Şimdi Ara

Dünya çok adaletsiz lan :( canımı çok sıkıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaşamak çok güzel bir şey ama bazı noktalar var can sıkan.

Ulan hem tipsiz hem kabiliyetsiz hem de iletişim özürlülülüğünü toplayıp bir de erkek olmak ne kötü. Öyle bir şey ki tüm hayat enerjimi alıyor. Bu 3 özelliği 1 bünyede toplayınca ne yapsam insanların gözünde bir yere gelemiyorum. Herhangi biriyle 1 yılda kurduğum ilişki, tipi iyi + kız kişisinde 10 saniye içinde aynı kişide kendine yer buluyor. Ciddi anlamda bıktım artık. İnsanların gözünde bir yere gelmek önemli olan değil burda. Önemli olan sürekli görünmez olarak dolaşmak. Zaten olmayan konuşma isteğim bu duruma düştükçe sönüyor ve daha da kötüye gidiyor. Mesela ilk duraktan en iyi olduğum 3 kişi ile otobüse biniyoruz farklı zamanlarda, ben onların yanına gitmek yerine arkalarına geçiyorum mesela böyle tepki veriyorum. Ve insanlarla konuşunca da saçmalıyorum ve genellikle dalga geçiyorum en büyük eksilerimden.

Üniversitedeyim ve tespitlerim şunlar;

Tip:+++
    Kabiliyet: ++
    İletişim: +++
    Mevki/nüfuz : +++++

5 yıldızın ideal olduğunu düşünürsek 3ü olunca zaten direk ideal kişi oluyorsun. Herhangi ikisi varsa da ideal.

Tip kabiliyet ve iletişim eksikliğinden çok etkileniyorum çok sıkıldım bundan. Söylediklerim kızlar için değil hem kız hem erkeklerle olan iletişimde geçerli. Benim olması için uğraştığım şeylere başka insanlar çabalamadan ulaşıyor ya çok sinir oluyorum gittikçe de içime kapanıyorum Şunu da söylemeliyim aslında özgüvenim yüksek ama insanlarla konuşmak istemiyorum çünkü boşa uğraşmış oluyorum.

Bu kıskançlığı yenmenin yolu nedir?

• Arkadas bu forumda bir tek ben mi yakisikli ve sosyal olup takiliyorum anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avatardaki sensen giderin var bence

• kıskançlık ne alaka onu anlamadım

aslında yazıyıda tam anlaymaadım kendini övdünmü gömdünmü ne yaptın anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesadam

Arkadas bu forumda bir tek ben mi yakisikli ve sosyal olup takiliyorum anlamadim

Ya asosyalim diyemem etkinliklere gidiyorum kafelere gidiyorum ama bazı özelliklerimden ötürü özellikle de iletişim eksikliğim zevk almamı engelliyor.
  • quote:

Arkadas bu forumda bir tek ben mi yakisikli ve sosyal olup takiliyorum anlamadim

Öyle görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackson

quote:

Ya asosyalim diyemem etkinliklere gidiyorum kafelere gidiyorum ama bazı özelliklerimden ötürü özellikle de iletişim eksikliğim zevk almamı engelliyor.

Tipteki acigini vucudunla varsa paranla giyiminle kapatmaya calis

• Merhaba, acaba kendini sadece tip konusunda eleştirdiğin için ya da suçu kendi davranışlarına değil de tipe atmak istediğinden kaynaklanabilir mi? Çünkü davranışları sergilemek sana bağlıdır lakin tip konusu sana bağlı kalan durumlar dışındadır ve sen kolay olarak herşeyi tipe bağlıyor olabilirsin.

Günümüzde dışarı baktığında tipi kötü olan lakin arkadaş çevresi geniş olan çok kişi var. Kendine has özelliklerin ve zevklerin olsun mesela. Seni o özelliklerinle bilsinler. Birisiyle konusurken tip konusunu aklından sil. Tipini görmüyorsun, kimse ayna vs dısında tipini görmez. Önemli olan onlarla aynı çerçeveden bak dışarıya.

Sen tip olarak karşına konulan pencereden dışarı bakmaya devam edersen sürekli böyle kalırsın, diğer pencerelerden ve başka bakış açılarını değerlendirmeden böyle bir sonuç çıkarman seni yaralar.
    Şu bir kaç gün sadece çevreni gözlemle, tipsiz olduğu halde kız arkadas çevresi olanları gözlemle.

Dikkat ettiysen sadece tip konusuna vurgu yapıyorum çünkü diğer garipsediğin ve rahatsız olduğun huyların buna bağlı. Eğer kendini tip konusunda geliştirebilirsen (kafaya takmama) kendine güvenin yerine gelir ve sen iletişimi rahat kurabilirsin.

Neden tip takıntını arka plana atmak varken, kendini arka plana atasın ki?
  • Dostum sorunun köküne in. Tipsizsen neden tipsizsin bir düşün. Kendine alıcı gözüyle bak. Tek kaş mısın? Ortasını al. Zayıf mısın? Body ye başla. Bakımsız mısın? Kendinle ilgilen. Saç şeklini bulmaya çalış. Bir denedin olmadı 2 yine olmadı e artık 3. De kendine yakışan stili bul. Konuşman mı eksik? Kitap okumaya başla. 2 ay boyunca yatmadan önce yarım saat okusan 2. Ayın sonunda gelip teşekkür edeceksin bana. Internetten biraz uzak dur. Her şeyin azı karar demişler. Derslerinde başarılı olmaya çalış. Gör bak insanların sana bakğk açısı değişecek. Okulundaki yurtdışı programlarına katıl. Gezmek ve yeni yerler görmek ufkunu genişletir, hayata bakışını değiştirir. Mobilden ancak bunları yazabildim. Unutma sorunun kökü sensin ve bunu değiştirebilecek olan da sensin. Her şey sende bitiyor.

• quote:

Valla bende sosyalim ve tipimde kötü değil.
    Cidden tak etti buradaki asosyal konuları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapoRegime

Merhaba, acaba kendini sadece tip konusunda eleştirdiğin için ya da suçu kendi davranışlarına değil de tipe atmak istediğinden kaynaklanabilir mi? Çünkü davranışları sergilemek sana bağlıdır lakin tip konusu sana bağlı kalan durumlar dışındadır ve sen kolay olarak herşeyi tipe bağlıyor olabilirsin.

Günümüzde dışarı baktığında tipi kötü olan lakin arkadaş çevresi geniş olan çok kişi var. Kendine has özelliklerin ve zevklerin olsun mesela. Seni o özelliklerinle bilsinler. Birisiyle konusurken tip konusunu aklından sil. Tipini görmüyorsun, kimse ayna vs dısında tipini görmez. Önemli olan onlarla aynı çerçeveden bak dışarıya.

Sen tip olarak karşına konulan pencereden dışarı bakmaya devam edersen sürekli böyle kalırsın, diğer pencerelerden ve başka bakış açılarını değerlendirmeden böyle bir sonuç çıkarman seni yaralar.
    Şu bir kaç gün sadece çevreni gözlemle, tipsiz olduğu halde kız arkadas çevresi olanları gözlemle.

Dikkat ettiysen sadece tip konusuna vurgu yapıyorum çünkü diğer garipsediğin ve rahatsız olduğun huyların buna bağlı. Eğer kendini tip konusunda geliştirebilirsen (kafaya takmama) kendine güvenin yerine gelir ve sen iletişimi rahat kurabilirsin.

Neden tip takıntını arka plana atmak varken, kendini arka plana atasın ki?

Ya aslında tipsizliğimi önplana çıkarmıyorum. Şöyle ki biriyle konuşurken ben tipsizim lanet olsun kimse takmıcak diye düşünmüyorum. Hatta özgüvenim de iyi. Genel olarak her konu hakkında fikrim vardır ve söylerim. Kitap da okurum bol bol.

İsyan ettiğim nokta benim olması için çabaladığım ilişkileri başkaları hiç çaba göstermeden yapması. Veya hep benim çabalamam, başkasının beni önemsememesi. Böyle olunca madem konuşmak istemiyorlar ben de konuşmam deyip kendi köşeme gidiyorum. Bu 3 eksikliği de çevredeki gözlemlerimden çıkardım zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapsaNumlz

quote:

Asosyalim diye bir şey geçti mi yukarda?
  • quote:

Yalnız degilsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackson

quote:

Orijinalden alıntı: CapsaNumlz

quote:

Asosyalim diye bir şey geçti mi yukarda?

Konuyu okumadım ki,arkadaşın yorumdan büyük ihtimalle asosyal konusudur dedim. Ortamda farkedilebilir olman için daha da sosyal olmasılısın,zamanla yapman gereken espriyi,söylememen gereken şeyi öğreniyorsun.
    Ne kadar çok insan,o kadar çok tecrübe.

Düzenleme:okudum,yukarıdaki öneri hala geçerli. Buradakilerin çoğu senden daha kötü durumda,mesafeli davranmaya dikkat et. Bazı insanların içlerinde olur bu,bazıları yavaş yavaş karakterine ekler bunları. Kısacası hani diyorsun onlar çaba sarfetmeden geliyor,çoğu aslında bu söylediklerime veya benzer şeylere dikkat ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapsaNumlz -- 10 Kasım 2013; 22:24:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.