gerek bence, benzer örneklerin olduğunu görüyoruz nette.

Bu meseleyi görünce ben de aracımda DAB desteğinin olup olmadığını merak ettim. Multimedia sisteminde böyle bir seçeneğin olmadığını zaten biliyordum ama bir de kullanıcı kitabından kontrol etmek istedim. Farklı ülkelerde bu opsiyonun olduğunu ama Türkiye'de bu seçeneğin eklenmediğini de teyit etmiş oldum böylece:

.

Tabii ülkemizde DAB yayını olmaması veya araçlarımızda henüz DAB destekli multimedia alıcılarının olmaması bizim dashcam kullanımında parazit/girişim sorunları yaşamayacağımız anlamına gelmiyor. Şimdiki satılan pahalı olanlar da dahil olmak üzere, düzgün izolasyon/koruma yapılmamış olan araç kameraları zaten halihazırda analog FM yayınlarını ve ses sistemlerini etkileyebiliyor. Bu problemle karşılaşıp da çözüm arayan pek çok kullanıcı olmuş nette.

Kullanıcılar olarak biz çözüm aramakla uğraşacağımıza üreticilerin EMI konusunda daha fazla çalışmalar yapıp bunu ürünlerine uygulaması lazım. Sanıyorum ki bu tür problemler ve farkındalık da artınca Viofo A118C2 modelinde bu yönde iyileştirmeler yapmış:

VIOFO A118C2
      Ürün Linki: http://www.viofo.com/ho...-hd-car-dash-camera.html

Gelişmeler:
      Lens/FOV: F2.0 130° FOV + 2 IR (Açı daralmış, netlik ve gece çekim iyileşmiş)
      PCB/Baskılı Devre Kartı: Daha iyi koruma/yalıtım
      CPL: Opsiyonel CPL Filtre
      Car Charger/Araç şarjı: Daha iyi koruma/yalıtım

Link: https://dashcamtalk.com...eads/viofo-a118c2.21016/
      Link: https://dashcamtalk.com...650-aptina-ar0330.26541/
      Link: https://dashcamtalk.com...-a118c2-unboxings.25981/
      Link: https://dashcamtalk.com...ofo-a118c2-videos.25440/

Aşağıdaki videolarda özellikle şarj ünitesine ve güç kablosuna dikkatinizi çekerim:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=iDrvnDz5NjE

Link: https://www.youtube.com/watch?v=QJz2-fuRIyQ

Aynı ya da çok küçük fiyat farkı ile satılacağını belirtmişler ama şu an Gearbest'te satılmıyor görünüyor. Satılan birkaç yerde ise A118C'den bariz daha pahalı olduğunu (15$ kadar) gördüm. Gearbest'e getirmeleri konusunda talepte bulunmayı düşünüyorum, denemeye değer bir ürün bence, 55-60$'dan satışa çıkarırlar belki.

A118C2 versiyonunda yapılan değişiklik ve iyileştirmelerin bu tür problemleri önleme veya azaltma durumunu henüz araştırmadım ama gerçekten çok ümitliyim. Kullanıcı inceleme ve testlerini takip etsek iyi olacak.

Forumdaki kullanıcının akıbeti ne olmuş merak ettim, DAB konusu da geçmemiş. Foruma üye olup ne gelişmeler yaşandığını sorayım bari.

NOT: Radyo yayınlarında ve ses sistemlerinde parazitle karşılaşma durumunda denenebilecek yöntemler:

* Kameranın güç kablosunu farklı şekilde döşemek, mesela aracın diğer tarafından geçirmeyi denemek (tesisat yöntemini değiştirmek)
      * Kamerayı ve kablosunu aracın anten tesisatından uzaklaştırmayı denemek.
      * Daha iyi koruma/izolasyon yapılmış kaliteli (ve daha pahalı) kablo ile denemek.
      * Kablo değiştirilmediği durumlarda uçlarına ferrite core (klipsli mıknatıs) takmayı denemek.
      Örnekler: http://www.ebay.com/bhp/ferrite-core
      * Daha iyi koruma/izolasyon yapılmış kaliteli (ve daha pahalı) şarj ünitesi (12V-5V dönüştürücü) ile denemek.
      * Kamera ve şarj ünitesini çeşitli yollarla (folyo, koruma sprayi vs. gibi) yalıtmayı denemek (ki bu sıkıntılı bir deneyim olacaktır ve başka beklenmedik sıkıntılarla karşılaşma riski içerecektir muhtemelen)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
      Akinci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2013 TOYOTA AURIS 1.6 Active Skypack Multidrive S (Beyaz)
    • Yarbay
      3368 Mesaj
      21 Mart 2017 03:08:56
      Tebrikler, gerçekten uğraşmışsınız.

Benim 4 yıllık Panasonic Tv de donanım olarak DVB-t özelliği olduğu, Polonya gibi farklı bir ülke seçince aktif olduğu söyleniyor. Sebep bandrol ücetinden kaçınmak. Belki sizin oto radyosunda da benzer durum vardır.

İstediğiniz korumalı şarjdan aliexpress de bulabilirsiniz.

|
      |

• Çavuş
      60 Mesaj
      29 Mart 2017 10:43:37
      .

|
      |

• Teğmen
      127 Mesaj
      03 Nisan 2017 13:37:56
      Bu radyo ve kamera frekansının çakışması olayı her kullanıcıda oluyor mu acaba?
      |
      |

• Yüzbaşı
      920 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      solidworks izmir

04 Nisan 2017 15:14:51
      öndeki araçları 2metreden takip eden BMW
      |
      |

• Er
      0 Mesaj
      05 Nisan 2017 23:43:35
      gearbeastten a118c+gps referanslı linkten 40dolara 26.03.2017 de aldım
      ancak 05.04.2017 itibariyle takip kodu yok.mesajıma şirket cevap vermiyor.
      takipli malezya seçmiştim.böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu. ya da sorun mu. kimi 7 günde kimi 15 günde ulaştı diyor. ben daha ürünün yola çıkıp çıkmadığını bilmiyorum

• Kurmay Yarbay
      10856 Mesaj
      06 Nisan 2017 08:24:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: caneryakmaz

takipli malezya seçmiştim.böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu. ya da sorun mu. kimi 7 günde kimi 15 günde ulaştı diyor. ben daha ürünün yola çıkıp çıkmadığını bilmiyorum

Özel msj attım. Malezya geç geliyor.

|
      |

• Çavuş
      79 Mesaj
      06 Nisan 2017 10:25:03

quote:

Orijinalden alıntı: caneryakmaz

merhaba Caner Yakmaz olgu beyin dediği gibi Malezya geç geliyor 15,03,2017 de bende gearbest sipariş geçtim aynı tarihde yine gearbest den istem yaptığım matego xp1 (isveç kayıtlı istemiştim 9 günde geldi) ama malazya üzerinden gelelnden ses yok ptt gönderi takibinde 18,03,2017 gönderi yurt dışına sevk edildi yazıyor. sanırım kayık ile geliyor

|
      |
      Bahsedilenler: caneryakmaz

"Aklın varsa bir başka akılla dost ol da, işlerini danışarak yap."
    • Kurmay Yarbay
      10856 Mesaj
      06 Nisan 2017 14:52:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ademrende

Alıntıları Göster

merhaba Caner Yakmaz olgu beyin dediği gibi Malezya geç geliyor 15,03,2017 de bende gearbest sipariş geçtim aynı tarihde yine gearbest den istem yaptığım matego xp1 (isveç kayıtlı istemiştim 9 günde geldi) ama malazya üzerinden gelelnden ses yok ptt gönderi takibinde 18,03,2017 gönderi yurt dışına sevk edildi yazıyor. sanırım kayık ile geliyor

Ben sordum çin den bisikletle geliyormuş,

• Er
      0 Mesaj
      07 Nisan 2017 07:59:14

gelsinde artık bisiklet kayık farketmez... aliexpresten alışkınım ama yola çıktığını bir öğrenebilsek
      |
      |
      OlguErhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      79 Mesaj
      07 Nisan 2017 11:58:17

BOOMBOTLE Yİ dinleye dinleye geliyordur

|
      |

"Aklın varsa bir başka akılla dost ol da, işlerini danışarak yap."
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      10 Nisan 2017 11:42:28
      Bu cihaz için en uygun gps modülü hangisi acaba.

• Kurmay Yarbay
      10856 Mesaj
      10 Nisan 2017 17:05:49 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Junior91

Bu cihaz için en uygun gps modülü hangisi acaba.

1. Sayfada link vermiştim.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      10 Nisan 2017 18:31:12
      quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Alıntıları Göster

1. Sayfada link vermiştim.

04 ile 05 arasındaki fark nedir hocam?

• Yüzbaşı
      595 Mesaj
      11 Nisan 2017 00:01:31
      gps modülünü nereye sabitlemek daha uygun olur sizce ? cama mı konsola mı ?

• Kurmay Yarbay
      10856 Mesaj
      11 Nisan 2017 09:17:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Junior91

Alıntıları Göster

04 ile 05 arasındaki fark nedir hocam?

Kullandığımız ürünü linkledim diğerini test etmedim

|
      |

• Kurmay Yarbay
      10856 Mesaj
      11 Nisan 2017 09:18:05 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: kerbuga

gps modülünü nereye sabitlemek daha uygun olur sizce ? cama mı konsola mı ?

Ben şu zamana kadar hep sağ üst camın oraya yapıştırıyorum.

• Yüzbaşı
      595 Mesaj
      11 Nisan 2017 21:13:59

kablosu uzun olduğu için camın aşağısına kadar götüreyim diyorum ama üst tarafta da güzel durur aslında. uzun kabloyu bir şekilde konsol içine saklamak gerekecek artık.
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.