Şimdi Ara

Dunkirk| Christopher Nolan| Temmuz 21,2017 (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
18
Favori
41.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2d sinemasına gitsem mi arkadaşlar imax yok buralarda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAKÁ K kullanıcısına yanıt
    Senin ilacin Avengers. 2018'de cikacakmis bak, onda aradigin her seyi bulacagina inaniyorum. Ne gerek var realist filmler cekmeye..

Duzenleme: Bu film ozelinde konusmuyorum, Nolan fani da degilim. Kimseyi zevklerinden ve tercihlerinden dolayi elestirmek haddime degil. Gayet dogal olarak filmi begenmeyenler, sikilanlar olabilir. Ama subjektif yorumlariniza dayanarak rezalet, çöp, olmamış demenin de yanlis oldugunu kabul etmek lazim.

KAKA'ya da rezalet kelimesine binaen cevap verme gereksinimi duydum, tekrar ediyorum hakaret etmek haddime degil. Avengers filmi örnektir, filmi ben begenmeyebilirim, belki KAKA da begenmez, ama çöp diyemem. Hatta gayet emek harcanmis kendi türünde basarili bir yapimdir.

Üstte arkadas Band of Brothers önermiş, çok severim hatta benim de en sevdigim WW2 temalı yapımdır, ama tüm savaş filmleri onu örnek alsaydi sinema cok siradanlasmaz miydi? Ben de unsere mütter unsere väter'i izlemeni tavsiye ederim o da çok kaliteli bir yapım.

Son olarak, belgesel yakistirmasi yapan arkadaslara da bu konudaki en kapsamli ve izlemesi keyifli belgesellerden Apocalypse: World War II izlemesini, daha sonra ise Dunkirk ile karsilastirip tarihi olaylari anlatirken odaklandigi noktalar, duygu aktarimi, sinematografi gibi kavramlari incelemesini rica edecegim.

Kimseyle polemige girmek istemedigimden bir hisimla yazdigim mesaja tepki gelmeden once dusuncelerimi belirtmek istedim. Birilerini kirdiysam affedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkesta -- 25 Temmuz 2017; 12:52:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler düşüncenize saygım sonsuzdur ama Nolana gelirsek üstad bu sefer fena çuvalladı. Neden dunkirk gibi zayıf bir projeye girişti anlamıyorum : (

• Film iyi hoş ingiliz olsaydım en son ağlardım herhalde bizim destansı onlarca savaşımız varken böyle etkili filmler yapamıyoruz.filmin Tek kusuru, bana karışık geldi bi ileri bi geri derken benim arada koptu bağlantı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Physicist_Emre -- 25 Temmuz 2017; 14:3:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkesta

Senin ilacin Avengers. 2018'de cikacakmis bak, onda aradigin her seyi bulacagina inaniyorum. Ne gerek var realist filmler cekmeye..

Duzenleme: Bu film ozelinde konusmuyorum, Nolan fani da degilim. Kimseyi zevklerinden ve tercihlerinden dolayi elestirmek haddime degil. Gayet dogal olarak filmi begenmeyenler, sikilanlar olabilir. Ama subjektif yorumlariniza dayanarak rezalet, çöp, olmamış demenin de yanlis oldugunu kabul etmek lazim.

KAKA'ya da rezalet kelimesine binaen cevap verme gereksinimi duydum, tekrar ediyorum hakaret etmek haddime degil. Avengers filmi örnektir, filmi ben begenmeyebilirim, belki KAKA da begenmez, ama çöp diyemem. Hatta gayet emek harcanmis kendi türünde basarili bir yapimdir.

Üstte arkadas Band of Brothers önermiş, çok severim hatta benim de en sevdigim WW2 temalı yapımdır, ama tüm savaş filmleri onu örnek alsaydi sinema cok siradanlasmaz miydi? Ben de unsere mütter unsere väter'i izlemeni tavsiye ederim o da çok kaliteli bir yapım.

Son olarak, belgesel yakistirmasi yapan arkadaslara da bu konudaki en kapsamli ve izlemesi keyifli belgesellerden Apocalypse: World War II izlemesini, daha sonra ise Dunkirk ile karsilastirip tarihi olaylari anlatirken odaklandigi noktalar, duygu aktarimi, sinematografi gibi kavramlari incelemesini rica edecegim.

Kimseyle polemige girmek istemedigimden bir hisimla yazdigim mesaja tepki gelmeden once dusuncelerimi belirtmek istedim. Birilerini kirdiysam affedin.

Avengers'ı da sevmem de realist film ne demek ? Ne saçmalıyorsun, sen hiç piyanist, schindler's list gibi filmleri izlemedin sanırım bu filmlerde realiteden öte ne gördün tankların üzerinde uçan iron man'i mi yoksa ?

Evet film tek kelime ile rezalet ki aldığı puanlara bakılırsa tam bir balon ben zaten gitmeyecektim dunkirk'e geçtiği dönemi okuyunca gitmeye karar verdim çünkü savaş filmleri benim en sevdiğim film türüdür.

Gel gelelim adam gibi bir konu, etkileyici diyaloglar, oha ananı dedirten sahneler olmayan bir filmi ne yapayım ben, 2 saat 4 tane uçağı seyrettin keyif mi aldın ? Bari düşmanları da adam gibi gösterselerdi, film değil bu arkadaşım bildiğin belgesel, realist film demek belgesel çekmek demek değildir ki gerçekcilikle de pek alakası yok adamın üzerinde bomba patlıyor ne kan gördük ne parçalanma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 25 Temmuz 2017; 14:0:31 >

• imdb puanina kanip gittik, keske yorumlara baksaydim, spoiler yemiyim diye bakmadim. hayatimda izledigim en kotu film olabilir. 0 duygu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

quote:

Orijinalden alıntı: darkesta

Avengers'ı da sevmem de realist film ne demek ? Ne saçmalıyorsun, sen hiç piyanist, schindler's list gibi filmleri izlemedin sanırım bu filmlerde realiteden öte ne gördün tankların üzerinde uçan iron man'i mi yoksa ?

Evet film tek kelime ile rezalet ki aldığı puanlara bakılırsa tam bir balon ben zaten gitmeyecektim dunkirk'e geçtiği dönemi okuyunca gitmeye karar verdim çünkü savaş filmleri benim en sevdiğim film türüdür.

Gel gelelim adam gibi bir konu, etkileyici diyaloglar, oha ananı dedirten sahneler olmayan bir filmi ne yapayım ben, 2 saat 4 tane uçağı seyrettin keyif mi aldın ? Bari düşmanları da adam gibi gösterselerdi, film değil bu arkadaşım bildiğin belgesel, realist film demek belgesel çekmek demek değildir ki gerçekcilikle de pek alakası yok adamın üzerinde bomba patlıyor ne kan gördük ne parçalanma...

schindler's list pianist gibi filmlerle bu film kıyaslanamaz bile. üstelik imdb puanı 8.7. nolan fanı ergenler gidip 10 başmışlar. filme gittim ve tam anlamıyla rezaletti. belgesel değil film değil hans zimmer ın yaptığı gerilim müziklerine çekilmiş klip olmuş. mantık hataları desen o da var. dunkirk i bombalamaya 1 en fazla 2 stuka geliyor. koskoca luftwaffe de 5 den fazla uçak yok galiba. sondaki yakıt bitme sahnesi başlı başına saçlamalıktı zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: funky-nd

imdb puanina kanip gittik, keske yorumlara baksaydim, spoiler yemiyim diye bakmadim. hayatimda izledigim en kotu film olabilir. 0 duygu.

> 0 duygu <

Her şeyden once (aşk) duygu olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 25 Temmuz 2017; 18:39:59 >
  • ahmeteren07 A kullanıcısına yanıt
    1. si ben yaş konusunu Spielberg ve Nolan için dedim ki sen bunu benim yaşım olarak yanlış anladın nasıl anladıysan
    2. si kendi yorumumu yaptım geldin sen salça oldun, yetmezmiş gibi birde pişkin pişkin üste çıkmaya çalışıyorsun.

Ayrıca herkes tasdiklediği için puanı hala 8 değil mi?

Neyse blokluyorum seni kendi kendine tartışabilirsin artık, vakit kaybından başka bir şey değilsin.

• Nolan olunca beklenti çok artıyor tabi ama bi Inception,Interstellar,TDK kadar olmasada gömüldüğü kadar kötü film değil özelikle Imax izlenirse fazlasıyla zevk alacağınız bir film olacaktır gidin izleyin
  • Filme gelen tepkiler

Nolanın durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 25 Temmuz 2017; 20:17:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .:: Death ::.

1. si ben yaş konusunu Spielberg ve Nolan için dedim ki sen bunu benim yaşım olarak yanlış anladın nasıl anladıysan
    2. si kendi yorumumu yaptım geldin sen salça oldun, yetmezmiş gibi birde pişkin pişkin üste çıkmaya çalışıyorsun.

Ayrıca herkes tasdiklediği için puanı hala 8 değil mi?

Neyse blokluyorum seni kendi kendine tartışabilirsin artık, vakit kaybından başka bir şey değilsin.

Ben film hakkında kendi yorumumu yaptım gelmiş sen burda bana laf atıp boş konuşma diyorsun sonra da gelmiş bana salça olma diyorsun birde üstüne üstlük yalan söyleyip sen bana salça oldun diyorsun bu kadar da yalana pes neyse blok

• Kim ne derse desin -özellikle senaryo yok diye- Nolan böyle istemiş ve hakikaten yapmış. Nolan'ın isteyip de yapamayacağı bir şey yok. İstese filme daha fazla diyalog da koyardı daha fazla aksiyon da. Senaryoyu da geliştirirdi ama böyle uygun görmüş ve bize de bu görsel ve ses şöleninin tadını çıkarmak düşer. Tabi ki daha iyi olabilirdi ama vardır reisin bir bildiği :D

Normal formatta izlememe rağmen başka şehire gitmeyi düşünüyorum sırf IMAX seyretmek için. Keşke ilk seferde gitseydim.

Ayrıca yabancıların %95'in bu kadar beğenip de bizimkilerin aynı sayıda tam tersinin olması çok ironik.
  • Bir filmi izlemeye başlarken onun türünü bilerek o modda izlenir . Bu filmi başta ben olmak üzere düz savaş filmi olacağını düşünerek izledik açıkçası filmin fragmanı'da bu yöndeydi bu filmi bir kez daha ne anlatmak istediğini bilerek izlesem kesinlikle çok daha fazla keyif alırdım . Filmin teknik açıdan tek kusuru yoktu , bence harika bu film , kesinlikle sinemada imkan varsa IMAX izlenmesi gerekiyor ama bu söylem onu transformers gibi boş bir film anlamına getirmesin film çok iyi ama sinemada izlerseniz 2 kat keyif alırsınız . Mola verilince herkes 'ohh' dedi çok daralttı , ses olsun o sıkıntı olsun bilemiyorum ... Blu-ray düşünce kesinlikle bir daha hatta belki birden fazla kez izlemeyi düşünüyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assassino!

Kim ne derse desin -özellikle senaryo yok diye- Nolan böyle istemiş ve hakikaten yapmış. Nolan'ın isteyip de yapamayacağı bir şey yok. İstese filme daha fazla diyalog da koyardı daha fazla aksiyon da. Senaryoyu da geliştirirdi ama böyle uygun görmüş ve bize de bu görsel ve ses şöleninin tadını çıkarmak düşer. Tabi ki daha iyi olabilirdi ama vardır reisin bir bildiği :D

Normal formatta izlememe rağmen başka şehire gitmeyi düşünüyorum sırf IMAX seyretmek için. Keşke ilk seferde gitseydim.

Ayrıca yabancıların %95'in bu kadar beğenip de bizimkilerin aynı sayıda tam tersinin olması çok ironik.

> Tabi ki daha iyi olabilirdi <

Ha şöyle hizaya gel bakim asker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 25 Temmuz 2017; 23:55:57 >

• Arkadaşın zoruyla girdik. Ben şahsen girmezdim ama IMDb puanına güvendim. Girmez olaydım.

Çöp oğlu çöp. Belki hayatımda izlediğim en kötü filmdir. Sıfır senaryo. Saçma sapan olaylar.
    Güzel sinematik var ama sırf bunun için para verilip 2 saat izlenir mi? Öyle bir amacım olsa Battlefield 1, Call of Duty WWII falan oynarım değil mi yani?

Yabancılar çok beğenmiş ama Türkler beğenmemiş konusuna gelecek olursak, sanıyorum ki burada milli duygular ön plana çıktı. Çünkü bizim atalarımızın savaşlarda yaptıkları yanında bunların *spoiler* asker taşımaları pek de bir şey ifade etmiyor olsa gerek. Ayrıca ben artık IMDb'nin de bir balon olduğu düşüncesindeyim. Saçma sapan filmler yüksek puan alırken harika diyebileceğimiz filmler düşük puan alıyor. Bu değerlendirmenler aptal galiba. Filmden alınan zevke göre değilde sanatsal açıdan değerlendiriyorlar filmi. Yahu insanların %95'i zevk almak için izliyor filmi.

Aklınız var ise gitmeyin. Çook merak ediyorsanız internete düşünce yüksek çözünürlükte indirip izlersiniz. Ama kesinlikle tavsiye ET-Mİ-YO-RUM.

Bu filmi seven tipler bir oyunu sadece yüksek grafiğe sahip olduğu için seven, oynanışı ve hikayesi zerre umurunda olmayan tipler. Eğer böyleyseniz IMAX'de izleyebilirsiniz.

Edit: Christopher Nolan'dan nefret eden biri değilim. Yönettiği filmlerin çoğu efsane filmler. Ama bu olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazerBülbül -- 8 Ağustos 2017; 19:15:57 >

• Valla arkadaşların dediği gibi film den çok belgesel gibi olmuş. Bu film 8.7 alıyorsa er Ryan ı kurtarmak 10 tam puan alması lazım. Ben Nolan fanatiği biriyim ama doğruya doğru film idare eder bir film gerisi pek yok. O da harcanan emek için. Bundan güzel 15 tane savaş filmi sayarım. Puan sırf Nolan için verilmiş. Nolan değilde başkası yönetse 7.5-7.6 arasi olurdu film.

• 15 saat olmuş konuya yazan yok

Efsane belgeselciler neredesiniz

• Filmi izlemedim muhtemelen bu hafta sonu gider izlerim ancak sunu soyleyeyim mesela bir Tarkovski filmi izletsek buradaki arkadaslara cogu begenmez bu cok sacma der. Cok fazla genele hitap etmiyor film. Sanirim bu filmde o yuzden begenilmiyor. Nolan belli ki bir kahramanlik filmi degil savas meydaninin nasil bir sey oldugunu en az diyalogla anlatmis okudugum yorum ve film elestirilerinden anladigim budur. Neyse izleyince gorecegim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 26 Temmuz 2017; 23:52:42 >
  • Mantıksız gereksiz yerler var filmde.Bi duygu vermedi film bana.Ama müzikler efsane olmuş.Sürekli diken üstünde tutuyor izleyeni ama olan bi şey yok.Kötü film değil ama asla iyi bir filmde değil.Sıradan,deneysel,değişik.Belgesel tadında ama iyi değil.

Birde filmde bi tane uğusuz cenabet var hangi gemiye,tekneye binse ya da binmek istese batıyor.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.