Şimdi Ara

Dükkan Var, İş Yok!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
2
Favori
2.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaşadığım ilçe, büyükşehir'e bağlı ve köyleriyle birlikte toplamda ortalama 45 bin nüfusa sahip bir yer.
    İlçe merkezinin de nüfusu tahmini 30-35 bin civarında.

İlçenin merkezinde olmayan, fakat gene de işlek sayılabilecek bir caddenin hemen yan sokağında bir dükkanımız var.
    Dükkan 2 katlı ve çok fazla büyük olmamakla beraber tabanı 60-70 metrekare civarında.

Bu dükkan yıllardır boş duruyor ve değerlendirmek istiyoruz.
    Kiraya verme taraftarı değiliz çünkü diğer dükkanımız zaten kirada ver getirisi aylık 500 TL.
    Buraya bir şeyler yapmak istiyoruz ancak neyin tutup neyin tutmayacağını kestiremiyoruz.

Ben sadece sizin fikirlerinizi merak ediyorum.
    İçinizden birinin fikri belki aklıma yatar ve o işi kurarım diye sizlere danışmak istedim.

Dükkanın olduğu bölgeyi ve çevredeki yerleri gösteren haritayı ekledim.
    İsimleri sansürledim, hem reklam olmasın hem neresi olduğu belli olmasın diye, mazur görün :)

Yorumlarınız ve fikirleriniz için şimdiden her birinize çok teşekkür ederim.
    İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abrakadabra. -- 21 Ağustos 2017; 13:23:5 >

• kardeş neden sokak isimlerini kapattın gelip senimi bulcaz
  • Hocam açılması gerekenleri açmışlar. Hedef kitle liseli gençler olursa bir piyasa araştırması yapabilirsin. Öğrencilerin fikri çok önemli olmakla birlikte PS Cafe, game station tarzı bir yer olabilir.
  • Hedef liseliler ise birkaç fikir vereyim. Genelde seyyar olarak satılan ürünlerin satışını yapabilirsin.

Bardakta mısır, bardakta meyve v.b.

bunun dışında yerleşik olarak frenchise firmalara bakabilirsin.

etsiz çiğköfte, vitamin cafe, parfüm satışı, waffle vb.

Yada kendi işletmeni açarsın.

Cafe (sabah serpme kahvaltı şartı), Pastane (cafe içerisinde de yapabilirsin), kuruyemişçi v.b.

bir yer açabilirsin. Ayrıca mesleğin varsa mesleğine göre birşeyler açabilirsin.
  • Ne açarsan aç bir süre iyi gidebilir fakat sonu hüsranla bitecektir. Çünkü küçük yerleşimlerde ticaret veya hizmet devamlı yürümez.

Eğer illaki yapacağım dersen, kesinlikle yalnızca gıda üzerine açman gerektiğini düşünüyorum. Lokanta / büfe / market zaten bol miktarda vardır. Ucuz kahvaltı / şarküteri ürünleri veya sahil kasabası değilse balık üzerine çalışırsan tutturma ihtimalin yüksek olur. Uzmanlık ve yüksek bilgi gerektirmez bu işler. Araştırırsan zorluk çekmeden yapacağını anlarsın.
  • Gıda üzerine neyi iyi yapabiliyorsanız onu açın. Bir şeyi gerçekten iyi yapabiliyorsanız ve muadiliniz yoksa kısa sürede köşeyi dönmeseniz bile bir aileyi geçindirir duruma gelirsiniz.
  • Cafe acman en mantiklisi olur yada bolge olarak dönerci acsan patlama yaparsin (guzel soslu donerin yaninda aci biber tursu vs olmali. fiyatida bolgenin durumuna gore belirlemelisin)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer imkan varsa internet cafe açabilirsin.
  • kesinlikle gıda taraftarıyım heleki öğrenci varsa ve üniversite varsa gece paket işide çıkar
  • Merhaba,

Öncelikle herkese cevapları için teşekkür ederim.
    1 Nisan 2017 gününde, belirttiğim yere "Abrakadabra Şaka & Sihir Dükkanı" açmış bulunmaktayım.
    (www.sakavesihir.com)

İlgisini çeken olursa, detaylı bilgi verebilirim.
    İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abrakadabra.

Merhaba,

Öncelikle herkese cevapları için teşekkür ederim.
    1 Nisan 2017 gününde, belirttiğim yere "Abrakadabra Şaka & Sihir Dükkanı" açmış bulunmaktayım.
    (www.sakavesihir.com)

İlgisini çeken olursa, detaylı bilgi verebilirim.
    İyi forumlar.

5. ay bitmek üzere nasıl gidiyor işler :)
  • havacı27 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

İlk ay bir patlama yaşadık ve o patlama benim hedefimi baz alırsak en az 3 aylık ciromu kapattı :)
    Şu an, ilk ay gibi olmasa da işler fena değil.

Dükkan her şekilde kendini döndürüyor, tabi bunda dükkanın kira olmaması da önemli bir etken.
    Müşterilerin büyük çoğunluğunu 8-18 yaş arası oluşturuyor.
    Çocuklar bir şey istediğinde, ebeveynler de kıramadıkları için bir bakıma bu yaş grubunu hedef alan bir şeyler satmak isabetli olmuş :)
  • Abrakadabra. A kullanıcısına yanıt
    Sizin adınıza gerçekten sevindim, facebook sayfanızı inceledim, ilk ayki patlamayı hak ediyorsunuz çünkü dükkan tasarımı özellikle boyası çok dikkat çekici olmuş, ben 27 yaşındayım ve emin olun bu dükkan benim de dikkatimi çekerdi, bunda yerleşim yerinin küçük olması da rol oynamıştır bence, ben bu tür şeylerin nette daha çok satıldığını düşünüyordum o yüzden sordum işler nasıl diye :) daha güzel olur inş. kolay gelsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havacı27 -- 25 Eylül 2017; 17:13:37 >
  • havacı27 kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
    Boyasından dış lambiri döşemesine kadar tamamen kendi düşüncemiz ve yapımı da bize ait babamla :)

İnternet satışını da düşünüyorum açıkçası ancak teferruatı biraz fazla.
    Muhasebesel olarak gerçek usüle geçmen gerekiyor, ki bu da vergisel olarak biraz fazla maliyet demek.

Eğer bu tarz bir yer açmayı düşünürseniz;
    Mal alımı vs. konularında yardımcı olabilirim.

İyi forumlar dilerim.
  • Dükkan tasarımı çok hoş , iyi kazançlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim, iyi forumlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.