Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (494. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin nickini ve yazılarını okuyunca gazım geliyor. Çift taraflı atıyorum.

Güneş kültü konusunda halen bir cevabını duyamadım. Şimdi kuranı güneş kültüne entegrasyona devam mı yoksa küre uğruna dinden ayrılmaya mı karar verdin?

Choose your destiny

Not gravity just density

If you not accept the reality

Then gtfo from that city

-şemumaster the poet of the fall.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    hypercube cgi hocam aslı benim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş her zamanki gibi dönüp dolaşıp dine geliyor. Sizin gibi dindar olacağıma güneş kültüne tapan kafir olurum daha iyi
     Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 21 Şubat 2018; 0:49:3 >
  • EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Yiğidim aslanım, boşver konuyu önceki mesajlarını bilmem ama (dalga niyetin yoksa) düzgün mesaj yazan biri olduğun için sevindim. ;(haraketler falan gırla buralarda.. )

Düz yuvarlak bize bir şey olmasın. (şu fırıldak dönen dünyada insanlar düz olsun en güzeli)

(Birkaç gün önce yazmıştım, güneşin battığı batı yönünde saat 21 gibi ay gözüküyordu, dedim kimse yazmadı, bende arada böyle yazıp gidiyorum.)

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Robotlar var mı yok mu? Soru bu ise arka plan önemlidir. 5 resim ve olayın arka planı.

Adam tamamı CGI olan videoya 'augmented reality' / arttırılmış gerçeklik tekniğiyle veya o tekniğin bir varyantı kullanılarak eklenmiş; adamın görüntü çözünürlüğü, genelden farklı, aynı göstermek için genel buğulama efekti uygulamışlar ancak yine de adamın kolu özellikle renk düzlüğü ile kendini belli ediyor.

Robot güneşli günde kapıdan çıkıyor da... kapının camı cam mı, mika mı :<| Eehh CGI çalışmasında camlar en zorlu kısımlardır :|

Videoya gelin... Robot köpek benzeri garip birsey arazide yürüo. Ancak bi terslik te yok değil. Çözünürlük. İlk aldığım kameralı cep telefonu 2003'te Samsung'tu onunla ceksem bu videoyu bin kat daha net çekerim! Bastoncular neyle cekmiş bu videoyu? Altyazı resmi videoya göre ne kadar net duruo demi? Çamurda gidio robot ancak asıl çözünürlük çamur! Haa teknoloji firması arge yapıo ama!

Arttırılmış gerçeklik demiştik... Yani gerçek video üstüne CGI veya CGI video üzerine gerçek video koymak veya bu ikisi arasında değişen oranlarda ekleme / çıkartma ile en tatlı gerçeklik hissini yakalamak... İşte burada da video editörümüz CGI salonda oturan 2 kişi koymuş 2 kişi sohbet edio, askerlik anılarını anlatıo, yıllardır birbirlerini görmemiş heyecanla sohbet devam ederken robot köpek önemsiz ayrıntı olmuş, teknolojiyi aşmışlar teknoloji sıradan bişey yav!

Ahh yine CGI üstüne gerçek adam resmi eklemişler diyeceğim de adam da gerçek deil gibi ama... Gömlegin kemerle birleşim yeri ne öyle benim 15 sene önce aldığım ilk dijital kamera ki ucuzluktan almıştım, 40 dolara o bundan cok cok daha net çeker, net cekerim! Ama robot cok net, tam ayrıntılara sahip. bi robot çözünürlüğüne bakın bi de adamın çözünürlüğe. Haa tabi odak yapıo odak, adam out of focus, tabi tabi.

• Bir şey demiyorum, hadi haklısın diyelim.

2 sene sonra halka açık bir yerde falan çıkar yukarıdaki bu mesaj değerini yitirir. (o zamanda başka bir şey üzerine konuşulur, iki sene sonra o da yok olur kapanır gider. Her gün için, ilerde ispatlanacak yeni konular hep çıkar)

Japonlar ASIMO'yu gösteriyor yıllardı, şimdi Türkiye'den de benzer ilk adımları görüyoruz. Bizim Konya'da yapılan robota bakıp görüp sonrasında Boston Dynamics'in robotları gerçekleri yansıtmıyor demek inanın aşırı kuşkucu geliyor. Ülkede ulaşılamayan uçak teknolojisi başkasında var, işlemci vb teknolojiler sende yok dışarıda var. Ama robota gelince inanmıyoruz.

Var olan şeyi kabullenmemek için ne çok çaba harcanıyor. Biz kafa tutacak bir şey ortaya koyamayınca, o da yapamamıştır deyip geçiliyor. (Yapılsın ya, kurgu video da olsa biri benzer şeyi Türkiye'de yaptık deyip konuşulsun BD kadar!)

• Robotlar cgi olduğuna göre dünya kesin düz. Almanca gramerde de kanıtlar var. En sonda bombayı patlatıyorum işte net delil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 21 Şubat 2018; 1:44:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Bir şey demiyorum, hadi haklısın diyelim.

2 sene sonra halka açık bir yerde falan çıkar yukarıdaki bu mesaj değerini yitirir. (o zamanda başka bir şey üzerine konuşulur, iki sene sonra o da yok olur kapanır gider. Her gün için, ilerde ispatlanacak yeni konular hep çıkar)

Japonlar ASIMO'yu gösteriyor yıllardı, şimdi Türkiye'den de benzer ilk adımları görüyoruz. Bizim Konya'da yapılan robota bakıp görüp sonrasında Boston Dynamics'in robotları gerçekleri yansıtmıyor demek inanın aşırı kuşkucu geliyor. Ülkede ulaşılamayan uçak teknolojisi başkasında var, işlemci vb teknolojiler sende yok dışarıda var. Ama robota gelince inanmıyoruz.

Var olan şeyi kabullenmemek için ne çok çaba harcanıyor. Biz kafa tutacak bir şey ortaya koyamayınca, o da yapamamıştır deyip geçiliyor. (Yapılsın ya, kurgu video da olsa biri benzer şeyi Türkiye'de yaptık deyip konuşulsun BD kadar!)

Demek istediklerimi bu kişi 7dk 'da cok güzel demiş. Baya iyi ve net anlatıyo, İngilizcesini ben 100% anladım. Anlamayabilecek arkadaşlara yardımcı olmak açısından : Kısaca diyor ki (bire bir ceviri deildir) Sophia adlı gelişmiş yapay zekaya (AI) sahip robot bir fake. Belki cok ilerde mümkün olabilecek AI'nin şimdiden demosunu yaparak ilerde bunu yapacağız demek istiyorlar , olabilir ancak bunu şimdiden yapmış gibi göstererek bizi kandırıyorlar, bu olmaz. 4:50 ==> In essence it's BS dressed up as scientific advance ==> Bu aslında bilimsel gelişme olarak gösterilen bir BullShit / saçmalık.

Sarı robot köpekle ilgili başka bi kare. Adamın elinde hokey sopası var, neden? Eliyle robotu itlemesi CGI çalışmalarında daha büyük zorluk demek ondan. Dikkat edilirse adam ve sopası aynı düzeyde düşük çözünürlükte. Neden? Cunku onlar montajda farklı bir katman / layer'da. Videoyu seyrederseniz, köpeğin arkasındaki kapak yere düşüo, neden? Cunku aksiyon katarak hem daha heyecanlı yapıolar hem de senaryoyu daha gerçek görünmesini sağlıolar. Kapak yere düşştükten sonra köpek öyle bi hareket yapıo ki, kapaga topa vurur gibi tam vurarak cekim alanı dışına cıkmasını sağlıo. Aynı zamanda robotun parçalar birleştirilerek montajı yapılarak gerçekten üretilmiş birşey olduğu izlenimini hatırlatıp güçlendirmek için de o parça yere düşüyor. Hepsini geç adamın pantolona bak. Bi pantolona bi de diger cevreye robota bak, çözünürlük ve netlik arasında dağlar kadar fark var. Sonuç: Bu video fake. Bir CGI. Kaliteli mi evet, en kalitelisinden. Ama fake.

• EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Soda iç iyi gelir.

• Üstadım sonunda doğru yolu bulmuşsunuz. Evet, bu robot köpek simulasyon değil; buna cgi denir.

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Robotlar cgi olduğuna göre dünya kesin düz. Almanca gramerde de kanıtlar var. En sonda bombayı patlatıyorum işte net delil

Bu resim uzerinden konusalim. Bu mesafe en fazla 65-70 kmdir. Oysa iddia edilen mesafe 225 km.

225 km uzaktaki dağın zemin ile bitistigi noktayı görebilen göz, benim ekledigim ay resmindeki kureselligi göremiyorsa o gözün gozbebegine tüküreyim ben.

Ya yalan söylüyor, ya milleti kekliyor.

225 km uzaktaki bir detayı çıplak gözle görmek imkansızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 21 Şubat 2018; 9:28:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Atlas vb robotlar var mı yok mu? (atlayan zıplayan) Arka planı, ayrıntıları pek önemli değil, Atlas karda bayırda arazide geziyor..

Verdiğim örnekler hakkında yorumlar okumadım ama robotlara inanmayan varsa verdiğim örneklere de kolaylıkla inanmayabilir. Dünyayı yuvarlak olarak görmek istiyorum diyorlar yahu? (robotlar hakkında dönen konuyu robotların gerçekliği olarak algıladım)

Millet dünyanın çevresinde uydu gezdiriyor, bizde adamların yaptığına inanmayanlar var. (ha bize ait, devletin Türkiye'nin de dünyanın yörüngesinde dönüp duran uydularımız var bir de.) Koca devler, ne ileri teknolojiler hepsi döndüğünü sanarak uydu yolluyor.

Dünya etrafında dönüp duran uydular yoktur.

Onlar aslında teleskobun önünden geçen sineklerdir.

İnsanlar onları uydu sanıyor.

Baş üstad revivo bu olayı tescilledi ve herkesi kandirilmaktan kurtardı.

O, bu bilgiyi verene kadar herkes o sinekleri uydu zannediyordu.

• Öner kullanıcısına yanıt
    Hocam ayla dünyanın düzlüğünün ne alakası var ya. Amaaaa robot videolarıyla ve Almancayla çok ilgisi var bak. Teleskopka değil yotube videolarıyla ve yabancı dil grameriyle gelmen lazım

• bi sn robotlar yokmu şimdi
    revivu72 dediğine göre kesin yoktur, acilen almanca olarak bu bilgiye iman etmeliyiz arkadaşlar.

dün newton simyacı diye yerçekimini çürüttüler bugün videodan çekilen bir resim blur diye sayısız fuarda sergilenen robotların cgi olduğunu açığa çıkarttılar
    geçen yarım kaldı ama az kalsın uçakların yakıtsız uçtuğunu ispat edeceklerdi ama uykuları geldi sanırım yarım kaldı.

Bu düz dünyacılara helal olsun, acayip süper şeyler bunlar. Böyle 5 kişi olsa diğer galaksileri fethetmiştik şimdiye.
    Galaksimi dedim
    Yok öyle birşey, galaksiler hoax.

Bu arada damacı pardon satranççı revivu72 den sonra @küpcük de beni bloklamış ama oldumu şimdi, ben ettim siz etmeyin nolur bloklamayın noluur arkadaş olmaya çalışıyordum sadece

ama ben sorunuzu biliyorum, sizede revicu72 gibi Bloküs hastalığı sirayet etmiş, bu hastalık genetik ama size nasıl bulaştı bilmiyorum

• İşte bir fake cgi video daha. İnsanları böyle şeyler gerçek diye kandırıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Hocam ayla dünyanın düzlüğünün ne alakası var ya. Amaaaa robot videolarıyla ve Almancayla çok ilgisi var bak. Teleskopka değil yotube videolarıyla ve yabancı dil grameriyle gelmen lazım

Sen de haklısın. Beni o kadar fazla kandırmışlar ki, yıllar önce izlediğim D-Smart ve Cem Yılmaz, beni küre dünyaya inandirmis. İngilizce yerine Almanca öğrenseydim bunlar başıma gelmezdi.

Bilardo yerine de satrança ağırlık vermem gerekiyordu dünyanın aslında düz olduğunu anlamak için.

Hep yanlış seçimler yapmışım.

Aslında sadece Orion marka değil, Meade, Celestron, Konus marka teleskoplar da düz olan cismi yuvarlak gosteriyormus., ben farkedememisim.

Bu kişiler olmasa bu gerçeği goremeyecektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 21 Şubat 2018; 10:51:55 >

Aynen hocam bu konu olmasa şimdi diğer insanlar gibi sistemin kölesi konumundaydık. Fakat artık zincirlerimiz kırıldı. Artık işi bırakıp evi barkı terkedip kendimi düz dünyaya ve heliosentrik sistemle mücadeleye adayacağım

Bir yanlışın var: Teleskopun önünden geçen sinek degil, görüntüye sonradan eklenmiş ufak bir çizim de olabilir. İhtimalli konuştum diye şimdi 'bak ne dediklerini bilmiolar ' falan diye de yazarsın sen şimdi : | Bak Baston Dinamikleri bırak ufak bir çizimi, bir dünya dolusu çiziyorlar, evler, parklar, fabrika şantiyeler, arge lab'ları, her bi halt 3B hareketli gercek gibi. Ancak sahte. İspatlı. Sophia adlı robot çizip yapay zeka da çiziolar. Sana çizdikleri bu dünyayı gerçek sanıosun, gerçek olmadığına dair deliller sunulunca bozuntuya verip kızgınlaşıosun.

• Hayret hocam öneri hala bloklamamışsın Onsuz olmuyor değilmi konu çekilmiyor.

• bu kürecileri anlamak mümkün değil. apaçık delil koyuyoruz, youtube videoları koyuyoruz hala anlamıyorlar...

• 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.