Şimdi Ara

Dubai Hakkinda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
13
Favori
18.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum öncelikle böyle bir başlık açıp bilgilendirme yaptığın için tebrikler...
    bende iki arkadas gitmeyi düşünüyoruz ama cidde'ye merak ediyorum.senini önerin nedir?) alışveriş acısından dubai mi pahalı cidde mi..?
    vize sistemi nasıldır turlama gelmek mantıklı yoksa vizeyi ve bileti kendimiz alıptamı gelmek.bilgi verirsen sevinirim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miragle -- 4 Ekim 2013; 11:25:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wharfedale

Burada alisveris icin en uygun zaman alisveris festivalinin basladigi 2 oca2 2014 de baslayio 2 subat 2014 tur. Ancak belki almayi dusundugun seyler o sirada cokda indirimde olmayabilir.

Zaman konusunda sikintiniz yoksa bence kasim aralik gibi gelin ki buranin en guzel hava sartlarinin oldugu zamanalrdir.
    Geldigin zamanda cok kotu degil ama oglen saatleri disarisi cok sicak suan 40 derece ustu :)

Secmis oldugun oteller sarjah taki hic tavsiye etmiyorum ordan dubaiye gecmen hem cok zahmetli hemde sana pahaliya maal olur.

Malesef verdigin fiyata esinle kalabilecegin pek bir otel bulamadim.
    4 gece icin en az 1000-1100 tl odemen gerekiyor. Ayrica %10+%10 bilmem ne vergileride var otellerde.

Tekrar tarihi dusun birde verebilecegin fiyati dusun ona gore arama yaparim yine.

taksi ücretleri nasıl?Turlarla mı gelmek yoksa bireysel mi gelmek o yüzden özellikle taksi ücretlerini sordum

• hocam sorması ayıp ne iş yapıyorsunuz? arapça biliyormusunuz? (öğrenciyim iş imkanı olursa oraya gelmek istiyorum.)
  • Hocam konuyu açıp bizi bilgilendirdiğiniz öncelikle teşekkür ederim.
    Ben 13 şubatta 6 günlüğüne dubai ye geleceğim (Turist vizesi ile). Oteli dubailand bölgesinde abidos hotel den aldım. burası şehre 20-30 km falan uzaklıkta. Hem otel uzak olduğu için hem de her yeri gezmek istediğim için orada araba kiralamayı düşünüyorum. Fakat ehliyet konusunda tereddütlerim var. Gezi yazılarını okuduğumda pasaport, ehliyet 2 fotoğraf ile kiralayabilirsiniz deniyor. Fakat bi kaç kaynaktan buradan uluslararası ehliyet alıp gitmek lazım diye bilgi geldi. Buradan uluslararası ehliyet almama gerek varmı? Yoksa orada geçici bir belge düzenlenerek araba kiralanabiliyormu? Beni bu konuda bilgilendirirsen çok sevinirim.
  • @serdarge
    Citymax Hotel Al Barsha bu oteli secebilirsin. Mall of The Eniratesin karsisinda. Lokasyon olarak cok uygun. Son bir oda kalmis.

@Miragle
    cidde hakkinda pek bilgim yok acikcasi. Dubai alisveris icin eski cazibesini yitirdi malesef. Hatta bazi konularda TR den pahali.
    2-3 gunluk gezi icin tur ile gelmek mantikli cunku bazen tur fiyatlari otel konaklmali cok uygun oluyor. kendin ucakla gelmeye kalksan daha pahali oluyor.
    vize kolay. thy nin sitesinde dubai vizesi ile alakali bilgi var. e vize diye. onu inceleyebilirsin.

@
    bilal47
    Taksi ucretleri TR ye gore uygun ama burda benzin TR den 6 kat ucuz oldugu dusunulurse taksi aslinda pahali. Metro da tercih edilebilir. Taksi mecbu kalindikca kullanilabilir.

@
    devrimkaratas
    Otel konumu gercekten sehir merkezine uzak. Dedigin gibi kesinlikle arac kiralaman gerekicek.
    TR ehliyeti olanlarkolaylikla araba kiralayabiliyor burda. Uluslararasi ehliyete gerek yok.
    Tavsiyem havalimaninda hertz den araba kiralaman. Fiyatlari karsilastirirsin tabi yine ama ben 6 ay kiraladim onlardan hic bir sikinti yasamadim.
    Ehliyet pasaport ve kredi karti isticekler. Kredi kartinada bloke koyucaklar bir miktar.

• Bilgin icin tskler.gelisimiz kesinlesirse senin tecrubene ihtiyacimiz olacak.

@Wharfedale

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miragle -- 9 Ekim 2013; 1:23:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wharfedale merhaba, 21-24 kasım arasında (hem iş hem gezi) Abu Dhabi için bilet alıp otel rezervasyonu yaptık.
    Ordan Dubai yapmak istiyoruz.
    Dubai ye gitmek için araba kiralamak mantıklı olur mu? Tabelalar arapça mı?
    Ya da ulaşım en rahat nasıl sağlanabilir?
    Teşekkür ederim...
  • @Wharfedale hocam en ucuz nasıl gelebiliriz dubaiye 4 gün felan gelelim diyoruz öğrenciyiz fazla butce yok makedonyaya felan gidiyoruz onun yerine dubai yapma gibi bir düşünce var ucuz uçak bileti felan varsa yakın bir yere gelip araba felan kiralayıp gelsek daha hesaplı olma ihtimali nedir
  • @ maviloks,

Araba kiralamak evet mantikli olur. Cunku abu dhabiden dubaiye otobusler var
    ancak sanirim 3 saat suruyor. Araba ile yaklasik 1 saatte gelirsiniz. Tabelalar hem arapca hem ingilizce.
    Zaten abu dhabiden sheikh zayed yola ciktiginizda yaklasik 130 km boyunca dumduz devam ediceksiniz ve dubai marinaya gelmis olucaksiniz. Ondan sonrasinida
    gps ile veya tabelalar yardimi ile bulursunuz.

@matador_36,

Valla en ucuz bileti bulmak icin ya onceden arastirmak lazim yada biraz sansli olmak lazim.
    Buraya en ucuzu flydubai, airarabia, pegasus var. Ama bazen THY bir kampanya yapiyor bunlardan daha ucuza.
    Su verdigim siteden bir arama yapabilirsiniz.
    Birde ayrica buraya ucan firmalarin kendi sitelerinden arama yapabilirsiniz.

Ancak 3-4 gunlugune gelicekseniz turla gelmek sanirim maliyet acisindan daha dusuk oluyor. Bir kontrol edin derim.

http://www.skyscanner.com.tr/

• Merhaba bizde bir arkadaşla 14 kasımda dubai de olacağız inşallah 5-6 gün kalacağız otelimiz deira bölgesinde ewa diye bir otel biraz çevre hakkında bilgi verebilirmisiniz. Özellikle bulabilirsek ucuza iphone 5s almayı düşünüyoruz ama bir kaç internet sitesinden baktık fiyatlar çok yüksek görünüyor acaba orada deirada falan dükkanlardan daha ucuza bulma şansımız olabilir mi ?
    Nereleri gezip görebiliriz acaba orada diğer emirliklerede gitmelimiyiz sizce ? Birde yemek olarak nerelerde yemek yiyebiliriz hem uygun hem kaliteli birazda bizim damak tadımıza uygun yerler nereler olabilir. Cevaplarsanız memnun oluruz.
  • Dubai merkezde güzel büyük bir cami var. Onun 100 metre uzağında Afgan et restoranı var. Her menüsü güzel ucuz ve lezzetli. 300 gram et pilav çorba salata 15 20 lira. Kaldığımız her gün ordan yedik. Hiçbir sıkıntı çıkmadı. Çok da kalabalık. Turist kaynıyor.

Alışveriş İçin mağazaları değil küçük esnaf dükkanlarını tercih edin. Güvenilir ucuz. Ama fiyatlar günlük değişiyor ve dükkanlar öğlen 2 ile 5 arası kapalı. Dikkat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam isim geregi musteri ziyareti maksadiyla 3 kez dubai de bulundum. Hep yaz aylarina denk gelmesi sebebiyle yani nasil desem boyle firin gibi mazallah gecesi gunduzu farketmiyor. Disarida nefes almak cok zordu. Benim bunye belki kuzey kutbu havasina alistigi icin oyle oldu ama size Allah kolaylik versin hava konusunda. Ote yandan guzel otelleri, gokdelenleri ve harika bir metrosu var. Otobus duraklari mecburen klimali yoksa duraga gelen olur =) Benzin sudan ucuz derler ya sahiden oyle. Burj Khalifa , palmiye , yelken otel randevu alinip kesinlikle gidilip gezilmesi gerekilen yerler bence. MAll of Emirates ve bir iki buyuk alisveris merkezi daha baya guzeldi. Hangisiydi unuttum birtanesinde buyuk bir akvaryum vardi , oldukca etkileyiciydi. Otel olarak genelde apart tip Nuran Greens te kaldim oldukca memnun kaldigim bir yerleskeydi. Acikcasi eksi gordugum bir havasi ki kasim aralik gibi giderseniz sorun olmaz sanirim, bir de giristeki vize muadili kuyruktu. Onun disinda guzel ayrica calisanlar vergi odemiyormus orasi cok cazip gercekten.. Hollanda'da benim maasimin %52 si vergiye gidiyor nitekim.

• @ fyilmaz

Acikcasi ben gendelde bu tip alisverislerimi aliveris merkezlerindeki elektronik magazalarindan aliyorum. Daha ucuza alip basim agrisin istemiyorum.
    Ama tercih sizin. Size iki yer onerebilirim. Deirada deisa city mall in alt katinda elektronikciler var oraya bakabilirsin.
    Birde Bur Dubai de Al Fahidi caddesinde bulabilirsiniz. Fiyallar diger elektronik magazalara gore daha uygundur.
    Yok basim agrimasin dersen, Dubai Mall daki 7. katta elektronikciler var. Sharraf Dg, Plugins vb. Orada bulabilirsin.

Yemek olayina gelince, lubnan lokantalari bizim yemek tadimiza uygun. Birde fastfood tarzi seyler bizdeki gibi. Neredeyse her ulkenin yemegini bu ulkede bulmak mumkun.
    Alisveris merkezlerinin fast food cort larinda istediginiz herseyi uygun fiyata yiyebilirsiniz.
    Hem biraz kaliteli kebap olsun hemde meshur su gosterini izleyim yemek yerken dersen Duba Mall daki Wafi Restauranta aksam 7 den sonra gidebilirsin.
  • 16 ocak 18 ocak arası ordayım shoping fest varmış galiba varmıdır bir yararı bize iyi faydalanabilirmiyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: modena2003

16 ocak 18 ocak arası ordayım shoping fest varmış galiba varmıdır bir yararı bize iyi faydalanabilirmiyiz?

Shoping festival var evet. Almak istedginiz urune gore degisiyor bu. Cok buyuk indirim var deyip aslinda shoping festivalden onceki fiyatiyla ayni urunleri satanlarda oluyor :)

Bazende cok guzel indirimlere denk gelebiliyoruz. Piyasadaki fiyatlari daha oncesinden bilen biri ve bir kac yeri gezmek gerekli iyi bir fiyat yakalayabilmek icin.
  • pm attım
  • 3 ve 4 yıldızlı hotellerin hizmeti nasıl?
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Numb1 -- 1 Aralık 2013; 23:10:50 >
  • mrblar öncelikle bu form içi teşekkürler..

eşimle balayı tatili düşünüyoruz.ve dubaiyi çok istiyo.bende baya araştırdım gelmeye karar verdim

ekim ayı en uygun ay sanırım.şirketle mi gelsek yoksa hiç kimseye bağlı kalmadan özgürce mi gezsek diye düşünüyorum

ve bana kalıcak bi otel.fiyatı söz konusu değil ama uygun olsun tabi birazcık :) yani güzel ve iyi bi otel yaklaşık 5-6 gün diye düşünüyoruz

bana hangi oteli önerebilirsin ve hangi şehirde kalmalıyım ben.şuan için hiç bi fikrim yok.hangi şehiri hangi otelleri hangi ayda gelmemizi şirketle mi yada
    kendimiz mi gelmeyi ne yapmamı önerirsiniz acaba? cevabıız için şimdiden teşekkür ederim. :)
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memoli43828 -- 28 Aralık 2013; 15:27:38 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.