Şimdi Ara

Dukkanimin onune park etme. (Yasal opsiyonlar) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
3
Favori
69.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Benim isyerinin onune gozumun icine baka baka araba park ediyorlar,ben hic sesimi cikartmiyorum cunku saat basi polis cekip otoparka goturuyorsonra arac sahibi utanmadan bana gelip ya polise 5 dakka bekle sahibi gelir deseydi ya diyor bide arabasinin bekciligini yapicakmisim

istimlak mı aldınız?

Sen karayollarini satinmi aldin?heryere araba parkedilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şaka gibi ya, hakkı olmayan şeyi hakkı gibi görüyor, üstüne bir de canhıraş şekilde savunuyor insanlar. Kamuya ait olan şeyi gasp ederken sorun olduğunu görmüyorsanız, insanlığınızı bir sorgulayın.

Vergi veriyorum diyorsunuz, ülkede bi tek vergiyi esnaf veriyor zaten. Burada yazanların %99'unun kuruşu kuruşuna vergi ödemediğinden de o kadar eminim ki.

Hadi vergi diyosunuz, e ben senede 5 milyon civarı kdv, 300.000 lira civarı gelir vergisi veriyorum, o zaman ben senin dükkanının önüne park edebilir miyim? Veya Ferit Şahenk gelse, o direk dükkanın içine parkedebilir mi?
  • Konuyu bastan sona okumadim ama bildigim tek sey dukkan onu, ev ve bina onu gibi yerler halka acik yerler degildir. O yerlerin sahibi o dukkanin o evin o binanin sakini sahiplaridir. O nedenle onlardan izin almadan parketmeyiniz.

Efendim ben vergimi veriyorum, hepimizin diye birsey yok. O kadar basitse evinizin onunu kapinizin girisini bilmediginiz bir vatandasin otomobiline park olarak acin gorelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrMhMt -- 19 Ağustos 2013; 10:41:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aagir

quote:

Orijinalden alıntı: talkie77

Eczacıyım.Günde 6-7 defa ilaç deposunun servisi ilaç getiriyor.Hasta,işi acele olan insanlar eczaneme geliyorlar.Bazıları arabada çocuğunu bırakıp ilaç almaya duruyor.Gelen hastalar sıkıntı yaşamasın diye eczanemin önüne kendim park etmezken başkasının park etmesine müsaade edemem.Kimse kusura bakmasın.
    Bu bir yönden de ekmek kavgasıdır.Gelen kişi eczanenin önünde duracak yer bulamazsa basıp başka yerden alışveriş yapma yoluna gidiyor.İnsanlar bazen o kadar düşüncesiz davranıyor ki nöbetçi olduğum geceler bile dükkan önünü işgal etmeye çalışıyorlar.

işgal değil orası o vatandaşın da hakkı.

Bir gece 39 derece ateşi olan çocuğunuzu 100 metre ilerde arabanın içinde yalnız bırakıp eczaneden ilaç almaya giderseniz demek istediğimi anlarsınız...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Benim isyerinin onune gozumun icine baka baka araba park ediyorlar,ben hic sesimi cikartmiyorum cunku saat basi polis cekip otoparka goturuyorsonra arac sahibi utanmadan bana gelip ya polise 5 dakka bekle sahibi gelir deseydi ya diyor bide arabasinin bekciligini yapicakmisim

istimlak mı aldınız?

Sen karayollarini satinmi aldin?heryere araba parkedilmez.

Ciddi manada sordum yahu laf sokmak için değil. Arabaları neden çekiyorlar?

• Sirinevlerde ayni kafada "esnaf" dolu ama bunlar kaldirimi kendisinin saniyor. Ulan otobüs bekliyorum bir gün bilen bilir kocaman durak e illa duragin icindede bekleyecek halimiz yok günes gelmesin diye az dükkanlara yanastim. Adam geldi kardesim dukkanin onunu kapama, ulan keko sanki adam sabahin sekizinde rüyasinda ayakkabi görmuste kosa kosa vitrine bakmaya gelecek
  • Park ettirmiyorsa ve işlek bir yerse , Bence hemen İSPARK'A Haber verin , onlar bir güzel park ettirir ;) O esnafta hergün bol bol 8-10 tl Park ücretini öder ;)

Bu arada gerçekten ispark'a haber verin walla avcı gibiler hiç kacirmiyorlar
  • Ramazan ayında dalgınlıgıma geldi.
    fırınının önüne koydum arabayı
    pide bekliyorum
    sonra geldi adam bana bagırıyor milletin içinde
    sen ne yapıyorsun müşteriler kaçtı felan filan
    tek cevabım
    vallahamı
    adam suratı astı gitti
    adam gibi uyarsın birşey demicem zaten
  • Esnaf olmayan anlayamaz. Biz direk sokağa park yasağı getirttik, park eden olursa polis çağırıyoruz. Ciddi derecede dükkanın görüntüsünü bozuyor, giriş çıkışı engelliyor. Ayrıca mal gelince adamı ara ki bulasın. Gidin otoparka koyun aracınızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

Şaka gibi ya, hakkı olmayan şeyi hakkı gibi görüyor, üstüne bir de canhıraş şekilde savunuyor insanlar. Kamuya ait olan şeyi gasp ederken sorun olduğunu görmüyorsanız, insanlığınızı bir sorgulayın.

Vergi veriyorum diyorsunuz, ülkede bi tek vergiyi esnaf veriyor zaten. Burada yazanların %99'unun kuruşu kuruşuna vergi ödemediğinden de o kadar eminim ki.

Hadi vergi diyosunuz, e ben senede 5 milyon civarı kdv, 300.000 lira civarı gelir vergisi veriyorum, o zaman ben senin dükkanının önüne park edebilir miyim? Veya Ferit Şahenk gelse, o direk dükkanın içine parkedebilir mi?

oh mis, iş dalınız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

quote:

Şaka gibi ya, hakkı olmayan şeyi hakkı gibi görüyor, üstüne bir de canhıraş şekilde savunuyor insanlar. Kamuya ait olan şeyi gasp ederken sorun olduğunu görmüyorsanız, insanlığınızı bir sorgulayın.

Birden fazla iş kolundayım, ağırlıklı olarak ithalat ihracat yapıyorum. Hiçbir işyerimin veya dükkanımın önüne parkedene bugüne kadar arabayı çek demedim, elemanlarım da diyemezler. Çok mal giriş çıkışı olacak yerlerin önü için ödüyorum işgaliyemi, kaldırıma rampa yaptırıyorum insanlar anlıyorlar oraya araba çekilmemesi gerektiğini. Ben kerizim çünkü, kanuna nizama uygun iş yapıyorum. Kamu malını gaspı haklı gören kendi evine hırsız girdiğinde de sesini çıkarmasın, hırsız da ekmek parasında sonuçta. Tek farkı kamu malına çöreklenen yüzsüz esnaf tüm mükelleflerden çalıyor, o hırsız sadece bir kişiden.

• Normal koşullarda herkes her esnafın önüne park etme hakkına sahip olmalı, burada empati söz konusudur ancak berbat ülkemde insanların empati gibi bir yapıya haiz olmaması, esnafıda madur edecektir. Bu sebeple bu kavgalar hiç bitmez. Devlet ya bir yasa çıkartacak esnaf önüne park edilmez ya da edilir diye, bu sorundan komple kurtulacağız.

He ben aracımı esnafın kapısının önüne bırakamıyorum, kavga etmekten çekinmem, ederim gerekirse ancak elin herifleri tarafından aracımın zarar görmesini de istemem o yüzden lanet eder başka bir yer bulmaya çalışırım ya da esnafa sorarım derim, şurada 1 saatlik işim var bırakayım derim telefon numaramı da cama yapıştırırım geneli izin verir, direk bazı insanlar gibi cumburlop yerleşmem yere, bir sor zaten adam insan kılıklıysa ve zaruri bir durum yoksa buyur kardeş der. Trafikte de benzer durum vardır, adam karşıdan gelir, ters yöndür ya da sen ters yönden girmişsindir, camdan el kol yapar ya da laf eder, sen de elini çıkarırsın pardon dersin, bu sefer sana el kol yapan adam kenara kaçar, sana yol verir, ters yolda bile olsan çünkü egosunu şişirirsin 'bak abim sen büyüksün'' dersin. Olayı hem çözer hem geçersin, aptal gibi araçtan inip, sen ne diyon lan deyip, vurulma ve bıçaklanma riskini de ortadan kaldırırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Normal koşullarda herkes her esnafın önüne park etme hakkına sahip olmalı, burada empati söz konusudur ancak berbat ülkemde insanların empati gibi bir yapıya haiz olmaması, esnafıda madur edecektir. Bu sebeple bu kavgalar hiç bitmez. Devlet ya bir yasa çıkartacak esnaf önüne park edilmez ya da edilir diye, bu sorundan komple kurtulacağız.

He ben aracımı esnafın kapısının önüne bırakamıyorum, kavga etmekten çekinmem, ederim gerekirse ancak elin herifleri tarafından aracımın zarar görmesini de istemem o yüzden lanet eder başka bir yer bulmaya çalışırım ya da esnafa sorarım derim, şurada 1 saatlik işim var bırakayım derim telefon numaramı da cama yapıştırırım geneli izin verir, direk bazı insanlar gibi cumburlop yerleşmem yere, bir sor zaten adam insan kılıklıysa ve zaruri bir durum yoksa buyur kardeş der. Trafikte de benzer durum vardır, adam karşıdan gelir, ters yöndür ya da sen ters yönden girmişsindir, camdan el kol yapar ya da laf eder, sen de elini çıkarırsın pardon dersin, bu sefer sana el kol yapan adam kenara kaçar, sana yol verir, ters yolda bile olsan çünkü egosunu şişirirsin 'bak abim sen büyüksün'' dersin. Olayı hem çözer hem geçersin, aptal gibi araçtan inip, sen ne diyon lan deyip, vurulma ve bıçaklanma riskini de ortadan kaldırırsın.

Mükemmel bir empati örneği.Tebrikler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim mekan oto tamirhanesi. Bırak mal gelip gitmesini, içeriye direkt araç girip çıkıyor.

3 5 dakikaya birşey demiyoruz.

Geçen daynın biri beton mikserini çekti dükkanın önüne. İçerde araç var çıktı çıkacak.

Dayı park etme, çek kamyonu...

"E bi çay içecektim"

Dayı araba çıkacak

"E vatandaş çay da içmeyecek mi?"

Al buyur....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Bizim mekan oto tamirhanesi. Bırak mal gelip gitmesini, içeriye direkt araç girip çıkıyor.

3 5 dakikaya birşey demiyoruz.

Geçen daynın biri beton mikserini çekti dükkanın önüne. İçerde araç var çıktı çıkacak.

Dayı park etme, çek kamyonu...

"E bi çay içecektim"

Dayı araba çıkacak

"E vatandaş çay da içmeyecek mi?"

Al buyur....

yani,
    esnaf dükkanın önünü tutuyorda sanki o andaki gelecek olan araç için tutuyor? değilmi? Sonuçta mal indirip-bindiriliyor, müşteriler içeriyi göremiyor vs.
    dükkan üstünde oturanlar efendi insanlar ise, arabasını anahtarını bırakıp işini görüyor, hatta onunda işine geliyor. Dükkancı tutmasa boş yer onu mu bekleyecek.
    yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hiç sormadan park etmeye çalışınca illaki sorun çıkar. Kanunlar çoğu zaman yetersiz. Keşke kanunlar tam işlese, güncellense, uygulansa. ama yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim genel prensibim eğer 30-60 dakikadan daha az park halinde kalacaksa aracım dükkan sahibinden izin isterim fakat işim bir saatten farzlaysa eğer asla dükkan önüne park etmem, çünkü insanların ekmek teknesi , geçindirmeleri gereken bir aileleri ve yatırmaları gereken çalışan maaşı var insanların rızkına mani olmamak için park etmem. Ama apartman önlerine her türlü park ederim kimse karışamaz, çünkü onun savunabileceği hiç bir mantıklı sebepleri yok. Allah'ın sokağında başka yer mi yok başka bir yere çeksin. Ben arabayı park ederken orayı boş bulmuşum ki oraya park etmişim, kimsede karışamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KekiR -- 19 Ağustos 2013; 15:46:23 >
  • Türkiye'de ne yazık ki bu çarkta adam beslemekle yürüyor.

İsim vermeyeyim ama bilinen bir markada kahvaltı yapıyordum.Mekanın hemen yanında asla araba konmayacak bir yere adamın birisi gayette ters bir şekilde park etmiş.

Trafik polisi içeri girdi,mekanın işletmeci müdürüne bir şeyler söyledi.Müdür masaları tek tek dolaşıp araç sizin mi diye sordu.
    Birisi evet benim dedi ve ceza yazılmadan aracını oradan aldı.

İçeride müşteri olmasa aracı cekilir birde ceza yerdi.Tabi poliste bunu babasının hayrına yapıyor değil.

Benim calistigim yerde de valelere sorup bizim valaleerin onay vermediği aracı goturuyorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

quote:

Birden fazla iş kolundayım, ağırlıklı olarak ithalat ihracat yapıyorum. Hiçbir işyerimin veya dükkanımın önüne parkedene bugüne kadar arabayı çek demedim, elemanlarım da diyemezler. Çok mal giriş çıkışı olacak yerlerin önü için ödüyorum işgaliyemi, kaldırıma rampa yaptırıyorum insanlar anlıyorlar oraya araba çekilmemesi gerektiğini. Ben kerizim çünkü, kanuna nizama uygun iş yapıyorum. Kamu malını gaspı haklı gören kendi evine hırsız girdiğinde de sesini çıkarmasın, hırsız da ekmek parasında sonuçta. Tek farkı kamu malına çöreklenen yüzsüz esnaf tüm mükelleflerden çalıyor, o hırsız sadece bir kişiden.

Keske herkes sizin gibi olsa.

• Vergisini odemeyen adam isgaliye mi odeyecek, guldurmeyin

• Valla ben pek tenezzül etmiyorum 1500 tl vergi veriyorum şapka koyuyorlar ezip geciyorum bu sekilde ezip geçeceğim seyeri eziyorum ezemediklerimini inip ordan alıyorum

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.