Şimdi Ara

Dts müzik (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
479
Cevap
11
Favori
74.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gimmeluck

işte POwer DVD nin bizim surroundtest.wav dosyasını çalarken 48khz göstermesinin yanlış olduğunun bir ispatı daha..dosyanın adını"ss olarak değiştirdim
    dosya 44.1khz...
    ayrıca analog bağlantıda DTSi xfi mı çözüyor yoksa işlemci mi sorusuna cevap...
    işlemci kullanımı %5.29 .. korkarım ki xfi yapmıyor bu işi cpu'ya yüklüyor..

Dts müzik

Dts müzik

gerçekten iyi düşünmüşsün...olabilir ama benim aklıma şu geldi o 5.2 olan ilemci kullanımı parçayı çaldığın media player olmasın(winamp,power dvd,bd psayer filan)...yani dts yi çözen x-fi dir o kullanımda media playerın kullandığı işlemcidir...diye aklıma geldi...

• quote:

Orjinalden alıntı: STRIPES

quote:

Ac3 filterı sadece audio cd yapmaktan kurtul diye söyledim. yani normal dosya olarak çal parçaları.
    yani analog audiocd yapıcagına, ac3 filterı yüklersen dosya olarak çalabilirsin.(buraya kadar digital bağlantı yani harici ses sisteminin DTS çözemsinden bahsetmedim bunlar hep analog.)

ama normal dosya da olsa audio cd de olsa elimizdekiler hep 44.1khz.. PC dts çözüp analog olarak ses sitemine veriyi iletirken bu işi hallediyor. ama digital olarak dtsi çzöülmeden Z5500e gönderip ondan çözmesini beklediğimizde (bunu powerdvd den audio cd çalarken spdif seçmek veya ac3 filterdan spdif secip mediaplayerdan çalmak)
    Z5500 çözemiycek...
    Bazen sadece hayalmeyal ses geliyo bazense hızlı çalıyor(4 dakka geçiyo 4:20 oluyo parçada geçen süre ve sesler tizleşiyor)
    Bu nedenle Z5500 ekranında DTS yazısı gören arkadaşlara seslenmiştim

BAY KOSPİrdeki cdlerin ne olduğunu anlayamadık ,,,
    tabii biraz dikkat etmek lazım parça hızlı mı çalıyor diye ben kronometre tutmuştum.

ben gene sorularımı sorayım:
    1.elimizdekiler neden hep 44.1khz yokmu 48khz varsa nerden buluruz denemek için..
    2.pc dts çözüp demişin pc derken ses kartının işlemcisi(yani chıpi çözüyor dimi)
    3.digital bağladığımızda z5500 neden dts yi çözemiyor...

valla aynı şeyleri tekrarlıyor gibimim ama biraz geç anlıyorum işte anlıyorumda idrakmı edemiyorum nedir...her şeyi anladım aslında da bu saorular hep kafamı karıştıryor...

DTS ve Dolby Digital kısmından DTS Bitstream Out u "On(external decoder)" yaptınız mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: 1man1ac

quote:

quote:

Ac3 filterı sadece audio cd yapmaktan kurtul diye söyledim. yani normal dosya olarak çal parçaları.
    yani analog audiocd yapıcagına, ac3 filterı yüklersen dosya olarak çalabilirsin.(buraya kadar digital bağlantı yani harici ses sisteminin DTS çözemsinden bahsetmedim bunlar hep analog.)

ama normal dosya da olsa audio cd de olsa elimizdekiler hep 44.1khz.. PC dts çözüp analog olarak ses sitemine veriyi iletirken bu işi hallediyor. ama digital olarak dtsi çzöülmeden Z5500e gönderip ondan çözmesini beklediğimizde (bunu powerdvd den audio cd çalarken spdif seçmek veya ac3 filterdan spdif secip mediaplayerdan çalmak)
    Z5500 çözemiycek...
    Bazen sadece hayalmeyal ses geliyo bazense hızlı çalıyor(4 dakka geçiyo 4:20 oluyo parçada geçen süre ve sesler tizleşiyor)
    Bu nedenle Z5500 ekranında DTS yazısı gören arkadaşlara seslenmiştim

BAY KOSPİrdeki cdlerin ne olduğunu anlayamadık ,,,
    tabii biraz dikkat etmek lazım parça hızlı mı çalıyor diye ben kronometre tutmuştum.

ben gene sorularımı sorayım:
    1.elimizdekiler neden hep 44.1khz yokmu 48khz varsa nerden buluruz denemek için..
    2.pc dts çözüp demişin pc derken ses kartının işlemcisi(yani chıpi çözüyor dimi)
    3.digital bağladığımızda z5500 neden dts yi çözemiyor...

valla aynı şeyleri tekrarlıyor gibimim ama biraz geç anlıyorum işte anlıyorumda idrakmı edemiyorum nedir...her şeyi anladım aslında da bu saorular hep kafamı karıştıryor...

DTS ve Dolby Digital kısmından DTS Bitstream Out u "On(external decoder)" yaptınız mı?

o yara nerde biraz açıklarmısın...

• quote:

quote:

işte POwer DVD nin bizim surroundtest.wav dosyasını çalarken 48khz göstermesinin yanlış olduğunun bir ispatı daha..dosyanın adını"ss olarak değiştirdim
    dosya 44.1khz...

Dts müzik

Dts müzik

gerçekten iyi düşünmüşsün...olabilir ama benim aklıma şu geldi o 5.2 olan ilemci kullanımı parçayı çaldığın media player olmasın(winamp,power dvd,bd psayer filan)...yani dts yi çözen x-fi dir o kullanımda media playerın kullandığı işlemcidir...diye aklıma geldi...

Ewet olabilir :D
    bunu sıradan bir seskartıile denemek lazım..
    sıradanlar da artık dts decode ediyo galiba ama..

bu arada bende gamer var.. dts ve dd secenekleri yok.

• quote:

quote:

quote:

dosya 44.1khz...

Dts müzik

Dts müzik

Ewet olabilir :D
    bunu sıradan bir seskartıile denemek lazım..
    sıradanlar da artık dts decode ediyo galiba ama..

bu arada bende gamer var.. dts ve dd secenekleri yok.

@1MAN1AC
    nickli arkadaş o dts ve dd ayarlarının ses kartında olduğunu söylemediki acaba nerde o ayralr ac3filterdemi acaba....

• Ya arkadaşlar bu torrent e gıcık oldum, ilk indirdiğim Dts albümü Metallica hızlı bir şekilde inmişti ama sonrakileri indiremiyorum çok yavaş, şuan Pink Floyd %99.8 de bekliyor 5-6 saattir. Diğer eklediklerimde 8-10kb ile ancak iniyor. Ben rapidten 100k ile indiriyorum dosya, Dts audio albümler için rapid linki bulabileceğim bir yer varmı?
  • dostlar müzik marketlerde dts albümler varmı?
  • Ya beyler dinlemeye çalıştığımız zaman neden zzzzzzzzzzz diye bi ses çıkıyo ... nasıl dinlicez bu DTS müzikleri... ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Ya beyler dinlemeye çalıştığımız zaman neden zzzzzzzzzzz diye bi ses çıkıyo ... nasıl dinlicez bu DTS müzikleri... ??

http://forum.donanimhaber.com/m_18204587/mpage_1/key_//tm.htm#18204587
    player olarak creativein media player son versiyonu (5 galiba) kullanırsan harici sisteme (kalite başarısızda olsa) 5.1 DTS digital aktarım da mümkün oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 4 Şubat 2008; 12:23:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Ya beyler dinlemeye çalıştığımız zaman neden zzzzzzzzzzz diye bi ses çıkıyo ... nasıl dinlicez bu DTS müzikleri... ??

http://forum.donanimhaber.com/m_18204587/mpage_1/key_//tm.htm#18204587
    player olarak creativein media player son versiyonu (5 galiba) kullanırsan harici sisteme (kalite başarısızda olsa) 5.1 DTS digital aktarım da mümkün oluyor.

veya audio cd yapmadan, wav veya dts dosyaları, 2.sayfada resimli anlattığım şekilde dts dinleyebilirsin.
    DTS'i harici decoderle çözüceksen, digital çıkış için aynı resimli anlatımda AC3 filterda "spdif" sçeneğini işaretliyeceksin. ama bu şekilde DTS'in 48khz veya 96Khz olması lazım.. ama analogta her türlü DTS'de problem yok.

• Merhabalar.. Dts olayını çözmeye çalıştım ve sonunda başardım.. queen in albümünü indirdim ve optic bağlantıda z5500 decoderimde dts 44/24 yazıyor bilginize sevgiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pacodecalli -- 17 Şubat 2008; 1:29:09 >
  • Çok Teşekkürler süper kaliteli paylaşım olmuş
  • beyler bu topicten uzak durun bu topic sayesinde normal müzik dünleyemez oldum. mp3 ler artık tat vermiyor. dts müzikler öyle bi sarıyor ki etrafımı anlatamam. bunları indirecem diye adsl kotamı daha ayın ortasında aşmış bulunaktayım.

bu arada dinleme konusunda sorun yaşayanlar var.

dts olanlar cd ye çekilmeli veya sanal sürücü kullanılmalı dolby digital olanları direk dosyadan çalıştırabilirsiniz.
    ben x fi extreme music kullanıyorum. harici bir decoderimde yok. enternal decoder olarak ayarlı.

media player olarak creative mediasource kullanıyorum. açar açmaz dolby digital ve dts yazısı ekranın köşesinde çıkıyor.
    creative media source dışında hiçbiri doğru düzgün çalıştırmıyor(power dvd, winamp...). hepsi sorunlu ama mediasorcela hiç sorunsuz hepsini açtım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 17 Şubat 2008; 23:40:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: pacodecalli

Merhabalar.. Dts olayını çözmeye çalıştım ve sonunda başardım.. queen in albümünü indirdim ve optic bağlantıda z5500 decoderimde dts 44/24 yazıyor bilginize sevgiler..

olmaz işte :)
    topici biraz daha geriden okursan bendeki sorunları görebilirsin,
    xfi gamer ve Z5500 var bende de..
    ekranda 44/24 yazıyorsa, parça hızlı çalıyordur..
    saniye -süre tutarmısın..? veya ses farkından da bunu anlarsın..
    o Queen dogru calmıyor..
    Xfi Gamerda SPdif pass through ile Z5500 den 44khz sesi dogru dinleyemiyosun. ya 48 khz olacak ya da 96...
    ya da bu audio cd veya dosya oalrak 44 khz olan bu parçaları(ikisi de olur faketmez ikisi de 44khz) divx palyerdan Z5500e digital çıkışla dinleyebilirsin..
    veya pc den olucaksa Analog çıkışla PC'de DTS çözerek bu işi yaparsın ki bu durumda Z5500 çözmez DTSi, pc çözer.. ama sonucta DTS müzik dinlersin (direc6 cH)
    divx playerın yaptıgını xfi gamer yapamıyor...
    tekrar söylüyorum o Queen dogru calmıyor..

• Benim gibi kotali olanlar mp3 320 kbps ye devam simdilik...
    Cok izdirap etti bu dts ugrastirmasiyla..
  • Arkadaşlar z-5500 + X-fi extreme gamer sahibi oldum sonunda.. dts sesler tes etmek istiyorum burdan indiricem. fakat eski ve yeni hit parçaların dts versiyonlarını edinmek mümkün müdür ? nerden bulunur ?

bir de ellerinde geniş dts arşivleri olan forum arkadaşlarımıoz kimler ?: )
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeSsPoOL

Arkadaşlar z-5500 + X-fi extreme gamer sahibi oldum sonunda.. dts sesler tes etmek istiyorum burdan indiricem. fakat eski ve yeni hit parçaların dts versiyonlarını edinmek mümkün müdür ? nerden bulunur ?

dostum ben burdan bana dts cd satın dedim kimse yanaşmadı halbuki divx playerda zevk yapmak benimde hakkımdı.
    teklifim hala geçerli arkadaşlar ben beceremiyorum artık kabul ettim. bana bir adet dts albüm lazım. satın artık.

• quote:

Orjinalden alıntı: tnakresss

quote:

Orjinalden alıntı: CeSsPoOL

Arkadaşlar z-5500 + X-fi extreme gamer sahibi oldum sonunda.. dts sesler tes etmek istiyorum burdan indiricem. fakat eski ve yeni hit parçaların dts versiyonlarını edinmek mümkün müdür ? nerden bulunur ?

dostum ben burdan bana dts cd satın dedim kimse yanaşmadı halbuki divx playerda zevk yapmak benimde hakkımdı.
    teklifim hala geçerli arkadaşlar ben beceremiyorum artık kabul ettim. bana bir adet dts albüm lazım. satın artık.

Burası paylaşım yeri, satmak olmaz. İstersen göndereyim ben sana sadece kargo parası ödersin...

• arkadaşlar sıyırmak üzereyim. ACE Mega Codek Pack yükledim ac3 filterden tüm dst leri iaretledim. mp11 güncelledim. cd de yapsam çalamıyorum dts image da alsam çalamıyorum. cızırtı sadece.. power dvd 7 yok. ama VLC indiriyorum. nedir bunun sırrı : ) =?
  • sevim bu VLC player ı : ) ne kalıp almaya ne cd yapmaya gerek bırakmadan açıyor. ama dts yazısı göremedim ben z-5500 ün panelinde nerden anlayabilirim olduğunu ? ama sonuç olarak ses normalden farkı ve eskiden cızırtı çıkaran dosya artık bi müzik : ).. yinede panelde dts yazısını görmek istiyorum. power dvd 7 paklar mı bu işi ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.