Şimdi Ara

Dunkirk| Christopher Nolan| Temmuz 21,2017 (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
18
Favori
41.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler, evet sizin attığınızda güzel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tadesyobatro

bir Nolan severi olarak maalesef SPIELBERG+WILLIAMS > NOLAN+ZIMMER diyorum.

+1. Dunkirk gayet güzel bir film olmuş ben bayağı sevdim. Nolan zaten kendini kanıtlamış yaşayan en iyi yönetmenlerden birisi fakat Saving Private Ryan tam bir sanat eseri ve Dunkirk ile karşılaştırmam bile :)
  • Arkadaşla normal sinemada izleyemeyi düşünüyorken bir anda gidip imax izledik. Net söylüyorum imax'e gidemiyorsaniz izlemeyin. Öyle internetten sinema çekimi izleyip saçma sapan yorumlar yapmayın.

Filmde 2 kez falan yerimden sıçradım. Sebebi ise gerçekçi ses ve koltuklarin titremeseydi. Bombaların düşüşünden tutun uçağın attığı her merminin titreşimlerin hassasiyetiyle hissettim. Ben gayet beğendim. Belgesel tadinda olduğu doğrudur fakat asil mesele ses. Nolan yine kendi sevdiği için zamanla oynamış ve ikilemler koymuş fakat bilim kurgu olmadığı için hepsini tahmin edilebilirdi.

son sahnede o uçağın o kadar uçması abarti geldi. Küçük gemideki ölen çocuk çok gereksiz bir oyuncuydu ve fazla üzerine gidildi diye düşünüyorum. Tümgeneral fransizlar için kaldi ama ona ne oldu bilmiyoruz. Tom hardy sabun oldu galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 30 Temmuz 2017; 13:22:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Her ne kadar Dunkirk ve Insomnia filmlerini beğenmesem de en sevdiğim filmlerden bazılarını yapmış adam Doğum günü kutlu olsun reyizin

• Film mükemmeldi . Ama izleyecekseniz ne yapıp edip sinemada izleyin , bu filmi tv de yada nette izlediginizde aynı etkiyi yapamaz ve buyuk ihtimalle begenmessinizde.

Filme gelirsek özellikle ilk yarısında , ben boyle gerişdigimi hatırlamıyorum. Birçok rahatsız edici filmi zorlanmadan izledim ( a serbian film dahil ) ama bu film cidden bambaşkaydı. Sinema salonu da soğuk olunca bildigin askerlen yanında hissettim kendimi

• Ne yazık ki pek hoşuma gitmedi.

• Uzun zamandır bir filmi bu kadar beğenmediğimi hatırlamıyorum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çöpün çöpü

• Filmi imaxte izledim yönetmen nolan olunca beklentiye girmemek elde değil takdir edersinizki. Filmin en basından sonuna kadar bir kaos var ama ne olduğunu anlamış degilim. Salon imax olunca sesleri inanılmaz yüksek oluyor başım ağrıdı filmin müziklerinide duyamadım o hengamede.

Film benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Hani sabırla beklersiniz ya bir şey olacak bir şey olacak diye. Film bitti o şey hala olmadı. Bir kaç tane de mantık hatası var onlara değinmiyorum neyse olan oldu gitmiş olduk ne yapalım

• Düşük beklentilerle gittim ve beklediğimi aldım.

Imax izlememe rağmen çok etkileyici efektlere sahip filmde ne yazık ki aklımda sadece korkuyla havaya bakan asker portresi kaldı.

Film Ne yazık ki kült savaş filmleri klasmanına girecek kadar iyi değil ayrıca hans zimmer gerilimli tematik müzikler dışında öne çıkan bir müzik ypmadığı için ayrı hayal kırıklığına uğrattı.

Umarım Nolan oscarı alır ve özüne döner..

8/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Prestige -- 31 Temmuz 2017; 19:9:33 >
  • TDK > Interstellar > Prestige > Inception > Batman begins > TDKR > Memento > Dunkirk > Imsomnia > Following

Sıralamam böyle olur

• ne gerilimli filmdi be, hepsinde de ekrana bağlıyor gözünü başka yere çeviremiyorsun, ama onun dışında bişey yok işte sorun orda, bende 2 yıldır bu filmi bekliyordum malesef umduğum gibi değildi, film güzel ama beklentimiz çok yüksekti
  • Kotu yorumlara aldanmayip yarin bi sinema yapicam :) merak ettirdi film

Tom hardy zaten kral, severim

• Şimdiye kadar izlediğim en kötü Nolan filmi oldu bu film.Kesinlikle bir aksiyon-savaş filmi değil daha çok belgesel yani nasıl desem insana savaşı hissettiren bir film ve kesinlikle görsel şölen olmuş.Buna benzer Di Caprio'nun başrol oynadığı The Revenant filmi vardı onda da senaryo zayıftı ama görsellik harikaydı.Bu da öyle bir film olmuş.Sesler ve efektler harika ama bir Er Ryan - Kapıdakı Düşman tarzı film bekleyenler gitmesin bence sinemaya pişman olurlar gittiklerine.

Filmin ilk sahnesi muazzamdı.Sesleri ve müzikleri inanılmazdı filmin.Filmin ilk yarısı sürekli gerilim müziği verip tüyleri diken diken ettiler ama bir türlü girişi yapamadı film.Ayrıca sahnelerin kesit kesit verilmesi de güzel olmamış.Uçak sahnesi tam güzel ilerliyor derken birden ingiliz gezinti teknesini göstermesi gibi olaylar pek hoşuma gitmedi.Filmin en büyük eksiği senaryo bana göre.Tek tük diyalog dışında konuşma bile yok.Sahilde tanışan iki asker gemiye gidene kadar konuşmadılar bile.Son olarak beklentiyi yüksek tuttum fakat beklediğim gibi olmadı.

• daha fragmanı görünce nolanın en kötü filmi olur demiştim bakalım yarın filmde ne görücez

• Fİlm çok iyiydi. Ayrıca bana Peaky blinders ı çok özlediğimi hatırlattı.

• Verdiğim paraya değilde en çok içimi acıtan şey keşke filmde nolan yerine sıradan bir yönetmenin ismi yazsaydı şu beğenenlerin yorumu ne olurdu acaba

Bu arada belirteyim imdb de nolanın bütün filmlerine minumum 9 puan vermiş birisi ve hatta film tavsiyesi isteyenlerede direkt nolan filmlerinden bahseden biri olarak söylüyorum
  • Yönetmen Nolan olmasa unutulup gidecek bir film

• Filmi dün Ankamall'deki IMAX salonunda izledim. Beklentimi düşürmüştüm ama yine de hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Bir kere filmde derinlik yok, hiçbir karakterin derinliği ve hikayesi yok. Sadece tahliye olayı anlatılmış, onun da çok iyi bir şekilde anlatıldığını düşünmüyorum. Filmin tek iyi yanı savaşın gerilimini çok iyi yansıtmasıydı. Müziklerle birlikte çok iyi kotarmışlar gerilimi. Nolan çekmemiş olsa bu film en fazla 7,5 gibi bir puanı olurdu IMDB'de. Bu arada bu film mutlaka sinemada izlenmeli bence, evde kesinlikle zevk alınmaz. IMAX'te uçak sahnelerinde uçakla birlikte uçtuğumu hissediyordum, sesler de gerçekten muazzamdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hernan Cortes -- 7 Ağustos 2017; 9:32:53 >
  • Filmi geçtim benim için müzikler büyük hayal kırıklığı oldu, tüm albüm gerilim teması üzerine kurulu, düz bir şekilde ilerliyor. Bir tane bile açıp dinlenecek müzik yok maalesef
    Hans Zimmer ın elinden nasıl böyle bir albüm çıkar anlamak mümkün değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Prestige -- 7 Ağustos 2017; 11:59:8 >
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.