Şimdi Ara

Dünya tarihinin en abartılan iki insanı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
2
Favori
7.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ekrem imamoğlu
  • schmeiblak S kullanıcısına yanıt
    + olarak Maxwell

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dedective W.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tek kelimeyle saçmalamışsın.

Tesla hakkında efsanevi bazı şeyler atılmış tutulmuş olması onun alternatif akımı bulduğu gerçeğini değiştirmez. AC akım yaygınlaşmasıyla birlikte Dünya' nın kaderi değişmiştir. Bu, onu Dünya tarihine adını altın harflerle yazdıracak kadar önemli bir buluştur.
  • https://youtu.be/SIQ01Fq-Y80

• Newton
    Laca de papel

• teslacı elon musk nerde? onu da nikola tesla kontenjanına mı alıyoruz.
  • Şu konuya giren tek hücrelilerin çöplük gibi hayatı.

• Zeen kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 11:49:34 >
  • Kemal sunal ve elton john

• quote:

Orijinalden alıntı: Elric.

Balon olanları değil nefret ettiklerini yazmışsın

Einsteinin varlığı insanlığa hiç bir şey katmamıştır. Fizik ağır balon bir bilim dalıdır

Tesla ise sayesinde bu yorumu girdim
    Fizik dediğin 90-60-90 olacak, öyle bilim dalı mı olur!!

Uyduların, ekranların, mikroişlemcilerin fizikle ne alakası var, izafiyet teorisi de zaten yalan dolan, lise fiziği ile aya gittiler..
  • limoncuabi L kullanıcısına yanıt
    Limonu kaça satıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Atom bombası insanlığa çok şey kattı

Edit: cevap olarak gelen bazi yorumlarda kendilerini cok iq li sanan ama kastettigim seyi anlayamayan iqsizleri gormektesiniz. Konu bilimsel bir konu bile degilken, bos mesajlar havada uçuşurken gelmişler bilgi dağıtıyorlar bilgi pitirciklari
    konu hakkında cahilsen yazıp rezil olmana gerek yok
  • tesla büyük mucit de gerçekten büyük balon haline getirdi ergenler bu adamı çok garip gerçekten. Edison teslanın hakkını yedi eğğğ tesla elektrik tanrısı diye geziyorlar sorsan james clerk maxwell adını falan duymamışlardır
  • Graviton G kullanıcısına yanıt
    Atomu parçalamasi sebeb verdi mi vermedi mi ?

• Bilmem akşam yemeğinde kendisine sor nicki limon.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elric.

Balon olanları değil nefret ettiklerini yazmışsın

Einsteinin varlığı insanlığa hiç bir şey katmamıştır. Fizik ağır balon bir bilim dalıdır

Tesla ise sayesinde bu yorumu girdim
    Tesla sayesinde bu yorumu girdin, biraz daha açar mısın? Yani Tesla tam olarak ne(ler) icat etti/keşfetti?

Düzenleme:
    Alternatif akım diyorsan, bunu okumanı tavsiye ederim. Eğer ki şüphe duyuyorsan kaynaklara bakarsın.https://evrimagaci.org/nikola-teslanin-etrafini-saran-yalanlar-mitler-ve-gercekler-teslanin-gercek-bilim-insani-tarafi-basarilari-ve-basarisizliklari-149

(Altta yazdığım bir yorumu kopyalıyorum)
    Alternatif akımı Tesla bulmadı. Elbette yaptığı önemli şeyler var. Ancak alternatif akım kadar önemli bir şeyi 'icat' etmedi.

Böyle düşünmenin sebebini anlayabiliyorum aslında. Son birkaç yıldır Barış Özcan, Tesla ile ilgili yanlış şeyler söyledi. Kaynağı olmadan üstelik. Sosyal medya ile beraber daha da arttı bunlar.

Tesla'nın da icat ettiği şeyler var. "hayır bir şey yapmadı" gibi bir söylemde bulunmuyorum. Evrim ağacındaki makalede yer alıyor zaten onlar. Ama yanlış bilgi gözardı edilemeyecek seviyede. "Tesla aslında x aygıtını icat etti ama Einstein onu çaldı" gibi efsaneler yayıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requizm -- 27 Haziran 2019; 19:25:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: requizm

Tesla sayesinde bu yorumu girdin, biraz daha açar mısın? Yani Tesla tam olarak ne(ler) icat etti/keşfetti?

Düzenleme:
    Alternatif akım diyorsan, bunu okumanı tavsiye ederim. Eğer ki şüphe duyuyorsan kaynaklara bakarsın.https://evrimagaci.org/nikola-teslanin-etrafini-saran-yalanlar-mitler-ve-gercekler-teslanin-gercek-bilim-insani-tarafi-basarilari-ve-basarisizliklari-149

(Altta yazdığım bir yorumu kopyalıyorum)
    Alternatif akımı Tesla bulmadı. Elbette yaptığı önemli şeyler var. Ancak alternatif akım kadar önemli bir şeyi 'icat' etmedi.

Böyle düşünmenin sebebini anlayabiliyorum aslında. Son birkaç yıldır Barış Özcan, Tesla ile ilgili yanlış şeyler söyledi. Kaynağı olmadan üstelik. Sosyal medya ile beraber daha da arttı bunlar.

Tesla'nın da icat ettiği şeyler var. "hayır bir şey yapmadı" gibi bir söylemde bulunmuyorum. Evrim ağacındaki makalede yer alıyor zaten onlar. Ama yanlış bilgi gözardı edilemeyecek seviyede. "Tesla aslında x aygıtını icat etti ama Einstein onu çaldı" gibi efsaneler yayıldı.

Alıntıları Göster
    alternatif akımdan bahsediyo heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

Tek kelimeyle saçmalamışsın.

Tesla hakkında efsanevi bazı şeyler atılmış tutulmuş olması onun alternatif akımı bulduğu gerçeğini değiştirmez. AC akım yaygınlaşmasıyla birlikte Dünya' nın kaderi değişmiştir. Bu, onu Dünya tarihine adını altın harflerle yazdıracak kadar önemli bir buluştur.
    https://evrimagaci.org/nikola-teslanin-etrafini-saran-yalanlar-mitler-ve-gercekler-teslanin-gercek-bilim-insani-tarafi-basarilari-ve-basarisizliklari-149

Kaynaklar makalenin altında yer alıyor. Alternatif akımı Tesla bulmadı. Elbette yaptığı önemli şeyler var. Ancak alternatif akım kadar önemli bir şeyi 'icat' etmedi.

Tesla'nın da icat ettiği şeyler var. "hayır bir şey yapmadı" gibi bir söylemde bulunmuyorum. Evrim ağacındaki makalede yer alıyor zaten onlar. Ama yanlış bilgi göz ardı edilemeyecek seviyede. "Tesla aslında x aygıtını icat etti ama Einstein onu çaldı" gibi efsaneler yayıldı. Siz bunları söylüyorsunuz demiyorum, ama son zamanlarda Tesla yaptığı icatlardan kat kat fazlasını icat etmiş gibi konuşuyor herkes.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.