Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bobsantino

quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ferrari091

biri buna yer cekimi ve atmosferin oldugunu soylesin ben şikayetimi konu kirlilikigi uzerine açıyorum

Yerçekimi diye birşeyin varlığına inanıyor musun Cidde'n? Buna kanıtın nedir?

Uzaya doğru uçmamamız

Ulan yer çekimi işte

Uzaya doğru uçmamamız

Troll konuya troll cevap. "" yazacak bir şey göremedim.

Atmosferden dolayı uçmuyoruz uzaya yerçekimi diye birşey yoktur olsa uçaklar Nasıl uçuyor ?

Yerçekimi olmasaydı atmosfer de uzaya dağılırdı.

Yani koskoca DÜNYANIN uzaya uçmama sebebi yercekmi diye bir şey diyorsun böyle şey duyulmuş mu ya, bilimsel konusun, ordan burdan duyduğunuz sahte bilgileri bırakın

Yer çekimi Dünyanın merkezine doğrudur. Uzayda yer çekimi olmadığı için kalır öyle. Dünyanın kendisi neden uzaya uçsun?
    Adam ciddi ciddi yerçekimi yoktur diyor ve ben bununla tartışıyorum.

Lütfen bu,şu diyerek aşağılamayın insanları, bilimsel veri sunamıyorsunuz, sadece yer çekimi diye bişey duymuşsunuz ordan burdan, bu bilgilerle gelip iddia ediyorsunuz ki grostonlarca ağırlığı olan dünyayı yerçekimi tutuyormuş sormazlar mı 1 gramlık sinekler niye ezilmiyor o çekimle?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• thepromh kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki mesajımı oku gel sonra tartışalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dunya duzdur demissin. Tamam. Dunya yuvarlak olmasina ragmen karadenizin neden uzerimize dokulmedigini bilmiyorsan cografyadan once fizikle ilgilenmelisin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

Yukarıdaki mesajımı oku gel sonra tartışalım.

Dediklerin Newton fiziğinde geçerli, peki soruyorum sana Newton'un doğru söylediği ne malum?

newton fiziğinde(klasik fizik) genel çekim kanunu lise fiziğinde kullanılır ve sonuçları yaklaşıklı olarak doğrudur ancak modern Fizikte bir geçerliliği yoktur yani sen bu konuda bir sav öne süreceksen einstein ın genel görelilik yasasına bakman lazım ki ona bakınca dediklerinin bir saçmalık olduğu belli oluyor.

Uzun lafın kısası uzaktan etki yani newtonun dediği şey doğru değildir einstein bunu açıklamıştır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ferrari091

biri buna yer cekimi ve atmosferin oldugunu soylesin ben şikayetimi konu kirlilikigi uzerine açıyorum

Uzaya doğru uçmamamız

Ulan yer çekimi işte

Uzaya doğru uçmamamız

Troll konuya troll cevap. "" yazacak bir şey göremedim.

Atmosferden dolayı uçmuyoruz uzaya yerçekimi diye birşey yoktur olsa uçaklar Nasıl uçuyor ?

Yerçekimi olmasaydı atmosfer de uzaya dağılırdı.

Yani koskoca DÜNYANIN uzaya uçmama sebebi yercekmi diye bir şey diyorsun böyle şey duyulmuş mu ya, bilimsel konusun, ordan burdan duyduğunuz sahte bilgileri bırakın

Dostum acilen lise fizik kurslarına başla derim. Yer cekimi yani kutle cekimi dedigin seyde 1 gr asiri yogun bir madde milyon gram suyu bile cekebilir yorungesinde hareket ettirebilir. Burda yogun olan madde de dunyanin cekirdegi oluyor. Zaten birbirine yapisik olan maddelerin uzaya kacmasi beklenemez. Bunu icin asiri hizli donmeden dolayi merkezkac gerekir ancak dunya ne kadar bize gore hizli dons de kendi boyutunde bi cismi gore cok yavas hareket ediyor. Dusun yani bi topu alıyosun 1 tur attirmak icin 24 saat boyunca ceviriyorsun. Sanirim anladin simdi ne kadar yavas dondugunu. neyse konumuz o degildi zaten. Yercekini olmasa atmosfer diye bi sey olmazdi. Yercekimi ve dunyanin donme hizi farkli bi oranda olsaydi da atmosfer kalmayanilir ki zaten her saniye bir miktar gaz atmosferde kurtuluyor dunyanin cekimini merkezkactan dolayi yendigi ve basinctan dolayi.

• quote:

newton fiziğinde(klasik fizik) genel çekim kanunu lise fiziğinde kullanılır ve sonuçları yaklaşıklı olarak doğrudur ancak modern Fizikte bir geçerliliği yoktur yani sen bu konuda bir sav öne süreceksen einstein ın genel görelilik yasasına bakman lazım ki ona bakınca dediklerinin bir saçmalık olduğu belli oluyor.

Uzun lafın kısası uzaktan etki yani newtonun dediği şey doğru değildir einstein bunu açıklamıştır.

Fizikte hala kanıtlanamamış birsürü şey var, bunlardan biri DÜNYANIN yuvarlak olduğu henüz kanıtlanabilmiş değil, dünya düz olmasa idi güneş ışınları bize bu sekilde Nasıl gelecekti sorarım size?

Genel görelilik diyorum riemann geometrisi diyorum üstüne manyetik alan diyorum sen hala kanıtlanmamış diyorsun. Neyse ben pes ettim tamam gök itiyor buna inan bu daha sağlıklı senin için sen inanmamak için yemin etmişsin kafan hayrolsun.

• quote:

Genel görelilik diyorum riemann geometrisi diyorum üstüne manyetik alan diyorum sen hala kanıtlanmamış diyorsun. Neyse ben pes ettim tamam gök itiyor buna inan bu daha sağlıklı senin için sen inanmamak için yemin etmişsin kafan hayrolsun.

Ben gök itiyor diye bir iddiada bulunmadım, sadece yerçekimi diye birşey olsa idi uzaydaki şeyleri dünya icine çekerdi, niye çekmiyor peki uzaydaki şeyleri?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebu l-Feth

quote:

Orijinalden alıntı: imakenya dragons

Gecen redditte mi ne acmislardi acil inis yapmis ucak vsvs baya ilgincti arkadasa onu gostersek demek ki bi daha hayatta ikna olmaz yuvarlak oldugunu

o olay baya ilginc. asli nedir acaba

Merak ettim olayı link varsa alabilirmiyim?

•  Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum
  • Bizim evin önü ve arkası açıktır. Yani güneşin doğuşunu ve batışını izleyebiliyorum. Yazın ve kışın güneşin doğduğu ve battığı noktalarda biraz kayma oluyor. Bu da dünyanın yuvarlak olduğunu gösteriyor. Çünkü yıl içerisinde farklı zamanlarda dünya kıçını daha sonra kafasını güneşe doğru döner.

Şimdi sana bir şey ispatlamaya çalışmayacağım, çünkü gerçeğin ispatlanmaya ihtiyacı yoktur. O yemeği de kendine ısmarla çünkü biliyorsun beynin proteine ihtiyacı var çalışması için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-63DBB8E76 -- 24 Aralık 2017; 19:37:7 >
    Gök itmesi onada inan anlamındaydı neyse soruna gelecek olursak.

Dünya büyük kütlesiyle kendi etrafında dönüyor ve bundan dolayı uzay zamanı büküyor yani uzay zaman çukuruna düşüyoruz biz, mesela aydan örnek verirsek sen şey diye bilirsin ay neden üzerimize düşmüyor diye çünkü ayda dünyanın etrafımızda dönüyor ve merkezkaç(etki tepki) kuvveti ile diğer kuvvet birbirini dengeliyor.
    Uzayda daha büyük bir denge söz konusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ictopbasli

Bizim evin önü ve arkası açıktır. Yani güneşin doğuşunu ve batışını izleyebiliyorum. Yazın ve kışın güneşin doğduğu ve battığı noktalarda biraz kayma oluyor. Bu da dünyanın yuvarlak olduğunu gösteriyor. Çünkü yıl içerisinde farklı zamanlarda dünya kıçını daha sonra kafasını güneşe doğru döner. Mevsimlerin oluşmasının sebebi.

Şimdi sana bir şey ispatlamaya çalışmayacağım, çünkü gerçeğin ispatlanmaya ihtiyacı yoktur. O yemeği de kendine ısmarla çünkü biliyorsun beynin proteine ihtiyacı var çalışması için.

Boş konuşmuşsun evlat, evde yattığın yerden neymiş yuvarlak görmüş dünyayı sana balık alayım da bilim öğren evlat

• Konuya bak ya

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLoser1

Konuya bak ya

Nesi var konunun bilimsel verilerin varsa paylaş herkes yararlansın
  • Dünya yuvarlak olsaydı kutuplardan ekvatora duserdik oylemi
    Kütle çekim kanunu diye bisey var . O yuvarlaklık çok uzun mesafede olan bisey sen bir futbol topunun ustunde iki ayakla durmaya çalışmıyorsun yani. Maden trollluk yapacaksınız mantık diye saçma sapan 4-5 yaşında çocukların söyleyeceği şeyler öne surmeyinn. Bide fotodan başka kanıt yok der ya

• Ciddi ciddi cevap vermeyin, adam sizi trollüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: İhtiyarlaraYerYok

quote:

Orijinalden alıntı: Ebu l-Feth

quote:

Orijinalden alıntı: imakenya dragons

Gecen redditte mi ne acmislardi acil inis yapmis ucak vsvs baya ilgincti arkadasa onu gostersek demek ki bi daha hayatta ikna olmaz yuvarlak oldugunu

o olay baya ilginc. asli nedir acaba

Merak ettim olayı link varsa alabilirmiyim?

https://www.youtube.com/watch?v=wLDkmQN8iiU

• quote:

Orijinalden alıntı: Mimisbrunn

Ciddi ciddi cevap vermeyin, adam sizi trollüyor.

O zaman sende ciddi degilsin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.