Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (630. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bahsettiğin Türkiye - Amerika uçak yolcuğu rotasının öyle olması Grönland dan geçmesi küre dünya senaryosunu gerçeklemez, maalesef ve hatta tersine düz dünya gerçeğini doğrular:

Take a look. Türkiye Amerika arası en kısa rota düz dünya haritasında dediğin yerlerden geçiyor. Bu arada bu harita II. Dünya Savaşında ingiliz ordusunun kullandığı harita, haydi kolay gelsin :)

Bunu yazıp altına dünya haritası koyduktan sonra küre dünyaya odaklandım diye çevirmek müthiş.
    Zaten bloklar geçerim diyerek acizliğin paçalardan aktığını göstermiş.
    Blokla geç belki iyi blokçu diye NBA'de bir takıma transfer olursun.

• Revivo tam film adam ya yakında forumda adam kalmıcak bloklamadığı Önerin sorularınada 300 sayfadır cevap veremedi hala arsız arsız konuşuyor. Hem gezegene yıldız diyecek cesareti buluyor hemde o yıldız değil yıldız şöyle olur diyince gittiniz mi nerden biliyorsunuz diyor Sen gittin mi birader nerden biliyorsun Dünya düz ama geri kalan her şey bilinmezlikler içinde tam ortaçağ kafası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Revivo tam film adam ya yakında forumda adam kalmıcak bloklamadığı Önerin sorularınada 300 sayfadır cevap veremedi hala arsız arsız konuşuyor. Hem gezegene yıldız diyecek cesareti buluyor hemde o yıldız değil yıldız şöyle olur diyince gittiniz mi nerden biliyorsunuz diyor Sen gittin mi birader nerden biliyorsun Dünya düz ama geri kalan her şey bilinmezlikler içinde tam ortaçağ kafası.
    Hocam ortacağda bile bunlar kadar cahillikte inat edenler yoktur.

Ya, birseyi bilmeyebilirsin, sorun degil. Ama ispat sununca da inatla reddetmek tam cehalettir.

Teleskobun onunden geçen sinekler bile bunlar kadar inatci degil. Gecme diyorsun gecmiyorlar

• Öner kullanıcısına yanıt
    Ya adam o gezegen değil ışık kaynağı diyor şaka gibi. Bir arada onlar hoaxdı noldu şimdi birden ışık kaynağı oldular Sen asıl mars konusuna bak hocam oraya hcmde gelmiş saçmalıklar havalarda uçuyor. Adamın biri uzayda bilgi paylaşımı için gereken frekansları bilgileri ve kaynağı veriyor nasada o işleri yapanda Türk bilim adamı, bilgileri uydurma bilim adamınıda nasa ajanı yaptılar Tabi millette bakıyor bunlar deli dahada cevap vermiyor bunlarda nası koyduk bak dünya düz diye geziyor. Konuyu resmen katlettiler. Orayada gelde şunlara haddini bildir hocam. Hcm ikiz kulelerin üst katları aslında tapınaktı diyor ya Diğeride o olay aslında bir ayindi diyor Askerde olsa direk rdm

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Corlu tren kazasının yalan olduğunu belgeleyen görüntülerden sonra o konuda hiç göremedik sizi :)

Bahsettiğin Türkiye - Amerika uçak yolcuğu rotasının öyle olması Grönland dan geçmesi küre dünya senaryosunu gerçeklemez, maalesef ve hatta tersine düz dünya gerçeğini doğrular:

Take a look. Türkiye Amerika arası en kısa rota düz dünya haritasında dediğin yerlerden geçiyor. Bu arada bu harita II. Dünya Savaşında ingiliz ordusunun kullandığı harita, haydi kolay gelsin :)

Ben sizi blokladıydım, alıntı yapınca mesajlar görünüyormuş şimdi gördüm mesajınızı.
    Valla o konuda diyecek başka bir şeyim kalmadı. 3-4 kameranın olduğu yerde "Niye trende tek kamera var" raydan çıkıp durmuş trene "Niye vagonlar duruyo sahne hazırlığı mı mehehe" gibi abuk subuk savunmalarınızdan sonra, mantık çerçevesinde tartışamayacağımızı fark ettim.

Şimdi, Take a Look dediğin yere answer vereyim.

Kürenin neresini merkez alırsanız orası merkezdir. Avusturalya'lılara göre de Dünya bu şekilde o zaman. Uçakların İngiltere üzerinden uçması ne kadar mantıklı kalıyor? Hani siz bir ülkenin kullandığı haritayı mutlak doğru kabul ediyorsunuz ya, onun için diyorum.
     Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Daha da ötesi, evrendeki gördüğümüz her şey "Yuvarlak", tüm maddelerin davranımı yuvarlak olmak üzerine. Bu da kütle çekimini kanıtlar. Havaya bir miktar su atın, küçük damlalar hemen kusursuz yuvarlak olma eğilimi içine girerler.

Yok Dünya ivmeli şekilde yukarı gidiyormuş, peki bunun enerjisi nereden geliyor? İvmelenme onbinlerce, yüzbinlerce, milyonlarca yıldır nasıl sürüyor? Sonsuza kadar ivmelenemez ya?

Dediğim gibi sizi blokladım, başka da cevap yazmayacağım.

• Kardeşim adamlar uzay yok 30 km ötesi bize kapalı çıkamayız diyor sen ne diyorsun.

• Öner kullanıcısına yanıt
    Bunlarda kesin burda böyle ahkam kesiyorlar reelde bir yerde konuşsalar direk tımarhaneye atarlar.

• Dünya delikanlı olsa yuvarlak olmazdı 😏

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Dün Marsa uzay aracı indi haberi sonrası, Mars ve uzay yolculuğunun yalan olduğunu söyleyince hayal kırıklığına uğrayan onlarca forum üyesinin mesajlarını görünce yeni birşey dikkatimi cekti: İnsanlar paralarının az olduğunu kabul etmekten kaçındığı gibi, bilgilerinin de az olduğunu da hiçbir sekilde kabul etmiyorlar! Dün bu kanıya vardım...
  • quote:

Dün Marsa uzay aracı indi haberi sonrası, Mars ve uzay yolculuğunun yalan olduğunu söyleyince hayal kırıklığına uğrayan onlarca forum üyesinin mesajlarını görünce yeni birşey dikkatimi cekti: İnsanlar paralarının az olduğunu kabul etmekten kaçındığı gibi, bilgilerinin de az olduğunu da hiçbir sekilde kabul etmiyorlar! Dün bu kanıya vardım...

Alıntıları Göster
    Son cumlende haklisin.

Ben de 600 sayfa once senin mesajlarini gorunce ayni kaniya vardim.

İnsanlar bilgilerinin az oldugunu kabul etmek istemiyor.

Tipki sizin gibi.

• quote:

Alıntıları Göster
    Son cumlende haklisin.

Ben de 600 sayfa once senin mesajlarini gorunce ayni kaniya vardim.

İnsanlar bilgilerinin az oldugunu kabul etmek istemiyor.

Tipki sizin gibi.

• Marsa inen aracın yalan olduğunu söyleyince millet hayal kırıklığına uğramış Bu adam resmen şizofren ya bu artık yalanı aştı. İnsanlar bunlarla dalga geçiyor buda kendince havalara giriyor. Sen atılan bütün kanıtlara hoax cgi de sonrada bebe gibi nasıl koyduk ama diye tribe gir Kendisi daha dün kurufasulye yiyordu ki bu gün hala büyük ihtimalle aynen devam gelmiş birde et muhabbeti yapıyor. Ulan ben yıllardır spor yapıyorum senin ömründe göremeyeceğin kadar et yedim sen kuru ekmek yiye yiye beynini yakmışsın. Geçen sene bu zamanlar açım diye ağlıyordun

• Noldu beyler bir karar verin uzlasin artik 636 sayfa olmus ve DÜnya düzmü Yuvarlakmi hala cözülememis. Önce su yuvarlaklik kisminda düz veya küre seklindede olsa var olan Yuvarlakligi kabul ederek ise baslasaydiniz 300. sayfada bu tartisma biterdi .

Düz mantik arkadaslara bir soru, size göre dünya düz ise o durumda Yere acacagimiz kilometrelerce bir delikle asagidan uzay bosluguna ulasmamiz gerekir. Niye Asli icin daglari delen Kerem kadar olamadiniz, acin yere bir delik karsiniza uzaymi yoksa lavlarmi cikiyor bir bakin.

Aslinda asil tartisilmasi gereken Ay´dir. Bu konuyu cözün hemen üzerine Ayín gizemi diye bir konu acin, oda cok tutacaktir, tutmazsa herkese yemek ismarlayacagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 28 Kasım 2018; 14:10:26 >

• Primler primler...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Küresel yüzeylerde üçgenin iç açıları toplamı 180 derece değil 270 derecedir .

Bu ifade zincirleme herşeyi izah edecek ufak bir detaydır anlayana ama .

Küresel haritayı düzlemsel olarak ifade edilmesi aslında çok zordur ama ideale yakın ölçekli olarak zaten eskiden beri vardır.

Bu demek değildir ki dünya düz...

Küresel düzlemi düz yüzey önyargısı ile ele alınırsa tuhaflıklar elbette kendi kendinize üretmiş olursunuz. Düz dünyacilar i kast ediyorum.

• En basitinden uzaya cikmak mumkun degilse uydular nasil bunu basarip dunyanin yorungesine giriyorlar? Yani duzdunyacilara gore uydular uzayda degilse nerde? Uydular gokyuzine montemi edildiler :) Uydu yok demeyin teleskopla gormek mümkün bunu bastan belirteyim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 28 Kasım 2018; 20:29:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

En basitinden uzaya cikmak mumkun degilse uydular nasil bunu basarip dunyanin yorungesine giriyorlar? Yani duzdunyacilara gore uydular uzayda degilse nerde? Uydular gokyuzine montemi edildiler :) Uydu yok demeyin teleskopla gormek mümkün bunu bastan belirteyim!
    uydu yok.. onlar teleskobun önünden geçen sinekler.
    Sen onları uydu sanıyorsun.

Bu açıklama forumun medarı iftiharı revivo72 ye ait.

Ah şu konuyu bi okusanız nelerle karşılacaksınız bi bilsen.
    Gülme garantisi, hatta gülmekten ölme garantisi veriyorum size.
    Bir hafta sonunda şu konuyu 50-60. sayfalardan başlayıp bi okuyun...

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Ah şu konuyu bi okusanız nelerle karşılacaksınız bi bilsen.
    Gülme garantisi, hatta gülmekten ölme garantisi veriyorum size.
    Bir hafta sonunda şu konuyu 50-60. sayfalardan başlayıp bi okuyun...

Alıntıları Göster
    quote:

Uydu için "teleskopun önünden geçen sinekler" dediğim gönderiyi bul, yok öyle bir gönderim sen kendi kafandan uydurdun. Ha sadece şunu demiş olabilirim: Teleskopuma karınca kaçtı nasıl çıkarırız :) Selametle...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dünya düz olsa o benden gittiğinde bir zaman sonra arkamda yaptığı işleri bilemezdim.

• 
Sayfa: önceki 628629630631632
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.