Şimdi Ara

DUNE SERİSİNİ SEVENLER TOPLULUĞU (Sorularınızı cevaplıyorum) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
25
Favori
24.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • “karşı çıktıklarımızın içindeki en kötülere benzeme eğilimimiz vardır.”

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "İyi dinle Feyd. " dedi Baron. "Planların içindeki planların içindeki planları gör. "

• "Savaş teorisi göze alınan riskler üzerine kuruludur," dedi Dük, "ama iş kendi aileni korumaya gelince, hesaplamaların yerini başka şeyler alır."

• up

• Dune tanrı imparatoru en sevdiğim kitap oldu. Miles teg en atreides gibi atreides. Yazarın 7. kitabı yazamadan ölmesi büyük talihsizlik.

• 1. kitabı bitireli baya oldu ama buraya yazamamıştım. gerçekten ayrı bir dünya başlarda bilinmeyen kelimeler biraz zorlasada alışıyorsunuz sonradan beğendim güzel kitap yakında 2. kitabına başlıyacağım.
  • Serinin film çekimleri 2019 da başlayacak

• Up

• okuyanlar yorumlarını esirgemesin

• Yücelik geçici bir deneyimdir. Asla kalıcı değildir. Kısmen insanoğlunun efsane yaratmaya meyilli hayal gücüne dayanır. Yüceliği deneyimleyen kişi, nasıl bir efsanenin içinde olduğunu anlamalıdır. Kendisine hangi imajın verildiğini düşünmelidir. Alay etmesini de bilmelidir. Böylece rolünü inanmadan oynar. Alaycılık kendini rolüne fazla kaptırmasını önler. Bu nitelik olmazsa, yücelik insanı yok eder.

-PRENSES IRULAN

“Toplu Özdeyişler”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 29 Aralık 2018; 17:47:18 >
  • Seriyi tamamıyla sindirmek için 6 kitap yeterli mi? Ayrıca sadece ilk kitabı okusak seriden çok şey kaybeder miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp!deR

Seriyi tamamıyla sindirmek için 6 kitap yeterli mi? Ayrıca sadece ilk kitabı okusak seriden çok şey kaybeder miyiz?
    tabii ki de kaybedersiniz. 1. kitabı bırakmak zevk aldığın yemeği yarıda bırakmaya benzer. diğer serilerin anlatımı 1. kitaba göre ağır. ama felsefi ve dini-siyaset konusunda daha derin ve mükemmel. konuları daha ilgi çekici.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paul Muaddib

tabii ki de kaybedersiniz. 1. kitabı bırakmak zevk aldığın yemeği yarıda bırakmaya benzer. diğer serilerin anlatımı 1. kitaba göre ağır. ama felsefi ve dini-siyaset konusunda daha derin ve mükemmel. konuları daha ilgi çekici.

Alıntıları Göster
    diğer seriler derken ilk 6 kitap dışındakilerden mi bahsediyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp!deR

diğer seriler derken ilk 6 kitap dışındakilerden mi bahsediyorsunuz?

Alıntıları Göster
    6 seri için dedim.

oğulların yazdığı seriler hiçbir şekilde 6 kitabın yanına bile yaklaşamaz ama diğer olayları öğrenmek için okunabilir.

bana göre Dune’ı bitirip her haliyle kavramak. dünyanın en zor matematik sorusunu cevaplamaktan daha zordur. Her zaman “tamam ben anladım” dersin ama belli bir süre sonra anlaman için daha çok düşünmen gerektiğini anlarsın. Dune’ı Dune yapan budur işte.

1’i bitirdiysen ve okumak istiyorsan ciddi bir işe girişeceğin için hazırlıklı olmalısın.

ben düşünme için hazırlıklı olmadığım için 3. kitapta daha 100’e gelmeden bırakamak zorunda kaldım. 1 yıl kadar sonra yine okudum ve çok büyük verim aldım. Matematik gibi düşün, kullanılan kelimeler ve olaylar çözülmedikçe anlaşılmaz, çözüldükten sonra diğer soruları gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 5 Ocak 2019; 23:40:35 >

• okuyan okumayı düşünenler tartışalım

• “Hepimiz düşünmeye fırsat kalmadan itaat etmekte zorlanır mıyız? Bu düşünce onu derinden sarstı. Böyle bir güce sahip olan kişi durduralamaz.”

• “Bir Bene Gesserit korkuya karşı duasını andı: ‘Korkmamalıyım. Korku aklın katilidir. Korku, toptan yokoluş getiren küçük ölümdür. korkumla yüzleşeceğim üzerimden ve içimden geçmesine izin

vereceğim. ve geçip gittiği zaman, geçtiği yolu görmek için iç gözümü ona

çevireceğim. korkunun gittiği yerde hiçbir şey olmayacak. yalnızca ben

kalacağım’ “

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 17 Ocak 2019; 10:23:21 >
  • “Zihni bir spektrum olarak düşünün; negatif ucunda bilinçsizlik, pozitif ucundaysa hiperbilinç vardır. Zihinin baskı altında hangi yöne gideceğini belirleyen başlıca faktör, kişinin aldığı eğitimdir.”

• güncel

• Yeni yilla birlikte basladigim bir seri. Ilk kitabini bayila bayila 2 günde okudum. Suan 5. Kitabi bitirmeme 90 sayfa var. Son kitaplari ben bir turlu sevemedim. Evet ayni felsefe var ama her kitapta yeni karakterler benimsemek bayiyor. Son 2 kitapla 4500 yil gecti. Bu olayi kitapta bas annenin 50 nesili uzun mu saniyorsun gibi sozleriyle yedirmeye calismis yazar ama olmamis. Sirf basladigim i in bitirmeye calisiyorum su seriyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsniscan -- 28 Ocak 2019; 22:5:46 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.