Şimdi Ara

dudaklarim cok kuruyor. yardim eder misiniz???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar benim agizim kurumuyor ama dudaklarim cok kuruyor. dudak kuruluguna karsi ne yapabilirim. yardiminiz icin simdiden tesekkurler.

• dudaklarını sürekli dilinle ıslatma yada ısırma alışkanlığın var mı
    quote:

Orjinalden alıntı: switel

arkadaslar benim agizim kurumuyor ama dudaklarim cok kuruyor. dudak kuruluguna karsi ne yapabilirim. yardiminiz icin simdiden tesekkurler.
  • hem islatma hem de isirma aliskanligim var
  • quote:

hem islatma hem de isirma aliskanligim var

bende duduaklarımı soyuyorum bazen. ondan oluyo merak etme.

Niveanın ürünü var lipstick die onu kullan mavisini ama. (Dudak kremi)
  • quote:

Orjinalden alıntı: stigmata_

quote:

ben onu kullandim bi ara ama onu kullaninca da dudaklarim hafif yapiskanli gibi oluyo. dudaklarimi acip kaparken birbirine yapisiyo gibi geliyo. bu yuzden de istemeyerek dilimle islatiyorum dudagimi. islatinca da tukurukle krem karisip garip birsey oluyor

• yapmanız gereken bu alışkanlığı bırakamk için çaba göstermek.sigara içmek gibi bi şey bu maalesef
  • Şeker hastalığı yaparmı böyle ?
  • hayır.şeker hastalığında tüm ağız boğaz kurur ve su içme ihtiyacı hissedersin.ama içini rahatlatacaksa parmak ucundan 30 sanyede bakılır sağlık ocağında.ama sabah ve 8 saatlik açlıktan sonra gitmeniz lazım
    quote:

Orjinalden alıntı: tayfun35

Şeker hastalığı yaparmı böyle ?
  • Bende şuanda böyle bir sıkınrtı yok ama . Babamda var ilerki yaşlarda bizlerde de olabilirmiş ? doğrumu ?
    quote:

Orjinalden alıntı: yvzzvy

hayır.şeker hastalığında tüm ağız boğaz kurur ve su içme ihtiyacı hissedersin.ama içini rahatlatacaksa parmak ucundan 30 sanyede bakılır sağlık ocağında.ama sabah ve 8 saatlik açlıktan sonra gitmeniz lazım
    quote:

Orjinalden alıntı: tayfun35

Şeker hastalığı yaparmı böyle ?

• ailede şeker hastalığı olması ileri yaşlarda eğer kilo ve diyetine dikkat etmezsen şeker hastalığı sizde de görülme olasılığı normale göre daha yüksektir.siz bi açlık şekerinizi ölçttürün ve ardından da şeker yüklemesi yapılıp şeker tolerans testi yapılamsı lazım.basit ve kolay işlemler merak etmeyin
  • Sağolasın en kısa sürede baktırayım. bu hastalıktan korunmak için beliri bir diyet programı varmı? sanırım kilo dez avantaj sağlıyormuş.Ama bazı şeker hastalarıda çok zayıf.hastalıkmı zayıflatıyor acaba ?

quote:

Orjinalden alıntı: yvzzvy

ailede şeker hastalığı olması ileri yaşlarda eğer kilo ve diyetine dikkat etmezsen şeker hastalığı sizde de görülme olasılığı normale göre daha yüksektir.siz bi açlık şekerinizi ölçttürün ve ardından da şeker yüklemesi yapılıp şeker tolerans testi yapılamsı lazım.basit ve kolay işlemler merak etmeyin
  • evet şeker seviyesi yüksek seyrettiği takdirde kilo kayıbı olur.ama kilo tabiki en önemli risk faktörüü
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: stigmata_

quote:

ben onu kullandim bi ara ama onu kullaninca da dudaklarim hafif yapiskanli gibi oluyo. dudaklarimi acip kaparken birbirine yapisiyo gibi geliyo. bu yuzden de istemeyerek dilimle islatiyorum dudagimi. islatinca da tukurukle krem karisip garip birsey oluyor

Birader onu zaten öle gün içersinde kullanma. Akşam yatmadan önce sür dudaklarına. Gündüz zaten o nemle yeter dudaklarına.

• bende de oluyor ya hatta şu an dudaklarım çatlak
    ama tavsiyem nivea lipstick renksiz olanından alıcaksın gerçekten işe yarıyo
    ben onu kaybettim o yüzden 1 haftadır hiç sürmedim hemen patlak verdi ama benim sadece
    soğukta kuruyo o yüzden sabah sürüyorum okula giderken o beni rahatlatıyo sonra hava ısınıyor zaten ama soğuk
    havada azcık yalarsam çok kötü oluyorm
  • sevgili edinin geçer
  • Dudaklarının kurumasının bir nedeni de yeterince su içmemek olabilir. Bu nedenle, genel sağlık için olduğu kadar dudakların çatlamaması için de su içmek önemlidir. Bunu ihmal etme.
  • bende de var aynı sorun dostum ayrıca senın gıbı alıskanlıklarımda yok.lipstick falan suruyorum ama kalıcı bı cozum var mı bılmıyorum:(
  • hocam bence dudaklarını ıslatacak birini bul sen
  • Aynı Sorun ßende De war Krem kullan
  • Çok kuru bırakmamak lazım tabi. Birde kuruyunca soyma durumu var o zaman daha beter. Hassaslaşıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.