Şimdi Ara

Dünyanın en hızlı ve güvenli şarj standardı duyuruldu: Birkaç dakikada tam dolum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en hızlı ve güvenli şarj standardı duyuruldu: Birkaç dakikada tam dolum
    Realme, 240w şarj standardı hakkında yeni bilgiler paylaştı. Şirketin yeni USB-C adaptörü, üç şarj pompasıyla sağlanan 20V/12A çıkış için özelleştirilmiş 12A şarj kablosu ile geliyor. Çift GaN bileşenine sahip ve son derece küçük. Kıyaslama olması açısından, 160W SuperDart adaptörüyle hemen hemen aynı boyutta.

Ayrıca Bkz.Realme GT Neo 5 şarj hızı ile sınırları zorlayacak: 240W ile geliyor!

Gerçek zamanlı sensörlerle takip

Realme’nin 240W şarj mimarisi, 20V/12A gücü -üç bağımsız şarj pompası aracılığıyla- 10V/24A’ya dönüştürüyor. Bu da tahmin edeceğiniz üzere 2023 telefonlarında artık üç pil hücresi göreceğimiz anlamına geliyor. 12A kablo, dört adet standart 21 AWG kablodan oluşuyor. Şarj süreci, herhangi bir tehlike olması durumunda gücü sınırlayacak 13 gerçek zamanlı çalışan sensörle takip ediliyor. Şirket, şarj korumasının yanmaz materyaller ve sertifikalar içerdiğini söylüyor.

Pil sağlığını koruyor

Realme, 1600 şarj döngüsünden sonra telefonun pil sağlığının en az %80’inin korunacağını garanti ediyor. Şirket, yakında tanıtacağı GT telefonuyla şuanki standardı (800 döngü) ikiye katlayan ilk marka olacak. Yeri gelmişken, yeni Realme GT telefon büyük bir soğutma alanına (toplam alan 6580 mm² ve birden fazla grafen levha bulunuyor) sahip olacak. Grafen levhalar, yoğun kullanımda performansı koruma görevini üstlenecek, aynı zamanda süper hızlı şarjdan kaynaklanan aşırı yükü azaltmış olacak.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/realme_details_its_240w_charging_standard_promises_to_put_it_on_its_next_flagship-news-57088.php

• Hız deyince konunun içinde TurkNet reklamı var mı diye bakmaya geldim. Hayret bu konuda pas geçmişsiniz.

• metin0 kullanıcısına yanıt
    TurkNet Ev interneti konumunda Türkiye'deki en hızlı sağlayıcı. Tüketiciyi bilinçlendirmek için reklamları yapılıyor. Neden rahatsız oldunuz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ttnet altyapı kullanıp nasıl en hızlısı oluyor ?

• Aynen bir arızada haftalarca beklesin millet. Ne güzel bilinçlendirme. Üstüne 6 ayda bir zam, mis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrem71.5 kullanıcısına yanıt
    TurkNet altyapısı ile 1gbps interneti tüm servis sağlayıcılarindan katlarca düşük bir fiyata veriyor.
    TT Altyapisina entegre bu yanlis bilmiyorsam

• Kaç dakikada şarj oluyor ona bakmaya gelmiştim. O bilgi yokmuş teşekkürler

• 1 gbpse ulaşan ülkenin 1/10000? de 1 i için evet. Benim gibi 8 mbps kullananlar için türknetin fiyatları uçuk oluyor.

• Ekrem71.5 kullanıcısına yanıt
    O öyle değil kendi altyapısı varsa

• Ezberlemişsiniz 1 gbit'i, kaç haneye ulaşıyor, yaygınlık nasıl desek cevap yok. Ünlü yayıncıların evine fiber çekmekle iyi firma olunmuyor. TTNET altyapısı üzerinden verdikleri hizmet rezalet, arıza çıksa türk telekomun merhametine kalıyorsun, canları isterse gelip bir bakıyorlar. Altyapının sahibinden hizmet almak daha mantıklı.

• konuya bak bide cevaplara bak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Haberi gördüm yorumlara bakiyim dedim, sonra yanlış haberi açtım galiba diyip tekrar başlığa baktım.

• Kablosuz şarj sınırı da 100wta dayansa ve yaygınlaşsa keşke.

• Apple yine yapmış

• şevk uyandıramadı.. meh 😒

• Türkneti savunmak hayret

• Hocam o haberlerin bu sebeple yapıldığını düşünmüyorsunuzdur umarım? Bu tarz haberler, ilgili firmalardan alınan ödemeler sonucu yapılıyor xd

• Batarya kapasitesi ve kullanım süresi artacakken hızlı şarja taktıklar. Çoğumuz geceleri telefonu şarja takıp uyuyoruz veya gün içinde 1-2 saatlik boşluklarda telefonu şarj ediyoruz.

240 watt gibi yüksek bir akım oldukça tehlikeli. Telefonu şarj ederken kesinlikle kullanmamak lazım.

• 40w üstü hızlı şarj çoğu kişi için gereksiz, 15-20dk şarjda tutsanız bütün gün yetiyor zaten pil kapasiteleri de büyüdüğü için.

240w çok yoğun kullanıp gün içerisinde şarjını bitiren ve başını kaşıyacak vakti olmayan kişiler için belki faydalı olabilir sadece, başka bir kullanım alanı şahsen ben göremiyorum.

• quote:

Realme, 1600 şarj döngüsünden sonra telefonun pil sağlığının en az %80’inin korunacağını garanti ediyor.

Şunu sağlayabiliyorlarsa çok iyi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.