Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @etkinus yeşil çizgi bile yanlış cunku referans aldığı KÜRE DÜNYA yanlış, ispatı:

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Bir küreyi 2 defa 180 derece döndürürsen baştaki konuma gelmez mi? Gelir. Google Earth 'te küreyi 2 x180 döndürdükten sonra baştaki konuma geliyor mu? Gelmiyor.O halde GE'deki o küre dünya gerçek bir küre değil. Sırf bu bile, küre dünyanın bir yalan olduğuna ispat niteliğinde.

Ancak düz dünyayı referans alırsak Paris - LA arasındaki siyah rota doğru oluyor ve nitekim Airbus o rotadan gidiyordu. Tüm yollar düz dünyaya çıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• gece gece guldurdun ya..oglum yer cekimi var ılk okulda ogretiyorlar..teleskopu bilen yercekimini bilir herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

resmi hazırlayan kendi düşüncesi dahilinde birşeyler yapmış o yüzden resimde açıklanacak birşey yok.

önceki hafta Paris ten LA'e uçan Airbus Atlantik üzerindeyken bir motoru bozulduğu için Kanada'danın Goose Bay bölgesine yani küresel dünya haritasına göre Paris LA arasındaki rotadan cok uzakta bir yere acil iniş yaptı bu durumda uçak resimde siyah çizgili rotadan gidiyor olmalı. Benim de küre dünyayı savunanlara sorum: Uçak neden en kısa rotadan (yeşil çizgi) deil de daha uzun olan siyah rotadan gidiyor?

Olm dünya düz olaydı dümdüz giderdi iste

Bizde sana bunu anlatmak çalışıyoruz

Adam kendi fikrini kendi çürüttü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: airica

gece gece guldurdun ya..oglum yer cekimi var ılk okulda ogretiyorlar..teleskopu bilen yercekimini bilir herhalde

SS'li cevap. BBC Focus Kasım 2017 sayısı. Ortadaki habere bak. İngilizce bilmeyenlere yardım edeyim: Yerçekimiyle ilgili bazı şeyler yanlış. Kainatı bir arada tutan kuvvet ya yoksa? diyor BBC. Herkes konuyu iyi araştırsın. İlkokul kitapları ile olmuo.

https://store.donanimhaber.com/1b/1b/d6/1b1bd66d8a1f0927f8994ff977a0af55.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 8 Ekim 2017; 21:47:52 >

• Google earth olayı tamamen senin cehaletin ve beceriksizliğinle alakalı. Yanlış anlama, hakaret veya küçümseme değil. Tarafsız bir gözle bakarsak bu olay tamamen cehalet ve beceriksizliktir. Şöyle ki;

1. Beceriksizlik: sen o bilgisayarda gördüğün görüntüyü 2 kere 180 derce çevirdiğini düşünüyorsun, ama bilgisayarda fareyle yaptığın sanal döndürmeyi tam ölçecek kadar becerikli değilsin, gözle bakarak kimse beceremez. Herkes bu konuda beceriksizdir ve bu normaldir.

En soldan tutup en sağa çektiğinde 0 derecede tutup 180 dereceye çektiğini sanıyorsun. 0 da tutamaz, 180'e döndüremezsin. Bu konuda beceriksizin.

2.her programın tutup döndürme şekli farklıdır. Gidip bilen abilerine sor, 3 boyutlu çizim programlarında sen aynı yerden tutup aynı hareketi yapsan bile her program farklı davranır, farklı döner. Bu da senin cehaletin.

Tabi, ilk durumu bilmemen de senin cehaletin.

Zaten, biraz kafanı kullanıp biraz araştırsaydın, marketten bir küre dünya maketi alsaydın, böyle cehaletini ve beceriksizliğini konuşuyor olamazdık. Küre maketi 2 kere 180 derece çevir, aynı noktaya geliyor. Mucize dimi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 8 Ekim 2017; 21:50:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Google earth olayı tamamen senin cehaletin ve beceriksizliğinle alakalı. Yanlış anlama, hakaret veya küçümseme değil. Tarafsız bir gözle bakarsak bu olay tamamen cehalet ve beceriksizliktir. Şöyle ki;

1. Beceriksizlik: sen o bilgisayarda gördüğün görüntüyü 2 kere 180 derce çevirdiğini düşünüyorsun, ama bilgisayarda fareyle yaptığın sanal döndürmeyi tam ölçecek kadar becerikli değilsin, gözle bakarak kimse beceremez. Herkes bu konuda beceriksizdir ve bu normaldir.

En soldan tutup en sağa çektiğinde 0 derecede tutup 180 dereceye çektiğini sanıyorsun. 0 da tutamaz, 180'e döndüremezsin. Bu konuda beceriksizin.

2.her programın tutup döndürme şekli farklıdır. Gidip bilen abilerine sor, 3 boyutlu çizim programlarında sen aynı yerden tutup aynı hareketi yapsan bile her program farklı davranır, farklı döner. Bu da senin cehaletin.

Zaten, biraz kafanı kullanıp biraz araştırsaydın, marketten bir küre dünya maketi alsaydın, böyle cehaletini ve beceriksizliğini konuşuyor olamazdık. Küre maketi 2 kere 180 derece çevir, aynı noktaya geliyor. Mucize dimi...

Cehaletle ilgili bir sorunun var galiba? İki lafından biri cehalet. GE bir yazılım yapmış , dünyaya küre demiş o küreyi 180 derece ceviriyoruz ancak öyle tutulmazmış böyle tutulurmuş falan 10x tekrar etmişsin. Nasıl tutarsan tut, o küre değil, küre görüntüsü veren bir yazılım cunku. Stop.

• Tartışmanın kaynağı senin cehaletin olduğu için dönüp dolaşıp aynı konuyu açıyoruz.

Olay dediğim gibi. Sen 180 derece çevirdiğini "sanıyorsun" diye 180 derece dönmez.

Dediğim gibi, bir küre maketi al, o makette nasıl tam aynı noktaya geliyorsun görürsün. Maketi alacak Paran yoksa gel yanıma, ben sana gösteririm. Cehaletin de bir nebze azalmış olur.

• quote:

Tartışmanın kaynağı senin cehaletin olduğu için dönüp dolaşıp aynı konuyu açıyoruz.

Olay dediğim gibi. Sen 180 derece çevirdiğini "sanıyorsun" diye 180 derece dönmez.

Dediğim gibi, bir küre maketi al, o makette nasıl tam aynı noktaya geliyorsun görürsün. Maketi alacak Paran yoksa gel yanıma, ben sana gösteririm. Cehaletin de bir nebze azalmış olur.

Sen bir y.dil biliyorsun ben çift. İstesem bu konuyu Almanca ve İngilizce de aynı hararette tartışırım o yüzden bana cehalet edebiyatı yapmana gerek yok. Yine de cehaletle ilgili sorunların varsa başka yerde çöz, bloğunu kaldırdığıma pişman etme. İşbu konu dışı laf atmaların devam edecek olursa blok yine gündeme gelir. Marketteki küreyi 2x180 cevirince başladığı yere mi dönüyor sahi mi gerçekten mi? Peki ben marketteki küre mi dedim? Google Earth dedik GE !

• Aha başladık gene çiş yarışına... :) almanca tartışamayız,almancam yok. Kaldı ki almanca tartışınca 360 derece 440 dereceye çıkmıyor

Sen türkçe okuyarak konu hakkındaki cehaletini gider yeter. cehaletini 12 dilde yazacağına, bilgini 12 dilde yay.

hala google earth'e takılmışsın. yani, marketteki maket doğru da google earth mı yanlış? allah akıl fikir versin. google earth'i döndürme konusunda beceriksizsin. bunu küçümseme olarak alma, kimse beceremez bunu. ama, maketi yok sayıp google earth'e takılıp kalman saf cehalettir. bu gerçeği gözüne sokuyorum diye bloklayacaksan blokla, söyleceyek sözün olmayınca mecburen blokluyorsun zaten. sana da bu yakışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 8 Ekim 2017; 23:48:47 >
  • quote:

Aha başladık gene çiş yarışına... :) almanca tartışamayız,almancam yok. Kaldı ki almanca tartışınca 360 derece 440 dereceye çıkmıyor

Sen türkçe okuyarak konu hakkındaki cehaletini gider yeter. cehaletini 12 dilde yazacağına, bilgini 12 dilde yay.

hala google earth'e takılmışsın. yani, marketteki maket doğru da google earth mı yanlış? allah akıl fikir versin. google earth'i döndürme konusunda beceriksizsin. bunu küçümseme olarak alma, kimse beceremez bunu. ama, maketi yok sayıp google earth'e takılıp kalman saf cehalettir. bu gerçeği gözüne sokuyorum diye bloklayacaksan blokla, söyleceyek sözün olmayınca mecburen blokluyorsun zaten. sana da bu yakışır.

Senle hiçbirşeyin yarışını yapmama gerek yok cunku zavallı bir görüntü veriyorsun, ben güçlü kişilerle yarışmak isterim. Yok yok korkma bloklamayacağım seni. Fakat istersen sen beni bloklayabilirsin ha hah.

• yarışa gerek yoksa ikide bir bu çocukça yarışa sokma kendini
    blokla tehdit eden sensin. daha önce bloklayan da sensin. o yüzden bu konuda bana akıl verme istersen
    çocukca hareketleri bıraktıysan konu hakkında konuşalım. bak hem ben gereksiz şeyler yazıyorum, hem senin gereksiz yazılarını okuyorum. boş işlerle uğraşmayalım, değil mi...
  • quote:

quote:

Aha başladık gene çiş yarışına... :) almanca tartışamayız,almancam yok. Kaldı ki almanca tartışınca 360 derece 440 dereceye çıkmıyor

Senle hiçbirşeyin yarışını yapmama gerek yok cunku zavallı bir görüntü veriyorsun, ben güçlü kişilerle yarışmak isterim. Yok yok korkma bloklamayacağım seni. Fakat istersen sen beni bloklayabilirsin ha hah.

Ya git allahini seversen.

Guclu kişilerle nasil tartistigini gorduk. Cevap veremeyince bloklayip kaciyorsuN.

Ne oldu sana sordugum sorularin hicbirine vcevap verememistin hatirladin mi?

Yoksa iki dil bilen super zeki arkadasin hafizasi o kadar kuvvetli degil mi?

Yazmayayim diyorum da adami cileden çıkarıyorsunuz.

Duz dünyada hadar a ve hadar b neden kuzeyden gorunmuyor, polaris neden guneyden görünmüyor.

En non bu soruyu sordugumda sen de micro77 de kacacak delik aradiniz.

Bi de gelmis "guclu kisilerle tartisirim" diye yalan atıyorsun.

Senden bilgili herkesi blokladin. Ne tartismasi.

Koydugum saf oynanmamis kendi cekim teleskop goruntulerine de cevap veremedin.

Sizde tartisacak 1 gram astronomi bilgisi yok.

Haa bu arada benim okuma yazma bilmeyen amcamla yengem de almanca biliyorlar... Hem de ana dilleri gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 9 Ekim 2017; 7:15:20 >

• quote:

quote:

Google earth olayı tamamen senin cehaletin ve beceriksizliğinle alakalı. Yanlış anlama, hakaret veya küçümseme değil. Tarafsız bir gözle bakarsak bu olay tamamen cehalet ve beceriksizliktir. Şöyle ki;

Cehaletle ilgili bir sorunun var galiba? İki lafından biri cehalet. GE bir yazılım yapmış , dünyaya küre demiş o küreyi 180 derece ceviriyoruz ancak öyle tutulmazmış böyle tutulurmuş falan 10x tekrar etmişsin. Nasıl tutarsan tut, o küre değil, küre görüntüsü veren bir yazılım cunku. Stop.

Revivo,

Sen aşırı cahil bir çılgınsın :)

En kısa mesafe kürede aşağıdaki gibidir. Matematik yok, geometri yok. Safi cehalet. Adamlar iyi dalgaya alıyor seni:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Clausewitz

quote:

quote:

Revivo,

Sen aşırı cahil bir çılgınsın :)

En kısa mesafe kürede aşağıdaki gibidir. Matematik yok, geometri yok. Safi cehalet. Adamlar iyi dalgaya alıyor seni:)

Mesaj sayına bak; 67. Neden cunku mesajlarının coğu konu dışında laf sallama. Benim msj sayıma bak. Coğu teknik alanda, Yazılım Geliştirme bölümünde teknik problemleri çözüyorum, üniversite&lisede programcılıkla ilgili sorun yaşayan onlarca belki yüzün üstünde kişiye,sorulara bizzat kendim kod yazarak örnekler vererek yardımcı oldum sayısız takdir kazandım. Bu alınteridir ve kolay kazanılmaz. Laflarınla bu alınterini ve paylaştığım bilgi ve deneyimi silemezsin, sadece laf atıp kendini tatmin etmeye çalışan biri olarak kalırsın. Bir gönderiye bakarak bana, geometri, matematik, fizik dersi vermeye kalkışmışsın. Kürede rota çizerek kendini akıl şampiyonu mu zannettin? Akıl zeka konusunda iddialıysan, iş bir satranç karşılaşmasına bakar. Var mısın benimle tek el satranç oynamaya? Fakat gerçek odada olacak, sanalda olmaz. Tek el satrançta yen beni, o zaman derim ki hakkaten benden akıllıymışsın. Zamanı ve mekanı sen belirle ben geleceğim. Tek el satranç.

İş mesaj sayisi ise benim karsimda susacaksın.

7000 kusur mesaji donanim, teknik yardim, overclock, modlama, otomobil, yazilim, windows, v.b. Bir suru konuda insanlara bilgi vererek yardim ederek yaptim.

Bu kadar genis bilgi kolay kazanılmıyor tabii, saygı duyman gerekiyor.

Bu arada benim sorular hala cevapsiz kaliyor.

Okumadigini soyleyeceksin ama bal gibi okudugunu biliyoruz.

40.000 km kare uzerine diger 8 gezegeni koyun, yorunge ve büyüklüğünü yazin demistik, en son sizi konudan arkaya bakmadan kacarken gorduk.

Bu arada ben de seni üç bant bilardo oynamaya davet ediyorum.
    Sonucta bu da bir zeka oyunudur. Açılara ve matematik hesabina dayalidir, pozisyona gore masadaki diamondlarin matematik hesabini yaparak sayinin nerden gelecegini bulursun.

Kiserin zekasini oyun ile olceceksen, hadi buyur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 9 Ekim 2017; 15:6:59 >

• -kürede rota böyle olur
    -ben satranç biliyorum!

ne alaka lan :)
  • Iyi de, sen küresel cismin düzleme yansıtılmış dikdörtgen haline bakıyorsun, cetvelle düz çizgi çekiyorsun, o çizdiğin yeşil çizgiden gitmeyen uçağı referans alıyorsun, "bak yeşil çizgiden gitmemiş, siyah çizgiden gitmiş" diyorsun. Küre deyince senin aklına dikdörtgen düzlem mi geliyor? Yani alınma ama cahilsin. Küreyi küre üzerinden tartışmayı akıl edemiyorsun, dikdörtgen harita açıyorsun. Bunu düşünemedikten sonra, 3 hamlede kasparov'u yensen neye yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 9 Ekim 2017; 18:27:34 >
  • quote:

-kürede rota böyle olur
    -ben satranç biliyorum!

ne alaka lan :)

:)

Sağlam güldüm.

Revivo,

Senin herhangi bir konuda ciddiye alınacak yanın yok. Savunman da komik olmuş. Etkinus özetlemiş:)

Sana yanlışını gösteriyoruz sen kartvizit uzatıyorsun:)
  • quote:

Küre ile satranç arasındaki ilişkiyi soran etkinus'a: Küre modeli üzerinden rota çizerek olayı çözdüğünü zannediyorsunuz fakat onu dünya küre varsayımı üzerinden yapıyorsunuz. Fakat dünya küre değil, dolayısıyla marketteki küre de , GE'deki küre de referans alınamaz. Ref alınamayacak birşeyi ref alarak, onun üzerinden rota çizip bak böyle diye kendinden cok emin konuşan Clausewitz'e satranç oyunu ile cevap vermeyi tercih ettim sadece ki bu Öner'in kendi kendisine beni tanımlamak için kullandığı 'kacacak delik arayan' ifadesine de güzel bir cevap olacaktır.

Olayın küre varsayımıyla alakası olmadığını anlayamayacak kadar basiretsiz ve körsün Revivo.

Sen "rota niye böyle saçma" diyorsun, biz de kürede rota öyle olur, saçma olmaz. Bunlar resmi rotalar. Pilotlar bilir:)

• Bu arada satrançta iddialı değilim, belki yenebilirim belli olmaz. Ama bu niye lazım? Acayip saçma:)
  • quote:

Iyi de, sen küresel cismin düzleme yansıtılmış dikdörtgen haline bakıyorsun, cetvelle düz çizgi çekiyorsun, o çizdiğin yeşil çizgiden gitmeyen uçağı referans alıyorsun, "bak yeşil çizgiden gitmemiş, siyah çizgiden gitmiş" diyorsun. Küre deyince senin aklına dikdörtgen düzlem mi geliyor? Yani alınma ama cahilsin. Küreyi küre üzerinden tartışmayı akıl edemiyorsun, dikdörtgen harita açıyorsun. Bunu düşünemedikten sonra, 3 hamlede kasparov'u yensen neye yarar.

Sana alıncak olsam, 20 kelimenin 10'unda bana cahil dediğin mesajına alınırdım alınmasım cunku sen de TV, ilkokul üni kitapları wikipedia, BBC ABC veya Fox Haberler, veya Discovery veya daha nicesi onlardan bilgilenen akıllılardansın, ne söylesen heee der geçerim

Bana orada 3B geometri dersi verip zahmet etmişsin. Küresel cismin düzlemine yansıtılmış dikdörtgen haline bakıyormuşum iyi de küresel cisim yok ki? Dolayısıyla oradaki yeşil rota, olmayan bir küre üzerinde öylesine çizdiğim bir çizgi sadece fakat sen bir çizgi üzerine beyin , IQ ve bilgi ölçümü yaparak kendi kendini tatmin yoluna gittin ki buna şaşırmadım. Kasparov'u bilio muydun seni gidi ayaklı gaste seni... Helmut Pfleger'i de bilirsin sen şimdi : )

• 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.