Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (655. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Öner

Bazen aynı şeyi ben de düşünüyorum.
    Dağın tepesindeki yaylalarda çeken telefon, şehirde çekmiyor?
    Mesela adam kurmuş yaylanın bir köşesine verici, orda yayın var ama şehirde , fabrika içinde çekmiyor telefon.
    Acaba yayın veren vericiye olan uzaklık ile alakası olabilir mi dersin?

Alıntıları Göster
    Cunku alicilar sadece kara uzerinde ki belirli olan kuleler ve sinyal vericiler. Internet gps vs hepsi deniz altindan gecen kablolarla yayinlaniyor ve kulelerden gps 4g aktarimi yapiliyor. Evlere kablolarla. Denizin ortasina kule yapsinlar ucaklar sinyal alir ama yapamazlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 36

Cunku alicilar sadece kara uzerinde ki belirli olan kuleler ve sinyal vericiler. Internet gps vs hepsi deniz altindan gecen kablolarla yayinlaniyor ve kulelerden gps 4g aktarimi yapiliyor. Evlere kablolarla. Denizin ortasina kule yapsinlar ucaklar sinyal alir ama yapamazlar

Alıntıları Göster
    kendi sorduğun sorunun cevabını kendin vermişsin işte.
    denizin ortasına kule yapabilseydiler uçaklar da sinyal alacaktı zaten.
    yapamadıkları için uçaklar okyanus üzerinde sinyal alamıyor olabilir mi?

• quote:

kendi sorduğun sorunun cevabını kendin vermişsin işte.
    denizin ortasına kule yapabilseydiler uçaklar da sinyal alacaktı zaten.
    yapamadıkları için uçaklar okyanus üzerinde sinyal alamıyor olabilir mi?

Alıntıları Göster
    Senin yerine yazdim zaten

• 36 kullanıcısına yanıt
    Masaya çıkarıp vurmuşsun hocam :)

GSM kulesinin olmadığı / sinyalinin ulaşmadığı uzaktak bölgelere gidince cebin GPS özelliği çalışmaz, cunku GPS calışması için birden fazla GSM kulesi olması gerekli; yani GPS sadece lafta var, konum bilgisi fiiliyatta GSM sinyali ile çıkarılıyor. Gökyüzünde 35bin uydu dolaştığını sanan süperzekilere gel de bunu anlat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 36

Senin yerine yazdim zaten

Alıntıları Göster
    Bu kadard düşünceli olduğunu bilmiyordum.

Edit.
    Çıkarıp vurduğun şeyle ilgilenenler varmış, onları bi goruver istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 16 Şubat 2019; 15:9:54 >
  • Arabalarda artık kameralar var. Geri giderken arkada, altta falan ne var göstermeye yarıyor. Şimdi soru: O kamera arabadan 10 metre uzaktan arabanın kendisini gösterebilir mi? Teleskopla ilgilenen kişilere göre gösterebilir :)
  • quote:

Bu kadard düşünceli olduğunu bilmiyordum.

Edit.
    Çıkarıp vurduğun şeyle ilgilenenler varmış, onları bi goruver istersen.

Alıntıları Göster
    Yok ben sana yaziyordum diger arkadas onaylamis sadece

• 36 kullanıcısına yanıt
    Yazdığın o kişi teleskoptan bakarak kainatın tüm çalışma şeklini çözdüğünü sanıyor. O kadar üst düzeyde şeyleri fazla çözdüğü için senin mesajı çözememiş olabilir :)
  • Adamlar kendini gökyüzünün ekran koruyucu olduğuna inandırmış. Demek ki neymiş dünyada her çeşitten her seviyeden gerizekalıyı gördüm bunun ötesi yok diye büyük konuşmayacakmışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Yazdığın o kişi teleskoptan bakarak kainatın tüm çalışma şeklini çözdüğünü sanıyor. O kadar üst düzeyde şeyleri fazla çözdüğü için senin mesajı çözememiş olabilir :)
    Olabilir hocam cunku bana karsi cok agresifti ondan once cozdum herhalde

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Eee haklısın cidden öyle. Temel sebebi hayal dünyasının küçüklüğü,sorgulama yetisi eksikliği ve psikolojik problemler. Psikolojik problemler, körü körüne sırf toplumda dikkat çekmek için gözün gördüğünden ve gerçek algıdan uzaklaştıran farklı olgulara inanmaya itebiliyor. Bu durumda birey kendi inandığı gerçekleri sorgulamazken, kendi aksine içinde bulunduğu toplumun diğer bireylerini realiteyi sorgulamamakla itham edebiliyor.
    Hayal dünyasının yetersizliği ise algısal problemlere sebeb oluyor. Öncelikle, bunlar kendileri inanmayıp ve fake olduğunu iddia ettikleri küre dünya fotoğraflarını kafalarında referans noktası olarak alıyorlar ve dünyayı çok küçümsüyorlar. Referans noktalarından hareketle zannediyorlar ki dünya minicik bir kavanoz. %66dan fazlası sularla kaplı bir gezegen üzerinde yaşıyoruz ve o sular üzerinde insan yaşamadığı için uyduların kapsama alanı dışında kalan hatırı sayılır bir bölge var(okyansuların yaklaşık 1/7si falan). Zira uydular amacına göre çeşitli ve o kadar uyduların %90ından fazlası ticari amaç taşıyor ve denizde insan yaşamadığına göre o bölgelerin kısmen kapsam dışı kalıyor olmaları normal. Buna rağmende gerek deniz üzerindeki gemilerin gerekse uçakların gps kullanımında okyanuslar üzerinde bir konum sıkıntısı olmuyor. Yani bu lafları bir embesil ortaya atıyor ve ne kadar mal varsa sorgulamadan bunu alıp gerçekmiş gibi sağda solda inanarak başkalarına anlatmaya başlıyor. Buna inanmalarını sağlayan şeyde ellerindeki dandirik cep telefonlarının 800km hızla 35000feet yükseklikte uçarken google maps üzerinde anlık konum verememesi Ne hızdan haberdar ne yükseklikten ne de tepesindeki uyduların kaçına erişebildiğinden. Dünyayı o kadar geliştirip yaşamı o kadar kolaylaştırdık ki evrimi durdurduk, doğal seçilim falan yalan oldu herkes bir şekilde zayıf gerizekalı demeden yaşamaya devam edebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drgray -- 17 Şubat 2019; 0:17:31 >

• Siz kafayı yemişsiniz.
  • Bence konuyu kapatın ,obsesyon hastası olucaksınız saplantı, sonra piskiyatris gezip durucaksınız bu konulara kafa yorucağınıza hayatınıza bakın ,contaları yakıcaksınız sonra beyniniz error vericek benden size kardeş uyarısı,astrofizikçiler çoğu kafayı yemiştir okb hastası çoğu..bence tadında bırakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 17 Şubat 2019; 15:51:27 >
  • uydu telefonunun ne oldugunu bilmeyen cahiller mumkunse bu konuda ahkam kesmesin.
    neymis gsm yoksa gps de yokmus, hadi len ordan

• Uydu Telefonu!... :)

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum
  • Düz dünyayı kanıtlayan deney;
    https://twitter.com/canitti/status/1101378933793140736?s=09

• etkinus kullanıcısına yanıt
    Interesting. Bakalım buna ne uyduracaklar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Düz dünyayı kanıtlayan deney;
    https://twitter.com/canitti/status/1101378933793140736?s=09
    Adamların azmine hayranım.
    Galileo bile dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlamak için bu kadar uğraşmadı.
    Bu gerzekler düz olduğunu ispatlamak için bir tarafını yırtıyor.
    Gerçi aynı azime sahip kişilerden burda da var :)
    İşin güzel tarafı "düz" diye yaptıkları deneylerin sonucu da "küre" çıkınca deneyleri yayınlamaktan çekiniyorlar

• Öner kullanıcısına yanıt
    Düz dünyanın en somut ispatı, ufukta ufuğa paralel sağa-sola giden tekne videosu.

• 
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.