Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

DÜNYA'DA İNTERNET HIZLARI VE TÜRKİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
154
Cevap
0
Favori
7.657
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1425 Mesaj
      29 Mayıs 2012 13:52:23
      Ben kota uygulanmıyorken 15 mbit hızı görüyorum ama 50 den sonra rezil
      |
      |
      29 Mayıs 2012 14:25:56
      TTnet'in ceo'suna göstermek lazım şu listeyi, belki yüzleri kızarır da bir an önce altyapı çalışmalarını hızlandırılar. Haram olsun verdiğimiz paralar.
      29 Mayıs 2012 14:30:01
      artik internet kullanmiyorum cünkü kota takip etmekten ve donanim haber girip gelisme varmi diye bakmakdan biktim

ben 2 mgbt internet kullanirken daha mutluydum en azindan interneti kullana bilirydum..
      |
      |
      29 Mayıs 2012 14:34:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: TheForge

Aslına bakarsanız dünyadaki birçok yerden daha iyi internete sahip olduğumuzu görebilirsiniz. ( Adil kullanım kotasına takılmadan. )

Ülkemizde şu anda 1000 mbps'ye kadar çıkabiliyoruz. Bu güzel gelişmedir. Çoğu ülke bırakın 1000 mbps'yi 10 mbps'yi dahi göremiyor.

Dediklerine ben maalesef katılmıyorum, yukarıda gerekli listeyi verdim hocam... Oradaki bazı ülkelerin ortalamasının buranın 2 katı olması veya buradan fazla olması bir küfür niteliğindedir resmen...

Bahane ararsak çok fazla bahane var yani... Bunlar arkasına sığınılacak nitelikte bahaneler bile değil...
      |
      |
    • Yarbay
      5699 Mesaj
      29 Mayıs 2012 14:35:22 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: kyosan

TTnet'in ceo'suna göstermek lazım şu listeyi, belki yüzleri kızarır da bir an önce altyapı çalışmalarını hızlandırılar. Haram olsun verdiğimiz paralar.

Onlarda 1 gram utanma olsa 1 mbit internet verip üstüne bir de evleri tivibu verelim mi size diye aratmazlar...
      |
      |
    • Emekli Yönetici
      7989 Mesaj
      29 Mayıs 2012 15:00:50
      Türkiye AKK uygulamasından sonra ne halde onuda görmek lazım 2-3 mb lere kadar düşmüştür. Fas'ı geçmişiz oda bir gelişme.

I LOVE THIS GAME
    • Emekli Yönetici
      10398 Mesaj
      29 Mayıs 2012 15:01:42
      Bence ülkelerin internet hız ortalamalarını karşılaştırırken, ülkelerin konumlarını, maddi durumlarını, internet omurgasının kurulumunu hangi firmalara yaptırdıklarını, halklarının durumunu, internet kullanıcılarının profillerini, ülkede hangi internet bağlantısı çeşidini kullandıklarını falan da düşünmemiz lazım. Sadece kuru kuru rakamlara bakmak ve bunları kıyaslamak yanlış olur. Bir Litvanya mesela, en hızlı bağlantılardan birisine sahip. Ülkeyi ve ISP'lerini biraz araştırırsanız, neden bu kadar ucuza bu kadar hızlı internet hizmeti verdiklerini az çok anlayabilirsiniz.
      29 Mayıs 2012 15:04:24
      türkiye 5.73 yazmışında onu 1 in altına ceksen daha iyi olur
      29 Mayıs 2012 15:20:12 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: akibeel

türkiye 5.73 yazmışında onu 1 in altına ceksen daha iyi olur

Arkadaşlar bu değerleri ben yazmıyorum, yapılan hız testlerinden yurtdışı çıkışlarından vs. elde edilen rakamlar bunlar...

Biz 1 mbit kullanıyoruz ama sitede fiber geldiği için 100 mbit kullanan adam da var... Ona rağmen 5 mbitin pek de üzerinde gelmemiş ortalamamız...

Bana sorarsan zaten %75 1 mbit kullanıyor şu anda...
      |
      |
    • Yarbay
      3410 Mesaj
      29 Mayıs 2012 15:39:12
      Tek neden rakabet yok.Bir elde durursa böyle olur.
      |
      |
      LOST/CHUCK/THE VAMPIRE DIARIES/ARROW/NIKITA/PERSON OF INTEREST/HEROES/REVOLUTION/KYLE XY/FRINGE/V/FLASHFORWARD/TRUEBLOOD/DEXTER/SUPERNATURAL/NEW GIRL/THE LOST ROOM/THE WALKING DEAD/PERSONS UNKNOWN/HAVEN
      DH KİTAP TUTKUNLARI
    • Emekli Yönetici
      7989 Mesaj
      29 Mayıs 2012 15:49:00
      quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Bence ülkelerin internet hız ortalamalarını karşılaştırırken, ülkelerin konumlarını, maddi durumlarını, internet omurgasının kurulumunu hangi firmalara yaptırdıklarını, halklarının durumunu, internet kullanıcılarının profillerini, ülkede hangi internet bağlantısı çeşidini kullandıklarını falan da düşünmemiz lazım. Sadece kuru kuru rakamlara bakmak ve bunları kıyaslamak yanlış olur. Bir Litvanya mesela, en hızlı bağlantılardan birisine sahip. Ülkeyi ve ISP'lerini biraz araştırırsanız, neden bu kadar ucuza bu kadar hızlı internet hizmeti verdiklerini az çok anlayabilirsiniz.

2012 yılında ttnet hala dial-up bağlantı hizmeti veriyorsa ve bu kadar yüksek fiyatlara hizmet sunuyorsa kimse kusura bakmasın bu saçmalıktan başka bir şey değildir. Maddi durumlara gelirsek çok zengin olduğumuz kesin 8 mb sınırsız bağlantıya 115 lira istediklerine göre bizim halkımızda o parayı verebilecek kapasite var demektir. Avrupa'da gariban halkın alım gücü olmadığından 100 mb bağlantıyı 30-40 dolara veriyorlar sanırsam. Bu internet konusunda sömürüldüğümüz apaçık ortada bunun savunulacak bir yanı yok maalesef. Her konuda gelişmekte olan bir ülkeysek bu konularda dahada gelişme göstermemiz gerek. Firmalar hala kotalı net satma peşindeler bu rezillikten başka bir şey değil. Umarım bunlara birileri dur diyerek bizi bu belalardan kurtarır.
      |
      |

I LOVE THIS GAME

• Yarbay
      2127 Mesaj
      29 Mayıs 2012 16:07:48
      böyle gelmiş böyle gider dur diyecek kimse yokki vergilirde işin içine katmak lazım tabikide dünyanın en fazla telefona vade iletişime vergi verene toplumu olarak alkışlıyorum kendimizi alma vargi demiyoruz ama el insaf yahu telefone her ay 15 lira sabit ücret olurmu bu devirde ne oluyo yav
      |
      |
      29 Mayıs 2012 16:12:10
      quote:

Orijinalden alıntı: ÖzeDönükZeka

Özelleştirmeler firmayı ileriye götürür diyenler baksın

Peşkeş çekenlere yazıklar olsun
      |
      |
      29 Mayıs 2012 16:17:36
      daha neler göreceğiz acaba
      |
      |

ρѕη: αcмzѕlи
    • Yüzbaşı
      812 Mesaj
      29 Mayıs 2012 16:22:17
      quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

Türkiye AKK uygulamasından sonra ne halde onuda görmek lazım 2-3 mb lere kadar düşmüştür. Fas'ı geçmişiz oda bir gelişme.

+1
      2-3 mb başarı olur bence..
      |
      |
      29 Mayıs 2012 16:31:27
      Babama söyleyip ISP değiştiricez valla. Hesaplamama bakın.

UyduNet

5 mbps Limitsiz (AKK Yok) download
      1 mbps upload

69 TL + 9 TL (TürkSat veya 12 TL yerine HD kanallar barındıran TeleDünya) = 78 TL

TTNet

8 mbps Limitsiz (50 GB AKK) download
      1 mbps upload

59 TL + 30 TL (Ev telefonu, arama yapmasanız da minimum 20 TL) = 89 TL

Tabi burada 50 GB benim gibi insanlar için en fazla 2 hafta gider. 2 hafta sonra 1 mbps. TTNet seni boğarım lan!

Amelelik çekmeyin abilerim, amcalarım. Babam inşallah dediklerimi anlar da tamam der. Zaten onun için Google açılsa yetiyor. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenger09 -- 29 Mayıs 2012; 16:32:57 >
      |
      |
      GPU: Sapphire Pulse Radeon™ RX Vega56 8G HBM2
      RAM: Kingston Hyperx HX430C15PB3K2/16 2x8GB DDR4 3000MHz
      SSD: HI-LEVEL 480GB Ultra Speed Series
      HDD: Seagate Barracuda 2TB ST2000DM006
    • Yarbay
      6495 Mesaj
      29 Mayıs 2012 16:51:25
      quote:

Aslına bakarsanız dünyadaki birçok yerden daha iyi internete sahip olduğumuzu görebilirsiniz. ( Adil kullanım kotasına takılmadan. )

Yani bizi tek bağlayan adil kullanım kotası ve bunun getirdiği yüksek fiyat.

Ülkemizde şu anda 1000 mbps'ye kadar çıkabiliyoruz. Bu güzel gelişmedir. Çoğu ülke bırakın 1000 mbps'yi 10 mbps'yi dahi göremiyor.

Tabii ki herşeyin bir fiyatı var. Bu fiyatlarda ülkemizde pahalı üstüne kotalı ona birşey demiyorum. Fakat ülkemiz şu anda çoooooook kötü seviyelerde değil.

Her zaman ortalarda olduk. Bundan sonrada ortalarda olmaya devam edeceğiz :)

Bu adil kullanım saçmalığıda kalkar inş en kısa zamanda.

düzeltme:

+

Fiyatlardada iyileştirme bekliyoruz. Sayın internet sağlayıcıları yöneticileri :)

DUYUN SESİMİZİ :=)

sen heralde alis harikalar diyarında yaşıyosun sanırım sen 1000 i rüyanda görürsün anca.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      29 Mayıs 2012 16:57:58
      quote:

Orijinalden alıntı: ryu_hayabusa

quote:

Tabii ki herşeyin bir fiyatı var. Bu fiyatlarda ülkemizde pahalı üstüne kotalı ona birşey demiyorum. Fakat ülkemiz şu anda çoooooook kötü seviyelerde değil.

düzeltme:

+

Fiyatlardada iyileştirme bekliyoruz. Sayın internet sağlayıcıları yöneticileri :)

sen heralde alis harikalar diyarında yaşıyosun sanırım sen 1000 i rüyanda görürsün anca.

Ülkemizde 1000 mbps kullanılabiliyor mu? Kullanılabiliyor. Parası olan alır

• Binbaşı
      1880 Mesaj
      29 Mayıs 2012 17:03:24
      quote:

quote:

quote:

düzeltme:

+

Arkadaşım doğru söylüyorsunda 1000mb interneti özel şirketler, holdingler yada büyük üniversiteler kullanabilir, buradaki sorun halkın kullandığı, temel internet altyapısının gelişmemiş ve sömürüye açık olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugoss -- 29 Mayıs 2012; 17:03:44 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      29 Mayıs 2012 17:05:12
      quote:

Orijinalden alıntı: ugoss

quote:

quote:

quote:

düzeltme:

+

Arkadaşım doğru söylüyorsunda 1000mb interneti özel şirketler, holdingler yada büyük üniversiteler kullanabilir, buradaki sorun halkın kullandığı, temel internet altyapısının gelişmemiş ve sömürüye açık olması.

O konuda hemfikiriz zaten. Bende düzelteceklerini umduğumu sölüyorum.

İnş düzeltirler.

Yoksa yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istemiyorum.

TTNET'i korumuyorum yani :)
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
haberler
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,332
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.