Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Neden bahsettiğim hakkında hiçbir fikrin yok dimi

Neyse, kafirlerle(gerçeği gizleyen,örten manasında) uğraşmayalım. Konumuza döneyim ben.

evet ne diyorduk, hah küresel dünya. Bikere dünya küre olsaydı, yuvarlak olurdu. Ama ben bakıyorum, düz yani buralar.

Şu karadenizde dağların denize paralel olma olayı da yalan. Ben bakıyorum, hepsi yamuk yukum,hiç paralel değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    nasa nın avukatlığını yapan baybertiden beklenen cümle ..

yavrucum sen tost makine konuna dön bakayım

senin konuda hit baya insan bilmediğini sorup öğreiyor demi deneyimlerini paylaşıyor . ben senin konuylan geyik yapıyommu
  • Bu önyargı neden? Belki küptür, gidip gördün mü küp olmadığını da itiraz ediyorsun?

• Fade to Black kullanıcısına yanıt
    nasa ya mesaj attım . etkinusu da götürcekler bi dahaki fırlatmaya ... yanınada tostcu baybertiyi koyup uzaya gönderceklerini ve küre dünyayı savunmalarına karsılık bu deneyimi yasayabileceklerini söyledi nasa ..

ayrıcana ac kalmamaları için baybertiye özel tost makinesi tasarlamış nasa .. space toast machine graviteyşıncıkların az oldugu ortamda mikemmel çalışıyomuş .
  • cadence1 kullanıcısına yanıt
    etkintroll kardeş de söyleyiverin nasaya, şu şempanzeyi güneş yerine pluto'ya göndersinler malum köpekciğin canı sıkılıyordur tek başına.
  • konuya tekrar geri dönersek geyiği rahat bırakıp; bu kadan sayfa yazılanlardan çıkarılacak sonuç şu ;

sizin tabirinizle dünya ve uzayın şekli bilinmiyor .. konu hakkında farklı teoriler var

okulda öğretilen model gözlemlerimizle bir cok noktada celişmekte ve dünya ; düz dünya modeline doğru hızla evrilmekte bu gelişme internet ortamında son 4 yıldır ciddi bir şekilde özellikle abd batıda tartışılmakta ..

ülkemizde de bu akım hızla yayılıyor sorular cevablar tartışmalar yapılıyor .. tabi konuya yobazca yaklaşanlar katı degişmez fikirli mantalite her daim var . bu konudada örnekler görüyorsunuz

tabi bunlarda olacak .. tek renk yok hayatta her ne kadar tüm rnkler tek renk beyazdan oluşsada .

konuyu eglenceli bir geyik mevzuuna dönüştürmelerinide BİLİŞSEL UYUMSUZLUK olarak belirtmiştik önceki sayfalarda ..

platonun magara allegorisi örneginde ; magara içinde bulunan arkadaslarımız bunlar . magaradan dışarı çıktıgımız için bizi anlamakta sıkıntı çekiyorlar

böyle bişey olabilir mi dünya yuvarlak arkadasım sacmalamanın bir anlamı yok .. şeklinde hissi itirazların ve önkabuller üzerinden tartışmanın yürüdüğünü görebilirsiniz fakat malesef ki
    Hiyerofan denilen başrahibin yeni ermişine söylediği gibi, her akıl gerçeği kavrayamaz...

• Fade to Black kullanıcısına yanıt
    plutoya bilet pahalı. 3.köprüden geçecek ya, zam yaptı firmalar. Bu köprü işi de nasa' ya yaradı.

• Felix Baumgartner , Red Bull reklamı için atladı. Bruce Wills ise bir aktör ancak nedense arşivimde tek filmi bulunmayan seçenek. Reklamcı, aktör ve şovmenler, adı üstünde ticari amaçlı işler yaparlar. Onlara parayı ver, düz dünya konusunda da rol alırlar. Ancak düz dünya insanlığın gerçeği. Küre dünya ise insanları hipnotize malzemesi.

Reklamcılar, şovmenler, aktörler ve şovmen bilim dünyasından sonra gerçek bir fizikçi ismi vereyim: Ralph Sansbury. Einstein Newton adını 7 milyar bilir de bunun adını kimse bilmiyor değil mi? Bakın, Wikipedia'da bile adı geçmez. Yerin en alt katmanlarının negatif elektrostatik dipol ağırlıklı, yer yüzü ise pozitif elektrostatik dipol ağırlıklı olduğunu ve yerçekiminin bu iki katman arasındaki net farktan doğduğunu ilk olarak Ralph Sansbury ortaya attı; ayrıntılı bilgi için bak:https://duckduckgo.com/?q=ralph+sansbury+electric+nature+of+matter&t=h_&ia=web Sansbury'nin bu teorisi elektrostatik dipolden kaynaklı bu çekim kuvvetinin ışık hızından da hızlı etkimesini öngördüğü için Einstein'ın kainatta ışıktan daha hızlı hiçbir sinyal olamaz teorisini de devre dışı bırakıyor. Belki o yüzden de, iskambil kağıtlarından kulenin en altındaki kartın cekilmesi gibi etki yaratacağı Newton - Einstein teorilerinin göçmesine yol açacağı için de bilinmemesi isteniyor olabilir, kim bilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dünyanın üzerinde aslında 2 küre vardır. İlk küre 10–15 km yüksekliktedir. Uçaklar bu yüzden 10–15km yükseklikten uçar, tam o kürenin üstüne çıkar, tekerlekleri açıp konar o kürenin üstüne, sonra kaptan boşa alır uçağı... Hoop niv york, hoop los encılıs...

Zaten uçakta ara sıra olan o sarsıntı, aslında uçağın kürede çukura girmesidir. Yoksa, havada giden şey niye sallansın, aklın mantığın alıyor mu bunu gerçekten??

• Lan harbiden bu kadar saf mısınız? Adamın filminden bahsediyorum, söylediklerim doğruymuş gibi cevap yazıyorsunuz.

Gerçekten bu kadar saf olduğunuz bilmiyordum. Hepinizden özür dilerim.

imlası bozuk cadens ne demiş ?.. dediği lafa bak, "ben senin konuylan geyik yapıyommu" ...
    tamam tost makinesi benim konum, peki bu konu senin konun mu ?.. ne işin var senin burada, sen git batan geminin mallarını sat ...
    ayrıca sen benim küp modelde bir hata bulabildin mi onu söyle ...
  • Bu arada düzeltmeden edemeyeceğim. Yerin altında negatif değil pozitif dipol kuvvet vardır. Yeryüzü ise negatif dipol yüklüdür. Şimşekler çaka çaka yeryüzü negatif oldu. Lütfen, bu yanlıştan dönün.

Bu arada, dağlar yeryüzüne kovalent bağ ile bağlıdır. Denizler ve dereler ise kozmik endoskopik kinetik enerjiyle yeryüzüne bağlıdır.

senden önce söyledik gec kaldın .

kabe yani küp insanlar için ilk ev deniyor doğru insanlığın ilk evi .. ayrıca Allah tealada ibrahim as a EVİMİ temiz tut buyuruyor .. yeryüzündeki temsili n aynısı 7. göktede var die yazdık önceki sayfada ..

küp konusu derin bir konu hypercube çoklu boyutlar sacred geometri ezoterik kadim öğretiler metafizik boyut vesaire .

http://beforeitsnews.com/alternative/2015/09/the-black-cube-saturn-occult-symbolism-and-satan-3216602.html

çekirdek ve protonlar ---> hücre temel yapı taşı dahi kubik bir konstrüksüyonla inşa edilmiştir dedim önceki sayfalarda ..

patentlidir

dünya sadece insanlar için degildir agaclar böcekler çiçekler hayvanlar denizler bitkiler ve niceleri içindirde aynı zamanda .. bakış açını genişlet . insan bunların hepsinin özü zaten

https://forum.donanimhaber.com/dunya-duzdur-ciddiyim-aksini-kanitlayana-yemek-ismarliyorum--122404780-216

216. sayfada ne yazmışım baq . kouyu akip etmiyorsun fikrimi çalıyorsun işin şakası bi yana konuyu okudugunu zannettimde bu yüzden öyle yazdım ilk mesajından sonra .. dedim yine eğleniyor bizle meğer konuyu önceki sayfaları okumamışın .

fikrini çalıyormuşum diyerek yine şaka yapmış bak sen ...
    ben başkalarının mesajlarını araklayacak, youtube videolarının telkinleriyle fikir yapacak adam değilim özgün adamım açtığım konulara bak ...
    tost makinesi konusunda da tavsiyelerine güvenilen "EMİN" biriyim, benim bir güvenilirlik kredim var, kendinle karıştırma beni ...
    forumda ciddiye alınmayan üye sıralaması yapılsa listeye girersin muhakkak ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: etkinus

Lan harbiden bu kadar saf mısınız? Adamın filminden bahsediyorum, söylediklerim doğruymuş gibi cevap yazıyorsunuz.

Gerçekten bu kadar saf olduğunuz bilmiyordum. Hepinizden özür dilerim.

Bruce Willis'i cok sevmem ondan öyle yazdım. Clint Eastwood veya Jack Nicholson veya Leonardo DiCaprio veya Jason Statham 'dan örnek vermiş olsan öyle yazmazdım.

Bu arada @Bayberty sohbete hoş geldin sefa getirdin ancak tost makinası konusunu merak ettim. Nedir o.

• hoş bulduk ...
    biz cadensle Kuran Forumundan tanışıyoruz tanışma konusu yine aynıydı, hatta o konuyla kimse ilgilenmiyordu ilk mesajı yazarak start verdim sonra konu coştu ...
    ben aslen forum konseptine uygun "vahiy, nesih, tevrat, incil, vs." konuları açıyordum, öyle ciddi konulara hiç gelmiyordu cadens ...
    sonradan o forum kapatıldı, cadens yüzünden demesem de payı olduğu kesin ...

benim tost makinesi konusu ...https://forum.donanimhaber.com/tost-makinesi-tavsiyesi-2017-ilk-sayfada-tavsiyeler-var--71165834#71165834

• tost makinası konusu baya büyükmüş yav; 50 - 60 sayfa sayamadım; ve daha ilginci 2013 ten bu yana konuya katılımda bulunmuş olman. Ancak konu önemli cunku hakkaten hepsi tost bastırma yüzeyini teflon kaplama aluminyumdan yapıyorlar. 1-2 sene önce Amerika'da en ideal sıcaklığı programlanabilir elektronik devre ile sağlayan bir tost mak reklamı görmüştüm ve hatta almayı bile düşünmüştüm ancak özeliklerini incelerken bastıma yüzeyinin alu old görünce vazgeçmiştim yani ben de senle aynı yönelimdeyim.

dünyanın şekli konusunda mahalleden bir büyüğüm İslam'da belirtiliyor ve Hazerfan Al Biruni hesaplamış küre olduğunu ortaya çıkarmış o yüzden tartışmasını bile yapmam dünya küredir diyordu ancak benim cok araştırmacı olduğumu da biliyor. Ben İslam ve Al Biruni gibi iki gerekçe gösterdiği için konuyu tekrardan tartışmadım; cunku tartışacak birşey yoktu fakat abim konuyu açtı anlat şu olayı bir daha diye; Steve Torrence'ın gök kubbenin optik etkilerini hesaba katarak yaptığı düz yeryüzünden ay güneş ve yıldızların nasıl göründüğünü ve gidiş izlerini gösteren animasyonunu gösterdim ; biz gökkubbenin içinde olduğumuz için ve ay güneş ve yıldızlar gök kubbenin birkaç bin km üstünde olduğu için gerçek konum ve şekilerinden biraz farklı görünüyor olabilirler diye anlattım, abim baya etkilendi ki ben de şaşırdım...

fikrin degişmiş o zaman ? küre model in ; nasa nın güvenilmez bir kurum oldugunu gördün demektir ?

küp modele itirazım yok .. aydınlanmışsın

düz dünya konusuda ciddi bir konu .. genelde konulara itiraz noktasında katılırım demekki yazdıgın konulara bir itirazım yoktu .

forumun neden kapatıldıgını hiç bilmiyorumda nasıl bir payım olabilir ki olumsuz anlamda ? garip gereksiz konular acılıyordu takipte eden yoktu admin olarak bu yüzden kapanmıştır .
  • Kısacası revivo hep başkalarının gözlemlerini deneylerini, incelemelerini paylaştı.
    kendisine ait gözlem, araştırma, inceleme, test falan yapmadı.

internette photoshop çu bi yabancının resimlerini delil olarak sunuyor,
    yine internette bir başkasının yaptığı videoyu delil sayıyor.

benim kendi teleskobumla çektiğim orjinal resimler delil sayılmıyor ama...

Biz 4 arkadaş bıraktık bilimsel konuşmayı, artık ciddiye almıyor, makara yapıyoruz.
    ilk başlarda bilimsel konuşunca "bişey biliyor gibi" diye düşünüp ciddi ciddi araştırma ve gözlem sonuçlarımızı paylaştım.
    cadence zaten ipe sapa gelmez boş adamın teki, onu ciddiye alıp cevap yazmaya tenezzül bile etmiyoruz.
    İşin garip tarafı revivo da aynı doğrultuda gidiyor.
    ne ispat sunduysak arkadaşa beğendiremedik ama görmediği adamların pc de hazırladığı videolar nedense çok önemli delil olarak kabul ediyor.

biraz da sen tartış, zaten bir süre sonra umut olmadığını farkedip ya bizim gibi makaraya alırsın ya da çekilirsin konudan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 27 Mart 2017; 21:42:28 >

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.