Şimdi Ara

DÜNYA'DA İNTERNET HIZLARI VE TÜRKİYE (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
8.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ttnet ve diğer sömürücüler bir saçmalık yapıyor tamam ama bizim millet niye bunları haklı çıkarmaya çalışıyor onu anlamıyorum işte.yok diğer ülkelerde de var bilmem ne.kardeşim varsa da bu kadarmı kota az bu kadar mı pahalı.ne olur şu adamları haklı çıkaracak bahaneler üretmeyin gözünüzü seveyim.
  • Bu firma Yeni Dünya Düzenine en iyi örnek olabilecek firmalardan biridir.
    Kendini iyi göster,
    Kendine alıştır,
    İnsanları uyuştur.

Ben iki yıl önce kurtuldum kendisinden ve çevremdekileri de kurtarmaya kararlıyım, bu anlayıştan vazgeçmedikleri sürece.

Yaptıkları şey resmen varlık içinde yokluk yaşatmaktır. Tamamıyla şirket karına yönelik, müşteri memnuniyetini göz ardı eden, dayatmacı bir şirket anlayışı olamaz. Varsa da orada ben yokum, bilinçli kullanıcı yok. Hizmetinden memnun kaldığım Vodafone firmasını nasıl övüyorsam, hizmetinden memnun kalmadığım bu firmayı da aynı şekilde yeriyorum. Aynı şekilde yarın bir gün kullanıcısını memnun etmeyi öğrendiğinde, bunu başarabildiğinde de aldığım hizmeti tavsiye edeceğinden şüphesi olmasın. Burada körü körüne muhalefet yok. Adaletsiz kazanç sağladığına inandığım firmaya eleştiri var. Böyle devam edip reklamlarında da kendini iyi göstermeyi sürdürürse her zaman olmaya da devam edecek.
    Saygılarımla, eski bir kullanıcı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TTnet’teki net’teki TTnet’teki bu Hıza alış türkiye

diyor işte zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafadar-42

ttnet ve diğer sömürücüler bir saçmalık yapıyor tamam ama bizim millet niye bunları haklı çıkarmaya çalışıyor onu anlamıyorum işte.yok diğer ülkelerde de var bilmem ne.kardeşim varsa da bu kadarmı kota az bu kadar mı pahalı.ne olur şu adamları haklı çıkaracak bahaneler üretmeyin gözünüzü seveyim.

Sizin gibi cahil insanlar olduğu sürece birşey değişmeyecek zaten

düzeltme: kırmak istemiyorum kalbinizi. Kırmam için zorluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The4841VFp -- 29 Mayıs 2012; 18:39:35 >
  • ülkeler hızlarda yarışıyor bizze hızsızlıkla
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheForge

quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

quote:

quote:

quote:

Aslına bakarsanız dünyadaki birçok yerden daha iyi internete sahip olduğumuzu görebilirsiniz. ( Adil kullanım kotasına takılmadan. )

Yani bizi tek bağlayan adil kullanım kotası ve bunun getirdiği yüksek fiyat.

Ülkemizde şu anda 1000 mbps'ye kadar çıkabiliyoruz. Bu güzel gelişmedir. Çoğu ülke bırakın 1000 mbps'yi 10 mbps'yi dahi göremiyor.

Tabii ki herşeyin bir fiyatı var. Bu fiyatlarda ülkemizde pahalı üstüne kotalı ona birşey demiyorum. Fakat ülkemiz şu anda çoooooook kötü seviyelerde değil.

Her zaman ortalarda olduk. Bundan sonrada ortalarda olmaya devam edeceğiz :)

Bu adil kullanım saçmalığıda kalkar inş en kısa zamanda.

düzeltme:

+

Fiyatlardada iyileştirme bekliyoruz. Sayın internet sağlayıcıları yöneticileri :)

DUYUN SESİMİZİ :=)

arkadaş isterse ülkemizin 1 milyon mbti internet hızı olsun adamlar bana 8mbit AKK'li ayda 59TL interneti dayattıktan sonra yemişim ülkenin mevcut internet hızını.

Bu hızlardan bende memnun değilim.

Fakat takdir edersinizki ülkemize fiber yeni yeni geliyor.

Şu anda yapım aşamasında oldukları için kota uyguladıklarını düşünüyorum.

Herşey yerli yerine geldiğinde kota seviyeleri emin olun gerekli düzeyde olacaktır.

Fakat bunu zaman gösterecek.

ne kotası ya biz diyoruz şu lanet kotayı kaldırsınlar sen diyorsunki kotayı yükseltirler, kendi ağzından diyorsun hiç bi zaman kotayı kaldırmıyacaklar ve adam gibi hızda interneti yüksek faiş fiyatlara satıcaklar.
    yani anlıyacağımız bulmuşlar yolunacak türkiye halkını yolmaya devam.

Kota uygulaması sadece türkiyede uygulanmıyorki birçok gelişmiş ülkede uygulanıyor.

Fakat türkiye'deki gibi insafsızca kota sistemleri yok. Belirli zaman dilimlerinde yoğun saattlerde düşüyor.

Kota sistemi için onca para harcanıp sistem yapılmış. Sizce kaldırılması size mantıklı geliyor mu?

Kaldırılmayacağı açık seçik belli fakat kotalarda değişiklik olur yakın zamanda. Yada yabancı ülkelerdeki gibi yoğun saatlerde düşüş olabilir.

Dediğim gibi zaman gösterecek.

Yapmasalarmış kota sistemi o zaman.
    Çok iyimsersin. 16mbps'i adam ucuza alırken biz 50gb akk kotalı 8mbps(!)'i 60TL'ye alıyoruz şaka gibi.
    60TL verdiğim internet akk olunca da adam gibi 1mbit olsa 50gb'yi geçmeden de 8mbps olsa bir şey demeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aslına bakarsanız dünyadaki birçok yerden daha iyi internete sahip olduğumuzu görebilirsiniz. ( Adil kullanım kotasına takılmadan. )

Yani bizi tek bağlayan adil kullanım kotası ve bunun getirdiği yüksek fiyat.

Ülkemizde şu anda 1000 mbps'ye kadar çıkabiliyoruz. Bu güzel gelişmedir. Çoğu ülke bırakın 1000 mbps'yi 10 mbps'yi dahi göremiyor.

Tabii ki herşeyin bir fiyatı var. Bu fiyatlarda ülkemizde pahalı üstüne kotalı ona birşey demiyorum. Fakat ülkemiz şu anda çoooooook kötü seviyelerde değil.

Her zaman ortalarda olduk. Bundan sonrada ortalarda olmaya devam edeceğiz :)

Bu adil kullanım saçmalığıda kalkar inş en kısa zamanda.

düzeltme:

+

Fiyatlardada iyileştirme bekliyoruz. Sayın internet sağlayıcıları yöneticileri :)

DUYUN SESİMİZİ :=)

arkadaş isterse ülkemizin 1 milyon mbti internet hızı olsun adamlar bana 8mbit AKK'li ayda 59TL interneti dayattıktan sonra yemişim ülkenin mevcut internet hızını.

Bu hızlardan bende memnun değilim.

Fakat takdir edersinizki ülkemize fiber yeni yeni geliyor.

Şu anda yapım aşamasında oldukları için kota uyguladıklarını düşünüyorum.

Herşey yerli yerine geldiğinde kota seviyeleri emin olun gerekli düzeyde olacaktır.

Fakat bunu zaman gösterecek.

ne kotası ya biz diyoruz şu lanet kotayı kaldırsınlar sen diyorsunki kotayı yükseltirler, kendi ağzından diyorsun hiç bi zaman kotayı kaldırmıyacaklar ve adam gibi hızda interneti yüksek faiş fiyatlara satıcaklar.
    yani anlıyacağımız bulmuşlar yolunacak türkiye halkını yolmaya devam.

Kota uygulaması sadece türkiyede uygulanmıyorki birçok gelişmiş ülkede uygulanıyor.

Fakat türkiye'deki gibi insafsızca kota sistemleri yok. Belirli zaman dilimlerinde yoğun saattlerde düşüyor.

Kota sistemi için onca para harcanıp sistem yapılmış. Sizce kaldırılması size mantıklı geliyor mu?

Kaldırılmayacağı açık seçik belli fakat kotalarda değişiklik olur yakın zamanda. Yada yabancı ülkelerdeki gibi yoğun saatlerde düşüş olabilir.

Dediğim gibi zaman gösterecek.

Yapmasalarmış kota sistemi o zaman.
    Çok iyimsersin. 16mbps'i adam ucuza alırken biz 50gb akk kotalı 8mbps(!)'i 60TL'ye alıyoruz şaka gibi.
    60TL verdiğim internet akk olunca da adam gibi 1mbit olsa 50gb'yi geçmeden de 8mbps olsa bir şey demeyeceğim.

Öyle bir mesaj yazmışsınız ki sanki kota sistemini ben çıkardım.

Bende istemiyorum kota olmasın.

Oldu bi kere adamlar kota sistemi için yatırım yaptı bende diyorum ki yakın zamanda kotaları yükselteceklerdir.

Adamlar bana ttneti savunuyorsun diyor.

Sonra cahillikten hırsızlıktan bahsediliyor.

Forumda millet yazıp çizeceğine keşke iptal yoluna gitse. Ama yok. Anca çene anca çene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The4841VFp -- 29 Mayıs 2012; 18:58:52 >
  • bir de bu ortalama herkesin 8 Mbit kullandığı dönemlerin ortalamasıdır Allah bilir. 1 Mbit'le yapılan testler arttıkça o hız daha da aşağı düşecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1040

akk uygulaması adı altında 50 gb kota koyan zihniyete ne yorum yapacaksın ki türkiyede internet ortalama 20 mbit olsa ne olur ki hız düştükten sonra fiyatları hiç yazmıyorum zaten fiyat politikası ayrı bi konu

bu arkadaşa aynen katılıyorum orda 5 mbit kullanıyor adam ama 10 tl ye 5 mbit .. burda 60 tl ye sınırsız adı altında kota.. hızda hız olsa
  • Allah aşkına birde Upload hızları için bir araştırma yapsana :D Dünyanın en düşük uplaod hızı olabilir mi :D ?
  • www.sikayetvar.com sitesinde 1202231 numaralı şikayet iki gün önce tarafımdan yazılmış olup henüz cevaplanmadı. Bakalım ne cevap yazacaklar. Ama hepimizin desteği lazım. Mutlaka bu şikayetimi okuyun çünkü genel bir yazı yazdım. Tam destek için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srcnx

Allah aşkına birde Upload hızları için bir araştırma yapsana :D Dünyanın en düşük uplaod hızı olabilir mi :D ?

Upload ortalamasında da Türkiye 175 ülkeden 85. konumda şu sıralar...

Epey gelişme var, yakında ilk 80'de oluruz...
  • Bizim ülkemiz kendi başına bir dünya. Bu değerler TakTaknet'in hiç umurunda olur mu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Bence ülkelerin internet hız ortalamalarını karşılaştırırken, ülkelerin konumlarını, maddi durumlarını, internet omurgasının kurulumunu hangi firmalara yaptırdıklarını, halklarının durumunu, internet kullanıcılarının profillerini, ülkede hangi internet bağlantısı çeşidini kullandıklarını falan da düşünmemiz lazım. Sadece kuru kuru rakamlara bakmak ve bunları kıyaslamak yanlış olur. Bir Litvanya mesela, en hızlı bağlantılardan birisine sahip. Ülkeyi ve ISP'lerini biraz araştırırsanız, neden bu kadar ucuza bu kadar hızlı internet hizmeti verdiklerini az çok anlayabilirsiniz.

Litvanya'ya veya Letonya'ya kaç kere gittiniz acaba ? Liepaja'ya, Jelgava'ya, Riga'ya kaç kere gittiniz acaba ? Kaunas'a, Vilnius'e, Alytus'a gittiniz mi hiç ? Yerinde gördünüz mü hiç nedir ne değildir diye ?

Bu konuşmaları burada kimse yemez ben de dahil... Benim konuyu açmamdaki amaç bellidir, ne kadar geri bir durumda olduğumuzu göstermek... Zaten kimse Litvanya veya Letonya gibi hızlı bir internet beklemiyor bu ülkedeki soyguncu mantıktan...

Litvanya gibi 35-40 mbit internet mi isteniyor ? -Hayır... Yalnızca verdiğimiz paralar çaydan toplanmıyor ve insanlar bunun hakkını almak istiyor...

Bana nutuk çekmeye çalışacaktınız ama başladaman ben keseyim o nutuğu... Litvanya ve Letonya gibi ülkeleri bizzat sizden defalarca daha fazla biliyorum...

Herhalde sadece insanlar bu kötü tabloyu görsünler diye direk download hız ortalamalarını verince suç oldu... İsterseniz yarın ben bir konu daha açayım orada Litvanya Letonya tarihinden girerim, bu ülkelerin AB üyeliği süreçlerinden çıkarım...

Sözü ben burada kesip forum üyesi arkadaşlara bırakayım... Bugün yeterince mesaj silindi konudan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Litvanya'ya veya Letonya'ya kaç kere gittiniz acaba ? Liepaja'ya, Jelgava'ya, Riga'ya kaç kere gittiniz acaba ? Kaunas'a, Vilnius'e, Alytus'a gittiniz mi hiç ? Yerinde gördünüz mü hiç nedir ne değildir diye ?

Bu konuşmaları burada kimse yemez ben de dahil... Benim konuyu açmamdaki amaç bellidir, ne kadar geri bir durumda olduğumuzu göstermek... Zaten kimse Litvanya veya Letonya gibi hızlı bir internet beklemiyor bu ülkedeki soyguncu mantıktan...

Litvanya gibi 35-40 mbit internet mi isteniyor ? -Hayır... Yalnızca verdiğimiz paralar çaydan toplanmıyor ve insanlar bunun hakkını almak istiyor...

Bana nutuk çekmeye çalışacaktınız ama başladaman ben keseyim o nutuğu... Litvanya ve Letonya gibi ülkeleri bizzat sizden defalarca daha fazla biliyorum...

Herhalde sadece insanlar bu kötü tabloyu görsünler diye direk download hız ortalamalarını verince suç oldu... İsterseniz yarın ben bir konu daha açayım orada Litvanya Letonya tarihinden girerim, bu ülkelerin AB üyeliği süreçlerinden çıkarım...

Sözü ben burada kesip forum üyesi arkadaşlara bırakayım... Bugün yeterince mesaj silindi konudan...

Daha beni tanımadan etmeden o ülkeleri benden daha iyi bildiğinizi iddia etmiş olmanız, size cevap vermemem gerektiğini gösteriyordu bana ama sırf bu durumu belirtmek amacıyla cevap yazmak istedim. Üslubunuz hoş değil. Bu foruma yakışmıyor.
  • quote:

Sizin gibi cahil insanlar olduğu sürece birşey değişmeyecek zaten

düzeltme: kırmak istemiyorum kalbinizi. Kırmam için zorluyorsunuz.

He canım sen deryasın biz de zır cahil.
  • Bir güncelleme yapalım bakalım, ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında...
  • quote:

Bir güncelleme yapalım bakalım, ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında...

Yurtdışına taşınmayı yada kaçak kablo çekmeyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

quote:

Bir güncelleme yapalım bakalım, ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında...

Yurtdışına taşınmayı yada kaçak kablo çekmeyi

üniversitenin internetine kanca atmayı
  • bu sonuçlara rağmen hala turk telekomu savunan cahiller var ya,onlara gülüyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.