Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Dolayısıyla oradaki yeşil rota, olmayan bir küre üzerinde öylesine çizdiğim bir çizgi sadece "

Bak güzel kardeşim. Küre yok diyorsun, hala gelmiş dikdörtgene çizdiğin çizgiden bahsediyorsun. Bilale anlatır gibi anlatıyorum bak, dikkatli oku;

Küresel cisim için yorum yapacaksan, çizgiyi küreye çizeceksin. Dikdörtgene çizgi çekip "bak yeşil çizgiden gitmemiş" dersen yanlış yaparsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam, küre dünya ve dikdörtgen harita üzerine öylesine çizdiğim çizgiyi yok say, şunu esas al:

Paris - LA uçağı düz dünya üzerinde Paristen LA'e uçarken Atlantik sonrası karşısına ilk çıkan kara parçası kuzey batı Kanada olacaktır ve acil iniş için en yakın iniş pisti de kuzey batı Kanada'daki Goose Bay olacaktır. Düz dünya ile 100% uyumlu bir haber. Küre dünya dediğimiz şey ise, düz dünyanın küreye göre sunni şekilde insan marifeti ile bükülmüş hayali farazi halidir, küresel dünya maketleri o hayalin bir ürünüdür. Böyle daha net oldu sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünya düzdür zaien.

• Hayır, net olmadı. Küre dünya modelinde de, küre dünyanın kuzey kutbu merkezli dün dünya yansıtılması modelinde de aynı rota izlenir. Uçuş rotasına bakarak bir yere varamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Sana teklif etmedim ki satranç oynamayı? clauswitz e teklif ettim ki o teklifi her zaman yapmam zaten. bence büyük fırsat, revivo'yu satrançta yenme fırsatı, hem de kendim sundum. claus 'un şehre bakmadım istanbul ise 2 gün içinde gelirim, taksim istiklal caddedeki kafelerden birinde oynarız. saatli saatranç tahtasını ben getiririm. iletişim için cep tel kullanmam, Antox veya iPhone kullanıyorsanız Antidote üzerinden imzamdaki Tox ID üzerinden iletişime geçerim. Gerçekte görüşme sebebim sadece Satranç oyunudur. Bir el satranç.

Küre ile satranç arasındaki ilişkiyi soran etkinus'a: Küre modeli üzerinden rota çizerek olayı çözdüğünü zannediyorsunuz fakat onu dünya küre varsayımı üzerinden yapıyorsunuz. Fakat dünya küre değil, dolayısıyla marketteki küre de , GE'deki küre de referans alınamaz. Ref alınamayacak birşeyi ref alarak, onun üzerinden rota çizip bak böyle diye kendinden cok emin konuşan Clausewitz'e satranç oyunu ile cevap vermeyi tercih ettim sadece ki bu Öner'in kendi kendisine beni tanımlamak için kullandığı 'kacacak delik arayan' ifadesine de güzel bir cevap olacaktır.

Sen Clausewitz'e teklif ettin ben de sana teklif ediyorum.
    Bunda anormal birşey yok.
    Bilardo matematik ile çok haşır neşir bir oyundur, ayrıca geometri ve açılar ile de çok çok fazla içiçne bir oyundur.
    Yani müthiş zeka ve kafa yapısı ister.
    Satranç tamamen ezbere dayalı bir oyundur, zeka gerektirmez, ezber gerektirir.
    Rakibin hamlesini tahmin eder, taşı orda hayal edersin ve orayı unutmadan sonraki hamleyi hayal eder, o taşı da orda hafızanda tutarsın.
    Bilardo öyle değildir. topun 1 cm farklı bir yerde olması matematik hesabını tamamen baştan yapmana sebep olur. Ezber yoktur.
    Madem sen süper zekasın, buyur gel 3 bant bilardo atalım.

Çocuk gibisin, hatta gibisi fazla direk çocuksun.

Hani benim sorduğum sorulara hala cevap vermedin.
    Enson kaçtığın zamanı hatırlıyor musun? çok sıkıştırmıştım seni ve hiçbir soruya cevap verememiştin
    Sonra 13 yıldır astronomi ile ilgilenen beni "cahil" deyip bloklamıştın.

Hala cevap verebilirsin,
    Hadar A ve Hadar B neden kuzeyden görünmez?
    Güneş yatay eksende hareket ediyorsa uzaklaian bir cismin küçülmesi gerekirken öğle vakti gördüğümüz güneş boyutu ile akşam görünen güneşin boyutu neden aynı?
    Dünya üzerindeki diğer 8 gezegenin konumları ve yörüngeleri nelerdir?

Önce bunları cevapla, satrancı ven de oynarım senle.

Haa bu arada beni ilk blokladığın zaman aklıma geldi.
    Hani Bursa'da oturduğunu öğrenmiştim de kendi teleskobumu alıp gelecektim, seni Atilla hoca ile tanıştıracaktım Bursa'da.
    Bunu yazınca anında kaçıp gitmiştin konudan.
    Sanırım "yusuf yusuf mode" aktif hale gelmişti.

Şimdi kalkmış Clausewitz'e istanbula 2 saatte gelirim diyorsun.
    Dürüst ol, onurlu ol. Çocukların olduğunda babalarının böyle düzenbaz olması onları çok kötü etkiler.
    Sadece ben bile seni 50 kere rezil ettim bu konuda, biraz haysiyeti olan kişi daha girmezdi ama belli ki sizde yok.
    Hala yüzsüz yüzsüz yazmaya devam ediyorsunuz.

Sorulan soruları cevapla, elinde ispatın var ise sun.

• quote:

Tamam, küre dünya ve dikdörtgen harita üzerine öylesine çizdiğim çizgiyi yok say, şunu esas al:

Paris - LA uçağı düz dünya üzerinde Paristen LA'e uçarken Atlantik sonrası karşısına ilk çıkan kara parçası kuzey batı Kanada olacaktır ve acil iniş için en yakın iniş pisti de kuzey batı Kanada'daki Goose Bay olacaktır. Düz dünya ile 100% uyumlu bir haber. Küre dünya dediğimiz şey ise, düz dünyanın küreye göre sunni şekilde insan marifeti ile bükülmüş hayali farazi halidir, küresel dünya maketleri o hayalin bir ürünüdür. Böyle daha net oldu sanırım.

peki pilotlar rota seçerken düz dünyaya göre mi, yoksa küresel dünyaya göre mi seçiyorlar ?
    haritalar düz dünyaya göre ise niye bu zamana kadar bir tane dahi pilot çıkıp ,dünya düz kimi kandırıyorsunuz demedi ?

ayrıca pilotlar acil iniş için arızaya göre iniş pisti seçebilir ,mutlaka şuraya inmesi gerekirdi diyebilmek için ,bu işin içinde olmak gerekir

• Ay da düşsün o zaman...

• Mrb özelden ynt vermek isterdim fakat PM özelliğim kapatıldı. Mesajlaşma istersen Tox ağınıdan iletişime geçebilirim; kullanmak istersen Android için Antox, iOS için Antidote, masaüstü içinhttps://tox.chat/download.html den uTox indirebilirsin. Tox ağında arkadaş eklemek ID ile oluyor. Tox ID'im imzamda var. ID'nin QR kodunu aşağıdaki SS'ten tarattırarak ta ekleyebilirsin. Ekledin diyelim, hangi rumuzla eklediğini buradan bir mesajla geçersen kabul ederim ve Tox ağında rahat şekilde mesajlaşabiliriz.

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

• bizim tox ağına ihtiyacimiz yok, sorduğumuz sorulara burdan cevap verebilirsin, görebiliriz.

• ilginç ,o zaman ben göndersem cevap veremiyor musunuz ?
    bir deneyim bakalım :)
  • Aynen ben cevap veremiyorum. İletişime geçmek üzere kullanacağımız Tox ana konusuna yazabilirsin:https://forum.donanimhaber.com/tox-agi-utox-antox-antidote--129333917 O konuya yazdığında oradan yardımcı olmaya çalışırım.

• Evet, güçlü kişilerle tartışırım diyen revivo72 yine sorulari cevapsız birakip can havliyle konu değiştirmeye çalışıyor.

bu adam bir de kendini zeki ve akıllı sanip hava atıyordu değil mi?

• Hoca iyi misin. Gunesi net bir sekilde gorebiliyoruz, bariz kure oldugu gorunuyor.

Vakit darligi hikaye, neredeyse 6 aydir cevap vermiyorsun. 6 aydir vakit mi bulamadin sanki, yuzlerce cevap yazdin millete de birtek benim sorularima mi vaktin olmadi... yeme bizi. Burda kimse sandigin kadar salak degil.

Verecek bi cevap bulamadim diyecek kadar durust ve onurlu da degilsin

Cevap verme, zaten cevap verebilecek bir bilgiye sahip olmadigini konudaki herkes biliyor. Madara oldun burda, kisiligin de karizman da yerle bir oldu, hala utanmadan yaziyorsun.

Sana degil, senin yetistirecegin bireylere aciyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Hoca iyi misin. Gunesi net bir sekilde gorebiliyoruz, bariz kure oldugu gorunuyor.

Vakit darligi hikaye, neredeyse 6 aydir cevap vermiyorsun. 6 aydir vakit mi bulamadin sanki, yuzlerce cevap yazdin millete de birtek benim sorularima mi vaktin olmadi... yeme bizi. Burda kimse sandigin kadar salak degil.

Verecek bi cevap bulamadim diyecek kadar durust ve onurlu da degilsin

Cevap verme, zaten cevap verebilecek bir bilgiye sahip olmadigini konudaki herkes biliyor. Madara oldun burda, kisiligin de karizman da yerle bir oldu, hala utanmadan yaziyorsun.

Sana degil, senin yetistirecegin bireylere aciyorum ben

6 aydır blokeydin, senin neyine cvp verecektim ki? Ne mantıksız sorular. Amacın zaten atışmak başka birşe degil. Cevap cevap diye tutturdun al cvp verdim ancak o fazla geldi galiba? Tabak gibi cevap duruo orda hala aynı edebiyat. Dürüstlük onurdan bahsedio bi de. Eksik mi o yönlerin de bahsettin yoksa?

Bilardo zeka oyunu diyen güneş küre diyo. Lafa atışması ah ha. Pilarda pilarda. Madara oldu diyo bir de hah hah. Pilarda. Hahh hah.

• Kılavuz istemez görünen köy.

• Yani kısaca sorunun cevabını bilmiyorsun diyebilir miyiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Yani kısaca sorunun cevabını bilmiyorsun diyebilir miyiz...

İsin guzel yani ne bikiyor musun, ayin hep gunese bakan yuzu aydinlik oluyor .

Buna dikkat et diye kendisi soyluyor, oysa brlli ki kendisi dikkat etmemis.

Belki de ay uzerindeki fluoresanlar gunes isigini gorunce parliyordur.

Ama iste evreleri ile ilgili bir teorileri hala yok.

Ay cani isteiyince az isik uretiyor cani isteyince tamamen yaniyor.

İlginc....

• quote:

Şu anki teknolojik imkanlarla bilmioruz. Ancak Tesla ayda bi tur atan füzeyle uzay yolculukları başlatırsa dünyayı biraz daha yüksekten görebilme imkanımız olursa o zaman belki bilebiliriz.

• quote:

quote:

Şu anki teknolojik imkanlarla bilmioruz. Ancak Tesla ayda bi tur atan füzeyle uzay yolculukları başlatırsa dünyayı biraz daha yüksekten görebilme imkanımız olursa o zaman belki bilebiliriz.

Ağa Süpersin keşke seninle tanışabilsem

• bilmiyorum demenin baya uzun yolunu bulmuşsun üstadım. tebrikler. bu arada, anlattılarının tamamı kişisel fikirlerden ibaret. güneşin çapını, uzaklığını, yapısını felan vermişsin ama ortada gözlem, teori, olayın doğasını açıklama yok. bu açıdan bakınca; sizin güneş-ay teoriniz, benim "gözenekli peynirden oluşan ay" teorisi ile tamamen aynı dayanaklara sahip. yani, bence öyle. bence; ay gözenekli peynirden oluşur; bunun büyüklüğü tam 450 m'lik dev bir teker peynirdir. yerden tam 30 km yüksektedir. ama biz o yüksekliğe çıkamadığımız için ayrıntısını bilemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 11 Ekim 2017; 13:43:57 >
  • 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.