Şimdi Ara

Dukkanimin onune park etme. (Yasal opsiyonlar) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
331
Cevap
3
Favori
68.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GrandLotus

Valla ben pek tenezzül etmiyorum 1500 tl vergi veriyorum şapka koyuyorlar ezip geciyorum bu sekilde ezip geçeceğim seyeri eziyorum ezemediklerimini inip ordan alıyorum
    Yakında park yeri varsa dükkanın önüne park etmemeye çalışırım.
    Esnaf kesinlikle haksız fakat onları anlıyorum. Çok defa park edecek yer olmadığı için alışveriş yapmayıp pas geçtiğim dükkanlar olmuştur.
    Esnaf adam kesinlikle otoparklı yer tutmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawranceloas

Birincisi kıytırık ürünse alma dostum kimse senin alnına silah dayamıyor alıcaksın diye.insanda utanma olur doğru diyosun dükkanın önüne 3 5 lira otopark parası vermiyim diye park et demir parçasını hanzolar asvalta çıkarmış arabayı bırak dükkanı yoldan geçen araç vuruck diye ben tedirgin oluyorum.ikincisi sen belediye başkanımısın şurdan kısıyosun vergidn böle yapıyosun diyosun ben 25 yaşındayım benim babam 50 yaşında ve babam 35 senelik esnaf bende ondan ögrendim herşeyi namusumla şerefimle para kazanmayı ordan burdan kaçırmakla dönmez bu işler Allah bir gün olur çıkarır der babam biz böyle gördük atadan.benim yerime emniyet müdürleride geliyo çocuk sube polisimızde geliyo teşekkür edip eglenip gidiyo sen kimsin nesin herkesi aynı kefeye koyuyosun benim hakkım olmayan parayı Allah bana nasip etmesin.benim dükkanımın önüne gelincede ben takır takır işgaliye parası veriyorum kardesım istersem yatar uyurum orda kime ne benim soylemek istedim isgaliye parası vermeyen adamın bile dükkan önü kapatılmaz ben çektirmem tıpış tıpış arkasına bkmadan gider gtmezse yerden toplar aynasını camını çerçevesini eşikle beşiye oturulmaz bunuda yaz kafana sen yoksa yazık olur sana bir gün.

Bana yazık olup olmayacağını söylemek akıl vermek senin haddine değil. Yaşın 25 tavrın külhanbeyi. Her şeyi yaşamış yalayıp yutmuşsun bu yaşta belli.ironi yapıyorum tabi. Karşındaki insanlar kaç yaşında, neler yapmış yapmamış bilmeden bu yaşta bu tonda konuşma bence.

"aynasını yerden toplar" ne demek?

Babana sor bakalım, hukukun, kanunun olduğu yerde, herkes kendi kafasına göre hakkını korursa olur muymuş. Aynasını kırdığın adama çıkıp delikanlı gibi "ben kırdım" diyebilecek misin?o senden güçlüyse, o da senin kafanı kırarsa ne olacak. Kimin kime gücü yeterse mi olacak.

Sen fazla gençsin. Biraz daha saygılı ve sakin bi üslup belirle bence. Dükkanın içi senin önü değil.
  • quote:

Dükkanın içide benim önüde.bana ordan çalıp burdan çırpıyorsun diyen birine benim ne insani yönden ne de yaşına saygım olamaz aynasınıda yerden toplar benim ekmegimle oynarsa gücü yetersede kırsın kafamı daha olmadı neyse klavye erkekliği yapmaya gerek yok benim senle diyologa girmem başlı başına hata zaten.yaşına hürmet bekliyorsan insanlar hakkında bilgin olmadan ordan burdan kaçırıyorlar deme hak hukuk varya yaşadın yerde öyle diyosun yazında başın belaya gitmesin işte itamlarına dikkat et.....

Dükkanın önü kamuya aittir, sana değil. Dükkanın önü benim diyen adam hırsızdır. Başkasının malına zarar veririm diyen adam tehdit ve sindirme suçu işler. Sadece bu iki cümlen bile 4 farklı suçtan yargılanmanı sağlar. Klavye erkekliği yapan sadece sensin. 50 yaşındaki adamın 35 senelik esnaf olması gibi gerçeklikle alakası olmayan şeyleri geçersek, babana sor bir bakalım buraya araba parkederse aynasını kırayım mı diye, o ne cevap verecek sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aserel

quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Normal koşullarda herkes her esnafın önüne park etme hakkına sahip olmalı, burada empati söz konusudur ancak berbat ülkemde insanların empati gibi bir yapıya haiz olmaması, esnafıda madur edecektir. Bu sebeple bu kavgalar hiç bitmez. Devlet ya bir yasa çıkartacak esnaf önüne park edilmez ya da edilir diye, bu sorundan komple kurtulacağız.

He ben aracımı esnafın kapısının önüne bırakamıyorum, kavga etmekten çekinmem, ederim gerekirse ancak elin herifleri tarafından aracımın zarar görmesini de istemem o yüzden lanet eder başka bir yer bulmaya çalışırım ya da esnafa sorarım derim, şurada 1 saatlik işim var bırakayım derim telefon numaramı da cama yapıştırırım geneli izin verir, direk bazı insanlar gibi cumburlop yerleşmem yere, bir sor zaten adam insan kılıklıysa ve zaruri bir durum yoksa buyur kardeş der. Trafikte de benzer durum vardır, adam karşıdan gelir, ters yöndür ya da sen ters yönden girmişsindir, camdan el kol yapar ya da laf eder, sen de elini çıkarırsın pardon dersin, bu sefer sana el kol yapan adam kenara kaçar, sana yol verir, ters yolda bile olsan çünkü egosunu şişirirsin 'bak abim sen büyüksün'' dersin. Olayı hem çözer hem geçersin, aptal gibi araçtan inip, sen ne diyon lan deyip, vurulma ve bıçaklanma riskini de ortadan kaldırırsın.

Mükemmel bir empati örneği.Tebrikler

Duygusal zekasının yüksek olduğu insanlarda görülebilecek bir davranış biçimi. Sonuç odaklı olmak en doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ertify

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Belediyede Zabıtadan sorumlu şahıs ile yapılan görüşmeye göre bu tür durumlarda Dükkan ruhsatının dükkanın içi için geçerli olduğu dışı için böyle bir hakkın olmadığı belirtilmektedir. İnanmayan bulunduğu yerdeki Zabıta veya belediye yetkilileri ile görüşür. BU tür bir durumda çağırın Yetkili şahısları gereken zaten yapılacaktır. Ruhsat dükkan için verilir kaldırım için verilmez. Kaldırım veya yol kamuya aittir ve herkesin kullanımına açıktır. Ama etik olarak dükkanın tam kapısının önüne giriş çıkışı engelleyecek tarzda park yapılması uygun olmaz.

Aynı durum için Emniyetten Komiser bir arkadaş ile yapılan görüşmede polis olarak görevlerinin söz konusu olay ile ilgili olarak hatalı park varmı yokmu olarak incelenmesi şeklinde olacağı belirtilmiştir. Polis olayla ilgili hatalı parka bakar. Dükkan önündeki aracı hatalı park harici kaldırmaz. Hele dükkan sahibi istiyor diye hiç kaldırmaz.

Birde kaldırım veya dükkan önü için vergisini ödüyorum muhabbeti var.

Denizli için Zabıta yetkilisini belirttiği üzere böyle bir uygulama olmadığı şeklinde. Yani Denizlide kaldırım vergisi diye bir durum yok. Kimse ben vergisini ödüyorum kaldır aracını diyemez. Başka şehirlerde nasıldır bilemem. Hele duba vs. koyup araç parkını komple engelleyenler için hiç uğraşmayın arayın zabıtayı gerekeni yapacaktır zaten...

Polis veya Zabıta kamuya ait bir alanda dükkan önü bile olsa hatalı park olmadığı sürece aracı kaldır diyemez.

Saygılar
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Sokak ve kaldırımlara ne olursa olsun park edilebilir, park yasağı yoksa. Dükkan tapuları sadece dükkan içindeki alan içindir. Kaldırım ve yolu içermez. Kaldırım ve yol kamu malıdır herkes istediği gibi park yapar. Fakat resmileşmemiş kural gibi dükkan önüne park edilmez muhabbeti ülkemizde vardır. Kaldırım kenarları boş iken gidip dükkan önüne park etmez tabi ki hoş olmaz ama park yeri yoksa mecburen park edilir dükkan sahibinin hiçbir yasal yaptırımı yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emryrgc

Sokak ve kaldırımlara ne olursa olsun park edilebilir, park yasağı yoksa. Dükkan tapuları sadece dükkan içindeki alan içindir. Kaldırım ve yolu içermez. Kaldırım ve yol kamu malıdır herkes istediği gibi park yapar. Fakat resmileşmemiş kural gibi dükkan önüne park edilmez muhabbeti ülkemizde vardır. Kaldırım kenarları boş iken gidip dükkan önüne park etmez tabi ki hoş olmaz ama park yeri yoksa mecburen park edilir dükkan sahibinin hiçbir yasal yaptırımı yoktur.

Alıntıları Göster
    merhbalar.

benim cadde üstünde, kozmetik ve kuaför malzemeleri satan bir dükkanım var.
    dükkanımın bulunduğu apartmanda kapalı otopark mevcut. ancak bina sakinleri otopark girişini demir kapı ile kapatmışlar. depo olarak kullanıyorlar sanırım. binada bulunan kişiler ve misafirleri sabah, öğle, akşam demeden araçlarını benim dükkanımın önüne ( nerdeyse dükkanın içine girecekler) park ediyorlar. dükkanımın önü açık yani kaldırım falan değil. zaten ortada kaldırım da yok. belediye kaldırımları yol ile birleştirmiş, benim dükkanın önüde sanki otopark girişi gibi olmuş. bu kişilerler tartışmadan kanuni yoldan işimi halletmek istiyorum.

Sorum şu: BİNADA KAPALI OTOPARK OLDUĞU HALDE BİNA SAKİNLERİ BENİM DÜKKANIMIN ÖNÜNE ARAÇ PARK EDEBİLİRLER Mİ?
  • quote:

Alıntıları Göster
    Ben de esnafım iş yerim yol kenarında, Çanakkale - İstanbul asfaltı.

Her salı günü beldemize pazar kurulur, ara sokaklardan taşan pazar Çanakkale - İstanbul asfaltının 3 şeridinden sağ şeridi de kaplar, hatta daralan yol ve az ilerdeki ışıklarda biriken araç kalabalığından ötürü sıklıkla kaza da olur, pazar dağılmaya başladığında sağ şeride park eden pazarcılardan ters şerit oluşturup kamyonuyla ters istikamette gaza yüklenenler vs vs gani!
    İlk başlarda trafik ve zabıta bunlara kızıyor engellemeye çalışıyordu ancak son 2 senedir kimsenin karıştığı yok, bazen tv de görürsünüz "*** yerde trafik kazası" diye..

Bense salı günlerini daha az satış yapacağım günler olarak görüyorum, siparişlerimi ve müşteri siparişlerini bugün ayrıca düzenliyorum, önüme parkeden araçlara karışmaya hakkım yok ancak kaldırımdan da içeri girip iş yeri/evimin garajına çaktırmadan parketmeye çalışanları kibarca uyarmaya çalışıyorum, genel de de sorun çıkarmıyorlar ama yaşlı bayanlar anında seslerini yükseltiyorlar "BABANIN MALI MI?!?" "evet hanımefendi şuan tapulu malıma -evime girmiş bulunuyorsunuz!" Medeni kişilerse durumu farkedip ya parketmiyorlar ya da muhakkak gelip müsade istiyorlar, ama üzücü olan birşey var; yabancılar asla garaj girişine parketmiyorlar!

Bunun dışında pazarcıların en azından karayolundan kaldırılması vatandaşın can güvenliği açısından çok önemli ama ne yazık ki ciddi oy potansiyeli olan bu kişilere belediyeler hertürlü izni veriyorlar; adamlar evimizin iş yerimizin arsalarına girmeye başladılar, bense şimdilik tatsızlık çıkmasın diye haftada bir gün susuyorum.
  • quote:

"kaldırımın üstüne (yani yayaların yürüdüğü yere) araba park etmek yasaldır" demiyorsunuz değil mi?

cümleniz o şekilde olmuş da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

Vah benim az gelişmiş ülkemin hormonlu mega köy şehirleri, vah benim dar alanlarda üst üste kafes gibi şehirlerde yaşayan insanlarım, vah benim az gelişmiş Türkiye'm...

Vah ki ne vah...

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

"kaldırımın üstüne (yani yayaların yürüdüğü yere) araba park etmek yasaldır" demiyorsunuz değil mi?

cümleniz o şekilde olmuş da..

Kaldırım kenarı derken yol kenarları olarak dedim. Kaldırıma park tabi ki yasak
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıghtman

quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

Vah benim az gelişmiş ülkemin hormonlu mega köy şehirleri, vah benim dar alanlarda üst üste kafes gibi şehirlerde yaşayan insanlarım, vah benim az gelişmiş Türkiye'm...

Vah ki ne vah...

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

tadilat vardır kamyon gelecektir, apartmana biri taşınıyordur, ne biliim fırıncı yeni makine almıştır, berber koltuk almıştır vsye tamam ama

mal indirme bindirme istisnai bir durum değil ki mazeret kabul edilsin, hoş görü gösterilsin. Dükkan dediğine sürekli mal gelir mal gider işlevi bu zaten

Kimse kimseye zorla dükkan kiralamıyor, o dükkanda malını yükleyemiyorsan başka dükkana geçersin olur biter.

vatandaşın ortak malını işgal etmekle gidip birinden çalmak arasında bir fark yok bana göre.

Alıntıları Göster
    Şu anda Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeyim. Hepi topu 14 000 nüfuslu küçük bir yer. Ana cadde üstündeki kahveler, parti lokalleri tüm kaldırımları işgal etmiş durumda. Esnafın kolisi, çamaşır makinesi, havlu kurutmalığı, tüp, damacana, bira kasası...Mecburen yoldan yürümek zorundasın. O zaman da her an bir apaçinin mor ışıklı motosikletinin gazabına uğrayabilirsin. Zabıtalar esnafın çayını kahvesini içmekle meşgul.Ben bunları eleştirdiğim zaman da ilçeye hakim siyasi görüş fanatiği tanıdıklarımca ''Yandaş'' olmakla suçlanıyorum.

Aynı yolda iki ayrı inşaat var şu an. İkisi de inşaat malzemesi satacak. Yarın bunların önüne araba koyamayacağız. Ama gelip giden kamyonlar bir şeridi kapatınca bahane hazır: ''Ekmek parası''. E be kardeşim, şehrin göbeğinde tuğla, çimento satmasan olmaz mı? Yoksa gelip geçen vatandaş eve giderken ekmek alır gibi, tuğla mı alacak?Hangi medeni ülkede esnaf ,kaldırımda hak iddia edebilir?

Eskiden küçük esnaf için üzülürdüm.AVM'ler,marketler, internet ticareti gibi durumlar yüzünden.Hataymış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bende345 -- 25 Ağustos 2013; 21:06:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Her bu tip konuyu okuduğumda hakkımı helal etmeyeceğime (bu ülkenin tüm insanlarına) bir kere daha emin oluyorum.

ne açıdan?, anlayamadım...

Ya en basitinden yolda yürürken birisinin omzuna çarpınca ya da ne bileyim trafikte birisinin önüne kırınca, otobüsten inip binerken ya da birisine sırf bakış attın diye dünya üzerindeki kaç tane ülkede bıçaklanma, yaralanma, dayak yeme, ölme riskin var???
    Babam polis biliyorsun o yüzden karakola gelen olayları 15 yıldır ben biliyorum. Dünya üzerindeki hangi insan evladı üst kattan halı çırptı diye komşusunu pompalı tüfekle öldürebilir ya da yine komşusu kendi yerine park etti diye aracını yakıp, adamı bıçaklayabilir?

Malasef butun ulkelerde var hocam bize ozel bir durum degil yani ...
    ÇareDrogba:)
  • quote:

Ben hayatımda senin kadar okuduğundan bir tek şey anlamayan adam görmedim yazdıklarımı iyi oku be adam işgaliye parası veriyorum diyorum benim lafım işgaliye parası vermeyen adamlara hak vermek ben parasını ödedim halde senin gibi sağdan soldan iki cümle öğrenen çene çalmaya kalkıyo.babam da 50 yasındadır 35 senelikte esnaftır babasının yanında 15 yaşından bu yana kendini yetiştirmıştir ilk dükkan açtığında iki kişinin zor sıgdıgı yeri simdi 150 kişiye çıkarmış bı çok kişiyede ekmek kapısı açmış bir adamdır.seni görme gibi bir imkan olmasını çok isterdim bu hırsız laflarını yüzüme söylemenide hani ben ayna kirdımda adama diyemezmişim ya ben kırdım diye senin kide o hesap gibi geliyo bana..kaç yaşındasın nesin benim umrumda bile deil ama senin gibi düşüncesiz insanlara çok acıdığımı bil kendini o esnaf insanların yerine koymayı dene. 3 lira park parası vercem diye adamın satıpta evine ekmek götürecegı malını vitrinini kapatırsan bunun adı nedir onuda düşün??? O kadar düştüysen hesap numaranı yolla oto park paranı ben yollıycam senin sırf esnafın birinin basına bela olma diye...dahada ceuap yazma bana görüp insanlıktan soğumak istemiyorum.

150 kişinin çalıştığı yerin önünün kapanması diye bişey söz konusu olmaz, 150 kişinin çalıştığı yer zaten şehir merkezinde bir yer değildir bu bir, 15 yaşında çıraklık yapan adam 50 yaşına geldiğinde 35 yıllık esnaf olmaz bu iki, daha iki kelimeyi bir araya getirip doğru düzgün yazamayan adam üstüne bir de yalan söyleyerek kendini haklı göstermeye çalışırsa rezil olur bu üç, aiştain diye biri yok, en yakını einstein, onun da yazdığın gibi bir lafı yok bu da dört.

Hadi şimdi git ustana çay doldur, tükkan önüne parkeden araba sahiplerine onlar bakmazken sert sert bak, onlar sana doğru döndüğünde tekrar dükkana kaç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Ben de esnafım iş yerim yol kenarında, Çanakkale - İstanbul asfaltı.

Her salı günü beldemize pazar kurulur, ara sokaklardan taşan pazar Çanakkale - İstanbul asfaltının 3 şeridinden sağ şeridi de kaplar, hatta daralan yol ve az ilerdeki ışıklarda biriken araç kalabalığından ötürü sıklıkla kaza da olur, pazar dağılmaya başladığında sağ şeride park eden pazarcılardan ters şerit oluşturup kamyonuyla ters istikamette gaza yüklenenler vs vs gani!
    İlk başlarda trafik ve zabıta bunlara kızıyor engellemeye çalışıyordu ancak son 2 senedir kimsenin karıştığı yok, bazen tv de görürsünüz "*** yerde trafik kazası" diye..

Bense salı günlerini daha az satış yapacağım günler olarak görüyorum, siparişlerimi ve müşteri siparişlerini bugün ayrıca düzenliyorum, önüme parkeden araçlara karışmaya hakkım yok ancak kaldırımdan da içeri girip iş yeri/evimin garajına çaktırmadan parketmeye çalışanları kibarca uyarmaya çalışıyorum, genel de de sorun çıkarmıyorlar ama yaşlı bayanlar anında seslerini yükseltiyorlar "BABANIN MALI MI?!?" "evet hanımefendi şuan tapulu malıma -evime girmiş bulunuyorsunuz!" Medeni kişilerse durumu farkedip ya parketmiyorlar ya da muhakkak gelip müsade istiyorlar, ama üzücü olan birşey var; yabancılar asla garaj girişine parketmiyorlar!

Bunun dışında pazarcıların en azından karayolundan kaldırılması vatandaşın can güvenliği açısından çok önemli ama ne yazık ki ciddi oy potansiyeli olan bu kişilere belediyeler hertürlü izni veriyorlar; adamlar evimizin iş yerimizin arsalarına girmeye başladılar, bense şimdilik tatsızlık çıkmasın diye haftada bir gün susuyorum.

Alıntıları Göster
    Esnaf kardeş öder işgaliye parasını , koyar evrakını ortaya o zaman dükkan önüne park edilemez.Ben ne yapıyorum diyorum ki 5 dak. işim var bırakabilir miyim? Genelde tamam diyorlar.Bir kere yok dediler onda da şikayet edilmiş polis aracımı çekmişti.Bunun haricinde apartman gibi ikamet edilen yerlerde otopark alanı bırakılması zorunlu diye biliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Degil esnafin onune hicbir muesesenin onune araba parkedilmez.

Bu avrupadada boyledir Amerikadada boyledir Dunyanin heryerinde boyledir.
    Park alanı olmadığı halde gelipte çekenler var onlara kıl oluyorum ben. Git 10 metre geride otopark var yahu herkes oraya koyuyor aracını senin farkın ne?
  • quote:

Seninle muhattap olmam gerçekten hata buna şimdi kanaat geldim.yazım kurallarına bakıp edebiyat parçalayacağına yazdıgım yazıyı beyninin algılaması icin çaba gostersen bu kadar itici gozukmeyeceksin emin ol.150 kisinin calistigi yok oyle bir sey demedim 3 kisinin zor sigdigi yeri 150 kisiye cikarmis bir adamdan bahsettim ve bir cok kisiye ekmek kapisi acmis bir adam dedim.bunu biraz dusun anla ne demek istedigimi.ayrica cayida yeni demledim mis gibi ustamada verdim bunada emin olabilirsin dedigin gercekten dogru ondan cok sey ogrendim kaprisli olmayan biri olarak bundanda hic gocunmam onun yaninda ogrendim Allah nasip etti kendi ekmek teknemi kurdum genc yasimda.sana hayat hikayemi anlatmak zorunda deilim neler yaptigimi ne durumda oldugumuda anlatmak bana gore deil..sizofrenlik sana gore bir sey olmali cok hayal perest bir dunyan var iyi bir yonetmende olabilirsin beni cay bardagiyla cay gotururken dukkanin onune araba cekn adamlara arkasindan ters ters bakarken hayal etmek kac dakikani aldi bilmiyorum ama iyi bilxigim bir sey var sen su dunyada kendin tek birseye sahip olamamissin arkandan hep birileri itmmis seni buda diline vurmus.....

Okumadım kardeş durumumda vardı ama yine de okumadım.

Yalanlarınla hayal dünyanda mutluluklar dilerim sana. Ama sana tavsiyem önce düzgün yazmayı öğren ki konuşman da düzgün olsun, yoksa senin gibisine değil dükkan açtırmak, dükkanı kiralamazlar bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Praetor

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bu tiplere bende çok sinir olurum dükkânının önüne park ettirmeyenlere hatta gecen akşam biriyle tartıştım etim öyle acil para çekmem lazımdı normalde sorarım dükkân sahibine aracımı öyle çekerim halbuki sorma gibide bir mecburiyetim yok ya olur acil bir şey olur mal gelir vs vs. Neyse çektim arabayı bankamatiğe gidiyorum arkadan bir ses birader arabanı çekemezsin dedi dedim beyefendi 5 dakika bankamatiğe gidiyorum acil bir durum var para çekecem dedim bağrın maya başladı yanında da yancıları 30-35 yaşında adam çekemezsin işte burası benim dukanım sen kimsin de çekeceksin dedi zaten sinirliydim de gittim yanına çekiyorum lan dedim orası senin dukanınsa burasıda devletin yolu senin babanın yolu değil dedim bak bakayım dedim park yasağı var mı diye yoktu çünkü dedim git polise mi şikayet ediyorsun zabıtaya mı nereye ediyorsan et dedim. Başladı bana hım kım laflara sen geldiğinde bu arabanı bıraktığın gibi bulabilecek misin diye tehdit etmeye başladı yanındaki yancılara güvenerek dedim göreceğiz dedim. Den bu arabanın en ufak bir yerine bir şey olsun yıkarım bu dükkanını dedim. Sustu daha da uzatsaydı kavgada ederdim o adamla ulan acil işim var işte bende meraklı değilim senin dükkânının önüne park etmeye topu topu 5 dk sürecek hayır akşamın 8zi mal gelse diye cem adam berberdi işi gücü yok tavla oynuyordu. Tamam dükkan onların ama o kaldırımlar yollarda onların babasının yolu değil devletin yolu orada park yasağı yoksa ben oraya çekerim. Bazıları var adamı gerçekten delirtiyor. Kusura bakmayın barbar bir tip olarak gözüktüm normalde sesiz sakin bir yapım vardır. Ama o akşam acil durum vardı birde üstüne üstüne gelince bu adam patladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nego0505

Bu tiplere bende çok sinir olurum dükkânının önüne park ettirmeyenlere hatta gecen akşam biriyle tartıştım etim öyle acil para çekmem lazımdı normalde sorarım dükkân sahibine aracımı öyle çekerim halbuki sorma gibide bir mecburiyetim yok ya olur acil bir şey olur mal gelir vs vs. Neyse çektim arabayı bankamatiğe gidiyorum arkadan bir ses birader arabanı çekemezsin dedi dedim beyefendi 5 dakika bankamatiğe gidiyorum acil bir durum var para çekecem dedim bağrın maya başladı yanında da yancıları 30-35 yaşında adam çekemezsin işte burası benim dukanım sen kimsin de çekeceksin dedi zaten sinirliydim de gittim yanına çekiyorum lan dedim orası senin dukanınsa burasıda devletin yolu senin babanın yolu değil dedim bak bakayım dedim park yasağı var mı diye yoktu çünkü dedim git polise mi şikayet ediyorsun zabıtaya mı nereye ediyorsan et dedim. Başladı bana hım kım laflara sen geldiğinde bu arabanı bıraktığın gibi bulabilecek misin diye tehdit etmeye başladı yanındaki yancılara güvenerek dedim göreceğiz dedim. Den bu arabanın en ufak bir yerine bir şey olsun yıkarım bu dükkanını dedim. Sustu daha da uzatsaydı kavgada ederdim o adamla ulan acil işim var işte bende meraklı değilim senin dükkânının önüne park etmeye topu topu 5 dk sürecek hayır akşamın 8zi mal gelse diye cem adam berberdi işi gücü yok tavla oynuyordu. Tamam dükkan onların ama o kaldırımlar yollarda onların babasının yolu değil devletin yolu orada park yasağı yoksa ben oraya çekerim. Bazıları var adamı gerçekten delirtiyor. Kusura bakmayın barbar bir tip olarak gözüktüm normalde sesiz sakin bir yapım vardır. Ama o akşam acil durum vardı birde üstüne üstüne gelince bu adam patladım.

Alıntıları Göster
    Vallahi hocam, bu eşkiyalardan kesinlikle alışveriş etmiyorum. Yan binamda pastane vardı, her gün 15-20 TL lik mal alırdım, baktım onlar da el değiştirdi eşkiyalık yapmaya başladılar, o gün kestim alışverişi. Nerden baksan 300-400 TL ciroları azaldı sadece benim alışverişimden. Gelen sayısı arttı mı dersen, artmadı.

Biraz karakteri olan, kendi hakkına tecavüz edilen herkes tepkisini koymalı. Halbuki ben oradan hem komşu kazansın, hem de mallarının kalitesi için alışveriş ederdim. Hem benim hakkımı alacak, hem de onlara para kazandıracağım, yok artık..

Gerekirse 2 kuruş fazla veririm, adam gibi iş yapandan, benim hakkımı gaspetmeyen yerden hizmetimi alırım.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.