Şimdi Ara

Dualshock 4 Pc Kullanımı VİDEOLU ( Türkce Anlatım ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
13
Favori
18.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fifa 17'nin çıkmasıyla konu hortlamış. Dualshock4 ile bağlantıyı DS4Windows ile kurdum.Fifa 17 oynarken sağ tarafa bastığım zaman atlayarak geçiyo menüde istediğim bölüme giremiyorum. Bu konu ile ilgili bilgi sahibi olan yarımdı olabilir mi ?
  • psikolojik-deli P kullanıcısına yanıt
    DS4 windowstan settings (ayarlar) sekmesine gelin. En üstte bulunan "Hide DS4 Controller" (DS4ü Gizle) yi işaretleyin. Bu seçeneği işaretlemezseniz bahsettiğiniz sorunu yaşarsınız. En son sürümünü indirmenizi öneririm. Son windows 10 güncellemesindeki hatalar giderildi & Türkçe dil eklendi.

Bir diğer püf noktası da ds4 windows u origin-uplay-steam bunlardan önce açacaksınız. Bu, olmazsa olmaz. Yani sıralama ds4 windows u aç, ds4 ü bağla & origini ve fifayı vb aç şeklinde. İşi sağlama almak için, pcye geçip windows oturumunu açar açmaz ilk işiniz, ds4 windows programını açmak olsun.
  • Entropi Canavarı kullanıcısına yanıt
    Hocam standart bir usb bluetooth adaptör varsa DS4ü pcde tüm özellikleriyle sorunsuz kullanırsınız. yoksa da bir tane alana kadar kabloyla idare edersiniz. bildiğiniz akıllı telefon şarj kablosuyla usbden bağlayabiliyorsunuz kasaya.

input mapper ya da benim kullandığım ds4 windows programı aracılığıyla sorunsuz kullanabilirsiniz. kablolu ya da kablosuz.

DS4 ile logitech arasında kalma diye birşey olmaz. lamborghini ile şahin ı kıyaslayamazsınız hocam. xbox ından logitech ine, dandik markasızlardan kontorland ine, ds3ünden ds4 üne hepsini kullandım son 6-7 yılda. uzak ara en iyisi ds4 şu an.
  • Android telefonlarda da calişiyor bilginize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ds4Windows ile bluetooth üzerinden tanıttım kullanıyorum, ds4 üzerindeki ışık rengi olarak da beyaz ayarladım fakat bazı oyunlarda oyun sırasında bir süreliğine kırmızı yanıp sönüyor ya da başka renk oluyor. Tabi bu olurken bağlantı kesilmiyor oynamaya devam edebiliyorum. Benzer durumla karşılaşan var mı arkadaşlar, yoksa herkeste mi böyle?
  • Sonic.Storm kullanıcısına yanıt
    Herkeste öyledir hocam. Bende de oyunlarda ara sıra kırmızı yanıp sönüyor. DS4 windows un ayarlarında bu durum belirtiliyor. Anlık gecikme artışında yanıp sönüyor ışığı.
    Bt ile ds4 arasında mesafe olabildiğince kısa olmalı kanımca. Ben kasanın önündeki usb portuna taktım bt adaptörü.
  • Sony nin ürettiği ds4

Dualshock 4 Pc Kullanımı VİDEOLU ( Türkce Anlatım )

Ü kullanan oldu mu bu aparatı takınca herhangi bir programa gerek kalmadan ds4 ü pc tanıyor mu direkt pc de oyuna başlayabilir miyiz. Yoksa ek program kurmak gerekiyor mu

• Teşekkürler hocam sorun yok öyleyse. Ben de laptopın bt sinden bağlanıyorum yakın da oturuyorum aslında ama dediğin gibi anlık gecikme oluyorsa ondan yapıyor olabilir.

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle anlatayım. Ben DS4 Windows programıyla kullanıyorum DS4 ü pcde. Programın bir önceki sürümündeki notlardan birinde bu Sony nin ürettiği bt adaptöre de destek var diyordu. Yani demek istediğim bu aparatı alsanız da DS Windows ya da DS4 tool programlarından birini mutlaka kullanmanız gerekiyor.

Çünkü Microsoft , Windows sürümlerinde Dualshock 3-4 için resmî bir sürücü desteği vermiyor henüz. Bahsettiğim programlar da önce gerekli virtual bus driverını yüklüyor, ardından xbox 360 driverını yükleyip cihazı xbox gamepadi gibi tanıtıyor windowsa. Emule ediyor yani olay bu. Bence o aparatı almaya gerek yok, en azından şu an için.
    Gereksiz pahalı bi aparat. O aparat benim bildiğim, PS Now üzerinden PS4ünüzdeki oyunları PCde oynama amaçlı üretildi. PC oyunları için dediğim gibi programını kurmanız lazım.

Standart bir 8-10 tl lik bt adaptör işinizi fazlasıyla görür ki ben de DS3 döneminden beri 2 yıldır o şekilde kullanıyorum. DS3te de DS4te de bir sorun yaşamadım gayet güzel çalışıyor.

• Teşekkürler açıklama için. Ben de f710 var onun kablosuz usb aparatı ds4 e uyar mı

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Uymaz. O sadece logitech ürünlerine uyumlu bir aparat.
    Harici bir bluetooth adaptör gerekli size.
  • Resimdeki aparatı aldım da daha gelmedi. Onla denerim artık. Teşekkürler

• Bende kardesime pc icin gamepad bakiyordum konuyu gorunce yarin bendeki ds4'leri deneyecegim. Sorunsuz calisir insallah. Logitech'ler icin iyi yorumlar var ama hic rahat gelmiyor elim PS kollarina alismis:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar ds4 ü pc ye bağladım fifa17 oynuyorum sorun yok ancak bazen kolu çift görüyor ve sorun yaratıyor, bu durumu yaşayan var mı? Tşkr.
  • dual shock 3 pc de uzun zamandır sorunsuz kullanmaktayım kablolu olarak pc yi actıgınızda her hangi bir programda calıstırmanıza gerek yok sadece kolun uzerınde kı kabloyu cıkar tak yapıyoruz otomatık xbox kolu gıbı tanımakta oyun ıcınde bıle yapsanız kolu dırek tanımakta ds3 ve motıon joy programlarına gore cok daha pratık geldı bana scpdriver adlı program lınkte
    detaylı acıklaması var cok basarılı

https://www.technopat.net/2015/11/23/dualshock-3-windows-10-calistirma/
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulkan

Hocam şöyle anlatayım. Ben DS4 Windows programıyla kullanıyorum DS4 ü pcde. Programın bir önceki sürümündeki notlardan birinde bu Sony nin ürettiği bt adaptöre de destek var diyordu. Yani demek istediğim bu aparatı alsanız da DS Windows ya da DS4 tool programlarından birini mutlaka kullanmanız gerekiyor.

Çünkü Microsoft , Windows sürümlerinde Dualshock 3-4 için resmî bir sürücü desteği vermiyor henüz. Bahsettiğim programlar da önce gerekli virtual bus driverını yüklüyor, ardından xbox 360 driverını yükleyip cihazı xbox gamepadi gibi tanıtıyor windowsa. Emule ediyor yani olay bu. Bence o aparatı almaya gerek yok, en azından şu an için.
    Gereksiz pahalı bi aparat. O aparat benim bildiğim, PS Now üzerinden PS4ünüzdeki oyunları PCde oynama amaçlı üretildi. PC oyunları için dediğim gibi programını kurmanız lazım.

Standart bir 8-10 tl lik bt adaptör işinizi fazlasıyla görür ki ben de DS3 döneminden beri 2 yıldır o şekilde kullanıyorum. DS3te de DS4te de bir sorun yaşamadım gayet güzel çalışıyor.

hocam iyi günler. ds4'ü bluetooth ile bağladığımda bir süre işlem yapmazsam. mesela mutfağa çay doldurmaya falan gidip geldiğimde ds4 kapanıyor. bunu nereden ayarlayabilirim acaba? kablo ile bağlıyken sabaha kadar dursa kapanmıyor alet ama bt ile bağlayınca bir süre sonra işlem yapmadığımda kapanıyor.

• naletcix N kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Ben 3 yıl önce standart 7-8 TL lik bir usb bt adaptör almıştım. Öndeki usb portlarından birine takıp ds4 ü eşleştirip o şekilde kullanıyorum. Hiç bahsettiğiniz sorunu yaşamadım. Öncesinde de ds3 ile sorunsuz kullanıyordum.

Denetim masası - güç seçeneklerinde, seçtiğiniz plana göre dengeli ya da yüksek performans vb orada "gelişmiş güç ayarlarını değiştir" e tıklayın. Usb ile ilgili bir seçenek var. Usb askıya alma ayarı. Buna tıklayın, "devredışı" olarak ayarlayın. 3 güç planı için de bu ayarı yapmanızı öneririm. Olmazsa bt adaptörü başka bir usb portuna takıp öyle deneyin. Yine olmazsa başka bir bt adaptör deneyin.
    İyi günler.
  • Tesekkurler hocam sanirim guc ayarlarindanmis. Suan icin problem yok

• Beyler bluetooth ile bağlandığında gamepad üzerindeki jaka kulaklık bağlayabiliyor muyuz? Bir de touchpad çalışıyor mu mouse olarak kullanabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stygián -- 15 Mart 2017; 11:31:39 >
  • Stygián kullanıcısına yanıt
    Bt ya da usbden bağlamak farketmiyor. Jaka kulaklık bağlasanız da çalışmaz. Yazılımın ona göre destek sunması lazım. Henüz o yönde bir çalışma yok.

Touchpad çalışıyor. Varsayılan ayarda mouse olarak kullanıma açık şekilde geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.