Şimdi Ara

Dune HD TV 301 (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
3
Favori
40.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onat

Merhaba,

Cihazı açtığımda güncelleme istiyor. Konu ile ilgili bir paylaşım bulamadım. Yükleyip yüklememe konusunda usta ve yetkililerin önerileri varmıdır.

Saygılarımla

yukleyebilirsin tabiki.bi sorun olmaz
  • http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/9

Selam herkese, sancak'ın sitesinde stokta yok gösteriyor acaba ne zaman gelir, ne zamandır alacağım bi imkan olmadıydı bu aralar düşünüyoruz. Sadece Sancak'ın getirtiyor olması üzücü birşey. Dune'a yakın kalitede sorunsuz başka oynatıcı var mı format ve altyazı konusunda sıkıntı yaratmayacak kafa ağrıtmayacak ?

Bu arada 303D versiyonu sanırım yeni çıktı ya da ben henüz yeni görüyorum ? O ürün zaten yok sancak'ta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 18 Ocak 2013; 22:44:40 >
  • Öldürmeyin şu konuyu arkadaşlar nedir bu suskunluk ?

En azından saintroyo'yu aktif görmek isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 20 Ocak 2013; 12:00:20 >

• hocam doğru diyorsunuz da, bu modellerin satışı bitti burda.. artık yeni modeller gelecek.. herkes onları bekliyor dört gözle.. bekliyorsanız tahminimce bu cihazların performansına göre bazı kullanıcılar ellerindeki 301 leri satışa koyacaklardır. onları bekleyebilirsiniz..
  • saintroyo haklı benim 301 satıyorum.alacaklar pm atabilirler:)
  • Herkese merhaba,

Arkadaşlar, 301 cihazımla görüntüyü hdmi üzerinden optoma projeksiyona gönderiyorum, burada sorun yok ,sesi ise optik kablo ile vsx 921 cihaza gönderiyorum ancak ses alamıyorum.
    Dune içerisinden adio ayar menüsünden hdmi ses çıkışınıda kapattım. Ne yaptıysam olmadı.

Esasında daha önceden bu şekilde ses ve görüntü aldım ancak hangi ayarları kurcaladım bilemiyorum,şu anda ses problemim var.Belkide optik kabloyu bozduk.
    Her iki cihazıda tanıyan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Herkese merhaba,

Arkadaşlar, 301 cihazımla görüntüyü hdmi üzerinden optoma projeksiyona gönderiyorum, burada sorun yok ,sesi ise optik kablo ile vsx 921 cihaza gönderiyorum ancak ses alamıyorum.
    Dune içerisinden adio ayar menüsünden hdmi ses çıkışınıda kapattım. Ne yaptıysam olmadı.

Esasında daha önceden bu şekilde ses ve görüntü aldım ancak hangi ayarları kurcaladım bilemiyorum,şu anda ses problemim var.Belkide optik kabloyu bozduk.

bende avr kullanıyorum herhangi bir sorun yok ama tavsiyem hdmi dan kullanman.optik kablo dts hd,true hd gibi ust duzey sesleri tasımaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

quote:

Herkese merhaba,

bende avr kullanıyorum herhangi bir sorun yok ama tavsiyem hdmi dan kullanman.optik kablo dts hd,true hd gibi ust duzey sesleri tasımaz.

Benimde istediğim bağlantı hdmi yönünde ancak nasıl yapacağım. 301, optoma gt750 ve vsx 921 arasındaki bağlantıyı çözemedim. Dediğim gibi görüntü için 301 den hdmi ile optomaya bağlanıyorum. Ses çıkışı içinde optomadan vsx 921 cihaza hdmi kablomu bağlamam gerekiyor.

• hdmi bir ucu 301 de digeri avr ye gireceksin.avr ve optima aarsında da baska bir hdmı kabloyla baglayacaksın.
  • Şu anda 301 hdmi ile zaten avr ye bağlı. Bu şekilde tv den zaten ses ve görüntüde sıkıntı yok. Bunun haricinde projeksiyon ile avr arasındaki bağlantıyı anlamadım..Yani 301 görüntü ve sesi avr ye iletecek .Avr de sesi dts olarak sisteme, görüntüyü ise yine hdmi üzerinden projeksiyona oradan da perdeye iletilecek diyorsunuz.

Ilginiz için teşekkür ederim.

• Konuyu dediğiniz şekilde çözdüm. Yardımınız için teşekkür ederim.

Saygışlarımla

• quote:

Şu anda 301 hdmi ile zaten avr ye bağlı. Bu şekilde tv den zaten ses ve görüntüde sıkıntı yok. Bunun haricinde projeksiyon ile avr arasındaki bağlantıyı anlamadım..Yani 301 görüntü ve sesi avr ye iletecek .Avr de sesi dts olarak sisteme, görüntüyü ise yine hdmi üzerinden projeksiyona oradan da perdeye iletilecek diyorsunuz.

toparlayalım istersen karıstı iyice.
    ben sadece projeksiyonun var sandım.ayrıyetten birde tv varmıs.
    921 de bir tane cıkıs hdmi var.
    2 tane olsaydı seni kurtatırdı.
    bu sekilde mecburen goruntuyu hdmı ile sesi ise optikle tasıyacaksın ama soylede yapabilirsin.tv den projeksiyonu kullanacagın zaman tv den cıakrıp optimaya takarsın hdmi kablosunu.biraz zahmetli olur ama sen bilirsin.
    veya optikle yaparsın ama dedigim gibi ust duzey sesleri tasımaz optik kablo.eger tv de film falan izlemeyeceksen bence hdmi kabloyu optimaya bagla.boylelikle hdmi uzerinden hem ses hemde goruntuyu tasımıs olursun.baska bir kabloya gerek kalmaz.

• Ok.
    tekrar teşekkür ederim.

• bende de ilginc bir sorun olustu.veya vardı ben yeni fark ettim.
    gecerli video modu 720p/50hz yukarısına cıkmıyor.ne yaptıysam olmadı.720p uzerine cıakrınca ses geliyor ama goruntu gelmiyor.tv 1080p destekliyor.arada anfi var oda 1080p destekliyor ama bir turlu olmadı.acaba kablodan olabilir mi?varmı basına boyle bir sey gelen?
  • 301'ini satanlar hangi olmayan özelliklerden dolayı ellerinden çıkarmak istiyorlar 301'lerini öğrenebilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoBaFeTT

301'ini satanlar hangi olmayan özelliklerden dolayı ellerinden çıkarmak istiyorlar 301'lerini öğrenebilir miyim ?

Aynen ya yukarıdaki soruya cevap vemiyecekmisiniz arkadaşlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 6 aylık hdtw301 imi satıyorum ilgilenenler pm lütfen.
    ben pc yi tv ye bağladığımdan dune yi kullanmaz oldum o yüz den satıyorum. Alet sağlam bir cihaz rahatça alabilirsiniz..
  • benim için cihazda tek eksik nokta bluray player olmaması.zaten bunu bilerek aldım.bluray playerım vardı ama arıza yaptı.şimdi bluray playerlı bir model dusunuyorum.
    yoksa cihazın baska bir eksigi yok.guzeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newaek

quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

quote:

Orijinalden alıntı: newaek

Merhaba, popcornhour'un satış yaptığı sitede 1172 kişi ürünü incelemiş.Fakat satış 6 tane.Bana çok ilginç geldi, ya üründe bir problem var yada alacak arkadşalar (benim gibi) hala kararsız.Ürünün performansı , güncellemesi, fiyat performansı vb şeyler sanrım kafa karıştırıyor.
    Sebebi, inceleyenlerin çoğunun medya oynatıcıdan anlamaması ve göreceli olarak ürün fiyatının pahalı gelmesi. Adam bir tarafta 400 TL'ye Dune'u diğer tarafta 100 TL aynı işi yapan (aslında yapamayan) medya oynatıcıları görünce kafası karışıyor.

Dune firmasının sorunlu oynatıcı çıkardığını ben daha görmedim.

Sana katılıyorum, fazla zamanım olmadığı ve hakikaten forumlarda ürünlere sahip olmadan yorum yapanlar olup kafa karıştırdıklarından
    aynı tefeye konmamak için incelemelerimi yazmıyorum.Ama bu gidiş ile hakikaten ihtiyacı olanalara cevap vermek, benimde eksiklerimin tamamlanması için
    daha sık mesajlaşmak gerekecek.
    Şu ana kadar ilk serüven Tivx serilerine sahip olmak isteği ile başladı.Ki bu sektörde ilklerdendir.Ama serüvene Popcorn A-100 ile başladım, sonra WD digital, WD Live, C-200,Dune Prime BD3,WD LiveHub,C-200,Egreat R2A, Himedia HD900B, LG HB906 TA alınca artık Media player'a ihtiyacım yok diye düşündüm.Yanlış düşünmüşüm.Şimdi tekrar bir arayışa girdim.Herkesin video ve ses algısı farklı olduğu için kafa karıştırmak istemiyorum ama benim için Sigma chipsetler daha performanslı.Tabi Realteklerin,
    iso bd oynatma 3d desteği yadsınamaz, android eklenmesi tv kanalları vs oldukça güzel.Ama Realteklerde film izleme ve müzik dinleme sırasında menü ulaşımı izleme sırasında ses, altyazı zoom ayarları vs biraz daha geride kalıyor.Belirttiğim gibi herkesde algı farklıdır.Ben Realteklerin zoom ayarlarını beğenmiyorum mesela, croplama ve gren yapması daha fazla.Renk tonlamalırıda daha yoğun.Dune ların menü ekranı çok gösterişli olmasada detaylı ayarları ve izleme kalitesini arttıran özellikleri oldukça güzel.Ayrıca oynatıcı çıkışının 1.4 HDMI olması, eğer 3D tv ve oyantıcnın full 3d desteklemesinde önemli.Bunun dışında side by side olarak riplenmiş filmlerde 1.4 olması o kadar önemli değil.Ses codeclerinde ise şuana kadar DDHD ,DTSHD yi kendi üzerinde çözencihaz yok denecek kadar az.Ki bunun için iyi telif hakkı ödemesi gerekir.Ama passthrough artık bütün ciazharın özelliği.Kısaca ben sesi çözmeden aktarayım diyerek recivere'e topu atıyor. :).Downmix yaparak sadece 2.0 yada DD 5.1 'e düşürüyor.Şu an için aklıma gelen yorumlar bunlar.

doğrusuda o bence .sese meraklı olan benim gibi receieri alır.cihazda optik çıkışı olsun kafi .

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

quote:

Şu anda 301 hdmi ile zaten avr ye bağlı. Bu şekilde tv den zaten ses ve görüntüde sıkıntı yok. Bunun haricinde projeksiyon ile avr arasındaki bağlantıyı anlamadım..Yani 301 görüntü ve sesi avr ye iletecek .Avr de sesi dts olarak sisteme, görüntüyü ise yine hdmi üzerinden projeksiyona oradan da perdeye iletilecek diyorsunuz.

toparlayalım istersen karıstı iyice.
    ben sadece projeksiyonun var sandım.ayrıyetten birde tv varmıs.
    921 de bir tane cıkıs hdmi var.
    2 tane olsaydı seni kurtatırdı.
    bu sekilde mecburen goruntuyu hdmı ile sesi ise optikle tasıyacaksın ama soylede yapabilirsin.tv den projeksiyonu kullanacagın zaman tv den cıakrıp optimaya takarsın hdmi kablosunu.biraz zahmetli olur ama sen bilirsin.
    veya optikle yaparsın ama dedigim gibi ust duzey sesleri tasımaz optik kablo.eger tv de film falan izlemeyeceksen bence hdmi kabloyu optimaya bagla.boylelikle hdmi uzerinden hem ses hemde goruntuyu tasımıs olursun.baska bir kabloya gerek kalmaz.

optik kablo üst düzey sesleri taşımazmı?

ben uydu alıcmın sesini optik ile taşıyorum receivera.

görüntüyüde tvye hdmi ile veriyorum.

hdmi daha mı iyi ses taşıma konusunda ben tersini biliyordum hep.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.