Şimdi Ara

DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.041
Cevap
38
Favori
162.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Base 3D modelini Cumartesi sabahdan kargodan aldım. Deneyimlerimi ve çözemediğim sorunları paylaşayım istedim. Base 3D yi Harman/Kardon BDS 770 AVR-BD'ye ve lg 47lw650s tv'ye paketden çıkan HDMI kablo ile bağladım. Yukarıda bahsi geçen günçellemeleri ve kurulum işlemlerini yaptım.

- Base 3D'de USB den bağladğım HDD ile 2D ve 3D iso ve m2ts uzantılı dosyaları akıcı ve mükemmel görüntü kalitesi ile dahili ve harici alt yazılar ile taklmadan oynattı (avatar, hugo, kaptan amarika 3D.iso dosyalar). 3D Görüntüler, detay ve akıcılık acısndan Egreat R200S ile, 2D görüntüler PCH c-200 ile karşılaştırdım. Sonuç olarak görüntü kalitesi iso ve full Bluray filimlerde mükemmel, mkv ve diğer formatlarda diğer cihazlarla ayırt edilebilir bir fark göremedim.

- 3D iso ve bluray filimleri harman/kardon üzerinden TV yi otomatik 3D moduna geçiriken görüntü göndermeyi kesti, hiç birşeye dokunmadan tv yi açıp kapayınça görüntü 3D oalrak geri geldi. Tüm filimlerde bunu yaptı. Ben 3D filimleri Egreat r200s de 2D olarakta seyredebiliyordum. Base 3d filimleri direkt 3D başlatıyor ve oynatma menüsünde 2D geçme seceneği yok. 2D filimler için oynatma menüsünde 3D ye cevirme seçenekleri bulunmakta.

- DTS HDMA/ Tru HD ses dosyaları iso, m2ts ve full BD filimlerde sorunsuz çalıştı. Fakat mkv uzantılı filimlerde DTS HDMA sesi Harman/kardon dan alamadım. Ses ayarlarını PCM ve 7.1 yaptığımda kaitesi DTS HD ile mukayese adilemeyecek düşük ve kalitesiz ses çıktı.

Bu akşam, 2D sistemim olan Philips 52PFL 9704/12 tv ve AVR Pio vsx 921 ile görüntü ve HD sesleri deneyeceğim. Böylelikle Mkv uzantılı filimlerde HD sesleri alamama sorunun harman/ kardon dan olup olmadığını analayacağım. Aynı mkv ve iso uzantılı 2D filimlerde PCH C-200 ile Pio vsx-921 de hiç sorun yaşamadım.

Cihazları detaylı şekilde inceleyen ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlara emekleri için teşekkür ederim. Bu cihazdan benim beklentim, hertürlü formatta filimde en iyi görüntü ve sesleri alabilmek.
  • Buyrun size plug in ler ,

ftp://ftp.hd-players.com/Firmwares/DuneHD/Plug-In%20for%20Dune%20HD%20Media%20Players/

bu sayfa hep günceldir...

zip leri usb ye kopyalayın,cihaza takın ve restart edin o kadar,
    dns ler 8888 veya 4221-4222 olsun...
    ikonlar plug ins klasorunde belirecektir.

İPTV eskilerinde ikonlara kadar gelmiştim.
    ama http desteklemiyordu.. sonra max 3d alıcaz diye sattım cihazı..

Sonucları yazsın arkadaşlar ...
    ben max da cogunu çalıştırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rccol

Iptv ile ilgili baya bir yol katettik sanırım.
    Yarın ilk fırsatta ayrıntıları paylaşırım.

bekliyoruz...
  • Dune prime 3.0 da http ile başlayan iptv kanalları sorunsuz çalışıyor.
  • HFS+ disk formatını destekliyormu arkadaşlar deneyen varmı almak istiyorum bu cihazı 4tb lık film var formatı değiştirmek imkansız benim için şu an wd live da hiç sorun yaşamadım HFS de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi resmi sitede baktımda HFS desteği yok

Filesystems: FAT16/FAT32 (read-write), EXT2/EXT3/EXT4 (read-write), NTFS (read-write)

Yazık oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BirArkadaşaBakıpÇıkacağım

HFS+ disk formatını destekliyormu arkadaşlar deneyen varmı almak istiyorum bu cihazı 4tb lık film var formatı değiştirmek imkansız benim için şu an wd live da hiç sorun yaşamadım HFS de.

Filesystems: FAT16/FAT32 (read-write), EXT2/EXT3/EXT4 (read-write), NTFS (read-write)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atm41

Buyrun size plug in ler ,

ftp://ftp.hd-players.com/Firmwares/DuneHD/Plug-In%20for%20Dune%20HD%20Media%20Players/

bu plugler zaten vardı.301 kendim yapıpda denedim.hatta Türk kanallarını ekledim falan filan.
    olay bu değilki.dune portal sayesinde artık bu zımbırtılarla ugrasmıyacaktık.
    bu sekildeyse o zaman 301 den ne farkı varki?

belk ben yanlış anladım ama dune portala baglanıp filmdi muzıkti falan dilandı ızleyecektik.
    yoksa bu plug işleri zaten var ama zahmetli.kimi calısyo kimi çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

quote:

bu plugler zaten vardı.301 kendim yapıpda denedim.hatta Türk kanallarını ekledim falan filan.

belk ben yanlış anladım ama dune portala baglanıp filmdi muzıkti falan dilandı ızleyecektik.

Portal daha olacak, cak cekli şeydir işte. Reklam yaptı ki millet alsın. Gerçekte öyle bir şey henüz yok, devreye girmesi de bence max'ların piyasaya çımasını bulur.
    Siz ondan ümit kesin şimdilik.
  • ben zaten almadım.bende 301 var.bekleyip ona gore alıcaktım.gerçi max modelleride gormek istiyorum ondan sonra kararımı vericem.ama su anda 301 cok yeterli benım için.
  • Merhaba arkadaşlar,yaklaşık 1,5 senedir dune max kullanıyorum dahili olarak 2 tb harici olarak da yine 2 tb hard disc kullanmaktayım.benim merak ettiğim konu max ler de ya da yeni çıkan base 3 d modelinde tek seferde takılabilen cihazın algılayabileceği en büyük kapasite nedir, bugün bi teknomarketten 4 tb wd disc alıcaktım ancak cihaz desteklemeyebilir düşüncesiyle vazgeçtim.
    Bu konuda tecrübe yada bilgi sahibi olan varsa paylaşırsa memnun olurum..herkese teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaslan65

Merhabalar,

Base 3D modelini Cumartesi sabahdan kargodan aldım. Deneyimlerimi ve çözemediğim sorunları paylaşayım istedim. Base 3D yi Harman/Kardon BDS 770 AVR-BD'ye ve lg 47lw650s tv'ye paketden çıkan HDMI kablo ile bağladım. Yukarıda bahsi geçen günçellemeleri ve kurulum işlemlerini yaptım.

- Base 3D'de USB den bağladğım HDD ile 2D ve 3D iso ve m2ts uzantılı dosyaları akıcı ve mükemmel görüntü kalitesi ile dahili ve harici alt yazılar ile taklmadan oynattı (avatar, hugo, kaptan amarika 3D.iso dosyalar). 3D Görüntüler, detay ve akıcılık acısndan Egreat R200S ile, 2D görüntüler PCH c-200 ile karşılaştırdım. Sonuç olarak görüntü kalitesi iso ve full Bluray filimlerde mükemmel, mkv ve diğer formatlarda diğer cihazlarla ayırt edilebilir bir fark göremedim.

- 3D iso ve bluray filimleri harman/kardon üzerinden TV yi otomatik 3D moduna geçiriken görüntü göndermeyi kesti, hiç birşeye dokunmadan tv yi açıp kapayınça görüntü 3D oalrak geri geldi. Tüm filimlerde bunu yaptı. Ben 3D filimleri Egreat r200s de 2D olarakta seyredebiliyordum. Base 3d filimleri direkt 3D başlatıyor ve oynatma menüsünde 2D geçme seceneği yok. 2D filimler için oynatma menüsünde 3D ye cevirme seçenekleri bulunmakta.

- DTS HDMA/ Tru HD ses dosyaları iso, m2ts ve full BD filimlerde sorunsuz çalıştı. Fakat mkv uzantılı filimlerde DTS HDMA sesi Harman/kardon dan alamadım. Ses ayarlarını PCM ve 7.1 yaptığımda kaitesi DTS HD ile mukayese adilemeyecek düşük ve kalitesiz ses çıktı.

Bu akşam, 2D sistemim olan Philips 52PFL 9704/12 tv ve AVR Pio vsx 921 ile görüntü ve HD sesleri deneyeceğim. Böylelikle Mkv uzantılı filimlerde HD sesleri alamama sorunun harman/ kardon dan olup olmadığını analayacağım. Aynı mkv ve iso uzantılı 2D filimlerde PCH C-200 ile Pio vsx-921 de hiç sorun yaşamadım.

Cihazları detaylı şekilde inceleyen ve deneyimlerini paylaşan arkadaşlara emekleri için teşekkür ederim. Bu cihazdan benim beklentim, hertürlü formatta filimde en iyi görüntü ve sesleri alabilmek.

MKV uzantılı filimlerde DTS HD ve TruHD seslserde sorun yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

Merhaba arkadaşlar,yaklaşık 1,5 senedir dune max kullanıyorum dahili olarak 2 tb harici olarak da yine 2 tb hard disc kullanmaktayım.benim merak ettiğim konu max ler de ya da yeni çıkan base 3 d modelinde tek seferde takılabilen cihazın algılayabileceği en büyük kapasite nedir, bugün bi teknomarketten 4 tb wd disc alıcaktım ancak cihaz desteklemeyebilir düşüncesiyle vazgeçtim.
    Bu konuda tecrübe yada bilgi sahibi olan varsa paylaşırsa memnun olurum..herkese teşekkürler

tabloyu bulamadım ama 3tb kesin destekliyor cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

rccol, topiği bulamıyordum biliyor musun!!! Neden DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ değil topiğin adı, ya da 3D olduğununu gösteren bir ibare yok...

Üstad kusura bakma valla.
    Haklısın ama böyle açmış olduk.
    Değiştirme şansım varmıki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rccol

quote:

Orijinalden alıntı: pharmacist

rccol, topiği bulamıyordum biliyor musun!!! Neden DUNE HD BASE 3D VE HD TV 3D İNCELEMESİ değil topiğin adı, ya da 3D olduğununu gösteren bir ibare yok...

Üstad kusura bakma valla.
    Haklısın ama böyle açmış olduk.
    Değiştirme şansım varmıki?

var, ilk mesajı başlık kısmında düzenleyebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: halken

Dune Hd 3D Base dün elime geçti. Son firmwareyi yükledim b5 olan.
    Vakitsizlikten fazla kurcalayamadım ama kısaca gördüğüm artılar:

Epson TW9000W 1080p projeksiyon ile test edilmiştir. Duvarda yaklaşık 100inç bir ekran oluşuyor.

1. Arayüzü gayet akıcı. Çok hızlı bir biçimde dosyalar, menüler arası dolaşabiyorsunuz.
    2. HD ses içeren yüksek bitrateli remux mkv lerin hem nas üzerinden hemde usb üzerinden oynatımı kusursuz. Hiç takılma yapmıyor ve hd sesleri amfiye bitsream yapabiliyor. Ayrıca hd ses içeren m2ts dosyalarınıda sorunsuz oynatıyor. içindeki pgs altyazıları görüyor.
    3. Belki bana öyle gelmiştir ama ses kalitesi hem analog hemde hdmi üzrinden daha önce kullandığım egreatm34 göre daha iyi gibi geldi. 24 bit 96khz flac dosyaları sorunsuz çalıyor.
    4. 3D Bluray iso ları hem usb den hem de nas üzerinden takılma olmaksızın oynatıyor. Daha önce bilgisayar üzerinden powerdvd ile seyrederken arada sırada takılan iso lar dune de takılmıyor. (Underworld Awaking gibi). Harici altyazı desteği var.
    5. 3D bluray isoların içindeki SSIF klasöründe filmlerin 3d versiyonu bulunur. *.ssif uzantılı bu dosyalarıda 3D olarak harici altyazı desteği ile oynatabiliyoruz.
    6. Şu ana kadar takılan veya oynatmadığı mkv, m2ts, mp4, iso olmadı.
    7. Dune kendisine bağlanan harici disk, usb ,sd kart gibi aygıtları otomatik olarak ağda paylaşıyor ve üzerindeki dosyaları değiştirebiyoruz. Nfts formatlı olsa bile.
    Aktarım hızı Dune --> NAS 25MB/s , NAS --> Dune 38MB/s. NAS olarak WD Live Duo 6TB kullanıyorum. Gigabit Networkta NAS --> PC 73MB/s, PC--> NAS 33Mb/s civarinda oluyor.

3D mvc mkv denedim ses ve altyazı var ama görüntü yok. ileri sardığımızda görüntü geliyor 1-2sn 2d olarak oynayıp duruyor.
    Görüntü kalitesi gayet iyi ancak 720p mkv lerde biraz puslu gibi geldi. Sanki siyahlar biraz kırılmış gibi. Ayarlarını kurcalamak lazım.

Ayrıntılı bilgi için teşekkürler.

Dune>cat6>gigabit switch>cat6>gigabit eterneti olan herhangibi anakart. Veri aktarımını iki yönlü test etme imkanınız varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

Merhaba arkadaşlar,yaklaşık 1,5 senedir dune max kullanıyorum dahili olarak 2 tb harici olarak da yine 2 tb hard disc kullanmaktayım.benim merak ettiğim konu max ler de ya da yeni çıkan base 3 d modelinde tek seferde takılabilen cihazın algılayabileceği en büyük kapasite nedir, bugün bi teknomarketten 4 tb wd disc alıcaktım ancak cihaz desteklemeyebilir düşüncesiyle vazgeçtim.

tabloyu bulamadım ama 3tb kesin destekliyor cihaz

Tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

quote:

Portal daha olacak, cak cekli şeydir işte. Reklam yaptı ki millet alsın. Gerçekte öyle bir şey henüz yok, devreye girmesi de bence max'ların piyasaya çımasını bulur.
    Siz ondan ümit kesin şimdilik.

Hocam sanki 3d base yerine 303d almak daha mantıklı olacaktı. Neden dersen en basitinden 3d base e portalda daha fazla ayrıcalık tanınacakdı.portal adam olana kadar daha ne dune hd ler çıkacak.:))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: masmas1514

Hocam sanki 3d base yerine 303d almak daha mantıklı olacaktı. Neden dersen en basitinden 3d base e portalda daha fazla ayrıcalık tanınacakdı.portal adam olana kadar daha ne dune hd ler çıkacak.:))))

ben portalı düşünmeden base aldım, sevmiyorum öyle küçük kutuları :)) bir de satılık duo bulursam şimdi tam süper olacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: masmas1514

ben portalı düşünmeden base aldım, sevmiyorum öyle küçük kutuları :)) bir de satılık duo bulursam şimdi tam süper olacak.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-sinemasi-dune-hd-duo-hdd-116204898/detay

Hocam bundan kelepirini bulamazsın hadi gözün aydın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.