Şimdi Ara

Dunlop SP SPORT 01 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
17.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bahsettiğiniz Dunlop bu mu acaba?

http://www.hepsiburada.com/Liste/dunlop-17565-r14-82h-sp-sport-lm703/productDetails.aspx?productId=otysf778045&categoryId=259720

Ben de linktekini mi alayım Continental ContiPremiumContact 2 mı alayım karar veremedim. onun linki de:

http://www.hepsiburada.com/Liste/continental-17565-r14-82t-contipremiumcontact-2/productDetails.aspx?productId=otysf777972&categoryId=259720

Normal binek araç için 4 mevsim lastik bakıyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mycene

Merhaba bahsettiğiniz Dunlop bu mu acaba?

http://www.hepsiburada.com/Liste/dunlop-17565-r14-82h-sp-sport-lm703/productDetails.aspx?productId=otysf778045&categoryId=259720

Ben de linktekini mi alayım Continental ContiPremiumContact 2 mı alayım karar veremedim. onun linki de:

http://www.hepsiburada.com/Liste/continental-17565-r14-82t-contipremiumcontact-2/productDetails.aspx?productId=otysf777972&categoryId=259720

Continental PC2 öneririm, yol tutuş ve fren performansı üst düzeydedir...

• Dunlop'un Sport Maxx (205/55-16) modelini 4 sene kadar kullandım. Şu an Michelin HP Primacy kullanıyorum.
    Model bazında söyleyebileceklerim, kuru zeminde mükemmel yol tutuşu (michelin'den bile iyi), mükemmel direksiyon hissi, ve sağlamlığıdır (belki8-10 sefer çok aşırı sert çukura girmiş olmama rağmen banamısın demedi). Ancak her güzelin bir kusuru vardır, o da lastiğin "aşırı" sertliğiydi. Zaten bu yüzden Michelin'e geçiş yaptım, konfor özlediğim için... Ama Dunlop'u almayı düşünen birisine sertliğini sorun etmiyorsa gözüm kapalı tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

quote:

Orijinalden alıntı: mycene

Merhaba bahsettiğiniz Dunlop bu mu acaba?

Continental PC2 öneririm, yol tutuş ve fren performansı üst düzeydedir...

Teşekkürler öneri için. Bir de şunu sorsam... Continental cpc2 ile premium contact 2 arasında nasıl bir fark var biliyor musunuz? cpc 2 kısaltılmışı gibi geldi bana ama satan yer farklı diyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mycene -- 20 Ocak 2012; 10:33:00 >

• Bizim aracın üstünde gelen lastikler de Dunlop SP Sport 01 ebatları da 235/55/R17.Şuan için çok memnunum.

İsteyen olursa daha önceden çektiğim fotoğrafını koyabilirim.
  • Ben sport sp01 185/60r15 kullanıyorum; performansından memnunum, sorun yaşamadım.
  • 2010octavia ambiante aracımda dunlop ile gelidi 2011 octavia elegance aldığımda continantal geldi
    dunlop ıslak zeminde daha başarılı
    continantal daha sessiz konfor biraz daha iyi
    aynı marka aynı motr iki araçta hissedebildiğim farklar bunlardı.
    dunlopun yoltutuşu vesağlamlığı çok iyi 25 bin km de aracımı sattığımda dişlede bir nebze yıpranma yoktu.continanteller 6 bin kmde şu an bunlarda sorunsuz ama 25 -30 bin km sonra yıpranma farkını görürüz
  • Bende araştırdım bu lastiği hatta gidip inceledim oldukça sert bi lastik made in turkey kocaeli yazıyordu muhtemelen pirelliye yaptırılıyor pek beklediğim gibi çıkmadı hoşuma gitmedi lastik pirelli p6000 den pek farkı yok.
    Şuanda aynı lastik izmitte üretilen i20 troylara pirelli cinturato ile birlikte orjinal ekipman olarak takılıyor.
  • Toyota Aurisim bu lastikle geldi. Lastik kötü değiL ama hamuru sert olduğu için yol sesini çok alıyor. Çokta uzun ömürlü bir lastik olacak gibi.
  • Sn. mycene
    Benim bahsettiğim linkte verdiğiniz dunloptan. Ayrıca diğer araçta diğer linkte verdiğiniz conti den var o da iyi ama daha sert sanırım. Dunlop fiyatına göre iyi, dünya çapında bir marka lastiği kötü olmaz ama bayi ağı yaygın değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkngzr -- 20 Ocak 2012; 13:35:04 >
  • Ben yaklaşık aynı fiyat aralığında olan Hankook K425 Kinergy Eco tavsiye ederim.
  • Bnm araçda Dunlop ses yapıyor diye değiştirdim, büyük geniş olduğundan tek yönlü lastik sağ sol değişme imkanı yok dişleniyor başlıyor ses yapmaya, her zamanki gibi yine Michelin kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Bende araştırdım bu lastiği hatta gidip inceledim oldukça sert bi lastik made in turkey kocaeli yazıyordu muhtemelen pirelliye yaptırılıyor pek beklediğim gibi çıkmadı hoşuma gitmedi lastik pirelli p6000 den pek farkı yok.
    Şuanda aynı lastik izmitte üretilen i20 troylara pirelli cinturato ile birlikte orjinal ekipman olarak takılıyor.

Ufak bir düzeltme; Dunlop Lastiklerinin sahibi 1999 yılına kadar Sumitomo Rubber Industries idi. 1999 Yılında %75 hissesini Goodyear satın aldı, son 13 yıldırda Goodyear Tesislerinde üretimi yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERG81

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Bende araştırdım bu lastiği hatta gidip inceledim oldukça sert bi lastik made in turkey kocaeli yazıyordu muhtemelen pirelliye yaptırılıyor pek beklediğim gibi çıkmadı hoşuma gitmedi lastik pirelli p6000 den pek farkı yok.

Ufak bir düzeltme; Dunlop Lastiklerinin sahibi 1999 yılına kadar Sumitomo Rubber Industries idi. 1999 Yılında %75 hissesini Goodyear satın aldı, son 13 yıldırda Goodyear Tesislerinde üretimi yapılıyor.

googyearın kocaelinde fabrikası var mı

• yanal tutunması ve kuru zemin performansı iyi

ancaak ıslak zeminde yanal tutunma dışında güven vermiyor. fren mesafesi fazla, abs hep devreye giriyor ve hızlanmalarda sürekli patinaja kalıyor.

konforu iyi, lastik sert değil bence. yumuşak da değil. tam olması gereken ayarda.

sonuç: yazın kullanacaksanız tavsiye edilir. ama genel toplamda ben bir daha almam. zaten fastresponse olanını bulamadığımız için bundan aldık. eğer dunlop alacaksanız bunu değil Fastresponse olan yeni versiyonunu alın.
  • Merhaba,

Bu lastik aracimin orjinal fabrika ekipman lastiğidir. Yani uzerinde gelen orjinal lastiktir. Aracim BMW, SUV kullaniyorum, olculerim ise su sekilde;

On: 235 50r 18 97v 
    Arka: 255 45r 18 99v

Uzun suredir kullaniyorum degisim zamani geldigi icin tekrar aynisini taktiriyorum. Sert bir lastiktir sonuc olarak ultra performansli bir lastik, 4 mevsim ozellikleri oldukca tatminkardir.

Banliyode oturuyorum hic bir hava sartinda beni uzmedi ama siz siz olun kisin palet kullanmaktan kacinmayin, durumunuz musait ise kis lastigi kullanin.

Sessiz bir lastik oldugu dogru lakin konfor konusuda sizlerle ayni fikrde degilim, piyasada ki bir cok lastikten saha konforlu kabul lakin diger konfor tabanli SUV lastiklerine nazaran spor olmasindan mutevellit rahatsiz bir lastik.

Balon yapma durumu soz konusu bile degil, bu lastikle ne tretuarlardan atladim, ne camur deryalarindan gectim. Hergun kullandigim yolda 2 ton'a yakin aracimla envayi cesit cukurlara daldim en ufak balon ya da deformayon yok, olmadi.

Daha onceden 2009 model audi a3 aracimda michelin kullandim yumusak oldugundan dolayi dunlop sport max tt'ye gecmistim. Kesinlikle cok daha memnun kaldim tabi bu benim kullandigim yollara ve deneyimlerime gore kendi takdirimdir.

Kisacasi bu lastik iyi bir lastiktir, ozellikle performansli bir araciniz varsa dogru bir karar olacaktir. Dunlop'i Good Year satin aldi diye biliyorum fiyatlari da bu sepebten biraz daha uygun. Garantiden yana sikintiniz olmasin derim. Nereden alacaginiz konusunda ozel'den yardimci olabilirim burada reklam olmasin.

İyi Aksamlar,
    Saygilar.

• 2011 Corolla üzerinde Dunlop SP Sport 01 vardı 205/55/16 ölçülerinde. 72000 km yaptık bu lastiklerle ve artık ömrünü doldurduğu için değiştiriyorum. Yol tutuşuyla ilgili ciddi bir sıkıntı yoktu, çok sessiz denemez ve kısmen konforsuz olduğunu düşünüyorum. Kötü yollarda çok olmasa da kullanıldı, buna rağmen fiizksel anlamda hiç sorun çıkarmadı. Şu an üzerinde çatlamalar mevcut lastiğin ve ilk zamanlarına göre normal olarak ses arttı. Yerine Continental CPC 5 taktırdım, ileride kıyaslama imkanım olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar aracım yaklaşık 4.5 yaşına geldi ve bu lastiklerle ilgili deneyimlerimi aktarayım. ilk olarak lastik çok sessiz.

araç 40 bin km'de ve 30 bini bu lastikle yapıldı diğeri kış lastiği ile. kış aylarında bodrum katında saklandı açık havaya maruz kalmadı.

lastik 30 bin km'de 6 mm'de, çatlama, yıpranma, kötü tutunma vs. herhangi bir problemim yok.

rahat şekilde 60 bin km'yi görecek şekilde. yüksek hızlarda, derin virajlarda güven veriyor. aracı arada bir zorlarım daha g.t attığını görmedim. yağmurlu havalarda falan on numara şekilde görevini yerine getiriyor.

kısacası bu lastik piyasada kalmasa da uzun süreli kullanıcı yorumumu yazmış olayım.

aracıma lastik alacak olursam ilk olarak dunlop'lara bakacağım, oldukça memnunum.
  • polo 2013 aracımla beraber 185 60 r15 geldi. lastiklerin yol tutuşu kuru zeminde mükemmel. ıslak zeminde lastik asfalt seçiyor. bazen mükemmel bir yol tutuş hissi verirken bazende buzda gidiyormuş gibi hissettiriyor. araç 60binde dişler olduğu gibi yerinde 100bini rahat devirir gibi görünüyor. ses yok denecek kadar az ama konforundan memnun değilim. 60 yanak olmasına rağmen çukurları olduğu gibi hissediyorum. bence iki önemli eksisi ıslak hava performansı ve konfor. az yağmur alan bir yerde yaşıyorsanız gözünüz kapalı kullanın kuru hava performansı çok iyi. karadenizdeyseniz önermiyorum fırsat bulduğumda michelin cross climate serisine geçmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wetsss

polo 2013 aracımla beraber 185 60 r15 geldi. lastiklerin yol tutuşu kuru zeminde mükemmel. ıslak zeminde lastik asfalt seçiyor. bazen mükemmel bir yol tutuş hissi verirken bazende buzda gidiyormuş gibi hissettiriyor. araç 60binde dişler olduğu gibi yerinde 100bini rahat devirir gibi görünüyor. ses yok denecek kadar az ama konforundan memnun değilim. 60 yanak olmasına rağmen çukurları olduğu gibi hissediyorum. bence iki önemli eksisi ıslak hava performansı ve konfor. az yağmur alan bir yerde yaşıyorsanız gözünüz kapalı kullanın kuru hava performansı çok iyi. karadenizdeyseniz önermiyorum fırsat bulduğumda michelin cross climate serisine geçmeyi düşünüyorum.

Sert süspansiyonlu almeramızda sp sport lm 91v modelinin 205\55\r16'sını 27bin km'dir kullaniyoruz. Merak ettigim nokta,çok sıcak havalarda hafif yukarı meyilli yokuş kalkişlarında ses cıkarmadan sardırıyor sanki ön lastikler. Bunu aracın direksiyonu ve burnu ilk 2saniye farklı yönlere sapınca anlıyorum yoksa ses sıfır. Sizde de olur muydu böyle bişey? Bu lastik bu denli mi sert?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.