Şimdi Ara

Dünyadaki Gelir Eşitsizliği Hoşuma Gidiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Linç etmeyin hemen. Alt-orta sınıftayım şuan. Ailemden hiçbir şey kalmayacak. Ama kapitalizm insan doğasına en uygun ekonomik modeldir.

Sosyal Darwinizm'e inanan bir insanım. Afrika'da açlıktan ölen çocuklara hiç üzülmüyorum. Afrika'ya yardım yapılmamasını savunuyorum. Karınları doydukça daha çok üreyecekler, daha çok sefillik ortaya çıkacak. Kondom dağıtılmalı, yemek değil.

Siz aslanların yediği ceylanlara hiç üzülüyor musunuz?

Sosyal devlet de saçma bana göre. Maaşlı çalışan hiç kimse, elin fakiri karısına atladı çocuk yaptı diye onların yükünü çekmek zorunda değil.

Zengin düşmanlığını da anlayamıyorum. Sizi dünyaya getiren onlar değil, annenize babanıza kızın kızacaksanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maraz Alinin sağ kolu -- 28 Ekim 2016; 7:53:55 >

• The invisible heart'daki Sam sen misin hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaklaşımlar doğru , tek istisnası sosyal devlet

bu sosyal devlet kavramı insanoğlu gruplar halinde, köyler halinde yaşamaya başlandığından beri süregelen sosyal tecrübelerin sonucudur.güvenlik , yemek gibi en temel ihtiyaçların karşılanması için gerekli görülmüştür.Başka kabileye , köye karşı dik durabilmek için ihtiyaç görülmüştür.

bu mantıktada devam etmektedir.He şu tartışabilir , eskiden 100 milyonluk tek elden yönetilen ülke yoktu. sosyal devletin işi daha kolaydı ve daha etkindi belki, ama şuan o kadar kolay değil
  • belki haklısın ama kapitalizminde bir sınırı var.bir yerden sonra iş çığrından çıkabilir diye sanıyorum :D
  • Off kardeşim çok farklısın helal

• of ergenliğe gel
  • Kominizimi tembeller ister kapitalizmi çalışkan insanlar

• Fakirlik olacak ki zenginlik olsun ama anne babaya kızmak ne alaka?

Zengin bir ailede doğunca teşekkür mü edecektin? Ki her zaman fakirlik olacak çünkü hep birilerine göre fakirsin.

Maddiyat fazla etkilemiş bence sizi. Yanlış düşünüyorsunuz. Bence tabi, saygı duyarım.
    Bende fakir birinin çocuk yapmasına karşıyım. Fakirlikten kastım karın doyuramayan, evi barkı olmayan kişiler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu bulamadığı halde üreyen bi lokma et yiyemedigi halde 6 tane çocuk yapan insanlara benimde saygım yok

• Aslan başka bir aslanı yiyerek karnını doyursaydı örnek verebileceğin bir aslan olmazdı.Böyle doğadan alakasız örneklendirmelerle kapitalizmi savunman aptalca.Kapitalizm de zaten senin gibi aptalların zengin olma hayalleriyle hayatta kalıyor.
  • 'Hoşuma gidiyor' ifadesi ile 'maalesef böyle olması gerektiğini düşünüyorum' ifadesi ayrı duygulara hitap ediyor. Siz insanların ölmesinden hoşlanıyorsunuz bu başka bir şey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • senin konu başlığına ve yazdıklarına bakınca kapitalizm direk kötü gözüküyor Kapitalizm iyidir. ne kadar çalışırsan beynini kullanırsan o kadar ekmek yersin. ama yanında sosyal devlet de olmak zorunda. devlet girişimcilere yeni iş fikirleri olana destek çıkacak ki gerçek kapitalizm gerçekleşecek. harbi çalışan insana hakkını verdirmeye çalışacak devlet özelleri denetleyerek. he türkiye de kapitalizm de komunizm de çalışmaz arkadaşlar. kapitalist sistem türkiyede ortada yandaşa çalışıyor komunizm de yine aynı şeyler olur. bizim miletimiz çalışmayı sevmez çünkü kolay para varken.
  • O zaman hayatından memnun olmalısın çünkü bu yazdıkların zaten olan şeyler. Sıkıntın neyse onu yaz. Afrikadaki sefilin ne yediği seni bu kadar mı ilgilendiriyor. Irkçı eğilim görüyorum kendine dikkat et harcarlar sonra.
  • O Afrikadaki çocuklardan biri sen olsaydın böyle düşünür müydün?

• Hiçbir cümlen doğru değil. Aslan-Ceypan benzetmen zaten saçmalık.

Başlığî Kanibalizm ( Yamyamlık ) olarak değiştir bence. Kapitalizm biraz yanlış olmuş.

Afrika'da her yıl 7 milyon insan açlıktan ölüyor.

Dünyadaki açlîk ve sefaletin nedeni yoksulları doyuramamak değil zenginleri doyuramamaktır. Bunu sakîn unutma. Nitekim gelir dağılımında yüzde 1lik kîsım geri kalan yüzde 99unki kadar paraya hakimler. Kapitalizmi asla savunmayın bana.

Şeyh Bedreddinin de cok guzel bir sozu var hatirlatiyim

Ay ve gunes herkesin lambasidir, hava herkesin havasidir, su herkesin suyudur, ekmek neden herkesin ekmegi degildir? Simdi sen Afrika'daki cocuklarin olmesini doganin kanunu olarak goruyorsun. Ha bu arada Muslumanim sakin deme bana. Peygamber Efendimiz gerekirse aç yatardı sırf baskalarinin karnini doyurmak icin.

• Zengin olma hayalim yok ki. Zengin olmadığım için çocuk yapmayacağım.

Asıl fakirler ürediği için kapitalizm devam ediyor.

Dünyadaki servetin %99'u %1'in elinde bla bla... Bill Gates bilinen en zengin adam. Kaç bin kişiye ekmek yediriyor. Zenginler olmasaydı hepiniz aç kalırdınız.
  • KhaZiggs kullanıcısına yanıt
    Teşekkür eder miydim bilmiyorum ama niye doğdum demeyeceğim kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elllfbill

Kominizimi tembeller ister kapitalizmi çalışkan insanlar

çalışkan değil gücü elinde tutanlar
  • Her şeyin uç noktası zarar,en iyisi hepsinden olan iyi yönleri birer birer almak özüne baglı olarak harmanlamak.

• Bilenin bilmeyene, olanın olmayana borcu vardir. Kulturumuz de, dinimiz de bunu gerektirir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.