Şimdi Ara

Dünyanın en ince televizyonu Xiaomi Mi LED TV 4 satışta!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xiaomi, geçtiğimiz ay Las Vegas'da düzenlenen CES 2018'de (Tüketici Elektroniği Fuarı) 65 inç boyutlu dünyanın en ince modüler akıllı televizyonunu sergilemişti. Çinli firma televizyonun daha küçük ekranlı modelinin ise daha sonra piyasaya sürüleceğini söylemişti. Bugün Redmi Note 5 ve Redmi Note 5 Pro modellerinin tanıtımı için sahnede olan Xiaomi, bir sürpriz yaparak 55 inç büyüklüğünde Xiaomi Mi LED TV 4 televizyonunu da duyurdu. 

55 inç Xiaomi Mİ LED TV 4 özellikleri ve fiyatı

Teknik özellikler

• Tasarım: 4.9 mm kalınlık
    • Ekran: 178 derecelik görüş açısına sahip 55 inç (3840 x 2160 piksel) 4K ekran
    • Ses: DOLBY AUDIO DT için iki adet 8W hoparlör
    • Çıkış noktaları: 3 HDMI + 2 USB + 1 Ethernet
    • İşlemci: Amlogic 64 bit 1.8GHz dört çekirdekli CPU / Mali-T830 GPU
    • Bellek: 2 GB RAM
    • Depolama kapasitesi: 8 GB
    • Bağlantı: Çift bantlı WiFi (802.11ac) / Bluetooth 4.0

Modüler yapısıyla dikkat çeken Xiaomi Mi LED TV 4, 55 inç büyüklüğünde 3,840 x 2,160 piksele kadar 4K çözünürlüklü bir ekranla bizleri karşılıyor. Dünyanın en ince LED televizyonu olma ünvanını elinde bulunduran Xiaomi Mi LED TV 4 akıllı televizyonunun en ince noktası 4.9 mm kalınlığında. 60 Hz ekran tazeleme oranına sahip televizyon, HDR 10 desteğine de sahip.  Derin öğrenme ve yapay zeka algoritmalarıyla donatılan televizyondaki Patchwall OS isimli yazılım, izlenen içerikleri analiz ederek otomatik olarak sınıflandırıyor ve bu sayede kullanıcısına kişisel öneriler sunabiliyor.   

Android TV OS işletim sistemiyle birlikte gelen televizyon 1.8 GHz hızında çalışan dört çekirdekli 64 bit destekli Amlogic işlemcisinden güç alıyor. Mali-T830 grafik işlemcisinin eşlik ettiği işlemci Bluetooth 4.0 desteği sunabiliyor. 2 GB sistem belleği ve 8 GB yerleşik depolama alanına sahip televizyonda çift bant teknolojili 802.11ac destekli WiFi bağlantısı bulunuyor. Xiaomi Mi LED TV 4'ün ses çıkışı ise 8W gücünde iki adet DOLBY AUDIO DT hoparlörü tarafından sağlanıyor. 

Üzerinde 3 adet HDMI ve 2 adet USB portunun bulunduğu televizyonda bir tane de Ethernet bağlantı noktası mevcut. İlk aşamada 625 dolardan Hindistan'da satışa sunulacak Xiaomi Mi LED TV 4 için Xiaomi'nin küçük bir sürprizi daha var. Voot, Hungama Play ve Sony Liv ile bir ortaklık kuran Xiaomi, televizyonunu alanlar için yüzde sekseni ücretsiz olan 500.000 saatten fazla içerik vadediyor. 

Hindistan'dan başlayıp kademeli olarak diğer ülkelerde de satışa çıkacak televizyonun ülkemize gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. 

• Kim Kardashian’ın da beli ince
    En kenarını ince yap ordan hesapla, ortası dana gibi
    Bizi kandıramazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanımneder -- 14 Şubat 2018; 19:19:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En ince tvsi değil en incelerden biri olur anca Sony X9000 var.

• Çözünürlüğe çalışacaklarına biraz da tazeleme hızını yüksekltmeye çalışsınlar. 4k televizyon aksiyon sahnelerinde oluyor 480p

• bi durun yerinizde ne alacağımızı şaşırdık.

babam 20 yıl aynı televizyonu kullandı ben 10 yıldır evliyim 3 tv değiştirdim şu an 4.ye bakıyorum
  • Xloud X kullanıcısına yanıt
    X9000 66mm(standı) bu daha ince

• quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

bi durun yerinizde ne alacağımızı şaşırdık.

babam 20 yıl aynı televizyonu kullandı ben 10 yıldır evliyim 3 tv değiştirdim şu an 4.ye bakıyorum

değiştirme, neyine yetmiyor
  • " Patchwall OS isimli yazılım, izlenen içerikleri analiz ederek otomatik olarak sınıflandırıyor ve bu sayede kullanıcısına kişisel öneriler sunabiliyor. "

Pek hoş karşılanmayabilir.

Diğer taraftan en kalın noktasını (ayaklık dışında tabii) merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya123450

quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

bi durun yerinizde ne alacağımızı şaşırdık.

değiştirme, neyine yetmiyor

önce plazmamı lcd mi diye kafa yorduk lcd ile yola çıktık. derken led çıktı derken 3D çıktı derken dev ekranlar çıktı derken 4K çıktı olmadı kavisli 4K çıktı şimdide en ince en büyük ..........
    siteleri dolaşırken bir kampanya bir indirim. eskiyi üst kata çıkaralım iş yerine götürelim köye götürelim bahanesiyle.
    hastalık

• Xiaomi ürettirse en iyisini üretir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LG 77W7V Varken?

• 1000 dolar vermeye hazırım.

• birde küçük tv yapın ne olur,, 40- 42 inch ,,mobilya reklamlarında bile 300 m2 lik evlerde oturmuyoruz diye belirtiyorlar,, ayıp yahu,, herkez sanki ağoğlu ,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanımneder

Kim Kardashian’ın da beli ince
    Bizi kandıramazsın

Sen ve artılayan 6 forumdaş, yukarıdaki 2. fotoyu gördünüz mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONIONBUD

quote:

Orijinalden alıntı: hanımneder

Kim Kardashian’ın da beli ince
    Bizi kandıramazsın

Sen ve artılayan 6 forumdaş, yukarıdaki 2. fotoyu gördünüz mü ?

Ortası karanlık olan işte. Bu defa belini kalın yapmışlar

• İstediğin kadar ince olsun, OLED olmadıktan sonra....

• Tv hususunda daha çok yol katetmeliler diye düşünüyorum.

• firma iyi ama tv çöp
  • 60 Hz nedir yahu
  • 8W ses sistemi nedir ? 1350 TL'ye A101'den aldığım 4K HI-LEVEL TV'de bile 20W sistem var. Sesi gayet de kaliteli veriyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.