Şimdi Ara

Dünyanın en büyük savunma şirketleri sıralamasında ilk 100’de 4 Türk var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hollowman_

Bu mesaj silindi.
    benden özür dilemelisin. bu bir espiriydi
  • Sanki önceden kırk şirketimiz vardı da dörde düşmüş gibi zırlamışlar yine.
    Böyle haberleri görmek bile gelecek nesile özgüven aşılayacaktır.
    Bu gün dört yarın ondört. Yeter ki çalışalım.
    Bu forum teknoloji forumu arkadaşlar. Aranızda kimbilir ne zeki insanlar vardır.
    Var gücünüzle okuyun memlekete hizmet edin. Siz de kazanın Türkiye de kazansın.

Edit: Yazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dor Niro -- 14 Ağustos 2018; 11:11:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

Yandaş Defence News. bunlara kim inanır :)
    emin ol artılayanların çoğu ironi yaptığını bilmeden artılamıştır. Yeter ki b.k atmak olsun. Her mesajı artılarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

benden özür dilemelisin. bu bir espiriydi

Alıntıları Göster
    espiriyse özür. burada yazılanları göre göre normal geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

espiriyse özür. burada yazılanları göre göre normal geldi.

Alıntıları Göster
    espri olduğuna ikna olmadı isen. bana söylediklerini aynen iade ediyorum.
  • hoheyt H kullanıcısına yanıt
    Dostum TAİ'de hangi departmanda çalıştın bilmiyorum ama boşuna çalışmıssın.
    Bunlar temel eğitim uçağı ve sınıfı nedeniyle yerine getireceği görevleri baz alarak bi tasarım yaptığında ister istemez uçaklar birbirine benzeyecektir.Aşağıda birkaç örnek verdim,ilk bakışta birbirinin kopyası gibi duruyor fakat ayrıntıda birçok farklılık var.Bu iş stealth uçak yapmak gibi,stealth olsun,radar izi çok düşük olsun dersen tasarımın mecburen F-22 ve T-50 gibi olmak zorunda.

T-6 Texan II(ABD);
    Dünyanın en büyük savunma şirketleri sıralamasında ilk 100’de 4 Türk var
    Embraer Tucano(Brezilya);
    PC-21(İsviçre);
    KT-1T(Kore);
    Hürkuş;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phantom II -- 14 Ağustos 2018; 16:21:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozanyalcn45

Neden canımı sıksın kardeş? sanki listede en üst sıradamışız gibi yazmasınlar. Sana gelince bırak da neyin canımı sıkıp neyin sıkmadığına ben karar vereyim değil mi? her muhalif vatan haini sanki? çıkın bu kafadan kardeşim çıkın! Bir şeylerin kötü olması senden çok benim canımı yakar
    Kesin yakar kesinnn her şeyi baltalar senin gibi insanlar hiçbir şeyi beğenmez ergenlik kızlar gibisiniz hepiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sunset Sarsaparilla kullanıcısına yanıt
    Neye canımın yanıp yanmayacağına benim yerime karar verdiğin için teşeklürler ben canım yanar sanıyordum ama aydınlattın beni...
    Dünyanın en zekisi sizsiniz zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozanyalcn45

sondan 4'teyiz şaşırmaya gerek yok her şey normal
    Troll ler cirit atıyor yine

• Böyle haberleri Oğuzhan pek sever.

Lakin bazen paylaşım yapacağı yerleri karıştırıyor. Askerimizin şehit edildiği anı yanlış yerlerden alıp paylaşıyor

• bunların hepsinin isimleri latin alfabesiyle yazılmış yerli alfabe değilse istemezük

• aselsan 55 ci. 97 olan listeye ilk kez giren stm. Kendi insanınızı küçümsemekte üstünüze yok.

• yerli uydu teknoloji şirketi varmı?
  • 83'den 100'e kadar ki sırada 5 Amerikan şirketi var. Oha. Listenin yukarısı nasıldır acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

83'den 100'e kadar ki sırada 5 Amerikan şirketi var. Oha. Listenin yukarısı nasıldır acaba.
    yukarısı full amerika. ama kazançları açık ara önde.

aselsan 5 sene önce fln 33. sıradaydı. göçüyor yavaş yavaş. aselsan içerisinden bir sürü odtülü itülü mühendis hollanda amerika ve almanya gibi ülkelere gitti. artık ankara'daki çoğu savunma şirketi bu üniversitelerden mühendis almıyor nasıl olsa birkaç seneye yurt dışına çıkar diye.

çöp üniversitelerden öğrenciler alıyorlar. artı bir de kayırma çok oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 24 Eylül 2019; 0:44:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

Kusura bakmayin da, soğuk savaş biteli çok oldu, dünyada bildiğiniz savunma sanayii artık kalmadı hepsi Google, SpaceX, Tesla, Alphabet falan oldu. En basit örnek: insansız otomobil 1990'da savunma sanayii projesiydi şimdi Google yapıyor, keza uydu görüntüleri, navigasyon hepsi sivil oldu.
    soğuk savaş bitti ama bu birdaha olmayacağı anlamına gelmez tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 24 Eylül 2019; 23:10:7 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.