Şimdi Ara

Dünyada en fazla kripto para ticareti yapan ülkelerden birisi Türkiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bankaların yüksek komisyon ve yavaş transfer hızlarına tepki olarak doğan kripto paralar bugün bankacılık sektörünün pek etkileyemedi ancak kendi ekosistemini kurmayı başardı. Hemen her ülkede kripto para borsası ve yatırımcısı mevcut hale geldi.

Giderek artıyor

DataLight tarafından dünyanın en büyük 100 kripto para borsası trafiği incelenmiş ve gelen ziyaretçi trafiği ülkelere göre paylaştırılmış. Sonrasında en çok ziyaretçi gönderen 20 ülke listelenmiş.

Listeye göre ABD toplamda aylık 22.2 milyon ziyaretçi ile açık ara lider durumda. Aslında Asya ülkelerinin kripto paralara daha çok ilgisinin olduğu biliniyor ancak listede genelde VPN kullanıldığı için Çin’in yer almadığını belirtelim.

Ayrıca Bkz.Binance’den semazenli iftar etkinliği

Japonya 6.1 milyon, Güney Kore ise 5.7 milyon aylık ziyaretçi ile listenin üst sıralarında. Bu ülkeler haricinde 5 milyon ziyaretçiyi geçen olmadığını belirtmek gerek. Avrupa’da İngiltere 3.89 milyon ziyaretçi ile lider durumda. Ülkemiz ise aylık 2.4 milyon ziyaretçi ile dokuzuncu sıraya yerleşmiş.

Elbette verilen bu rakamlar ziyaretçi bazında yani bunların ne kadarı alım satım yapıyor veya ne kadarı kripto para yatırma çekme işlemi yapıyor belirsiz. Bu bakımdan net bir veri elde etmek zor. Bununla birlikte Türkiye, Ukrayna ve Meksika’nın yerel para birimindeki büyük dalgalanma nedeniyle vatandaşların kripto paraları güvenli liman olarak gördükleri vurgulanıyor.

• tl den daha güvenli. 1 adamın ağzından çıkacak lafa bakmıyor en azından (ilk 20 için söylüyorum)

• paypal kapalı olunca satışlar btc üzerinden yürüyor ondandır

aptal aptal online payment sistemlerin yarısı fahiş fiyatlarda komisyon alıyor
  • Cin nasil yok?

• Nerede yapıldığı da önemli.

Doğu da elektrik zaten kaçak kullanılıyor, kaçak trafolar kuruyorlar.

Haliyle bu iş çok karlı oluyor. Sera yerine ekran kartı çiftliği besliyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çünkü kolay para peşindeyiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Listedeki ülkeleri nüfusla orantılarsak ilk 3'te olabiliriz.

• Kripto paraya da vergi gelir bakın yazıyorum buraya xd

• Orange dragon kullanıcısına yanıt
    o kadar haklısınız ki...
  • WoXeD kullanıcısına yanıt
    O yüzden 24 saatlik dilimde %5 ile %30 luk değişimler oluyor dimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orange dragon

Çünkü kolay para peşindeyiz
    O kadar basit değil işte.

Dolar dalgalanması olduktan sonra Türkiye'de borsa haraketleri en az 3 kat arttı. İnsanlar güvenli bir liman arayışı içindeler.
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ama ben miningçilerden bahsettim.

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Kripto para ticareti, doğu da elektrik kaçak kullanılıyor ??? Okumadan boş yorum, üstüne bir sürü like...

• quote:

Orijinalden alıntı: aktorun

Kripto para ticareti, doğu da elektrik kaçak kullanılıyor ??? Okumadan boş yorum, üstüne bir sürü like...
    Hayırdır çomak mi soktuk?

• Bitcoin gelecektir baloncuları dinlemeyin

• para aklamak isteyen mafya değilseniz veya yatırım yapıcak kaybetmeyi göze aldığınız tonlarca paranız yoksa kriptolarla uğraşmayın

• Orta - uzun vadeli yatırımlarda biraz zekice davranıp güzel altcoinleri keşfedip yatırım yaparsanız 5 6 yıl sonra milyoner olabilirsiniz.Tabi o para birimini bulmak işin zor kısmı.
    Kriptografinin gelecek olduğunu göremeyip balon diyenler gerçekten komiksiniz.Sadece para birimimiz değil gelecekte hemen her şeyimiz bu kriptografi ağıyla korunacak.

• Hacim düşük olduğu için. Cehaletini kendine sakla.

• Yav sizin gibi başlık atanlara uyuz oluyorum. Ticaret yapan değil ziyaret eden. Bazı oyun editörleri de yapıyor uyuz oluyorum arkadaş.

• WoXeD kullanıcısına yanıt
    bitcoinnin demi hacmi düşük. ? düşen çıkan değerlere bi bak bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.