Şimdi Ara

Dünya Ekonomisin'de daha önce öne sürdüğüm hipotezim gerçek mi oluyor? Çanlar çalmaya başladı mı? (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
17
Favori
11.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Biz çin ekonomisi gidiyor derken Allah tarafından çok büyük bi bela başlarına musallat oldu.
    Dolar gram bist100 tahminleriniz nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.dw.com/tr/abd-ekonomisinde-b%C3%BCy%C3%BCyen-risk-%C3%B6%C4%9Frenci-kredileri/a-47020311

Haberin linkini tam bulamadım ama ABD Öğrenci Kredi faizlerini sildi. Benimle bu konuda "Öğrenci kredisinden ülke mi batar?" diye dalga geçen arkadaş vardı. Konuyu okursanız görürsünüz ve bunun ne kadar ciddi bir risk olduğunu da görebilirsiniz.

Koronavirüs sanıldığından çok daha büyük bir risk oldu ve krizin başlayıp ilerlemesini aşırı hızlandırdı. Bu yüzden FED faizi 0.25'e çekti ve 700 milyar dolar parasal genişleme oldu.

Muhtemelen ileride FED'den ve diğer MB'lerden aynı hamleler gelmeye devam edecektir.

Umarım ara ara güncellediğim bu konuları takip edip, süreci kavrayıp doğru zamanda nakite geçmeyi başaranlar olmuştur..
  • maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisi 5 ana kategoriye ayrılmaktadır:

fizyolojik ihtiyaçlar: açlık, susuzluk ve buna benzer temel yaşamsal ihtiyaçlar
    güvenlik ihtiyacı: dış faktörlerden kaynaklı tehlikelerden korunma
    sosyal ihtiyaçlar: aidiyet, sevgi, kabul görme, sosyal yaşam vb.
    değer verilme/saygınlık ihtiyacı: statü, başarı, itibar, tanınma
    kendini gerçekleştirme: gelişim, bir işi başarıyla tamamlama, yaratıcılık

ilk 2 madde risk altında ise geri kalan herşey bir yalandır.
  • Daha önceki başlıkta da yazdım, corona bu işin balonu patlatan iğnesi oldu. Fed faiz düşürd, 1.5 trilyon dolar değerinde para/teminat sürdü piyasaya, faizleri sıfıra indirdi tıpkı 2008 krizindeki gibi.

Ayrıca italyaya dikkat çekmiş arkadaş bingo virüsün en hızlı yayıldığı şehirlerden birisi ve en çok vaka italya.

Acaba bişeylerin üzerini örtmek yada bahane için mi üretildi bu virüs sorularını akıllara getiriyor.

Sadece amerika yerine çin kısmı tutmamış ama henüz onu konuşmak için erken. Erkan öz 2013 den beri söylediği yıl 2020
  • Takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibi arkadaş.
    Önünde şapka çıkarılıp ceket iliklenecek adamsın yemin ediyorum ki

• Equris, reis seni FED'in başına getirmek lazım. Öpüyorum seni kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskiab -- 8 Mayıs 2020; 4:0:17 >
  • Dünya ekonomisi zaten krize girecekti fakat pandemi bu süreci hızlandırdı sadece.

Fakat piyasalarda bu iş sanki bitmişte artık toparlanma dönemine gireceğimiz gibi bir algı var. Toparlanmanın sandığımızdan çok daha zor olacağını düşünüyorum çünkü zaten pandemi gelmeden önce de lokomotif ülkeler büyümekte zorlanıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Dünya ekonomisi zaten krize girecekti fakat pandemi bu süreci hızlandırdı sadece.

Fakat piyasalarda bu iş sanki bitmişte artık toparlanma dönemine gireceğimiz gibi bir algı var. Toparlanmanın sandığımızdan çok daha zor olacağını düşünüyorum çünkü zaten pandemi gelmeden önce de lokomotif ülkeler büyümekte zorlanıyordu.

Sonunda yeni yorumlar görebilecez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Dünya ekonomisi zaten krize girecekti fakat pandemi bu süreci hızlandırdı sadece.

Her 10 yılda bir ekonomik kriz artık normal görünüyor.

Ama bu krizler savaşa dönüşmez umarım. Ekonomik daralmalar savaşlara yol açar. Ve genelde bu birilerine patlar. Biz olmayız umarım.

• Don ula don donlarım yırtık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • evet 2023 süreci yaklaşıyor. 2022 23 24 önceden tasarlanmış kıtlık yılı olarak geçicek gibi gözüküyor.

bizde hedef 2023 diye nara atan gazeteciler bilmeden dünya revizasyonuna katkıda bulundular.

23 den 2030 a kadar 7 yıl kıtlık, sistem tiranları dünyayı şekillendiriyor.

2025 den itibaren kimse nakit para kullanmıyacak 2030 a geldiğimizde çipli sensörlü tek merkezli dünya.

komplo demeyin 2008 ve 2018 dden beri adamlar kademeli olarak planlarını işletip dünyanın anasını ağlatıyolar.

2020 de balonu patlatan iğne sözde pandemiydi şimdi ki iğne rusya ukrayna savaşı

mahşerin 4 atlısından biri savaş ve kıtlıktı

agent2030 new green reset vs...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.