Şimdi Ara

Dunkirk| Christopher Nolan| Temmuz 21,2017 (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
18
Favori
41.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    IMAX videolarını izle, diyorlar ki en iyi koltuk falan yok bizde, bizde her koltukta aynı deneyimi alırsın diyorlar hep.
  • IMAX te izledim bugün verdiğim paranın hakkını verdimi,bence evet,sanki filmin müzikleri filimi taşımış götürmüş hissi uyandırdı bende, saf gerilimi hissettiriyor du bir piyanist, schindlerin listesi etkisi biraktimi bende hayır tabiki kısacası sıkılmadan izledim bence gidin seyredin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende dün izledim filmi büyük bir prodüksiyon du,ama o altan gelen gerilim müziği bazen sıktı beni gereksizdi yani,konu sadece tahliye olunca başka birşey eklememiş nolan almanların açısından olaya bakmasınıda isterdim binlerce ingiliz avuçlarından öylece gitmemeliydi çünkü.... nolana oskar verirlerde bana bunca yıl gururunuzu okşamadım diye vermediniz şimdide ben istemiyorum yaşasın bilim kurguuuu diye bağırır inşallah..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

İmaxte en iyi koltuk sırası hangisi arkadaşlar.

Akasya'da K-16-17-18 bence. Tam ortada ve yükseklik çok başarılı.
  • Filmi merak edenler için spoilersız bir inceleme :

https://www.youtube.com/watch?v=XoKSO4vmw2o
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Iyi kötü bir Nolan filmi daha geldi geçti. Umarım sıradaki filmi tekrar bilim kurgu olur

Yeni filmi 3-4 sonra gelir artik

isterse çöp olsun sonucta NOLAN

• quote:

Orijinalden alıntı: .:: Death ::.

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeteren07

Nolan ın 10 tane filmi varsa bu dokuzuncu sıradadır.Nolan'ı son zamanlarda baya abartmışlardı yok dünyanın en iyi yönetmeni falan diye bugün birkez daha gördük ki spielberg tahtı kimseye bırakmaz.

Nolan'ın yaptığı filmler ortada, son 15 yıl da kim ne yapmış ?

The Prestige gibi bir film üstüne hiç unutulmayacak olan The Dark Knight, daha sonra ise Inception ve Interstellar gibi bir başka başyapıt çıkarmış.

Yorum olsun torba dolsun diye yazıp çizmeyin şurada. Ayrıca adamın her yaptığı film top 100 içine öyle ya da böyle giriyor.

Gelelim Spielberg'e son 15 yılda ne yapmış var mı büyük filmi ? 2000 öncesi Saving Private Ryan ve Schindler's List var sadece başyapıt diyebileceğimiz.

Nolan dünyanın en iyi yönetmeni değil, gelmiş geçmiş en iyi yönetmendir. Bunu sadece ben söylemiyorum yapıtları öyle gösteriyor her şey ortada

Dunkirk| Christopher Nolan| Temmuz 21,2017

Boş konuşuyorsun sana kara şövalye ya da prestij kötü diyen olmadı dunkirk olmamış dedik ayrıca nolan daha portakalda vitaminken spielberg jaws gibi sinemanın kültlerinden birisini çekmişti.

• İzledim ve biraz garipti, eleştirmen yada çok iyi yorum yapabileceğimi düşünmüyorum. Gidilebilir, izlenebilir. Tamamen beklentinize göre, savaş ile ilgili filmleri sevdiğim için gittim.

İlk sahnedeki gibi mahalle ve bina aralarında geçse daha iyiydi, kumsalda asker bekletmek nedir :)
  • Filmi begenmeyen arkadaslar ya beklentilerini yanlis ayarladi ya da standart gişe filmi izleyicileri. Ben olumsuz yorumlardan sonra beklentimi dusurmustum ama aradigimi fazlasiyla buldum ve cok begendim. WW2 filmleri arasinda teknik olarak ilk 3'e oynar. Harika bir gerilim ve savas psikolojisi filmi. Ciddi izleyicilere tavsiye ederim.

Eklemeden gecemeyecegim: Imax, goruntuden ziyade sesleriyle cok etkiledi. Atilan tek tuk kursunlari ve bombardimanlari resmen hissettik.

• ahmeteren07 A kullanıcısına yanıt
    Boş muhabbet yapma, yaşından dolayı olmasın o, ayrıca spielberg'e kötü diyen oldumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:: Death ::. -- 24 Temmuz 2017; 17:25:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:: Death ::.

Boş muhabbet yapma, yaşından dolayı olmasın o, ayrıca spielberg'e kötü diyen oldumu?

sen boş yapıyorsun yok yaşından dolayıymış sen kaç yaşındasın?Film hakkında istediğim yorumu yaparım sana göre iyidir bana göre kötüdür,gelipte boş konuşma diyen sensin ayrıca filmin hayal kırıklığı olduğu beklentilerin altında kaldığını herkes tasdikliyor sırf Nolan'ın filmi diye göklere çıkarmana gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: punch

Filmi merak edenler için spoilersız bir inceleme :

https://www.youtube.com/watch?v=XoKSO4vmw2o

Hocam kanal sanırım sizin bu arada videonuzu beğendim.
  • Yarına bilet aldım bakalım ilk imax tecrübem olacak :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç beğenmedim. Nolan olunca beklentiler tavan yapmıştı ancak hayal kırıklığı oldu benim için.

Bunun baş nedeni filmdeki karakter yoksunluğu. Haliyle bu nedenden dolayı karakterlerle bir bağ kuramadım. Film izlerken genelde sevdigim, sevmediğim, nefret ettiğim, ölmesini istediğim kişiler olur. Lakin bu filmde her karaktere nötr kaldım zira karakterler yüzeysel kaldı, isimlerini bile hatırlamıyorum çoğunun...

Ses efektleri çok iyiydi yalnız.

• Ben ki Cristopher Nolan hayranı, ben ki 2. Dünya Savaşı tarihi meraklısı, ben ki savaş/aksiyon filmleri aşığı, ben ki gerçekçilik hastası...ama yok arkadaş beğenmedim filmi.

Uyumaya bu kadar yaklaştığım başka bir film olmamıştı. Imdb puanına bakmasaydım 6 falan derdim.

Sırf Cristopher Nolan yapımı olduğu için övüldüğünü düşünüyorum.

Yok belgesel tadındaymış, yok gerçekçiymiş... Adamların üzerine bomba düşüyor parçalanan ceset yok. Bu mu gerçekçilik? Belgesel izlemek istesem National Geog. izlerim.

• Bugun gittik bizde konsept dedik harika 2.dunya savasi ama film film degil bildigin belgesel

Basrol zaten yok dusmandan bir kisinin suratı dahi yok diyalog yok 3-4 ucagi izledik saatlerce, rezalet bir film hic tavsiye etmem, belgesel izlemek isteyenler gidebilir.

• Film 0.5 puan

> SES kalitesi 100 puan <

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmi begenmeyenleri siradan izleyici diye etiketleme baslamis hemen Bir gun su forumda umarim herkes birbirinin gorusune saygi duymasini ogrenecek. Yukarida su etiketlemeyi yapan arkadasa onerim Band of Brothers'i izlemesi. Savas yapimi nasil olur gorsun. Su beklenti muhabbetini de kesin lutfen. Filmi izleyecek olan kisinin beklentisi savas filmi izlemek.

• Beklentimi iyice düşürdüm son yorumlar yerden yere vurmuş filmi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

Beklentimi iyice düşürdüm son yorumlar yerden yere vurmuş filmi.

BEST SOUND MIXING

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

Not: Hala Nolan HAYRANIYIM ; )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.