Şimdi Ara

Dual Ram Sorunu (Mavi Ekran)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Crucial Balistix 2*1 DDR2 1066MHz ramlerle problemim var yardımcı olailirseniz memnun olurum
    Ramlerden birini çıkardığımda bilgisayarım çalışıyor fakat ikincisini taktığımda bilgisayar mavi ekran hatası verip resetleniyor
    ikisin tek tek taktığımda problem yok daha önce bir problem yoktu bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler

• anakartın üzerinde bulunan ram yuvalarına bak aynı renkte olanlara tak. genelde 1 ve 3.yuvalar oluyor dual olarak tak yani..
  • Farklı slotlara takmayı denedin mi?

Sorun çıkardığın düşüdüğün remi başka anakartda dene sorun devam ediyorsa remde sorun vardir.
  • Anakart ramlerine bakın birde ramler tek tek takılıyken memtest yapın pc açılmadan açılıcak şekilde boot cd si yapmanız gerekiyor. Belleklerden birinde küçük bir ağrıza olabilir. 30 dk boyunca test edin kırmızı satır çıkarsa bellekte veya anakartta birşey var demektir.
  • memtest i uygulamadım fakat ramlerden biri arızalı galiba şuan tek ram le idare ediyorum.
    Anakartım gigabyte X38DQ6 DDR2 2x2GB ram önerirmisininz bana
  • ramler genelde arızalı oldugunda ekrana görüntü vermiyor bana şu zamana kadar hep öyle oldu. Eğer açılıpta hata veriyorsa uyumsuzluk var demektir benim için. Anakartını güncellemeyi denedin mi ?
  • Anakartı güncelledim ramlari tek tek taktığımda sorun yok her ikisini taktığımda açılışta restart oluyo
  • aynı sorun bendede var ama benımkınde farklı yenı ramler tek tek calıs mıyor en azından 1 rı calısmıyor calısırsada mavı ekran serüveni yerine kıtlıyor pc yi
  • Aynı sorun bende de baş gösterdi. 2 ram'i birden çalıştırdığımda mavi ekra hatası çıkıyordu.
    Tek rem ile çalıştırıyorum şu an makineyi. Öteki ram mavi ekran hatası veriyor yine. Ram kanallarında sorun yok.

Garanti kapsamında değişimi yapılıyor mu hemen bunların?
  • garanti kapsamında olması lazım markası ne seninkinin ocz kinston ömür boyu garantili sen bi windows ram sınaması yap bakalım bende donanım hatalı dıyor yanı bozuk yenı aldım 10 gun olması sansa bak .S pc toplarkende ılk gelen ocz lar bozuktu bu platımum serısının 1333 mhz olan hepsı bozuk galba zaten uretimi sonlandırıldı farklı marka alsam sımdı kesın uyumsuzluk cıkacak kaldım 4 gb la:S 3dmax fhoshp gibi uygulamalarda sıkıntı yasıyorum makine bölümü öğrencissiyim mecbur çizim yapıcam ama sıkıntı sıkıntı ocz sogudum yemınle
  • Ramlerde küçük bir sorun olduğunda tek çalışmada belli etmez. Winrarda crc hataları alırsınız cd yazmada yanlış yazımlar olabilir. Asıl sorun dual takıldığında belli olur çünkü aynı dosyayı 2 ye bölüp yazar ramlere. birinde hata varsa 2. ramdeki dosya kullanılmaz olur ve daha büyük hatalar çıkar. Sadece ramlerin birinde hata aldıysanız garanti kapsamına girer. ama ikisinde de hata alıyorsanız anakarttan şüphelenmeniz gerekir.
  • Bendede oluyor ramın biri bozukmuş garantiye gitti bir hafta önce ama bugün iljk defa mavi ekran aldım bir kere iki tane 800 mhz ve bir tane 667 mhz takılı bi önerisi olan var mı ? neden oldu bu şimdi
  • Öncelikle 667mhz olan rami çıkarın pc bi hızlansın köstek oluyor 2 ramede. sorun devam ederse arkadaşa da söylediğim gibi ramleri tek tek deneyerek yarım saat memtest yapın.
  • Kardelen doğru söylüyor ramlerın en düşük hızda çalışanın hızında çalışıyor yanı 667 de ımkanın varsa 667 elden cıkarıp 800 luk bı ram alman ucuzdur cok 40 50 tl en ıyısını alırsın
  • ramler arızalı olabilir.bende ilk aldığımda ram yada ramlerin ikiside arızalıydı açılıyordu fakat mavi ekran veriyodu.
    ramleri taktığın slotlar aynı renk olsun.kırmızıya kırmızı sarıya sarı.bunlar yanyana da olabilir aralarında birer slotta olabilir.

halen devam ediyorsa garantiye gönder hiç bekleme,uğraşma bile.farklı renklere taktığımda bende çalışıyordu ama dual değildi sonra uygulamaya girince blue screen veriyordu.
  • Arkadaşlar sorun çözülmediği için 2x2GB OCZ 1066MHz dual ram aldım.,Acaba bu ramlerin yanına sağlam olan diğer dual ramlarden 1GB Crucial Balistix 1066MHz ram i taksam olurmu sizce donanımın stabil çalışmasına olumlu yada olumsuz ne gibi etkisi olur ?
  • muhtemelen ramlerin dual çalışmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarBo333

muhtemelen ramlerin dual çalışmaz.

peki öyle olması iyi değilmidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa*

quote:

Orijinalden alıntı: BarBo333

muhtemelen ramlerin dual çalışmaz.

peki öyle olması iyi değilmidir ?

Dual calişmasi iyi, calismamasi iyi değildir. Dual calisinca %1-2 performans artışı oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.