Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (610. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BrokenDiamond

Ciddi olmasa bu kadar uzatmazdı. Baksana 600 küsur sayfa olmuş lan.

Alıntıları Göster
    600 sayfa boyunca adamin ürettiği komplo teorilerini okusaydin göZünle gülerdin .

arkadaşın ciddi bir travma sorunu var, biz kendi haline biraktik.

arada bir gelip "güneşin maddelerin icinden gectigini" söylediği gibi bomba ama asilsiz iddialarla geliyor, biz de dalgamizi geçip egleniyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BrokenDiamond B kullanıcısına yanıt
    Çiğ yumurta sarısı yemeye başladığından beri iyice çaştu arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Çiğ yumurta sarısı yemeye başladığından beri iyice çaştu arkadaş
    bi ara makarna bulamiyor muydu ne oyle bişeyleri vardi

• etkinus kullanıcısına yanıt
    var yazarak bana büyük resmi gösterdiğin teşekkür ederim bilgili kardeşim....ben ciddiyim bir kaç ay öncesine kadar bende misket gibi kusursuz (nasaya göre yumurta ama resimler küre) biliyordum internetten araştırdıkça tereddüt etmeye başladım ben birşey kanıtlamanaya da çalışmıyorum sadece bilgi istiyorum...
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Youtubede ekmek ve karbonhidradı yüksek besinlerin zararlı ve yığın medyanın oyunu olduğunu söyleyen video izlemiştir

• izmitli1983 İ kullanıcısına yanıt
    Yotubede bir sürü video var düz dünyayı kanıtlayan ersan huan mesela

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    kanıtlamamış ...yaptığı deneylerle dünyanın düz olduğunu varsayıyor..nasa bile dünyanın gerçek resmini paylaşamıyorki inanalım.dünyamız yuvarlak diyor ama uzayda 360/10 şeklini gösteriyor ve pek inandırıcı gelmiyor
    dünyanın çapı 13.000 km, en popüler uydu 400km de. sen 13m çapındaki duvara 40cm mesafeden bi fotoğraf çek bakalım ne kadarını göreceksin. daha arka yüzeyini saymıyoruz bile. deney böyle yapılır ;)
    Nasa dünyanın gerçek resmini paylaşamaz çünkü o resimden hiç birşey anlaşılmaz. Temizleyip veriyor. Ama aferim hiç olmazsa düzcülerin varsaydığını anlamışsın. Çok bir şey yapmaya gerek yok dünya neden yuvarlak veya neden düz değil yaz google orada bir sürü kaynak ve delil görürsün.

Bu daha usta bir cevap fakat yeterli uzaklıktan bile çeksen uzaydan çektiğin için hiç bir şey anlamazsın.

Sorun sadece dünya şekli değil. Başka konularda da yalan yanlış birçok şey var. Örneğin petrol kaynakları... Petrolü nasıl bilirsin? dinozor / fosillden oluşmuş ve rezervleri sınırılı, tükenmek üzere olan birşey olarak bilirsin değil mi? Ancak petrolün fosillerden oluşmadığı ve yerin altında sonsuz miktarda olduğu ortaya çıkarıldı, ispatlandı bu konuda özellikle Almanya da yüzlerce çalışma ve araştırma var. Dikkat!.... Almanya BP, Shell, Exxon, Texaco vs multinational petrol tekellerinin müşterisi konumunda yani petrol benzin fiyatlarındaki kazık onlara direkt olarak giriyor. Alman mimar Konrad Fischer, 1999'da Amerikan profesör Thomas Gold tarafından basılan 'Deep Hot Biosphere' isimli kitabı okur, kitapta petrolün fosilden oluşmadığı yerin altında belli sıcaklık basınç ve şartlarda sürekli oluşan birşey olduğunu inkar edilemez örneklerle anlatır. Doğal olarak Konrad Fischer bu bilgilerden etkilenir ve doğruluğunu araştırmaya karar verir ve Exxon Almanya'nın CEO'su ile görüşür ve Thomas Gold'un ktiabından bahseder. Exxon CEO der ki 'haa o mu, o bizim için sıradan bilgi' der ve yanmasasında duran aynı Thomas Gold kitabını gösterir, Konrad 'yani olay doğru mu' 'evet doğru' Peki Exxon çalışanlarının hiçbiri neden bunu açığa çıkarmıyor Exxon CEO'su der ki 'bu bizim iletişim politikamızdır' :) Şimdi diyeceksin ki bu hikayeyi ben mi uydurdum? Hayır. Buyrun linki var, 2015'te Konrad'la 5dk lık röportaj: https://www.youtube.com/watch?v=nAmNs9nsIEs röportaj tabi ki almanca, youtube 'un CC özellliği ile söylenenleri İngilizceye cevirerek bakabilirsin, sesleri bilgisayar metne dönüştürdüğü için birçok hatalarla cevrilecek ancak yine de ana konuyu takip edebilirsin. Buradan şimdi ne sonuç çıkar? Milyonlarca kişiye kasten yanlış bilgi verildiği ve bunun ilkokul sıralarından itibaren yapıldığı sonucu çıkar. Dünya küredir bilgisini ilk ne zaman öğrendin? İlkokul sıralarında. Haydi geçmiş olsun :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• revivo çoşturmuş gene birazdan 11 eylüle ordanda 15 temmuza bağlar Daha bunun aidsi petrol aslında gazdırı var. He birde uçaklar yakıtsız uçarla güneş ışınları duvarı deler mevzuları var Yumurta sarısı iyi gelmedi revivoya.

• @izmitli1983 Thomas Gold'un sözkonusu 1999 kitabı Internette ebbok olarak var 248 sayfa ve oldukça iyi bir İngilizce ile yazılmış. Bu konuyla ilgili bir de Alman İnşaat Mühendisi İşadamı ve Yazar Hans-Joachim Zillmer'ın da bir kitabı var onun da tanıtım röportajına baktım. Gördüğün gibi bu bilgiler bana ait değil, ben sadece bilgi elçisiyim, yaptığım şey Avrupa'da Avrupalının bildiği şeyleri size aktarmaktan ibaret. Ancak nedense bu durumdan rahatsız olan ceşitli arkadaşlar var. Bu durumda şunu sormadan edemiyorum: Türk insanının Televole Futbol Siyaset vs harici birşey bilmeyip cahil kalmasını isteyenler mi var?

nasa aya uydu gönderebildiğine göre öyle varsayıyoruz o mesafeden dünyanın resmi çekilebilir değilmi sonuçta 1960 yıllarda ayda video çekilmiş o zamanın şartlarında veya marsa uydu indirebilmiş bi kuruluş dünyanın photoshop olmamış şekliyle resim gösteremiyor
  • internette ki bilgilerin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu kestirmek zor ama hz.Yuşa peygamberin mucizesi var..bir savaşı kazanacakken güneş batmak üzeredir ve ey güneş dur dediğinde o gün gece olmamıştır..bize bu zamana da kadar dünya güneş etrafında ve kendi etrafında döner diye öğrettiler bu olaydan ben dünyanın dönmediği ve güneşin dünyanın ekseninde döndüğünü anlarım.çünkü dünya güneş etrafında dönmese bile kendi etrafında dönse güneş dursa da kendi etrafında döndüğü için gece olacaktı.
    Evet ben ve etkinus nasa tarafından bu göreve atanan memurlarız

Bahsettiğin Hz Yuşa olayı gerçek olamaz cunku hiçbir insan güneşin seyrine müdahele edemez, peygamber dahi olsa.

Revivoya dini metinlerle gelme hocam haz etmez. Dini mevzulara karşı.

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Evet ben ve etkinus nasa tarafından bu göreve atanan memurlarız
    beni unuttunuz bakiyorum.

ben olmasam milleti o yuvarlak resimlere biraz zor ikna ederdiniz

E var zaten. Bildiğin şeyleri tekrar tekrar yazmanın alemi var mı? 60ların teknolojisi ne kadar iyi çekerse o kadar iyi çekmiş.

• 
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.