Şimdi Ara

Dual Ram hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 2 tane aynı özellikte 512 ramim var. aynı renkteki slotlara takmama rağmen hep single channel olarak gözüküyo. nasıl dual yapıcam bilen varmı? ilgilenirseniz sevinirim..

• Dual kit olarak almadığın sürece özellikleri 1-1 aynı olsa bile dual çalışmayabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: YellowBase

Dual kit olarak almadığın sürece özellikleri 1-1 aynı olsa bile dual çalışmayabilir.

alakası yok,iki tane ram in dual ram olarak çalışması lazım.yani en azından sistemin dual olarak görmesi gerekir.birbirinden çok farklı ramlerse uyum sorunu yaşayabilirler.
    ama dual moda bile geçmiyosa başka bi yerde sorun vardır.

anakartının özelliklerini pek bilmiyorum ama dual channel desteklemiyo olabilir veya bios tan bi ayarı vardır.
    imkanın varsa başka birinden başka ramlerle deneyerek sorunu bulabilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: trulli

quote:

Orjinalden alıntı: YellowBase

Dual kit olarak almadığın sürece özellikleri 1-1 aynı olsa bile dual çalışmayabilir.

alakası yok

Madem alakası yok neden "dual kit" olarak ram satılıyor?

Dual kit olarak satılan ramler, aynı partide arka arkaya üretilmiş ramlerdir.
    2 tane görünüşte ve özellik olarak tamamen 1-1 olan ramlerin dual çalışmadığına çok şahit oldum.
    Aynı sisteme dual kit takıldığında sorunsuz çalışıyordu.
    Bunun yanında uyuşum sağlayıp dual çalıştığı zamanlar da oldu tabiki...
  • tamam işte dual kit ler zaten sorunsuz stabil bi şekilde olabilecek problemleri ortadan kaldırarak çalışsın diye üretiliyolar,ben onların bi avantajı yok demedim.

ama "dual kit almadığın sürece çalışmayabilir" ifadesi çok doğru bi ifade değil,onu belirtmek istemiştim.
    daha yeni bi topic de arkadaşın biri kingston ın yanına twinmos almış dual olarak kullanabiliyorum artık diyodu.

yani illa ki dual kit şart değil, elinde tek 512mbı olan biri bir tane daha 512 alarak dual olarak kullanabilir.
    ama herşeyde olduğu gibi bununda garantisi yok tabi,uyuşmazılık yapabilir...
  • aynı zamanlamalara sahip ramler dual çalışır.arkadaşın sorusuna gelirsek anakartın kitapçığında hangi slotlara takılırsa dual olacağını belirtir.her anakart aynı renklere takılınca dual oluyor bazılarında farklı renklere takılınca da dual oluyor.en iyi kılavuz anakartın kitapçığı bu konuda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: FreeStyla

Merhabalar. 2 tane aynı özellikte 512 ramim var. aynı renkteki slotlara takmama rağmen hep single channel olarak gözüküyo. nasıl dual yapıcam bilen varmı? ilgilenirseniz sevinirim..

farklı renkte slotlara takacaksın

• Eğer 3 tane ram slotun varsa arada 1 boşluk olacak şekilde tak

4 tane slotun varsa farklı renklere tak

O da olmadıysa bütün kombinasyonları deneyeceksin
  • anakartın dual desteği var 3 slotlu ama siyah olana takacaksın tek mavi olan boş kalacak.o zaman normalde dual çalışır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkiNNy

Eğer 3 tane ram slotun varsa arada 1 boşluk olacak şekilde tak

4 tane slotun varsa farklı renklere tak

O da olmadıysa bütün kombinasyonları deneyeceksin

Eywallah. bunuda öğrenmiş oldum böylelikle. farklı renklere taktım dual oldu. çok sağolun beyler
  • Aynı renklerle dual olmuyo muydu yawww..Bende öle :)))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.