Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (510. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
366.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bravo hocam. Bu konu ile ilgili araştırmalarım son gaz devam ediyor paylaşımlar gelecek. Ayrıca şu klavyedeki boşluk tuşunuda araştırıyorum asıl mevzu ordan patlayacak Bu arada bu sayfada en önemli resim eksik:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • semavi7 kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum ama klavyedeki boşluk tuşuna verilen isimle uzaya verilen isim aynı.
    Space
    Bizden gizlenen birşeyler var, zaten uzun zamandır şüpheleniyordum ne yapayım ruhumda var paranoyağım.
    Uzay ve klavye tuşu ne alaka demi?
    Bu arada fotoğrafı paylaşman iyi oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • T Square kullanıcısına yanıt
    Evet hocam gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladı. Küresel güçlerin oyunu bozuldu küre dünya patladı. Bu arada yeni bir videomuz var artık güneş tutulması diye tutturmazlar umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Evet hocam gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladı. Küresel güçlerin oyunu bozuldu küre dünya patladı. Bu arada yeni bir videomuz var artık güneş tutulması diye tutturmazlar umarım

Ayın yörünge ilerleme hızı, dünyanın kendi etrafında dönme hızından 2 kat fazlaymış. Yalana bak çay demle. Ulan ay dünyadan 2 kat hızlı olsa bir turu 27.5 gün sürmez bir kere.

• T Square kullanıcısına yanıt
    Hocam lütfen ciddiye bağlamayalım TROLÜZ biz olmuyor böyle şanımıza yakışmaz.

• insanları güney kutbundan uzak tutmak için nöbet bekleyen simülasyon canavarlar ve bu canavarları yok edip güney kutbu gerçeğini ortaya çıkartmak isteyen düz dünyacı robotların amansız belgeseli...
  • etkinus kullanıcısına yanıt
    Nasa böyle bir belgesele nasıl izin vermiş hocam?

• dedem derdi ki çocuk sevindirmek sevaptır diye. he diyelimde sevinsin gariban :)
  • dünya düz olsa dağ bayır olmazdı. konu kilit yemek için adres atarım dmden.

• İşte küresel güçlerin bir oyunu daha. Neymiş yapay zeka robot. Oysa ki cgi travesti. Böyle oyunlarla insanların beyinlerini zehirleyip küre dünya masalına inandırıyorlar. Sistemin kölesi olmayın.

• Merak ettiğim için soruyorum;

1- Kutuplara yakın bölgelerde mevsimine göre gece veya gündüzler 20-21 saat sürüyor? Yani kimi zaman güneş hiç batmadan ufukta alçalıp sonra yeniden yükseliyor veya aynı şekilde gece sona ermeden, gün ağarmadan tekrar geceye geçiliyor. Peki bu nasıl oluyor?

2- Eğer Dünya düz ise bunun aksini idda eden güçlerin Dünyanın yuvarlaklığından ne kazanacaklar? Dünyanın yuvarlak olması onlara ne fayda sağlar? Dünyanın düz veya top gibi yuvarlak olmasının kime ne faydası olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merak ettiğim için soruyorum;

1- Kutuplara yakın bölgelerde mevsimine göre gece veya gündüzler 20-21 saat sürüyor? Yani kimi zaman güneş hiç batmadan ufukta alçalıp sonra yeniden yükseliyor veya aynı şekilde gece sona ermeden, gün ağarmadan tekrar geceye geçiliyor. Peki bu nasıl oluyor?

2- Eğer Dünya düz ise bunun aksini idda eden güçlerin Dünyanın yuvarlaklığından ne kazanacaklar? Dünyanın yuvarlak olması onlara ne fayda sağlar? Dünyanın düz veya top gibi yuvarlak olmasının kime ne faydası olabilir?

Güney kutbunda 20-21 saat gündüz gözlemleri yalan, öyle bir çekim yapamazsın Awp ile indirirler aşağı başkan.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Hocam birazdan sana ya hakaret ederler yada youtube videosu atarlar o yüzden hiç uğraşma

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Hocam birazdan sana ya hakaret ederler yada youtube videosu atarlar o yüzden hiç uğraşma

Bu iyi bir şey olabilir ama önerinizi dikkate alacağım.

Sorunun cevabını gerçekten merak ederek sordum. Bu konuda ki açıklamaları merak ettiğimden yoksa sorum bir art niyet taşımıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T Square

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merak ettiğim için soruyorum;

Güney kutbunda 20-21 saat gündüz gözlemleri yalan, öyle bir çekim yapamazsın Awp ile indirirler aşağı başkan.

Güney değil, Kuzey kutbuna coğrafi yönden yakın olan ülkede bizzat yaşanılan bir durum.
    Kuzey kutbuna itirazları yok, malum düz dünya teorisinde güneş kuzeye yaklaştıkça daha kısa bir çemberde tur atıp uzun süre gündüz gözlemlenebiliyor, fakat güney kutbunda güneşin tur çevre uzunluğu çok daha uzun olduğu için gündüzün o kadar sürmesi mümkün değil düz dünyada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HaydonunAbisi kullanıcısına yanıt
    Konuya hoşgeşdin üstadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Çocukca davranıyorsun öner. Videoda ne anlatıldığını biliyorsun kıvırma. Sana tutulma işe ilgili başka bir soru yöneltiyoruz.

X ay diye bir iddiam olmadı benim iftira atma.

Benim iddiam olmadığı halde bana yıkmaya devam edersen altıda artniyet ve objektiflikten uzak bir boş muhabbet yapmaya başladığını düşüneceğim. Sen o videoyu kapatmadan izle ve değerli argümanlarınla bize gel

Çocukça davranmıyorum.

Verdiğin videoyu belli ki sen de izlemedin.

Video zaten benim size 500 sayfadır anlattığım şeyi anlatıyor.

Bu videoyu benim koymam sizin itiraz etmeniz gerek.

Düz dünyayı yalanlayan bir video o.

Güneş tutulmasını bildiğimiz ay yapmıyor diyenler düz dünyacılardır.

Konunun başından beri varsın ve bu diyalogları gördün, onlardan taraf çıktın.

Senin klavyenden x-ay yazılmamış olması desteklemedigin anlamına gelmiyor ki.

Eski ismi cadence1, sonra adembd, şimdi de hiper ile başlayan bir isimle gelen kişi bunu söyledi.

Sen de itiraz etmedin. Bu da onaylayin anlamına geliyor.

Ama ben sizleri sıkıştırıp gerçekte bildiğimiz ay olduğunu ispatlayinca "ben demedim" demeye basladın.

Öncelikle mesajına yanıt veren kişilerden T-Square rumuzlu olan bir Trol. Önceki sayfalarda buraya Trol'lük yapmaya geldiğini defalarca söylemiş birisi. Diğer yanıt vereni blok listemde olduğundan göremiyorum, ancak blok listemde aynı T-Square gibi ben Trol 'üm diyen Semavi7 ve gayriresmi başka bir Trol var, onlardan biri olmalı.

düz dünya teorisinde kuzey ve güney kutupları arasında temel bir fark var: kuzey kutbu düz dünyanın geometrik merkezi, güney kutbu ise düz dünyayı cevreleyen Antarktika. Yazın kuzey kutbunda 21.haziran civarında güneş kuzey kutbu etrafında döndüğü için 24 saat güneş ışığı görülebiliyor cunku güneş en uzak noktadayken bile ışığı görülebilecek uzaklıkta oluyor. Ancak güney kutbunda durum varklı. Orada yazın (yani 21.aralık civarında) güneş görülemeyecek kadar uzaklaşıyor yani tam gece yaşanıyor yani Antarktika'da 24 saat yaz günü olayı yalan bir kurgu. Antarktika'da sözde bilimsel çalışma yapan kişilerin gönderdiği bir video var, 24 saat antarktika yazını gösteren, o videonun düzenleme olduğu ispatlandı (konuyla ilgili gönderi linklerini gönderebilirim) ve önemli bir ipucu: antarktika'da 24 saat yaz günü olayıyla ilgili tek tük video var neden? cunku düzenlemesi zor ayrıca her düzenleme videosunda açık verme ihtimali var, o yüzden cok video hazırlamıolar.

Buradan ikinci soruya geliyoruz: Dünyayı küre gezegen yapmak kime ne fayda sağlar? Düz dünyada atmosferin ~50km üstüne cıkmak günümüz teknolojisi ile imkansız. Ancak küre dünya kurgusunda bırak 50km'yi, 390km'de ISS, aya git-geller bile mümkün. Sonra ver elini Mars, daha sonra 2. yaşam alanı TRAPPIST-1 adlı dünya, binlerce galaksiler, kara delikler, üzerinde dünyadaki tüm degerli madenlerden 50x değerli madenler taşıyan asteroid'ler, bu yalan içinde binbir ceşit yalan doluşmuş ve bunlar medyaya cok güzel malzeme oluo, en büyük istifade edicilerden biri medya ancak uzay araştırmaları adı altında milyarlarca dolar götüren kurumlar, vs, ortada büyük bir saadet zinciri var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.