Şimdi Ara

DÜĞÜN SLAYT GÖSTERİSİ(İlginç fikirler bekliyorum)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
13.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Allah'ın izniyle Eylül ayında evleniyorum. Düğün günü nikahtan önce bir slayt gösterisi hazırlamak istiyorum ama klasik sadece fotoğraflardan oluşan bir şey olsun istemiyorum.Nişanlımın çok sevineceği ve bol bol güleceğimiz bir slayt olsun istiyorum.

Benim bazı fikirlerim var ama 2005 yılından beri sürekli takip ettiğim DH konu dışı forumdan eminim çok ilginç fikirler çıkacaktır.
    İlginç fikirlerinizi bekliyorum.

İlk olarak klasik ikimizin fotoğraflarımızdan başlayacak. Ama tek bir müzik eşliğinde değil.
    Mesela benim askerlik fotolarımı koyacağım, fonda askerlikle ilgili bir müzik. Daha sonra nişanlımın ağlıyormuş gibi yaptığı bir foto var (komik bi şey) fonda hüzünlü bir şarkı olacak
    böyle özel bazı fotoğraflarımızı biraz eğlenceği hale getireceğim.

Sonra elimizde bir video var, sahilde Türk filmlerindeki aşıklar gibi birbirimize koştuğumuz. O da eğlenceli bir video

Bir de şöyle bir şey yapmayı düşünüyorum, slayt gösterisinin sonuna doğru. Kanal D haber bülteninden bir görüntü.
    Mehmet Ali Birand : Yılın düğünü için sayılı saatler kaldı, arkadaşımız .... davetlilerle konuşuyor, şimdi .... ya bağlanıyoruz.

sonra ünlülerin kırmızı halı üzerinde yürürken videolarını bulup onları da seslendirip eğlenceli bir şey yapmak istiyorum.

Sizin fikirleriniz neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adriano123 -- 13 Temmuz 2010; 20:57:55 >

• Güzel olur. Eğlenceli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andromeda` -- 13 Temmuz 2010; 20:46:52 >
  • Sende benim gibi herşeyin ilginçini digerlerinden daha farklı olmasını istiyorsun
    Mesala şöyle bişey olabilir videonun sonunda rafet el romanın benimle evlenirmisin şarkısına benimle evlenirmisin derken kendi sesini kayıt et ve eşinde evet evet evet diye bagırarak söylesin sonunda bir alkış tufanı kopsun bu olduktan sonrada eski turk fılmlerı gibi çektigin videoyu koyabilirsin
  • @Andromeda; İnşallah güzel bir şey olsun istiyorum, 2 ay var, hergün biraz bununla uğraşacağım

@emre1834; Evet, yaptığım şeyin hep farklı olmasını istiyorum. Rafet fikri kafama yattı, yapılacaklar listesine aldım, saol

Benim 1,5 yıldır aklımda olan bir konuydu bu, aklıma daha önce ilginç şeyler gelmişti, yazmayınca unutuluyor tabii

Mesela şu ana aklıma geldi biri Klasik ikimizin fotolarıya başlayacak sonunda ikimizin yaşlandırılmış fotolarını kalabalık bir aile albümünün içine yerleştireceğim, tabi çocuklarımız torunlarımız yine ünlü, komik tipler olacak
  • Allah mesut etsin,güzel fikirler. :-) Bir "tebessüm" oluşturacağı,kalpleri attıracağı kesin bence. Yakında olsa idim bu güzel fikirleri kurgulamakta yardımcıda olabilirdim belki.Uyuyakalmışım,yeni uyandım sayılır.Aklıma daha farklı bir şey gelirse yazarım. :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Allah mesut etsin,güzel fikirler. :-) Bir "tebessüm" oluşturacağı,kalpleri attıracağı kesin bence. Yakında olsa idim bu güzel fikirleri kurgulamakta yardımcıda olabilirdim belki.Uyuyakalmışım,yeni uyandım sayılır.Aklıma daha farklı bir şey gelirse yazarım. :-)

Teşekkürler, ben seni futbol bölümünden takip ediyorum, az çok tanıyorum, ilginç fikirlerinin olacağına eminim

Zaten konuyu sürekli yukarılarda tutmaya çalışacağım, yaklaşık 2 ay vaktim var.

Ve işin üzücü tarafı Photosop bilgim sıfır bir yandan da onu kurcalıyorum
  • Bu arada ilginç fikirler yanında teknik destekte istiyorum
    Photoshop kurdum, daha önceden kullanmıştım ama geliştirmek için videolardan yararlanıyorum ama bu slaytı hazırlarken fotoğraf video birlikte kullanılacak, hangi programı kullanmalıyım hiç bir fikrim yok
  • Slayta küçüklükten beri olan fotolarla başlayacağım demiştim, müzik olarakta 90 ların müzklerini ekleyeceğim fona
  • Atari resmi koy. Birde küçüklük resmini. Sonra siyah ekran. Daktilo sesi.

Atariyi severdim ama yanımda sen yoktun neye yarar.
    arkadan ay yüzlüm.m-p-3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andromeda` -- 13 Temmuz 2010; 21:42:10 >
  • adriano;

abi photoshop fotoğraf ve resimleri düzenleme programıdır.Sana gerekli olan Adobe Premiere'dir,EDIUS'dur ve hatta çok profesyonel bir iş istiyorsan After effect'tir. :-)

EDIUS olayında yardımcı olabilirim,eğer sakıncası yoksa dosyaları upload edip bana yollarsan,tarif ettiğin şekile sadık kalarak sana slayt yaparım.Sinema TV okudum ben havamı da atarım. :D :P

Cidden yardımcı olurum.
  • quote:

adriano;

abi photoshop fotoğraf ve resimleri düzenleme programıdır.Sana gerekli olan Adobe Premiere'dir,EDIUS'dur ve hatta çok profesyonel bir iş istiyorsan After effect'tir. :-)

EDIUS olayında yardımcı olabilirim,eğer sakıncası yoksa dosyaları upload edip bana yollarsan,tarif ettiğin şekile sadık kalarak sana slayt yaparım.Sinema TV okudum ben havamı da atarım. :D :P

Cidden yardımcı olurum.

teşekkür ederim
    Nişanlımdan bazı fotolar alacağım, taratmamız gereken bir sürü fotoğraf var. Şu an işin altyapı aşamasındayım. Hemen değil ama bu periyotta bana yardımcı olursan çok sevinirim.

Dediğin gibi bazı fotolarla oynama yapacağım için Photoshop kullanacağım, hatta şimdi cs5 i indiriyorum, photoshop sitelerini gezip fikir ediniyorum.
     DÜĞÜN SLAYT GÖSTERİSİ(İlginç fikirler bekliyorum)

mesela yukarıdakine benzer bir foto, bu değil öylesine buldum bunu, daha ilginç eski bir fotoda photoshopla ikimizin yaşlandırılmış fotolarını koyarım, torunların yüzüne sedat abi yada bazarcının yüzünü monte ederim.Şimdilik bu malzemeleri hazırlamam lazım.

Bir de şu vardı.
    Kanal D haberden bir alıntı
    Mehmet Ali Birand: Şimdide yılın düğünü için arkadaşımız ... bağlanıyoruz
    Oscar törenlerinden alınmış, kırmızı halıda yürüyen ünlülere bizim hakkımızda yorum yaptıracağım mesela
    Şu an onun için video arıyorum, ses kaydını yaparım ama videoya eklemek için hangi programı kullanmalıyım

@Andromeda; düşüneceğim bunu da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adriano123 -- 13 Temmuz 2010; 22:50:53 >
  • abi eğer milimetrik hesaplarla kusursuza yakın bir formda bir çalışma istiyorsan,ki bunuda M.Birand'In videosu ile birleştirmeyi düşünüyorsan,ve barkovizyon tadında izletmeyi amaçlıyorsan materyalleri yüksek kalietde seçmelisin. :-) öyle youtube'dan çekme görüntüler ile olacak işin çamur gibi bir görüntü sunacağını ve konu bütünlüğünü dağıtacağını unutmamalısın...

eğer istersen tüm materyalleri topladıktan sonra upload edip bana yollarsın,ne tür bir şey istediğini tarif edersin sana yüksek kalitede export ederim...yüksek kalitede izletirsiniz..

photoshop konusu geniş bir derya...sağlam bir tasarımcı arkadaş bu forumda elbet vardır..onun için yarım saatlik olaydır bence..cs5'i boşa indirip pc'ni kastırma bence...

ps'nin cs1'i de 2'side yeterince iş görür ve hafiftir..kasmaz..

cs5 için ortalama 4-5 gb ram gerekir...

canın sıkılır,sürekli kasar pc..

dediğim gibi kurgu babında yardımcı olabilirim.. :) ps konusunda arkadaşlar muhakkak çıkar... :)
  • quote:

abi eğer milimetrik hesaplarla kusursuza yakın bir formda bir çalışma istiyorsan,ki bunuda M.Birand'In videosu ile birleştirmeyi düşünüyorsan,ve barkovizyon tadında izletmeyi amaçlıyorsan materyalleri yüksek kalietde seçmelisin. :-) öyle youtube'dan çekme görüntüler ile olacak işin çamur gibi bir görüntü sunacağını ve konu bütünlüğünü dağıtacağını unutmamalısın...

eğer istersen tüm materyalleri topladıktan sonra upload edip bana yollarsın,ne tür bir şey istediğini tarif edersin sana yüksek kalitede export ederim...yüksek kalitede izletirsiniz..

photoshop konusu geniş bir derya...sağlam bir tasarımcı arkadaş bu forumda elbet vardır..onun için yarım saatlik olaydır bence..cs5'i boşa indirip pc'ni kastırma bence...

ps'nin cs1'i de 2'side yeterince iş görür ve hafiftir..kasmaz..

cs5 için ortalama 4-5 gb ram gerekir...

canın sıkılır,sürekli kasar pc..

dediğim gibi kurgu babında yardımcı olabilirim.. :) ps konusunda arkadaşlar muhakkak çıkar... :)

teşekkür ederim, indirmekten vazgeçtim o zaman
    cs3 kurulu şu an yaşlandırmalar falan onunla hallederim, hatta bir an önce fotoları ayarlayıp seçmem lazım
  • güncel
  • Yaşlı aile fikri süpermiş. Orada çocukların resimleri ünlü tipler olmasın bence, Bush resmindeki gibi sizin resimleriniz olsun. Küçük Hüsamettin havası yaratır komik olur. Hatta kız çocuklarına senin resmini, erkek çocuklarına bıyıklı falan gelinin resmini koyarsan çok da kabak gibi olmazsa bence yarılır herkes :)

Videoyu yapmak için her şekil zaten bir video edit programı kullanman gerekecek sırf resim olsa bile. Yani resimleri arka arkaya koymanın ötesinde bişey yapacağın için böyle diyorum. MIY1988 yardımcı olacakmış, kendisi belli ki bu işi biliyor :) Sağolsun. Ben sadece bir kısa film çekmiştim vaktinde, premiere kullanmıştım, baya işi görür ama premiere video export (dışa aktarma) konusunda acaip sinir bozucudur. En güzeli bilen birine dosyaları ya baştan, ya da bitince gönderip en azından bu kısımda yardım almak olur zaten.

Yeni fikir ise aklıma gelmiyor. Ama bu resim slayt olayı artık her düğünün klişesi haline geldiği için insanlara baştan sille gibi bir girişle girip dikkat çekin kesin :) Atıyorum saçma sapan komik bi müzikle başlayabilir. Aklıma fikir gelirse daha sonra yazarım madem daha 1 aydan çok varmış :)
  • bence bundan daha ilginç fikir yok:

valla bu düğün slaytı işi ciddi zor. umarım aradığını bulursun
  • Evlilik nasıl gidiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.