Şimdi Ara

düğün fotoğrafçılığı hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öğrenciyim , ek iş olarak bir arkadaşımla beraber düğün fotoğrafçılığı yapmak istiyorum çevrem de var.
    Giriş seviyesi bi makinem var yıllardır kurcalıyorum. Bu hobimden neden para kazanmayayım dedim ve aynı kafada olan bi fotoğrafçı arkadaşımla bu işe girmeye niyetlendik.
    Pat diye olcak bişey değil , önce gerekli sermayeyi bulana kadar mekanları,pozları ve doğru çekim tekniklerini halletmeye çalışıcaz. Gerekirse ps kursuna da gidicem.
    İnstagram üzerinden yürümeye çalışıyoruz, hitap ettiğimiz kitle belli ve ona göre takipçi kasıcaz. Gerekli yerlere reklam vericez ve çevremizi de kullanarak ufaktan bismillah diyip gircez.
    Sorularım şunlar beni ne tür zorluklar bekliyor ?
    Sadece instagramdan yürümeyi planlıyoruz, stüdyomuz falan yok haliyle , vergisiz iş yapıcaz ve ne tür yaptırımlar söz konusu olabilir ?
    Baskı olayını biz yapmicaz haliyle, baskıyı dışardan bi stüdyoya yaptırabilir miyiz ? Kar'ımız olcak mı ?
    Lütfen bu kardeşinize yardımcı olun :)

• Kardeşim fikir olarak güzel heralde eline fotograf makinası alıpda aklından geçmeyen yoktur

Ancak bunu profosyonel olarak yapman zor ve sakıncalı şirket kurmadan vergi vermeden bu işi yapmak çok riskli birkere yakalansan butun sermayen kazancın gidicek hadi bu işi yaptınız şirket vs halloldu unutmaman gereken bir husus daha var

İnsan sevdiği insanla birkere evleniyor ve hayatlarının en önemli günlerinden birtanesi bunu amatörlükle mahvetmemek gerekir size tavsiyem çırak olarak fotografcıların yanına girmeniz ardından bir yıl sonra kendiniz bu işlere çıkabilirsiniz

Ben almanyada bir dergi için fotoğraf çekiyorum ( lokal ) ve bazen düğünlere gidip dergi için fotograf çektiğimiz zamanlarda oluyor ve nekadar basit gözüksede çok zorlayıcı bir süreç

Elinize 700d falan alıp çok güzel düğün fotoğrafçılığı yapabilirsiniz ama burada ön planda olan tecrübe olacaktır

Ve unutmamakta fayda var video işlerinede girmeniz gerek çoğu düğün sahibi hem video hem fotograf istemekte

Aklınızda soru olursa özelden yazın yardımcı olabilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.