Şimdi Ara

DUNE Android TV Box - neo 4k - sky 4k - pro 4k (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
744
Cevap
13
Favori
37.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • q10 klasman dışı bütçe sorununuz yoksa dune iyidir yazılımı da oturdu iyice artık zidoo x20 sahibi olarak netflixin bu kadar önemli olabileceği aklıma gelmemişti keşke ben de dune alsaydım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,hayırlısıyla bende dune pro hd 4k media playeri aldım.Çok şükür elime ulaştı.Sizinde söylediğiniz gibi güncellemeleri yaptı.ancak çözemediğim bir durum var.Bu konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim.Şimdi bende ses sistemi olarak sony str-db 2000 model bir anfi receıver var.daha önce ki bluray oynatıcımda bu ses sistemimde bağlandığımda filmlerimde dts hd formatını görüyordu.Okuduğunu da mavi bir ışıkla anlıyordum.Burada bir örnek film koydum.türkçe dd5.1'i çözdü.Mavi ışık yandı...Ancak DTS HD yi çözmemiş görünüyor.yani o mavi ışık çıkmadı.Burda ben herhangi bir kodekmi yüklemem geekiyor.Bu cihazımda DTS HD ses formatlarını veya diğer hd ses formatlarını (true hd) nasıl çözeceğim.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Selamlar.
  • yanginci35 Y kullanıcısına yanıt
    ayarlar-audio altında
    digital ses: hdmi(hd ses aktif)
    digital audio: auto
    max digital: auto

ayarları ile tüm ses formatlarını alırsınız

yine ayarlar-playback-tercihler altında
    dahili player
    dahili player
    dahili player
    evet
    15
    kullanıcıya sor

ayarlarım mevcut.. film seyretmek için başka bir oynatıcı-kodi-smpc vb kullanmıyorum.. zaten bu cihazı dahili playerı için aldım

birde film başladıktan sonra kumanda dan audio tuşuna basın ve hd sesli kanalı aktif ettiğinizden emin olun..
    film e gömülü birden fazla ses olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 14 Kasım 2019; 21:47:43 >
  • Teşekkür ederim.. verdiğiniz ayarlardan yaptım ancak dts-hd Multi- dolby true hd ve dolby truehd atmos audio 7.1 ses dosyalarını desteklemedi..☹️😔 bunları arşivimde birçok filmde deneyerek baktım. Acaba başka bir yerden ayarlarından mi yoksa herhangi bir programı indirmem gerekiyor bilginiz var mı.. daha önce 2 oynatacağım Philips bdp 5200 modeliydi. Ve bu saydığım tüm ses dosyalarını destekliyordu ses sisteminde bir sıkıntı yaratmamıştı.. sizden rica etsem bir fikir verebilir misiniz .. teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sizin filmler nerede ve pro 4k da nasıl seyrediyorsunuz..
    yani gerçek bd diskleri dosya gibi hdd e mi kopyaladınız?
    gerçek bd leri iso formatına mı çevirdiniz?
    blueray mkv leriniz mi var?

philips te filmi nasıl seyrediyordunuz.. bd player a hdd mi takıyordunuz, disk ten mi?

kusuruma bakmayın da aldığınız cihaz pro 4k değil mi, neo 4k değil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 15 Kasım 2019; 23:34:31 >
  • yanginci35

Dune'un ayarlarını bilmiyorum ancak imkansız sizin dediğiniz

chipsetin kendi gömülü kodlarında var bu destek dune'un hiçbir şey yapmasına gerek yok

Yani bir ayar sorununuz var gibi ya dune tarafında ya avr tarafında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 16 Kasım 2019; 12:45:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ses Kodekleri farklı kablolar ile farklı iletim oluyor yani Bazı sesler için Klasik Audio kablo ile ses aktarılıyor, bazı Kodekler için Optic kablo bazıları için ise HDMI gerek..Sanırım HD gibi üst sesler için HDMI kablo gerekebilir..(HDMI kablonun da High-Yüksek Ses ve Görüntü desteğinin olması lazım/Premium kablo)
    Baglantı için de yine Televizyonunuzun bazı HDMI portları bunları çözer..örnek 4 HDMI port varsa atıyorum 1-2 veya 3-4 gibi DMI girişler bu sesleri destekler..
    Yine Cihaz/Tv /Amfi bağlantısında ARC bağlantı türü de farklı etki yapabilir..
    Siz Tv-Amfi-Dune bağlantısı ve kablolamayı şekil olarak paylaşırsanız daha iyi yorum yapılabilir Sanırım..
    Açtığınız videoların ses kodeklerini MediaInfo gibi programla bakarsanız en azından yazan ses desteğinı teyit etmiş olursunuz..
    NOT: Tv den alıyorsanız sesi, True HD vs göstermez amfi zira Tv bu sesleri kendine göre çevirip verir..
    En doğru Bağlantı Görüntüyü TV ye, sesi Amfiye vermek..

Dune içinden ses giriş ve çıkışlarını doğru yapmanız gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 17 Kasım 2019; 0:30:15 >

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Selamlar öncelikle filmleri mi HDD diskimde mkv ve m2ts formatında saklıyorum. Önceki kullandığım Philips bdp5200 modeliydi. Sesleri Koleksiyonel çıkışla aliyordum. Bu çıkışla anfi ses sistemim destekliyordu yani hiçbir sorunla karşılaşmadım şimdiye dek.. koaksiyel çıkış olmuş olsaydı dune pro da problem olmayacak dı sanırım. Çünkü anfi ses sisteminde maalesef ki HDmi giriş yok eski sistem maalesef.. HDMI girişli bir ses sistemi ile değiştirmem yada optik kablo ile bu şekilde idare edeceğim gibi görünüyor. Çünkü biraz daha araştırma yaptım optik kablo ile her ses formatı desteklenmiyor Muş Teşekkür ederim ilgi ve alakanıza. Şunu da sormak istiyorum kullanmadığımız düne 4K pro içerisindeki uygulamaları silsek bir faydası olur mu. Yani yer kaplaması açısından çok birseyi fark eder mi. Selamlar..

Benim bildiğim optik kabloda koaksiyelde hd sesleri desteklemez. Temel 5.1 verir..
    Koaksiyelle nasıl dts hd master çıkıyordu bilemiyorum.
    Koaksiyel için yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.

Anlaşılan sıkıntı eski amfi.. Dune da sorun yok.. İkinci el temiz amfilerde var..
    En iyi bağlantı hdmi 2.0 kabloyu amfi girişine takarak olur. Dune la gelen kablo bunun için yeterlidir

Uygulama silmek ek hiçbir avantaj sağlamaz.. Kullanmadığınız uygulamaları silebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 17 Kasım 2019; 19:8:1 >
    Coaxcial kablo DTS and Dolby Digital 5.1/7.1 surround sound signals taşıyor...
    DVD-A, SACD or high-definition audio such as DTS-HD Master Audio and Dolby TrueHD bunları desteklemiyor..HDMI kullanmak gerekir..Linkte yazan budur
    https://www.the-home-cinema-guide.com/coaxial-digital-audio.html

A coaxial digital audio connection is used to send S/PDIF digital audio signals between devices.
    It supports stereo audio as well as DTS and Dolby Digital 5.1/7.1 surround sound signals.
    It does not support DVD-A, SACD or high-definition audio such as DTS-HD Master Audio and Dolby TrueHD.
    So, if you want to play back this type of audio, you will need to use an HDMI connection.

Dune Media Playeri ana merkez düşünürsek Ses çıkışını Ses Sistemine HDMI olarak vermeniz lazım..
    Ses sistem girişinde HDMI yoksa optic veya Kablo ile verirsiniz o zaman da sinyal gelmeyeceğinden Ses sistemi olması gerekeni göstermez..Ses sisteminzi HDMI girişili bir cihaza döndürmeniz lazım..

Ama çok çok detaylı bir filim ve çok sistematik yerleştirilmiş bir ses düzeniniz ( kaliteli amfi+haporlorleri saymıyorum bile) olmadıkça aradaki farkı çok hissetmezsiniz gibi geliyor..yani masrafa değmez..Kaliteli 5.1 de pekala iş görür..DolbyAtmos vs fazla takmayın derim...

Ayrıca Ses dosyası ne kadar kaliteli olursa o kadar fazla Ses Dosyası yeri kaplar...Videonuzunuz boyutu şişer..

NOT: Ses sistemleri artık modasını kaybediyor, yer kaplaması, kablolar vs yerine Soundbarlar daha kullanışlı..Tabi 5.1 yerini vermese de müzik için STERO olarak biraz da efekt olarak yeterli olabilir oda küçükse, komşular rahatsız oluyorsa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 18 Kasım 2019; 2:23:54 >

Aman dikkat, uygulama silecem derken sistemin kullandığı şeyleri silmeyin..Hani sonradan eklediğiniz app / uygulamalar silinir ama cihazda gözüken şeylere dokunmayın tavsiyem..Zira Android tabanlı olduğundan cihaz ekranda gördüğünüz bir uygulamanın nereye kumanda ettiğini anlayamazsınız..Hiç dokunmayın..Siz isteseniz de kapatsanız da Android maalesef bazı şeyleri tam kapatmıyor arka planda çalışıyor, bilgi topluyor vs vs vs
    Yoksa telefonlarımızın pili neden bu kadar çabuk bitiyor sanıyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 18 Kasım 2019; 2:22:56 >
  • Değerli kullanıcılar,

Ben çok eski bir medya player kullanıcısı sayılırım bu işe yıllar önce western digital ile başladım. O bozuldu iade ettim, sonra himedia q3 aldım ki hala duruyor. Sonra bir tronsmart aldım ki beş para etmez bir aletti , onu kurcalarken bozdum ve attım. Şu aralar pek film izleyemiyorum, netflix ve blutv vs tembelliğine takıldım işlerim yoğun vb. Xbox one ile ip tv izliyordum genelde bein lig tv için, fakat galiba desteği çekti add-on sağlayıcılar ki 1 haftadır açılmıyor. 3-4 gündür forumu okuyorum. Zidoo- Dune ve xiaomi forumlarının tamamını satır satır okudum. Evimde Pioneer VSX 921 amfi ve Panasonic kolonlar da var neyse bu ayrı konu. İncelememede Zidoo'nun lisanslı adroid olmadığı için Netflix de sorun yaratacığını, 4k oynatmadığını, Blutv vb uygulamalarında çalışmayacağını okudum. Dune HD Pro 4k ile Xiaomi +s arasında kaldım, şimdi demeyin elma ile armut:))) İP tv benim için şimdilik çok öenmli kalanı çok da önemli değil.

HB de çılgın cıumada xiaomi mi box 400 tl , Dune hd pro 1650 tl N11 de.
    Sorum şu 4 kat farka 4 kat teknoloji alabiliyor muyuz?
    Ve pek yazmamışsınız ama İP TV de sorun çıkarmı Dune cihazla
    Teşekkürler.

• istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim dediğiniz gibi fazla kurcalamamak daha mantıklı herhangi bir uygulama silmeyeceğim.. ne olur ne olmaz sonra sıkıntı olmasın güncelleme geldikçe güncellerim tekrar teşekkürler...

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler üstad... Dediğiniz gibi eski amfi.. çok da fazla fark ettirmiyor ses olayında.. şu an kullandığım Sony eski anfi ama bir başka anfi receiver daha var elimde... Yamaha rxv 373 modeli onu daha kullanmadım.. orada da bir deneme yapacağım.. ikisinin arasında bir tercih yap onu kullanacağım yeni cihazımda.. selamlar saygılar

• Gokhanersoylu kullanıcısına yanıt
    hiç ip tv kullanmadım ama cihaz üstünde iptv uygulaması ile geliyor..
    netflix ise 4k destekliyor

DUNE Android TV Box - neo 4k - sky 4k - pro 4k DUNE Android TV Box - neo 4k - sky 4k - pro 4k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 24 Kasım 2019; 19:0:44 >

• Hepsiburada'da black friday indirimine girmiş 1500 tl avrupa fiyatı 219 euro olduğuna göre neredeyse aynı fiyat almayı düşünenler kaçırmasın derim
    Merhaba, bu 4K muhabbetine pek inanmayın..Zira 4K dediğiniz şey de aslında sıkıştırılmış bir içerik, ne kadar sıkıştırma o kadar kayıp demek..Yine bu 4K olayında yanılmıyor isem, sizin bağlantı hızınıza göre kalite de artıyor veya düşüyor..Malum altyapı yetersiz olunca servis sağlayıcılar da herkesin 4K download etmesine izin vermez gibi..
    İçerik ve baglantı böyle olunca IPTV benzeri şeyler biraz şans..Bölgenizdeki duruma göre, internet trafiğine göre donmadan izlenebilir, donma takılma olabilir..
    Bucihazlar media player özelliği için alınmalı..Aksi halde bunların internet tarayıcıları zayıf, yok denecek kadar az..Ön bellek/Buffer durumları da limitli olunca, IPTV gibi şeyler sıkıntı olabilir..Android dediğine de bakmayın o başka bir problem (tarayıcı için)..Artık Çok firma paralı üyeliğe gidiyor, aboneliğe gidiyor ..
    Son gümrük zamları ile ithal ürünlerde %20 kdv. bazı ürünlerde kdv art ötev olabiliyor fiyatlar arttı...
    IPTV için en güzel secenek ya Bilgisayarınızı HDMI kablo ile Tv ye bağlayacaksınız (Bir akıllı kumanda ile iş görür) veya Asus miniPc (VivoPc) veya MacMiniTv gibi şeyler (Windows veya OS tabanlı mini PC) alacaksınız..Eskiden bunlara mediaTank mı deniyor du Htpc mi deniyordu oyle birşey..
    Bu cihazların internet perfonmansı zayıf..Ama içindeki Youtube,Netflix uygulamaları yeterlidir, zira cihaz ile uyumludur..
    Yine Kodi gibi IPTV apps/yüklenecek programlar olsa da bunun da Cep tel,Tablet,Pc ve Tv deki perfonmansı çok değişken..Güncellemeler kalkabiliyor dün olan bugün olmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Kasım 2019; 11:10:57 >

• evet arkadaşlar aylar önce size dune cep tel uygulamasının hazır olduğunu ama apk olarak sitesinden indirmek gerektiğini ve yakında playstore da olacağını yazmıştım. bugün kontrol edeyim dedim. ve "dune control" adı ile playstore dan indirdim..

cep telefonunuzu evinizin wifi ağına bağladıktan sonra uygulamayı açıyorsunuz, hemen görüyor.. scan-ara tuşuda var..
    ekrana kumanda daki tuşlar ve daha fazlası geliyor.. navigator e tıklayınca direk kaynaklara gidiyor, klasörlerinizin olduğu harici diske vb.. tel ekranından yaptığınız her işi tv ekranında görüyorsunuz,
    sadece; ayarlar-sistem e girince dune nun android arayüzüne girmiş oluyorsunuz. o ekranı tv de görüyorsunuz ama telefonunuzda göstermiyor, muhtemelen hem tel hemde dune nun arayüzü çakışmasın diye olabilir.

birde filmi oynat diyorsunuz, tv de oynatmaya başlıyor, cep tel ekranında sadece süre ilerliyor.. video yok.. belki ilerde dunedaki filminizi cep ekranında da seyredersiniz. belki ekran seç tercihi eklenir, yada izlemenin bir yolu vardır. kurup kurcaladıktan hemen sonra foruma ekledim..

Resimler;
    1- playstore da DUNE CONTROL
    DUNE Android TV Box - neo 4k - sky 4k - pro 4k

2- uygulamayı açınca ilk gelen ekran

3- Kumanda

4- Ana ekran

5- film başlat ekranı-varsa posterli

6- Film tv de oynatılırken cep tel ekranı

böyle bir uygulamayı çıkartıyor ama 0 reklam.. daha agresif pazarlama stratejisi olmalı ama ihtiyacı mı yok bilmem pazarın en pahalı cihazlarından ve markasından biri olmasına rağmen
    Pahalı; doğru ama bence alanı kesinlikle pişman etmeyen bir cihaz. birde ağdaki pc leri bulması kolay olsa(bir arkadaş şikayetçi).. nas daki durumu nasıl bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 4 Aralık 2019; 21:44:57 >

Hem Dune da nemde Zidoo da iptv uygulamasında sorun yok.
  • Merhaba arkadaslar uzun araştırmalrdan sonra Dune Hd Pro 4k karar kıldım. Tek bulamadığım acaba Torrent ten bu aletle film indirebiliyor muyuz?

Telefonlarda uygulamayla torrent ten film indirmek oldukça kolay Dune da da varsa süper olacak. Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.