Şimdi Ara

DÜDÜKLÜ TENCERE TAVSİYESİ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
622
Cevap
14
Favori
584.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: espanyol55

Webdenaldan alışveriş yapan olmuştur mutlaka, nasıldır? Birde son kez soruyorum:)) fissler mi, tefal mi?

teflon alınacaksa tefal,
    çelik düdüklü tencere alınacaksa fissler
  • Arkadaşlar merhaba.Bende iyi bir düdüklü tencere almayı düşünüyorum.Yalnız hayatımda daha önce hiç düdüklü tencere almadım ve kullanmadım.Forumu okudum ve ezici bir çoğunluk Fissler diyor gördüğüm kadarıyla.Sorum şu Fisslerin en iyi modeli hangisi?Vitaquick mi yoksa Vitavit Comfort mu,Premium mu,Edition mu?Dediğim gibi hayatımda hiç düdüklü tencere kullanmadım bile,dolayısıyla bilgi ve tecrübelerinize şiddetlle muhtacım : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balzach -- 10 Ocak 2014; 1:16:42 >
  • balzach B kullanıcısına yanıt
    Fissler comfort ortadır.
    butcene gore hepside iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bu fisslerin vq modelleri induksiyon ocaga uygun mu acaba ? 6 l veya 4.5 l alacagim da tereddutteyim ocagim induksiyonlu.

ayrica iki kisilik bir aile icin kac litre onerirsiniz ? ileriyi dusunerek 6 litre mi alsam? magazada baktim caplari ayni sadece derinlik farki soz konusu.6l olursa ileriye donuk daha iyi olur gibi ?birde misal butun tavuk vs atildiginda sanirim 6l anca yeter ? ne dersiniz..
    n11 den kuponumla alicam 6lt de ayni 4.5 lt de ayni yaklasi k150 tl ye gelecek ki disarida 400 tl..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 4 Şubat 2014; 16:26:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziyacenk

Bir şikayet ilgimi çekti doğrumudur ki ?

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1983662/fissler-duduklu-tencere-patladi/tso1y

ALLAH YAPISI DEĞİL, KUL YAPISI.
    binde bir de olsa imalat hatası veya kullanıcı hatası olabilir tabiki.
    ama incelenmesi gereken bir olay. kapak felan ayrılmamış diyor.
    tabanı mı ayrıldı, hava çubuğunun olduğu yerden mi patladı anlayamadım.
    lastik erimesi felan diyor.
    .
    biz 5-6 yıldır kullanıyoruz. sadece bir kez lastik değiştirdik.
    lastik değişim zamanının geldiğini anlıyorsunuz zaten. ama 2-3 yıl da bir değişmesi gerekiyor muş.
    .
    biz çok çok memnunuz.
    bütün gelen misafir ve akrabalar sessizliğine ve hızına hayran kalıyorlar.
    sadece kulpu biraz deforme oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Fissler comfort ortadır.

İki hafta önce 6 Lt'lik Fissler Vitavit Edition aldım.Genel olarak memnunum yalnız canımı sıkan bir olay var.Bu zamana kadar en fazla 15 dakika pişmesi gereken yiyecekler yaptım.Yanlız her yemek yaptığımda,son 4-5 dakikada kapağın üstündeki kırmızı disk işareti gözüküyor.Vitacontrol saatinin üzerindede kırımızı lamba yanıyor ve dakikada bir sesli uyarı veriyor.Yani her seferindede sıcaklık çok yüksek uyarısı veriyor.İlk seferinde patlar diye endişelendim o yüzden tutamağın üzerindeki basınç boşaltma tuşuna bastım basınç azalsında uyarılar kesilsin diye.Pişme süresi bittikten sonra açtım baktım tavukta yarık oluşmuştu.Basıncı biraz çabuk boşalttım diye öyle oldu sanırım.Sarı disk göründükten sonra ocağın altını yarıya kıstım sonrada yeşil uyarı göründükten sonra tamamen en kısığa getirdim yine olmadı.Bir başka yemekte en küçük ocağa aldım.En küçük ocağın en düşük derecesinde bile son dakikalarda fazla ısınma uyarısı alıyorum.Bunlar birde en fazla 15 dakikada pişen yemeklerdi.Peki ben rosto gibi uzun süre pişmesi gereken yemekleri bu tencerede güvenle nasıl pişiricem?Yarım saat kırk dakika pişmesi gereken bir rostonun son 20 dakikasında sürekli uyarılarla patlar mı acaba diye düşünmekten nasıl kullanıcam bu tencereyi?Kara kara düşünüyorum...
    15 -45 vs çok uzun sureler. Tasarruf nerde kaldı.
    yemege sıcak suyunu ekleyip kapağını kapattıktan bir kaç dk sonra sarı gozukunce kuçuk ocağa alıp, ocağın altı kısılır. Yemeğin cinsine gore 3-5-10 dk kaynadıktan sonra ocak kapatılır, kapak açılmaz, 5-10 dk sonra kapak açılır.

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Benim verdiğim süreler kullanım kılavuzunda olan süreler.Dana rostosu 15-20 dakika ,tavuk butu 10-15 dakika,et suyu 35-40 dakika,mercimek 10-15 dakika,bütün patates 12-15 dakika,hindi butu göğsü 20-25 dakika,sığır rostosu 30-40 dakika.Bu süreleri kafamdan uydurmuyorum şu anda kullanım kılavuzuna bakıp buraya yazıyorum.Yazılanlara göre 30-40 dakika bu tencerenin sorunsuz çalışması lazım.Ama ne yazık ki 8-10 dakikadan sonra altını ne kadar kısarsanız kısın yinede tencererenin basıncı sıcaklığı yükseliyor.
    tamam bişey demiyorum ama
    bunlar çok uzun süreler,
    benim dediklerimi bir uygulayın.
    kapattıktan sonra 5-10 dk ağzını açmamak çok önemli.
    .
    bir verim alamazsanız servise bir gönderin bakalım.
  • quote:

tamam bişey demiyorum ama
    bunlar çok uzun süreler,
    benim dediklerimi bir uygulayın.
    kapattıktan sonra 5-10 dk ağzını açmamak çok önemli.
    .
    bir verim alamazsanız servise bir gönderin bakalım.

Dünde bulaşık makinesinde yıkandı tencere.Bugünde bir baktık ki tabanının renginde değişmeler olmuş.Rezalete bak ya tencere 3 hafta dayanmadı.Servise götürücem bugün.
    bu ne biçim iş ya,
    fason bir ürün mü nedir, halbuki en üst versiyon Fissler Vitavit Edition modeli!!!!!!!!!!!
    herneyse geçmiş olsun,
    yeni alınan bir ürünü ilk bir ay içinde tüketici hakkınız olarak her ürünü iade veya değişim hakkınız olması lazım.
    tüketici haklarını bildiğinizi hissettirin servise.
    değişim veya iade istediğinizi yazılı olarak bildirin ve size yazılı olarak geri bildirim yapsınlar ,
    olumsuz bir cevap verirlerse tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekecek, elinizdeki belgelerle.
  • çiçekli daisy modelinde indirim var.
    geçen yıl arkadaşıma aldırmıştım , çok memnun.
    http://www.kliksa.com/urun/fissler-daisy-4-5-lt-duduklu-tencere/901899470
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Gitmeden önce aradım müşteri hizmetlerini.Dediler ki yemek kalıntılarından dolayı asit oluşmuştur oda renk değişimine yol açmıştır.Bir tane limonu ortadan ikiye böl tencereyi ovala geçer.Bizde gönderilen tencerelere öyle yapıyoruz zaten dedi.Kestim limonu ovaladım gerçektende geçti o yüzden gitmedim servise.Gerçektende kalitesiz bir ürün Fissler tavsiye etmiyorum kimseye.O kadar çelik tencere var bazıları 20 yıllık.Onların hiçbirinin rengi değişmiyor bu tencerenin değişiyor.Kalitesiz bir çelik kullanılmış belliki.Bu kadar pahalı bir tencerenin 4 yıkmada rengi değişiyor.Birde en pahalı modeli aldık bir sorun yaşamayalım kafamız rahat olsun diye.Şu işe bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balzach

quote:

Fissler comfort ortadır.

İki hafta önce 6 Lt'lik Fissler Vitavit Edition aldım.Genel olarak memnunum yalnız canımı sıkan bir olay var.Bu zamana kadar en fazla 15 dakika pişmesi gereken yiyecekler yaptım.Yanlız her yemek yaptığımda,son 4-5 dakikada kapağın üstündeki kırmızı disk işareti gözüküyor.Vitacontrol saatinin üzerindede kırımızı lamba yanıyor ve dakikada bir sesli uyarı veriyor.Yani her seferindede sıcaklık çok yüksek uyarısı veriyor.İlk seferinde patlar diye endişelendim o yüzden tutamağın üzerindeki basınç boşaltma tuşuna bastım basınç azalsında uyarılar kesilsin diye.Pişme süresi bittikten sonra açtım baktım tavukta yarık oluşmuştu.Basıncı biraz çabuk boşalttım diye öyle oldu sanırım.Sarı disk göründükten sonra ocağın altını yarıya kıstım sonrada yeşil uyarı göründükten sonra tamamen en kısığa getirdim yine olmadı.Bir başka yemekte en küçük ocağa aldım.En küçük ocağın en düşük derecesinde bile son dakikalarda fazla ısınma uyarısı alıyorum.Bunlar birde en fazla 15 dakikada pişen yemeklerdi.Peki ben rosto gibi uzun süre pişmesi gereken yemekleri bu tencerede güvenle nasıl pişiricem?Yarım saat kırk dakika pişmesi gereken bir rostonun son 20 dakikasında sürekli uyarılarla patlar mı acaba diye düşünmekten nasıl kullanıcam bu tencereyi?Kara kara düşünüyorum...

Merhaba.
    Fissler’in vitavit Premium 4,5 lt. lik tenceresini 2 senedir ben de kullanıyorum, dediğiniz sorunlar ben de olmadı. Tencere de renk değişimi olsun, basınç artması olsun bunların hiç birini yaşamadım. tencereyi o kadar çok kullanıyorum ki daha daha orijinal lastiğini bile eskimedi.

Yemeği pişirirken et ya da sebze türüne göre basınç kademesini ve süreyi kendi kafama göre ayarlıyorum, alıştım artık.
    Tencerenin kapağını kapattıktan sonra harlı ateşte yeşil çizgi geçip kırmızı görünene kadar bekliyorum, sonra ufak ocağa alıyorum. Süre ne kadar uzun olursa olsun yeşil çizgi kendisini hep muhafaza ediyor, sizdeki gibi kırmızıya çıkmıyor. Süre dolduktan sonra buharın boşalmasını bekleme den tencereyi direk soğuk suyun altına tutuyorum, kapak daha çabuk açılıyor.

Bence sizin tencerede has bir sorun olabilir. Basınç artması normal bir şey değil çünkü, güvenliğiniz açısından tencereyi servise götürüp baktırmanız gerekebilir.
  • Moralim çok bozuldu meğerse Fisslerin yetkili servisi Ertek firmasıymış.Hakkında bir ton şikayet dolu olan Ertek.Bilseydim bunu baştan Fissler almazdım.Mutfak şefi alırkende kenwood değilde kitcheniad almıştım kenwoodun servis hizmetini Ertek veriyor diye..Tencerenin 4-5 yıkamada dibinde gök kuşağı gibi renkler oluşuyor.Pişirirken sürekli basıncı artıyor.Serviside piyasada bilinen en rezalet servis zaten.Bundan daha kötüsü olamaz herhalde.
  • Görüştüm Ertek müşteri hizmetleriyle.Bu uyarıların bir sorun olmadığını tencerenin patlamayacağını gönül rahatlığı içerisinde kullanabileceğimi söylediler.Tencerede 4-5 yıkamada gök kuşağı gibi renkler çıkıyor.Basıncı sürekli artıyor bununla ilgili sorun var diye tencerenin kendisi bas bas bağırıyor.Ama servisi göre renk sorunu için limonla ovmak yeterli hem görüntülü hem sesli basınç uyarısı sorun bile değil.İşte Ertek ten tamda beklediğim gibi performans!.Milletin dediği kadar varmış.Fisslerden uzak durun arkadaşlar.Ben en pahalı tenceresini aldım ama tencere sorunlu ve serviside rezalet.
  • Arkadaslar merhaba bende fissler aldim burdaki yorumlara gore fakat ilk yemekte tencerenin kokusu yemege gecti ve o kokuyu tencereden cikaramiyorum.ne yapmami onerirsiniz acaba???

• Arkadaşlar fissler 4.5 litre düdüklü tencere alacağız. hangi modelini almamızı tavsiye edersiniz? Comfort, premium, vitavit edition, bluepoint vs...
  • mesajım bulunsun.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.