Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (215. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tost makinesi konusunda bişey öğrendim en güzel tost klasik ateşte olur makineyin içinde cereyan rezistansı ısıtacakta sıcaklık olacakta tost olacak .. klasik ateş te evire cevire pişirecen tostu ... makineler tat vermiyo yani orjin ateş
  • Öner kullanıcısına yanıt
    bak öner !!! saturn ile ilgili gözlemlere bakıyordum hani teleskop konusunda cahiliz ya

orion atlas 10 deleskop ilen gözlem yapan bi amatör balkondan evreni gözlemliyor . evren dediği 7 gök

https://balkondanevrene.com/category/saturn-fotograflari/

renk filtreleri silindir bir cam mercek ile göge bakıyon sonrada küre görünüyor diyorsun yıldızlar

ben nie böle görmüyorum saturn ü .. ? bilgisayarda programla orjinalliği bozuyonuz nasa gibi ..

go pro fisheye lensi takıp bak dünya yuvarlak demek kadar absürd bir durum bu ..

• cadence1 kullanıcısına yanıt
    zekisin ama akıllı değilsin ... forumun kapanma nedenlerinin başında ne idüğü belirsiz bir üyenin kimliği-kişiliği ve yazdıkları geliyordu, diğer üyelerden bazıları ona kilitlenmeye başlamıştı ... ayrıca senin düz dünya konusundaki yazışmalar da hayli gerilmeye başlamıştı ...
  • bir örnek veriyorum şöner teleskopik gözlemci benzeri biri ne yazmış .

zaman dilimi 21. yüzyıl türkiye
    https://balkondanevrene.com/2013/05/17/gunes-filtresi-hucresi-yapimi/

Yaşam kaynağımız Güneş’ i daha yakından tanımak için

halbuki güneş yasam kaynagı degil . gercek güneş saturn dür . ve bu gercegi yüzlerce yıl asırlarca önce 7 göğü gözlemleyen ancient people BİLİYORDU .

21. yüzyılda cehaleti yasıyoruz cok bildiğimizi zannediyoruz
    https://www.youtube.com/watch?v=gW2b1-cwZyY

30. dakkadan itibaren izle .. eskilerin bildiği gercekleri bugünküler oyuncak teleskoplarıyla bile göremiyorlar ne dio videoda

antik yunanın mısırın hinduların gercek güneş olarak kabul ettikleri saturn idi ... 31:40 ta dioki

güneş hergün doğudan yükselir rises doğar batıda batar sun set .. kaybolur gider terkeder .. arkaik sun god saturn doğmaz ve batmaz .. güneşinde rabbi şiranında rabbi anlamında .. he did not move !!! mısır textlerinde de aynı bilgiler var . ra --- > fix middle of the sky göğün merkezinde .. babylonda şameş ki güneş demek stationary center of heaven !!!

milattan önce 3000 lerden belki daha eskiler biliyor bugünün oyuncak teleskopçuları BİLMİYOR yıldız haritaları çook eskilerde cizilmiş gök haritaları

cosmik merkezin polaris oldugunu zannediyorlar saturn dür
    şönerde teleskopuyla artistik yapıyor efenim resim çekmişte küreymiş gezegenler birde astronomi okudum demez mi

Aydınlatan güneş degildir Allah tealadır ... nur suresi 35

Allah yerin ve göklerin nurudur aydınlığıdır .. Allah teala zatını nur olarak ifade buyuruyor yıldız örnegi vererek zihnimizde şekillenmesi için .. beyaz ışık nur ay ışığı gibi benzeri ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 27 Mart 2017; 22:38:38 >

• astrofotoğrafçılığı hakkında gram bilgisi olmayan (hoş başka birşey konusunda da bilgisi yok) cadence kalkmış "ben niye öyle görmüyorum" diyor.
    mübarek insan sen bu resme baktığında bile yuvarlaklığı görmüyon, Satürn'ü nasıl göreceksin o gözlerle?

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Senin balkondan evrene adlı sitesini verdiğin Burak Yeşilmen ile zaten yıllardır aynı forumda takılıyoruz.
    Resimlerinin bir kısmı burada
    https://gokbilim.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=6465&start=1200

Bu da forumdaki profili, altında kendi sitesinin reklamı da var.
    https://gokbilim.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=3256

Bu da yine aynı forumdan Güven Özkan'ın çektiği bir foto:
     Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum

Sen bu resimlere baktığın halde yuvarlaklığı göremiyorsun da Satürn'ü mü göreceksin.

@revivo.. kusura bakma ama senin verdiğin tüm ispatlar hep başkalarının gözlemleri.
    bir resim iddia ettin, dağların dibi görünüyor dedin o resim de oynanmış çıktı.
    Sana orjinalini gösterdiler onu da kabul etmedin.
    Senin verdiğin hiçbir açıklamanın geçerliliği yok ki, neyini dikkate alayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

Aydınlatan güneş degildir Allah tealadır ... nur suresi 35

Allah yerin ve göklerin nurudur aydınlığıdır .. Allah teala zatını nur olarak ifade buyuruyor yıldız örnegi vererek zihnimizde şekillenmesi için .. beyaz ışık nur ay ışığı gibi benzeri ..

O halde eski insanların güneşe tapmaları doğru bir hamleydi.
    Bunu mu demek istiyorsun?
    Güneş şimdi Allah mı oluyor (haşa)...

Senin kafa bu kadar basıyor işte.. bu kafayla bir de ayet tesfir ediyorsun....

@etkinus, gel gel tam makara başladı..
    Bizimki şimdi de güneşi Allah yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 27 Mart 2017; 22:45:11 >

Hocam nikon fotoğraf makinesiyle çekmediyseniz, bu resimlerin hiçbir geçerliliği yok, haberiniz olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Oo bunu kaçırmışım. Benim bildiğim karanlık diye bir varlık var, onun olduğu yer aydınlık olmuyor. Dark matter yani, zaten cern'de bunu araştırıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Hocam nikon fotoğraf makinesiyle çekmediyseniz, bu resimlerin hiçbir geçerliliği yok, haberiniz olsun

Hocam nikon değil de canon la çektim kabul olur mu?
    birkaç tanesi S4 mini, bir kısmı S5 le çekilmiş bir sürü fotoğraf da var.
    Lan o zaman güneşe tapanlar doğru yoldaymış... Şimdi jeton düştü.

Hocam bu işler şakaya gelmez... Bilimsel olması için nikon lazım
    Yanlız, çift kameralı cep telefonlarını literatüre sokma çalışmaları başlamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 27 Mart 2017; 22:52:21 >
  • 2 nizde ilkokul çocuklarından betersiniz

iyi okuyup anlamaya calışın .. bir nesnenin şeklini bilmen için 3 boyutlu kuşatman gerekir o nesneyi ki şeklini bilesin . dedim

bu yazdığıma itiraz etmiyonuz demi !!!

dolayısıyla siplindirik oyuncak teleskopunun gösterdiği görüntü nesnenin gercek şekli degil .. sınırlı bir görüşün vizyonun tezahürü ..

insan gözüde dahil ürettiği makineler mercekler teleskoplar lensler nikon p90 sınırlı limitli bir vizyona sahip ..

dolayısıyla göğe ait unsurların GERCEK şekli BİLİNEMEZ . diğer bir sebep 7 göğün başkabir boyut olması alt boyutun üst boyutu kuşatamayacagı hakikati .. yakın göğe düşen görüntüleri gözlemliyorsun aslında bir perspektifle

burda anlaşılmayacak bir durum yok ..

güneş demedim gercek güneş olarak bildikleri saturn idi dedim .. aynı şey mi bu

şöner ve etkinus makara gecilcek bir bölümde değiliz uyarıyorum . gecen aylarda makara gecen bir eleman vardı kanserden ölmüş

çarpılırsınız baq ..

• mesela insan öldü ve ona bi şey göstermeye çalıştınız bu şeyin şekli konusunda gözü gördüğü halde yuvarlak mı düz mü diyemiyor. bu durum şekli sakatlamaz ancak gözün gördüğü şey hakkında da bize bilgi vermez.

ölü adamın gözünden baktığınızda gördüğünüz şey size şekil olarak yansıyorsa bu cisme vuran ışığın yorumu olur. yuvarlak mı düz mü? aslında biz cismin aydınlanmış kısmı için bu çıkarımda bulunuyoruz. peki yuvarlanmış bi cisimde aydınlanmamış kısım var mıdır varsa nerededir?

bunun ilk elde cismin iç yüzeyi olduğu düşünülse de aslında öyle değildir. mesela dünyanın kuzey kutbu 0 noktasında her zaman güneşi görür. güney kutbunun 0 noktası ise 23 27 lik eğimden ötürü karanlıkta kaldığı düşünülür. kuzey kutup 0 noktasına göre zaman ve mekan kaynağı bakımından her daim görülmekle her daim düzleşir. ancak güney kutup 0 noktası karanlıkta kalmak sureti ile her daim yuvarlak olur mu? ışığın yorumladığı şekil 0 noktası bakımından oluşamadı diyelim. buna göre buradaki yüzey öncelikle şekilsizdir. ve kuzey 0 noktasına göre bu şekilsizlik düzdür denir.

halbuki dünyanın 0 noktasından artan her bir enlemine doğru cisim yuvarlanmaya başlamaktadır. başladı başladı başladı ve güney 0 noktasında şekilsiz oldu. biz cismi yuvarlak olduğu için görmedik gördüğümüz için yuvarlak olduğuna kanaat getirdik ancak bu yuvarlanmanın başladığı kuzey 0 noktası düzdü.

peki ne olmuş olabilir? düz bir mekan karanlık nedeniyle şekilsiz oldu.

düz bir mekan karanlık olduğunda şekilsiz olur demek için yuvarlak bi şekle ihtiyaç vardı.

burada mekanın bi hareketi var ve bunu yaparken şekil sorununu ortaya koymaya çalışıyor diyebiliriz. yani cisme yüzey ve bu yüzeye de nicelik mümkün değil demek istiyor.

diyn felsefesinde ilahi olanın şekli veya cemali gibi sorunlar mevcuttu. ve biz zaman eğer tekil ise bu tekillikteki bi şey cisim yani vucud bulamaz diyebililecek hale getirilmiş olabiliriz. tekilliğin dışına çıkan şey ne olursa olsun tekilliğin bi elemanı olmak zorundadır gibi düşünebiliriz.

totalde cismin kaynağa göre düz veya yuvarlak olması bi tanımdır. düz eğri olmayan ve yuvarlak eğriler barındıran bi şeydir denebilir. dünyanın şekli 0 noktalarına göre eğriler barındıran bi şekildir.bu eğrilerin iki 0 noktası arasında çizildiği düşünülürse düz bir mekanın artık yuvarlak olamayacağına kanaat getirecek kadar eğrilmiş bi cisimden bahsedebiliriz.

totalde bizim tanımlamamızdaki yuvarlak şeklin oluşamayacağı öngörülebilir.

nedeni konusunda ise uzaya batıklık prensibi ön planda gibime geliyor. uzayı germişsiniz. bu durum bi şekilde sizin yüzeyinizi uzayın bi elemanı gibi düşünmenizi sağlamış.

ben ayaktayım yaşıyorum. benim şeklim ney? kafam küre ellerim düz vs. peki zaman denen süreç bunu ne yapacak? toprağa girdim ve un ufak oldum. yani şekilsizleştim veya atomlarıma bölündüm.

cisme zamanın uyguladığı etki bakımından cisim total manada şekilsizleşmeye başlamakta.

bu yüzden zaman denen süreci hesap etmeden cismin şekli bilinebilir olamaz diye düşünüyorum.

• Dünya düzmüş.BSG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ButcherofBlaviken -- 27 Mart 2017; 23:54:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HADO77 kullanıcısına yanıt
    0 kuzey kutup noktasına göre düşünülürse dünya düzse dünya zamanın bi türevidir yani mekanın açıklaması olamaz. kendi etrafındaki dönüşü de doğudan batıya doğru değil kuzey kutbundan batı istikametinde güney kutbuna doğru gibi düşünülür. ancak dünya doğu batı istikametinde dönüyor. neden?

kuzey 0 kutup noktasının değişmediği anlaşılıyor. halbuki batı istikametli bi ters dönüşte kutup noktasının da an ve an değişmesi gerekirdi. bu düşünüşte dünyayı bi şeyin sabitlediği anlaşılıyor. bu şey zaman denen sürecin başlangıç meridyenini yani tekilliği bozmamak için bunu yapıyor. peki tekilliği de bozmuyor ve aslında kuzey güney yönünde dönüş de var ve fakat bu görülmüyorsa?

bu zaman denen türevin aslında gerçekten tekil olduğunu ve t=0 denen anda yapılan hareketi bize anlatıyor. bu zaman denen şeye aslında müdahale edildiğini ve tekilleştirilip soyutlandığını(nerden soyutlandı?) gösterir. dünya aslında yapması gereken hareket şeklini yapamıyor. doğu batı istikametinde değil kuzey güney istikametine batı tarafından dönerek hareket etmeliydi.

bunlar çıkarımlar doğru yanlış değerlendirmesi mümkün.

• @Öner linklerdeki resimlere (gokbilim . com) baktım. saturn resimleri işlenmiş gibi görünüyor cunku Orion'un resmi kanalından verdiği saturn resimlerine göre 2-3x net ve düzgün. Sonuçta saturn, gokkubbenin binlerce km uzağında bir cisim. 2-3 gönderi önce Ralph Lansbury'nin kainatın açıklanamayan kuvveti olan yerçekimini açıklama girişimi yaptığı ve bazı fizikçiler tarafından kabul de gören teoreminden bahsettim ondan önceki gönderimde de yine aynı yönde teori geliştiren Mark McCutcheon'dan bahsetmiştim. Onların teorileri kainatın temellerini açıklamaya yönelik ve insanı düşünmeye iten özgün calışmalar. Onların teorilerini değil anlamak hiç bakmamışken teleskop ve fotoğrafcılık konuşacağız demek, tamam konuşayım: Turistik bir şehirde yaşıyorum ve h.içi y.içi turistler (cunku artık y.dışı turistler gelmiyor) hepsinin ellerinde 5-10bin TL'lik makinalarla dolaşıyorlar... Başlarında bazen ekip lideri konuşuyor makinayı yanlış tutuyorsunuz, şöyle tutcan böyle bascan falan diye. O anda düşündüğüm şey nedir biliyor musun: Hiçbir orjinal şey üretemeyen toplumun fertleri hobi adı altında Japon'un ürettiği makinalarla birşeyler üretmeye, birşeyler yapmaya calışıyorlar. Daha profesyonel takılanları var; objektif kısmı soba borusu gibi büyük taşıyıp dolaşan. Onlarda bu intiba daha da artmış olarak devam eder. Yani fotoğrafçılık, astronomi bilimi konularını yoğun hobi edinmiş ve onlarla birşeyler yapmaya çalışan insanların ---uzaktan gördüğüm kadarıyla ve faaliyette bulundukları alan dahilinde--- bence pek bir hükmü yok. Dolayısıyla hükmü olmayan o kulvarda koşarak değil dünyanın şekli hiçbir şeye katkı sağlanamayacağını düşünüyorum, bu düşüncem Vikipedi'de bilimsel ve teknik makale oluşturamayan, o konuda Vietnam, Filipinlerin 4-5 kat gerisinde olan ülkem için geçerlidir ve bu diğer toplumsal sorunlarımızın ek sonuçlarından biri konumundadır. Fotoğrafcılık hobisi ile dünya şekli, kainat üzerine ahkam kesmek.. Buyurun kulvar boş. Veya bilimsel takılmayı bırakıp makara moduna da geçebilirsin. Yorumlarım, paylaştığım resim ve videolar, makaleler, dünyanın şekli konusunu araştırıp ta forumu bulanlar için aynı zamanda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 28 Mart 2017; 0:55:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

0 kuzey kutup noktasına göre düşünülürse dünya düzse dünya zamanın bi türevidir yani mekanın açıklaması olamaz. kendi etrafındaki dönüşü de doğudan batıya doğru değil kuzey kutbundan batı istikametinde güney kutbuna doğru gibi düşünülür. ancak dünya doğu batı istikametinde dönüyor. neden?

kuzey 0 kutup noktasının değişmediği anlaşılıyor. halbuki batı istikametli bi ters dönüşte kutup noktasının da an ve an değişmesi gerekirdi. bu düşünüşte dünyayı bi şeyin sabitlediği anlaşılıyor. bu şey zaman denen sürecin başlangıç meridyenini yani tekilliği bozmamak için bunu yapıyor. peki tekilliği de bozmuyor ve aslında kuzey güney yönünde dönüş de var ve fakat bu görülmüyorsa?

bu zaman denen türevin aslında gerçekten tekil olduğunu ve t=0 denen anda yapılan hareketi bize anlatıyor. bu zaman denen şeye aslında müdahale edildiğini ve tekilleştirilip soyutlandığını(nerden soyutlandı?) gösterir. dünya aslında yapması gereken hareket şeklini yapamıyor. doğu batı istikametinde değil kuzey güney istikametine batı tarafından dönerek hareket etmeliydi.

bunlar çıkarımlar doğru yanlış değerlendirmesi mümkün.

Kısaca dünya düz ve sabittir, üstteki kuzey yıldızı tam merkezde old için istisna olmak üzere diğer yıldızlar gökkubbenin üstünde dairesel yörüngelerinde dönüyor diyerek te özetleyebilir miyiz onu?Birşekilde sabit bir sathın üzerinde duruyoruz, bunu anlamak için cok büyük araştırmalara da gerek yok. Lisedeki fizik hocam bir keresinde demişti ki: İlk aklına gelen şık en doğrusudur. Şu dünyanın nasıl birşey olduğunu ilk ne zaman düşündün? Ben ilkokul öncesi veya tam ilkokula başladığım sıralarda düz ve geniş bir satıh olarak düşündüm, doğru olarak düşünmüşüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    konuyu nie bu kadan karmaşıklaştırıyorsun .. uzay zaman ı büküyorsun son zaman bükücü sen misin yoksa

biz madde dünyaya aitiz ve doğup büyüyüp ölüyoruz zaman dediğimiz şey bu sürec hayatta oldugun saatler. yani saatin çalışıyor olması .. bükülen eğilen duran bişey degil bu boyutta veya bizim müdahale edebildiğimiz bişey degil

uzay die bir mekan yok uydurma bunlar aynştayn bilim kurgu masalcısı ..

felsefeciler zaman kavramının pokunu çıkarmış ve kafanı karıştırmışlar senin her şeyi çorba yaptın .

mekan dediğimiz de bizim için toprak veya dünya diolar toplaştırıp bazı topikler . yüzeysel şeklini gözlemleyebiliyoruz ve düzlem ..

karışık anlaşılmaz bir durum yok ortada .. sende nerden nasıl bakarsan bak küre göremezsin görmüyosunda ..

dünyanın döndüğünü görmedin sallama güneş hareket ediyor sen dönmüyorsn topac gibi .. kandırmışlar seni

Üstadım bir noktayı çok yanlış biliyorsunuz. Saturn, gök kubbenin binlerce kilometre uzağında değildir, gök kubbenin hemen altındadır. Zaten gök kubbe şurada 500–600km mesafede. Gök kubbenin dışında bir cisim olamayacağına göre...

Fotoğrafların işlenmiş olduğu kısmı ise doğru. Sinemacılıkta efekt vermek için yeşil veya mavi perde kullanılır. O perdenin olduğu alanı istediğiniz gibi değiştirirsiniz. İşte satürn de aslında aynı mantıkla çalışır. Nasa tarafından suni yüzey yansıtılır gezegene. Tövbe haşa, gezegen dedim hava balonuna.

• cadence1 kullanıcısına yanıt
    Çok doğru söylemişsiniz üstadım, helal olsun. Doğruluğunuzu bir örnekle pekiştirelim; Mesela biz evde bir masanın şeklin anlamak için 3 farklı göz ile farklı açılardan bakarız; çünkü gözümüz de teleskop gibi 2 boyutlu olduğu için bizi yanıltabilir.

• 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.