Şimdi Ara

Dual Boot Windows Tablet! [$88] [Banggood] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
16
Favori
7.826
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

quote:

Orijinalden alıntı: imhiret

quote:

Orijinalden alıntı: orhanankara2005

Şimdi mevzuyu bende uzun zamandır araştırıyorum ve şu sonuca vardım, bu ara eski bir maliyeciyim mevzuatı sadece kendimce yorumlayacağım (yani bahsi geçen gümrük mevzutını):
    "Söz konusu eşyanın vergilendirilmesinde, eşya kıymetinden önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin olan 75 Avro mahsup edilmeyecektir." Kısaca manası 75 Avroluk muafiyet uygulanmaz. hatalı uygulamalar ilgili gümrük memurundan kaynaklansa gerek. @Mr.Simit

bende muhasebeci olarak ilgili madde ucu açık bence, 75 avro mahsup edilmeyecek deniyor, ardıl maddelerede bakılabilir. Yani bu durumda memur alsada almasada haklı oluyor itiraz edemiyoruz, ucu açık bir madde, neyse maksatları vergi almak onuda alıyorlar, yapacak tek şey 75 avro altında sipariş geçmek.

Hocam google da şöyle aratırsanız

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI. Gümrükler Genel Müdürlüğü. Sayı : 31775355-100601. Konu : Posta ve hızlı

çıkan belgenin 4. Maddesinde gayet açık demiyor mu ? Bahsettiği maddeyi bulamadım ama sanırım aynı muhabbet

Muhasebe falan bilmiyorum ama bana sanki açıkmış da gümrük bakanlığı sitesine yuvarlak yazmışlar gibi geldi millet çakmasın diye bu hafta içinde ben se gümrüğe gitmek zorunda kalacağım bakıcaz artık

Edit bahsedilen madde

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2009/10/20091007-2.htm

sizin verdiğiniz link ve imhiret arkadaşın vergili linkler yasayı tam açıklıyor
    öncelikle sizin verdiğiniz sonraden değiştirilmiş kanunda şöyle bir bölüm var

Muafiyet limitlerinin aşılması ve eşyanın vergilendirilmesi

MADDE 63- (1) Eşyanın yolcu başına toplam kıymetinin 61 inci maddede belirtilen değerleri aşması halinde muafiyet yalnızca toplam değeri 150 veya 430 Avro tutarındaki kısma uygulanır. Muafiyet değerlerinin aşılması durumunda, muafiyet miktarına tekabül eden vergi düşüldükten sonra kalan kısma 62 nci maddede belirtilen tek ve maktu vergi uygulanır.

burdaki 150 avro daha sonra değiştirilmiş 75 olmuş ama
    konu net
    muhafiyet miktarı düşüdükten sonra vergilenir diyor kanun.
  • Bugün UKİM den gümrük parası vermeden aldım tableti 1.5 saat bekledim adım okunmadı.Adamlar iadeye yollamış ithalata uygun değildir diye.UPİM e UKİM den faks çektirdim.Yollarız ama bugüne yetişir mi bilemeyiz , sonra gelin dediler.Dedim Suadiye'den 2-3 saatte geldim bir daha bu yolu çekemem bugün almam lazım falan filan şefle görüştürdüm kapıdaki görevliyi.Şefi kafalamış helal olsun kadına İki görevliyle benim kargoyu UKİM e elden teslim yaptılar.Şefin tanıdığıyım sandılar sanırım bayağı bi ihtimas geçtiler :) UKİM de de bekletmeden verdiler tableti.Ne kadara aldın dediler 79 dolar dedim :) Tanıdık hesabı hiç sorgulamadılar vezneye 2.6 TL ödedim çıktım Velhasıl kelam sabah çıktım akşam 7 de gelebildim eve.Bir daha yurtdışından pahalı ürün almakla işim olmaz Gümrüğe takılana da allah kolaylık versin.
  • Bende bugun ukimden aldım
    ben sorunsuz aldım ama sistemde bi ton saçmalık var

her ne kadar kanunu yasayı göstersemde çok bilmiş elemanlar ürün 75 Euroyu geçerse tamamı üzerinden vergilendirilir diyo
    tableti aldım ama adam bana izah etmek için epey kastı yani
    neden bu kadar kastığınıda anlamış değilim sanki para kendi cebine giriyor ?
    Benim arkamda kanun olsa kanun böyle kural böyle der geçerim adam ikna etmek için 20-30dk anlattı bana mevzuatı kanunu ama ikna edemedi
    bu konuda Gümrük bakanlığına mail atmayı dusunuyorum.

Ukim anılarıma gelince
    Elimde hem kanun maddeleri hemde ödemeye dair paypal ve kredi kartı extrelerimle gittim
    (Kabul rakamlarla biraz oynamış olabilirim)
    Bana sordular kaç Dolar fiyatı diye "80 Dolar" dedim
    "yasal tutarın altında hem zaten aldığım tarihte yasal tutar 88 dolara denk geliyordu" dedim
    Bi saçmalıkta burda çıktı aldığım tarihteki değil anlık kura göre hesap yapıyorlarmış oda şu anda 82 dolar falan dedi (kıl payı yırttım yani)

Saçmalığa bak arkadaş aldığım tarihle şu anda dolar kuru farklı diye benden 70-80 lira vergi isteyecekler
    resmen gümrük sisteminden tiksindim

NEyse sonuç olarak aldım tablet güzel
    daha önce yorumlar yapıldı ondan tableti anlatmıyım merak eden varsa sorsun cevaplarım
    Ukim Maceram böyleydi
    bana çok ders oldu
    artık Ukime ürün takılırsa nasıl geçilir net biliyorum

Not: çok bilmiş ukim çalışanları Micro SD kart yuvasını 3G sim yuvası sandılar

Not2: Ukime gidecekler elinizde çıktılarla gidin ama çıktılar size nasıl lazımsa öyle olsun
  • aksoft kullanıcısına yanıt
    benim anlamadığm çıktıları nasıl ayarladınız banka esktresinimi değiştirdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 27 Mayıs 2015; 12:27:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gümrükle ilgili konularda devamlı satıcının kestiği faturadan bahsediliyor. Ben bu güne kadar yaptığım yüzlerce alışverişin hiçbirisinde paketin içinden fatura yada benzer birşey çıkmadı.
    Bu kastedilen Fatura'nın, paket üzerine yapıştırılan, üzerinde isim, adres bilgileri ve paket içinde ne oluğu, kaç para olduğu yazılı olan etiket olduğunu düşünüyorum. Yanlış mıyım?
  • Bana gelen ürünlerin hepsinde
    commercial sample
    yada gift yazıyordu
    bunlar örnek ve hediye demek yani faturası olmaz ancak uluslararası kargo gereği yinede üzerinde bi tutar yazmak zorunda onuda düşük yazıyorlar genelde
    mesela benim tablette 26 dolar falan yazıyordu yazılı tek fiyat belgesi bu

ama artık gümrük memurları yemiyor galiba bu numaraları
    ne gift ne de commercial sample hatta üzerinde yazan fiyat bile anlamsız çünkü her gelen üründe böyle

sonuc olarka siz kendiniz bir belge götürdüğünüzde kutu üzerinde yazandan daha geçerli bir belge oluyor

Belge olayında yaratıcılık size kalmış ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksoft

Bana gelen ürünlerin hepsinde
    commercial sample
    yada gift yazıyordu
    bunlar örnek ve hediye demek yani faturası olmaz ancak uluslararası kargo gereği yinede üzerinde bi tutar yazmak zorunda onuda düşük yazıyorlar genelde
    mesela benim tablette 26 dolar falan yazıyordu yazılı tek fiyat belgesi bu

ama artık gümrük memurları yemiyor galiba bu numaraları
    ne gift ne de commercial sample hatta üzerinde yazan fiyat bile anlamsız çünkü her gelen üründe böyle

sonuc olarka siz kendiniz bir belge götürdüğünüzde kutu üzerinde yazandan daha geçerli bir belge oluyor

Belge olayında yaratıcılık size kalmış ;)

Teşekkür ederim.
    Online ve canlı olarak kendilerine sipariş ekranını yada paypal dekont ekranını yada internet bankacılığından kredi kart ekstresi ekranını açıp göstermek gerekmiyorsa, resmi olarak belge istenmiyorsa (bankadan kredi kart ekstresi gibi) yazıcıdan bastıracağımız her türlü belge herşeye açık
    Tablette windowsa otomatik bağlanıyor.Ben kullanıcı adı ve şifremle giremiyorum.Sizde de öylemi ? Ayrıca androidde de direk giriyor.Mağazadan birşey indiremiyorum.Telefona windows kodu geldi sistem eror veriyor kabul de etmiyor nasıl giriş seçeneklerini düzeltebilirim acaba

Edit: Hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aries_ -- 28 Mayıs 2015; 0:05:40 >
  • geç gördüm kusura bakmayın
    o sıralarda android kısmını bozmakla uğraşıyordum :)

deneysel bişeyler yapayım dedim andorid tarafı brick oldu galiba
    fastboot tan öteye geçemiyorum
    win tarafı sorunsuz androidi açamıyorum :)
  • bu tablete uygun klavye kılıf vs bakıyorum yurt dışı var evet ama Türkçe bakıyorum
  • 8 inç mi bu hiç bi yerinde yazmıyor ben göremedim yada
    İpad için dediğine göre 7.9 '' uyar mı ki buna ?
  • galiba en iyi mağazadan gidip bakmak
    böyle tahminle falan olcak iş değil (:
  • banggood dan sipariş vereli yaklaşık 30 gün oldu ve ben 2 haftadır hala tabletin istanbuldan çıkmasını bekliyorum.Takip durumu aşağıda

2015-06-05 16:17
    İSTANBUL(AVR), İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, ZEYTİNBURNU, Torba Kapandı
    2015-06-02 14:52
    İSTANBUL(AVR), İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, ZEYTİNBURNU, PTT İşyerine Geldi
    2015-06-01 16:30
    İSTANBUL(AVR), İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, ZEYTİNBURNU, PTT İşyerine Girdi, Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi
    2015-06-01 09:23
    İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAKIRKÖY, PTT İşyerinden Çıktı, PTT İşyerine Sevk Edildi
    2015-05-30 12:27
    İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAKIRKÖY, PTT İşyerine Girdi, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    2015-05-30 12:27
    Turkey, Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen), Send item to customs (Inb)
    2015-05-29 13:37
    İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAKIRKÖY, PTT İşyerine Girdi, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
    2015-05-29 13:37
    Turkey, Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen), Send item to customs (Inb)
    2015-05-29 10:38
    Turkey, Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi, Receive item at office of exchange (Inb)
    2015-05-27 17:00
    Sweden (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)
    2015-05-27 10:37
    Sweden (Yurt Disi), Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)

acaba buna bakarak tabletime ne zaman kavuşacağımı söyleyebilecek varmı?? Torba kapandı yazan yer de iki gün önce zimmet alındı yazıyordu en son o silinerek torba kapandı yazıldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat68100 -- 7 Haziran 2015; 10:09:43 >
  • murat68100 M kullanıcısına yanıt
    Hocam UKİM'in numarasını bul telefonla ara, ben de baya uğraştım geri göndermişler ürünü.
    Sonra şikayet ettim, ürünü banggood ellerine ulaşınca tekrar gönderecekler, ikinci kargo masrafı da o hatayı yapan memurdan kesilecek.
    Satın aldığımda kartım otomatik 3 taksite bölmüştü, taksitleri bitecek tablet hala piyasada yok.
    Ptt çalışanları cahil, yukarıda arkadaşın anlattığı gibi micro sd yuvasını bile sim kart yuvası sanabiliyorlar. Hiç kontrol falan yok, istanbulda iseniz gidin alın derim direk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Priori Incantatem

Hocam UKİM'in numarasını bul telefonla ara, ben de baya uğraştım geri göndermişler ürünü.
    Sonra şikayet ettim, ürünü banggood ellerine ulaşınca tekrar gönderecekler, ikinci kargo masrafı da o hatayı yapan memurdan kesilecek.
    Satın aldığımda kartım otomatik 3 taksite bölmüştü, taksitleri bitecek tablet hala piyasada yok.
    Ptt çalışanları cahil, yukarıda arkadaşın anlattığı gibi micro sd yuvasını bile sim kart yuvası sanabiliyorlar. Hiç kontrol falan yok, istanbulda iseniz gidin alın derim direk.

merhaba hocam,
    İstanbulda değilim demişsiniz, nasıl şikayet ettiniz, neler yaşadınız. müsait olduğunuzda detaylı yazarsanız çok faydalı olur bizim için.
  • bu cihazın hdmi girişi micro mu mini mi?

• Micro
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksoft

Micro

banggood dan 2 ay önce telefon almıştım yeni para iadesi geldi şimdi bu tableti sipariş verip genel olarak mini pc gibi kullanacm zaten lcd monitor almıştım n11 den bugün kargolanmış birde hdmi to vga da almam lazım

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.