Şimdi Ara

Dumping Physical Memory Mavi ekran hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
10.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba.Bu hatayı biliyorum bir çoğunuz almışsınızdır.Ben öncelikle şöyle başlıyayım konuya.Eski sistemim olan P5Qpro asus anakart - Duo 3.0 işlemci-Ram ocz 800mhz 2*2gb-.1GB Spaphire 256bit vapor-x ekran kartı-1.5 Tb Seagate Barucuda HDD-250gb seagate Hdd-Harici olarak WD 2.5 İNÇ 1tb Hdd mevcuttu.Bu sistemi sorunsuz 2 yıl kullandım.Her oyunu kaldırıyordu ortalama.Son olarak 1 yıl starcraft2 oynuyordum.

Burda önemli bir not geçersem (Win 7 64bit sürümü 7600) 250gb win7 kuruyordum.Yani hiç sorun yaşamadan.Sonrasında hdd kız arkadaşıma verdim ve 1.5 Tb geçtim.

Bundan sonra sanırım macera başlıyor arkadaşlar.Format atıp 1.5 tb ( 500gb -1tb olarak 2 ye bölünmüş şekilde)Win 7 64bit kurdum ve starcraft da donmalar başladı.Öylece kalıyordu.4 ay böyle bu zamana kadar geldim ve 1 ay önce sistemimi yeniledim.Şuan ki sistemim:

İ72600k
    Asus Maxsimus Gene-z anakart ( Bios güncellemesi yapıldı)
    Ram -Gskill Ripjaws 4*4gb
    Hdd (eski) 1.5 tb Seagete (win7 bu hdd kurulu)
    1tb Wd Harici 2.5inç
    Ekran kartı aynı

Bu makinaya geçtikden sonra sorun düzelir dedim ama bu gün itibari ile mavi ekran hatasını aldım arakdaşlar.Sorunun neyde olabiliceğini çözemiyorum..?

2 ihtimal var diye düşünüyorum. HDD veya Ekran kartı.Sdd ye geçmeyi düşünüyorum acaba sorun çözülürmü ? Diğer parçalarda bir hata olabiliceğini düşünmüyorum.Diğer sistemimde mavi ekran almadım ama özellikle Starcraft 2 de bu hatayı alıyordum.Diğer oyunlarda hiç yaşamadım.Bu hatayı sadece starcraft 2 de donmalar yaşıyordum ve son olarak 1 kez Rage oyununda yaşadım.Yardımlarınızı bekliyorum hatanın kaynağı

Not : Memtest uygulaması yapıldı Ramler için hiçbir sorun çıkmadı.

HD TUNE 1.5 TB Seagete uygulaması ardaşlar sorun varmı bilmiyorum _?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 28 Ocak 2012; 23:57:27 >

• Dumping Physical Memory
    bu hata bendede önceki hd4850 1gb ddr5 kartımda sitesinden güncel driver'ini kurunca çıkıyodu ama windows update'deki ekran kartı driver'ini kurunca yapmıyodu bi denemenizi tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: makarnacanavarı

Dumping Physical Memory
    bu hata bendede önceki hd4850 1gb ddr5 kartımda sitesinden güncel driver'ini kurunca çıkıyodu ama windows update'deki ekran kartı driver'ini kurunca yapmıyodu bi denemenizi tavsiye ederim

Windows Updatdeki? derken nerden bulacağım onu ?
  • başlat-tüm programlar'ın altındaki windows update'den önemli değilde diğer güncelleştirmelerde çıkıyo tabi bunun çıkması için eski ekran kartı sürücünüzü sisteminizden kaldırın
  • bu arada hard diskinizde biraz sorun olduğuda görünüyo eskimi çokmu hor kullanıyosunuz
  • quote:

bu arada hard diskinizde biraz sorun olduğuda görünüyo eskimi çokmu hor kullanıyosunuz

2 ye böldüm ..yani 500gb sadece windows için ayrılmış durumda ..diğer bölümde oyun vs yüklü ..Bunu kullanıyırum devamlı 2 yıllık Hdd
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiLoN

quote:

bu arada hard diskinizde biraz sorun olduğuda görünüyo eskimi çokmu hor kullanıyosunuz

2 ye böldüm ..yani 500gb sadece windows için ayrılmış durumda ..diğer bölümde oyun vs yüklü ..Bunu kullanıyırum devamlı 2 yıllık Hdd

bendede 1000gb+1000gb ve 500gb var ayrı ayrı önceden 500 varken ona sistem kuruyodum onun performansı düşünce ikinci 1000gb'ı aldım onu bölüp 200gb+800gb windows'u 200gb'a kurdum ama ilk aldığım performans kalmadı 2 ay geçince aslında düşük boyutlu 160gb felan bi disk alıp onu sistem için kullanmak lazım bence performans'ı düşmeye başladımı 1 yıl felan sonra direk emeklıye ayırmak lazım bence
    ayrıca dediğimi yaptınızmı ben yukarda ekran kartı driver'i ile yaşadığım için yazdım aynı sorunu

• Değişmeyen 2 urun var. biri ekran karti biri psu...
    Psu nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Değişmeyen 2 urun var. biri ekran karti biri psu...
    Psu nedir?

ekran kartıda değişmedi..Psu 450watt yeter demişlerdi ..
  • psu 450w markasi yok mu bunun?
    kim dedi size yeter diye?
  • Başlığı değiştirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

Başlığı değiştirin.

neden ?
  • Forum kurallari der ki....
    3] Konu başlıkları anlaşılır ve konuyla alakalı olsun. Birkaç ana konu haricinde, Açtığınız konu başlıklarında tamamıyla büyük harfler kullanmayınız konu silinecektir. Yanlış/gereksiz/fazla vb. noktalama işaretlerinin kullanımından kaçınınız, aksi takdirde konu silinebilir.

“Acil yardım”, “Lütfen yardım”, "İmdat" , “Uzman sorusu”.. gibi konuyla alakası olmayan başlık kullanılan konular , aramıza yeni katılmış üyeler ve belirli bir rütbeye ulaşmamış üyeler için; öncesinde kural hatırlatılacak, düzeltilmediği takdirde konu başlığı yönetim tarafından değiştirilecektir.
    Belirli bir mesaj ve rütbe sayısına ulaşmış üyeler içinse, konu başlıkları kural ihlali taşıyan üyelerin konuları kilitlenecektir ve sonrasında silinecektir.

Cevap almak istiyorsaniz degistirin bence de...
  • Başlık değişti.Ekran kartı driverlarını silip yüklemeyi düşünmüyorum ama önce eski bir sürüm yüklemiştim ama yinede donma yaşıyordum ama mavi ekran verdi.Bugün mesela hiç mavi ekran vermedi.Belkide ekran kartım ısınıyor .Isılarıda ölçüyorum gerçi ..Bilmiyorum..
  • Bakin soyle anlasalim...
    Ben size gitarlari sorsam binlerce sey anlatirsiniz ve sıkıntım olsa sundan dersiniz...
    Guc kaynaginizi yazmadiginiz icin hala soruyorum. bu son kez sorusum olacak... markasi modeli nedir?
  • quote:

Bakin soyle anlasalim...
    Ben size gitarlari sorsam binlerce sey anlatirsiniz ve sıkıntım olsa sundan dersiniz...
    Guc kaynaginizi yazmadiginiz icin hala soruyorum. bu son kez sorusum olacak... markasi modeli nedir?

Cm 450waat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 29 Ocak 2012; 0:31:03 >
  • bence daha az guc ceken bir ekran karti ile makinenizi deneyin. guc baglanmayan modellerden olursa daha iyi olur dusuncesindeyim...
  • quote:

bence daha az guc ceken bir ekran karti ile makinenizi deneyin. guc baglanmayan modellerden olursa daha iyi olur dusuncesindeyim...

Benin win 7 üzerinde hiçbir sorunum yok ..Bir kere bile takılam veya donma yapmadı.Starcraft 2 oynarken bu sorunu yaşıyorum ve herzaman değil..
  • ya sicaklik ekran karti icin yada guc kaynaginin belirli bir sureden sonra isinmasi ve hata vermesi...
  • Benze sorunu yaşatan bir ekran kartım vardı.pc yi ilk açıp oyuna girdiğimde pc kilitlenir veya çizgiler oluşurdu.Ekran kartını değişince sorun çözüldü.Sizinde ekran kartınızın ramlarında sorun olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.