Şimdi Ara

Dünya düzdür ciddiyim aksini kanıtlayana yemek ısmarlıyorum (213. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.343
Cevap
48
Favori
367.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğrudur. Kafirleri gördükçe anlamı daha bir pekişti kafamda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HADO77 kullanıcısına yanıt
    sen çok aynştayn masalı dinlemişin uzay zaman bükülmesi .. son zaman bükücü aynstayn

aya mı çıktın 1/6 diyorsun ? nasa seni aya mı götürdü ?
  • Ay dediğmiz şey, yuvarlak bir peynir dilimidir. Bu kadar da cahil olmayın. Aya çıktınız mı ki, çıksanız göreceksiniz peyniri.

• Haşa ay bizi izlemesi için uzaylıların koyduğu deniz topudur.

Tozlanmış olduğu için gri yoksa renkli renkli dilimleri vardır üzerinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @etkinus kafir kelimesinin anlam açıklaması hoşuna gitmedi diye, arkadaşı protesto edecem diye zırt pırt o kelimeyi kullanınca uygunsuz görüntü veriyor. cadence1 'in görüşlerine katılmıyor olabilirsin fakat bu dolaylı yoldan olsa bile bu tarz faaliyetleri haklı çıkarmaz. Kelime üzerine böyle vurgular ile insanın üstüne gitmek, bel altından vurmaya calıışmak tartışma ortamını çürütür; foruma yakışmaz.

• Kimisi de, okuduğunu anlaması o kadar kıt ki, hiç varsayım yapmadığım halde "sen varsayım yaptın" der. Yani,bizim köydeki gerizekalıya anlatsan o bile anlar, ama bu üstad anlamıyor. Yazık.

• Ne yani, kafire kafir demeyelim mi? Bu kelimin bu anlamını ben zaten o zat-ı muhterem kafirden öğrendim. Kendisi sık sık "gerçeği örten manasında" kafir kelimesi kullanan birisiydi.

Bana göre de gerçeği örten kendisidir. Kelimenin sakıncası yok demek ki.

• Kafir kelimesi dini açıdan kullanılıyorsa bu içsel bir terimdir, kendi içinde bildiği halde dışarda gerçeği saklayan yani yalancı.Bir kimse kafir ise bunun dışa vurumu yalandır.bir kimseyi kafirlikle itham ettiğiniz zaman hangi konuda yalancılık yaptığını söylemelisiniz.
  • cadence1 ; kelimenin temel manasını bir mesajında açıkladı, bilgilendirdi ve konuyu kapattı. Sen ise aynı şeyi 10 defa tekrarlıyorsan bunlar farklı şeylerdir. Karper peyniri, üçgen bunlar tamam, tekrar et sempatik bile olur ancak kafir kelimesini bu şekilde gündeme taşırsan antipatik olursun. Seçim senin.

• örnek vereyim bir kimse dünyanın düz olduğunu biliyor ve dışarda bunu saklıyarak dünya küredir şeklinde savunuyor.
    bu kimse kafirdir.
    ama bir kimse dünyanın küre olduğuna inanıyor ve bunu savunuyor.bu kafir değildir, sadece yanlış sonuca ulaşmıştır veya beyni yıkanmıştır herneyse.
  • cadence1 kullanıcısına yanıt
    Aya nasıl çıkıyım? Biz de anlatılanlardan yola çıkıyoruz yoksa nerden bileyim?

Bi araba içindesiniz ve on camı karanlık siz sırf dikiz aynası kullanıyorsunuz ve ileri gidemiyorsunuz. Şimdi arka camı gorduğunuzde dikiz aynasından bi görüntü oluştu ve bu esnada siz şoforken biri hayalen geldi. Asla bana bakma ve dikiz aynasından gozunu ayırma. Gorduğun şey senin on camdan goremediğin gitmek istediğin yer. Şimdi şoför bi an bile gozunu ayırırsa kaza yapabilir diyerek gozunu dikizden ayıramıyor. İşte bu mekana tabi zamanın tanımı olmalı.

Kainat banttan yayın olduğu surece siz mekanın arkasında kalırsınız yani anı goremezsiniz. Uzay aslında dikiz aynasından gorulen geçmiştir ve bi kişi size zaman denen ansal bi tutumla yaklaşır. Bu şeye mekan ayırırsanız zaman mefhumunuz ortadan kalkar.

Yani beynimde bi melek var ve bana asla bana bakma diyor. Bana bakarsan mekanı ve anı kaçırırsın. Bu açıdan t anı denen şey ansaldır ve bi an dahi gözden ırak olamaz.

Daha ayrıntılı açıklamalar da mümkün.

• Evet kelmenin manasını açıkladı, hangi manada kullandığını söyledi. Yanlış biliyorsam düzeltin, kafir kelimesini kullanmakta herhangi bir pişmanlığı yok kendisinin. Yaptığının arkasında durdu diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etkinus -- 27 Mart 2017; 17:16:21 >
  • Güzel açıklama. Kendim açıklama girişiminde bulundum; bu daha net ifade oldu. Her halukarda sıfatlar, kelimelar bulmak yerine düz veya küre dünya üzerine düşüncelerimizi iletmenin daha hayırlı olacağını belirterekten konuya dönüyorum, yukarda @07kubi07 nin ilettiği:

hepsi grafik.öğretici olsun diye.marsın fotosunu çeksek bi tane nokta çıkar.zoom mu yapacaz ?

rengini belirleyip çiziyorlar.

astronotlar uzaydan dünyayı çekiyor dünya yuvarlak . nasıl olur ya düz olması lazımdı ?

ayın arkasında uzaylılar varmış.o yüzden arkası görünmüyor.

yok yok dümdüz olduğundan hep bi tarafını görüyoruz hmm okey .

yorumdaki "astronotlar uzaydan dünyayı çekiyor dünya yuvarlak . nasıl olur ya düz olması lazımdı ?"

kısmına odaklandım: "astronotlar uzaydan dünyayı çekiyor dünya yuvarlak"

07kubi07 tam da beni konuya karıştırmayın dediği esnada germek te istemem ancak astronotlar uzaydan dünyayı çekiyor dediğin şey; en fazla 40km, taş çatlasa 50 km olabilecek yüksekten yer yüzü fotoğrafları.; NASA grafikerleri de fotoğrafları birleştirip küre yapıyor. Gıcıklık olsun diye, stres atmak için, keyiften söylemiyorum bu kısım yanlış anlaşılmazsa sevinirim: Astronotlar coğunlukla sadece stüdyoda çekim yapıyor. Evet kandırmaca cok büyük. Bir illüzyon. Medya yalan. Medya cok büyük olduğu için yalan olması mümkün değil diye düşünüyoruz belki ancak maaelsef öyle değil. Bunun psikolojik etkisi, cok güvendiğiniz sizin için hatta kutsal değeri olan birinin yalancı olduğunu öğrenmek gibi etkiye yol açabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Güzel açıklama. Kendim açıklama girişiminde bulundum; bu daha net ifade oldu. Her halukarda sıfatlar, kelimelar bulmak yerine düz veya küre dünya üzerine düşüncelerimizi iletmenin daha hayırlı olacağını belirterekten konuya dönüyorum, yukarda @07kubi07 nin ilettiği:

hepsi grafik.öğretici olsun diye.marsın fotosunu çeksek bi tane nokta çıkar.zoom mu yapacaz ?

rengini belirleyip çiziyorlar.

astronotlar uzaydan dünyayı çekiyor dünya yuvarlak . nasıl olur ya düz olması lazımdı ?

ayın arkasında uzaylılar varmış.o yüzden arkası görünmüyor.

yok yok dümdüz olduğundan hep bi tarafını görüyoruz hmm okey .

yorumdaki "astronotlar uzaydan dünyayı çekiyor dünya yuvarlak . nasıl olur ya düz olması lazımdı ?"

kısmına odaklandım: "astronotlar uzaydan dünyayı çekiyor dünya yuvarlak"

07kubi07 tam da beni konuya karıştırmayın dediği esnada germek te istemem ancak astronotlar uzaydan dünyayı çekiyor dediğin şey; en fazla 40km, taş çatlasa 50 km olabilecek yüksekten yer yüzü fotoğrafları.; NASA grafikerleri de fotoğrafları birleştirip küre yapıyor. Gıcıklık olsun diye, stres atmak için, keyiften söylemiyorum bu kısım yanlış anlaşılmazsa sevinirim: Astronotlar coğunlukla sadece stüdyoda çekim yapıyor. Evet kandırmaca cok büyük. Bir illüzyon. Medya yalan. Medya cok büyük olduğu için yalan olması mümkün değil diye düşünüyoruz belki ancak maaelsef öyle değil. Bunun psikolojik etkisi, cok güvendiğiniz sizin için hatta kutsal değeri olan birinin yalancı olduğunu öğrenmek gibi etkiye yol açabilir.

Hocam neyi savunuyorsun tam anlamadım

Ben dünyanın fotolarının gerçek olmadığını, grafik olduğunu biliyorum.birleştirip yuvarlak yapıyorlar.

Google görsellere Mars venüs yazınca çıkan görseller de grafik, gerçek değil.

Ama dünyanın düz olduğunu sanıyorsan bu tamamen saçmalıktır. Umarım böyle bir saçmalığın gerçek olduğunu düşünmüyorsundur.

• bu ülkede bilim den bahseden herkes masalcı .. istisnasız

yukarda revivo72 bir konuya deginmiş .. felixi uçan balona bindiriyorlar sözde 39 km ye çıkıyor balon dielim gercek olsun ..

space jump 40 km yukarısı uzay mı oluyor

fisheye lenslerle go proyla cevresi 40.000 km olan bir küre mekanı neredeyse kadraja alacak

bi ton sacmalık ... bunu bilim die yapıyorlar

youtube da düz dünyacıların onlarca videosu var glass ceiling ile ilgili .. bu düz dünyacı kaçıkları bilimsel br deneyle susturmak çok basit ..

örnegin bu ülkede bi çok sözde bilimadamı pirefesör var uzay bilimleri mühendis mimar .. bu ülkede cok basit 100 km irtifaya cıkabilecek bir roket üretilebilir bilimsel deney amaçlı .. bu düz dünyacı kacıklarda gayet tabi bilimsel bir metodla susturulabilir demi .

devletin bu proje için gücü var alt tarafı 3-5 bilgisayar 2 roket ... helyum balonu göndermiş nokia telefonla 20 km ye ... koca devlet 1 roket mi yapamayacak .. o kadan üniversite var bu ülkede

bakalım gercek ne 100 km ye cıkılabiliyormu ? camtavan var mı ? bu düz dünyacılar atıp tutuyor mu sallıyor mu ?

bu basit maliyeti düşük bilimsel proje neden yapılmıyor bu ülkede ? cevabı vereyim

çünkü 50 km uzaya bile çıkılamadıgı cok iyi biliniyor

• Astronotların stüdyoda çekim yaptığı bir gerçektir. Bakınız, bruce willis isimli sahtekar 1998de armageddon isimli operasyon kapsamında güya göktaşını yok etmek için güya uzaya çıkıyor. Yahu olacak iş mi?

tabi yalanı daha sonra ortaya çıktı. Meğer hepsi bilgisayar hilesiymiş.

• 50 km yukarda uçmayı beceremiyorsun sonra tutup dünyanın şekli küredir diyorsun ..

kim nerden biliyor ? kimse BİLMİYOR .

NASANIN KENDİSİ BİLE RESİMLERİN FOTOŞOP OLDUGUNU SÖYLÜYOR .

birileri halen küre dünya dio ...

akıl tutulmasından öte bişey bu ... biz küreleştirdik dio adamlar bilgisayarda .. bizimkiler halen uyuyor ..
  • ben roket atar nasa ve benzerlerine bir fikir vereyim.hiç okyanusların yakınlarından atmasınlar roketlerini.gitsinler everest tepesine yakın bi yerden fırlatsınlar yaklaşık 8km kadar kazançları olur.
  • Felix de o atlayışı balondan felan yapmadı, hepsi yalan. Hiç kimse felix'i o balonda kendi gözleriyle gördü mü? hayır. Hepsi mainstream media poropagandası.

• etkinus kullanıcısına yanıt
    işte böyle çökersin etkinuscuk ..

biraz kendini rahatlat geyik yapıyorum diyerek .

bilmediğin konulara biliyorum havasıyla damlarsan böyle geyik moduna düşersin

batıl boş şeyler uyduranlar yalan çökmeye mahkumdur sende bir örneksin konuda ..
  • 
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.