Şimdi Ara

Dune: Part I (2021) | Dennis Villeneuve | Timothée Chalamet - Rebecca Ferguson - Jason Momoa (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
5
Favori
11.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kalkan uzaktan gelebilecek tehlikelere karşı tasarlanmış ve yakından da yavaş hareketlerle geçebiliyorsun. Aslında oldukça işlevsel. Yakın dövüşlerde de bu nedenle özel eğitim alıyorlar. Askerlerin bıçaklarla saldırmasının nedeni de o. Silahlar kalkanı geçemiyor.

• erol.star E kullanıcısına yanıt

Aslında din, ekoloj, politika, siyaset dune konusu daha detaylı ama filmde ancak bu kadar anlatılabilmiş hatta bunlara hiç girilememiş bile.

• Dune ile ilk Dune 2000 PC oyunu ile tanışmıştım efsane bir oyundu.

Odur budur Hi Tech RTS türünde Command Conquer serileriyle birlikte yıllarımı yedi

Filme IMAXte izlemek için bayağı yol gittim

Değdi de görseller atmosfer ambiyans en öne çıkan yönü filmin
    Yönetmen
    Dennis Villeneuve'ün en öne çıkan yönü Prisoners, Arrival ve Blade Runnerda olduğu o kasvetli havayı yansıtmasıydı.

Beklediğim gibiydi zayıf yönleri var olsada devamı beklenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 25 Ekim 2021; 18:37:50 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2 saat dayanamadım Dune: Part I (2021) | Dennis Villeneuve | Timothée Chalamet - Rebecca Ferguson - Jason Momoa  CGI tarafı fena değil de aksiyon leş. mekanlar yetince ilginç değil. en ayar olduğum kısım da jason momoa ne katmış bu filme ? 3 dakikalık görünme için kimbilir kaç milyon dolar aldı. 2. sınıf yarma bir tiyatrocu da koysan olurmuş. yine boşa harcanan milyonlar yine ayılıp bayılan bir kitle. 8.3 nedir be abicim Dune: Part I (2021) | Dennis Villeneuve | Timothée Chalamet - Rebecca Ferguson - Jason Momoa 

• Bence de Jason Momoa bir şey katamamış bu filme. Sadece ismi var ve üç-beş sahne o kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce geldim filmden IMAX izledim ben baya beğendim başlangıç için gayet iyi film olmuş.

• Şu ana kadar duyduğum en ilginç eleştiri de burada yapıldı. Mamoa filme ne katmış? Sizce kim olsa o rolde daha iyi olurdu? yoldan geçen birine verselerdi az biraz para verip daha iyi olurdu mu diyorsunuz? Bu film kitabın yarısını anlatıyor ve diğer filmde yine rüya sahneleriyle Mamoa görünebilir bilemeyiz. Görünmese de sırf ekran süresi nedeniyle hangi oyuncuyu seçeceğimizi mi belirleyeceğiz. Önemli oyuncuların az ekran süresi olan rollerde oynadığı çok olmuştur. Bu yönden film eleştirmek nasıl bir şeydir anlamak güç.

• Film çok güzeldi baya beğendim ama bu sinema salonlarının kalitesi nedir arkadaş vallahi billahi rezillik, akşam sahnelerinde hiç bir şey göremedik sağolsunlar.

• Oscar Isaac performansını nasıl buldunuz? Role tam oturmuş.
    Dune: Part I (2021) | Dennis Villeneuve | Timothée Chalamet - Rebecca Ferguson - Jason Momoa

• Açıkçası Blade Runner 2049 izleyip beğenmediyseniz bu filme gitmeyin bu arada herkese hitap eden bir film değil kesinlikle.

Ben görsel efektler, müzik ve filme doyamadım bir kere daha gideceğim galiba. Keşke Imax 3D olmasaydı ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 26 Ekim 2021; 13:49:36 >
  • Nike kullanıcısına yanıt

Blade Runnerı beğenmiştim bu arada Dune: Part I (2021) | Dennis Villeneuve | Timothée Chalamet - Rebecca Ferguson - Jason Momoa  Dune 2021'de 2 büyük sıkıntı var. 1 - Aksiyon tarafı çok vasat. Sorun az olması değil olanın komedi olması. Merdiven sahnesinde zopaları çekip atarlanıp birbirlerine daldılar ya beni benden aldı o sahne Dune: Part I (2021) | Dennis Villeneuve | Timothée Chalamet - Rebecca Ferguson - Jason Momoa  Bir de ben Jason Momoa olsam bu kadar danfik bir rol için kendimi harcamazdım. Zaten paranın dibine vurmuşun o duncan neydi lan öyle. 2 kere sarıldı 2 kere zopa çekti gerisi malum Dune: Part I (2021) | Dennis Villeneuve | Timothée Chalamet - Rebecca Ferguson - Jason Momoa  2 - Filmin mekan ve atmosferi bi yerden sonra çok bayıyor. Anladık eşek değiliz sinematografi falan sanat yapıyoun da kardeş bi Mad Max Furry Road da da sinematografi mükemmel onu ne yapacaz

• Merdivende zopaları çektiler dedikten sonra yorumuna bakmaya gerek kalmıyor açıkçası. İzlediğiniz filmi tabi ki eleştirebilirsiniz ama böyle alakasız şekilde ve saçma sözlerle olmaz bu iş. Bu bir kitaptan uyarlama ve kitabın yarısını konu alıyor. Bundan dolayı yarım kalmışlık hissi vermesi doğal ve bunu eleştirenleri anlıyorum. Ya da yavaş ilerlemesini beğenmeyenler de aynı şekilde. Filmin anlattığı öyküde bahsedilenlere kulak tıkamayan kişi aksiyon sahnelerinin mantığını kavrayabilir rahatça. Bu şekilde de ellerindeki bıçakların yakın dövüş için en mantıklı silah tercihi olduğunu ve bizim normalde bildiğimizin çok dışında dövüş teknikleri gerektirdiğinin. Ayrıca isim olarak tanınmış oyuncular ekran süresi kısa olan rollerde oynayamaz diye bir yasa var da haberimiz mi yok? Mamoa'ya karakterle alakalı her şey anlatılmıştır ki anlatılmasa bile kendisi de az çok araştırmış ve oynamak istemiş ki filmde onu görüyoruz.

Son olarak kitaptan uyarlama filmler arasında kaynağa en sadık çekilmiş filmdir büyük ihtimalle ve bunu da güzel başarmışlar.

• Jason Momoa konusundaki eleştirinize sonuna kadar katılıyorum. Aradaki timeline durumunu çok göz ardı ederek işlemişler, benim de pek hoşuma gitmedi. Ama bahsettiğiniz aksiyon tarafı bilerek bu yapıda. Saga olduğundan dolayı ilkten temposuz bir giriş, sonrasında aksiyona çevirme durumu söz konusu. İki parçanın bir bütünü gibi düşünmek lazım. Yönetmen de devam filminin aksiyon odaklı olacağını söyledi zaten. Mad Max, Blade Runner 2049 tek film halindeler. Bahsettiğiniz aksiyon kısmı size hitap etmemiş, beğenmemiş olabilirsiniz o ayrı. Ama neden böyle yapıldığı konusu da bir o kadar önemli.

• esenler otogarı alt katı kullanıcısına yanıt

Dune: Part I (2021) | Dennis Villeneuve | Timothée Chalamet - Rebecca Ferguson - Jason Momoa Yeminle filmi izlerken bilinçaltımda böyle bir çağrışım yapmıştı.

• Part 2 Ekim 2013 de geliyormuş.

• Yalnız Jason Momoa'nın oynadığı karakter Duncan Idaho son derece önemli bir karakter seri için. Devamı spoiler olacağı için yazmıyorum ama dandik bir rol değil.

• 2023 yani. Dune: Part I (2021) | Dennis Villeneuve | Timothée Chalamet - Rebecca Ferguson - Jason Momoa 

• İstesek çok güzel detaya gireriz de gerek yok hocam. Artı isimli oyuncular bazı filmlerde ufak rollerde de oynayabilir bence bunda da sorun yok burada durum farklı olsa da.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.