Şimdi Ara

''Dualshock 4'' Analog Değiştirme REHBERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
11
Favori
10.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gruptan bir arkadaşım aracılığıyla bugün XBOX ONE gamepadine ait olan analoglardan edindim. Bu analogları soyulmuş, yıpranmış veya tipibi beğenmediğimiz dualshock analoglarıyla değiştirdim. Benimki yıpranmıştı, hafif soyulmuş analoglarınıza kontrolfreek takmaya çalışmayın daha çok atıyor soyulmuş yer ve bir sinirle onu söküyorsunuz.

*Adım adım her detayına değinerek anlatmaya çalışacağım. Eksik gördüğünüz yerleri sorarsanız müdahale ederim.

*İnce uçlu resimdeki gibi bir tornavida, Cımbız ve analog ihtiyacımız olan araç gereçler.

ADIM 1

Tornavida yardımıyla dualshock 4'ün arka bölümünde bulunan 4 ad vidayı söküyoruz. (beyaz bir zemine koyun çok ufaklar)

ADIM 2

Tırnak yardımıyla, gamepadi tutarken avuç içimize gelen bölümün dış tarıfından, üzerindeki mat ve parlak yerleri aşağı yukarı çekerek esnetelim,

aynı işlemi her ikisinede yaptıktan sonra hafif bir aralık oluşacak.

Aynı işlemi iç tarafından tırnağımızı takarak zorlayalım, ÇIT edene kadar zorladıktan sonra küçük aralık genişleyecek.

Zorlamaya devam etmeyelim çünkü üstteki resimde göstermeye çalıştığım tam ortadan takılı durumda, açılan yerin tersine doğru iterek gamepadi ikiye ayıralım.

ADIM 3

Bizi beyaz bir bağlantı kablosu karşılayacak nazikçe takılı olduğu bölümden ister cımbız ister tırnak yardımıyla çekerek çıkartalım, çok kolay çıkıyor aman kopmasın.

Ayırdığımız parçayı şimdilik kenara koyalım,

ADIM 4

Bataryayı göreceğiz ;

Bataryayı kaldırın ancak yanında güç yuvası var orası ayrılmadığından zorlamayın bataryanın altında bir vida daha var , gamepadin anakartını tutuyor onuda sökeceğiz.

Üstteki resimde gördüğünüz gibi batarya yuvası var, burada dikkat etmemiz gerek bir önemli unsurda mavi olan anakart bağlantı girişi CIMBIZLA nazik bir biçimde takılı olduğu yerden çekiyoruz, çok zorlamaya gerek yok zaten hemen çıkacak.

Batarya yuvasının altının vidayı söktükten ve anakart bağlantısınıda çıkarttıktan sonra haraket ettiğini göreceksiniz, DİKKAT anakartın bir altındaki bölümden çekmeyin, hemen anakartı kaldırın bir altındaki bölüm normal butonların olduğu yer orayla işimiz yok. Zaten nazikçe kaldırırsak analog bölümünün çıktığını göreceksiniz.

ADIM 5

Analogların olduğu bölüm karşımızda tam terse çevirmeye gerek yok hemen hafifçe yerinden kaldırıp analogları değiştirmek mümkün.

İki elinizi kullanın ve hafifçe analoğu takılı olduğu yerden çıkartın.

Analoğun alt bölümünden bakarsanız giriş bölümünün yuvarlak değil dikdörtgen olduğunu görürsünüz, analog girişi ile elimizdeki analog parçasının girişi düz gelecek şekilde üzerine oturttuktan sonra hafifçe bastırın yerine yerleşecektir.

Gördüğünüz gibi , soldaki XBOX ONE gamepadine ait olan analog, sağdakide gamepadin orjinal analoğu, bu hafif yükseklik sizi rahatsız etmezse toplayın. AMA rahatsız eder diye düşünüyorsanız diğer analoğuda değiştirin. Böylesi daha sağlıklı olacaktır. Ben her ikisinide değiştirdim.

ADIM 6

Toplamaya başlayalım.

Yavaşça analogları çıkarttığımız yuvalarına yerleştirelim, bu bölümde tuşlarının takılı olduğuna emin olalım.

yerlerinden çabuk çıkıyor, düşerlerse şayet içeresinde bir tel var sakın o teli kaybetmeyin!! o tel taktığınız yerde ufak bir bölüme yerleşiyor. Butonun haraketini gerçekleştirdikten sonra yerine geri dönmesini sağlıyor. Zaten butonları'nın çıktığı yere bakarsanız onun yerini göreceksiniz.

Sağlıklı bir biçimde yerleştirdikten sonra , 4. adımda çıkarttığımız anakart bağlantısını yerine yine cımbız yardımıyla takalım,

Ardından batarya yuvasının altını anakarta bağlayan vidayı yerleştirip sıkalım,

2. adımda ayırdığımız kapağımızı yerine takmadan önce touchpad i çalıştıran beyaz bağlantıyı takmayı unutmayalım. Gamepadin çalıştığını anlamaz touchpadi kullanamazsınız.

Ardından yerine oturtalım, yerine oturturken önce nin tam ortasına denk geldiğine emin olun ardından avuç içimize gelen kısım yerini bulacak, ve sıkıştıralım.

Vidaları takmadan önce şöyle bir dışarda parça kaldımı diye bakalım :)

Ardından vidalarını sıkabilirsiniz.

DİKKAT !!!

Anlatım tamamen kendime aittir, fotoğraflar temsili değildir kendim anlatım için çektim.

Takma sökme esnasında extra bir durumla karşılaşırsanız sorumlusu ben değilim.

Şimdiye kadar duvara atıp kırdığınız kumandayı söküp takmadıysanız bu işe girişmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musketeer. -- 29 Nisan 2014; 0:49:52 >

• baya emek vermişsin teşekkürler
  • elinize sağlık ps4 kullanan bi çok arkadaş analoglardan şikayetçi işlerine yarar sanırım bu konu
  • Emeğine sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlerde Yapmayi Dusunuyorum.
    Bilgi İcin Tesekkurler.

• Cok güzel anlatmissin eline saglik, bende ebay den siparis vermeyi düsünüyorum xbox one analoglarindan.
  • Yaralı bir konu elinize sağlık.

• Eline sağlık çok güzel anlatım olmuş ancak böyle detay gerektiren bir tamir için video hazırlasaymışsınız daha güzel olurmuş.
  • bana satarmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXios6

Eline sağlık çok güzel anlatım olmuş ancak böyle detay gerektiren bir tamir için video hazırlasaymışsınız daha güzel olurmuş.

Aslında düşündüm ama fotoğraflada anlaşılabilir olduğuna karar verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazar Angelov

bana satarmısın

Teşekkürler ama satmayı düşünmüyorum.
  • Bu kadar uğraşmışın fakat bu resimler ve yazılar yerine yarı hızlandırılmış bir video çeksen daha iyi anlaşılırdı ve daha az emek harcardın. Saygılar

• Selamlar. Konu harika olmuş, ilk fırsatta denemek istiyorum.

• Önemli bir soruna parmak basmışsınız elinize sağlık.

• Xbox one analog'unun DS4'e uyması ilginç olmuş ama bunu yapmak pek pratik bir çözüm değil. Xbox one gamepad'in fiyatı belli. Şimdilik analog cover kullanıp ilerde yenilenmiş DS4 yada DS5 vs almak daha mantıklı.
    Not: Gerçi şimdi yazınızı tekrar okuyunca X1 gamepad değil sadece analog'u edindiğinizi okudum. Sadece X1 analogları uygun fiyata bulabiliyorsanız çok güzel bir çözüm olur tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fifaddict -- 29 Nisan 2014; 7:54:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtrlw220

Bu kadar uğraşmışın fakat bu resimler ve yazılar yerine yarı hızlandırılmış bir video çeksen daha iyi anlaşılırdı ve daha az emek harcardın. Saygılar

Yeterli olacağını düşündüm. Anlatimi sifirdan yazdim fotolari cekmistim zaten. Çok isteyen olursa birde ufak video yapariz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fifaddict

Xbox one analog'unun DS4'e uyması ilginç olmuş ama bunu yapmak pek pratik bir çözüm değil. Xbox one gamepad'in fiyatı belli. Şimdilik analog cover kullanıp ilerde yenilenmiş DS4 yada DS5 vs almak daha mantıklı.
    Not: Gerçi şimdi yazınızı tekrar okuyunca X1 gamepad değil sadece analog'u edindiğinizi okudum. Sadece X1 analogları uygun fiyata bulabiliyorsanız çok güzel bir çözüm olur tabi

Ebaydan bakabilirsin gayet uygun. Tek bir analog nekadar pahali olabilir ki zaten? Bi mekanizmasi yok duz tek bir parça.

• quote:

Orijinalden alıntı: lee byung

quote:

Orijinalden alıntı: mtrlw220

Bu kadar uğraşmışın fakat bu resimler ve yazılar yerine yarı hızlandırılmış bir video çeksen daha iyi anlaşılırdı ve daha az emek harcardın. Saygılar

Yeterli olacağını düşündüm. Anlatimi sifirdan yazdim fotolari cekmistim zaten. Çok isteyen olursa birde ufak video yapariz.

Talep olursa güzel olur

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fifaddict -- 29 Nisan 2014; 9:46:36 >
  • analog değişimi güzel. ama koldaki tek sıkıntı analog değil. tasarımıda kütük gibi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.