Şimdi Ara

Dts müzik (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
479
Cevap
11
Favori
74.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende dinliyorum ama DTS yazısı çıkmıyor. yani sende DTS yazısı çıkıyor mu? ayrıca çıkıyorsa şayet, analog mu bağlı sistem pc ye. bende eksik olan ne
  • quote:

Orjinalden alıntı: exelante

bende dinliyorum ama DTS yazısı çıkmıyor. yani sende DTS yazısı çıkıyor mu? ayrıca çıkıyorsa şayet, analog mu bağlı sistem pc ye. bende eksik olan ne

hocam ben yanlış anladım seni. Kimileri şarkıları açamadı cızırtı falan var demişlerdi sende de öyle oldu sandım. Uykuluyum yanlış okumuşum yazını.

Benim ses sistemi creative malesef logitech değil. DTS yazısı var mı yok mu göremiyorum ben. Ama ses 5.1 şekilde geliyor şahane bir biçimde. Kulandığın ses sisteminin bağlantılarını bilmeidğim için yardımcı olamıcam
  • arkadaş eğer bu müzik dosyasını tam olarak dts olarak dinmek isitiorsanız ya audigy zs yada x fi kartlarından yada digital bi sistmeniz olması lazı eğer bunlar yoksa ise yazılım olarak çözülen dts pek kaliteli olaraka çıkmaycak haberiniz olsun arkadaşlar herkese kolay gelsin
  • value de DTS özelliği yokmuş ya

audigy 2 ZS mi alayım şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 4 Eylül 2007; 11:19:45 >
  • arkadaşım bende z-5500 var ve ses kartımda audigy 2 zs. yanlız analogdan bağlı pc ye. herhalde ondan çıkmıyor ses sisteminin ekranında DTS yazısı öyle değil mi?
  • dts dienleyebilmek için digital bağlantı yapmanız gerekmektedir

arkadaşlar geçen gün sinemada thx in videosunu izledim.BMW bir arabanın ön tarafından girip bütün motoru dolaşıyor egsoz dan çıkıyordu.muhteşem birşeydi.bilenler varsa link vererk paylaşabilirmi
  • Arkadaşlar; dts müzikleri en uygun çözümleme ile Creative media source player programı ile dinleyebilirsiniz; elimde 5.1 test sesi var her uyduyu test eden, tüm uyduları sadece winamp ve creativin programı doğru saydı; diğerleri ya bazı kanallarda ses veremedi ya da yanlış çaldı...

İsteyene bu dosyayı yollayabilirm...
  • Zaten dts kodları, dts çözebilen ses kartına, sadece dijital olarak iletilir, çünkü bunlar kodtur, dijital bağlantı, dts çözemeyen bir sistemden kodu alarak başka bir kaynağa aktarmaya yarar mesela dts çözemeyen bir kartınız varsa sesi dijital olarak bilgisayardan çıkarırsın harici kod çözücüye mesela z5500 e gönderirsin, yada power dvd nin kendi yazılımı ile bilgisayar içinde işlemden geçirerek dinlersin, ama en uygunu xfi gibi kodu çözebilen bir kart ile gerektiğinde sese efektler ve ekolayzırıda katarak doanım olarak çözerek 3 veya 6 çıkış kablosu ile hoperlörlere göndermektedir. Bunun için ses kartının seçeneklerinden dolby digital/dts : built in decoder seçeneği seçilmeli, power dvd den de menuden spdif on (kullan) seçilmelidir.
  • çok sağolasın arkadaşım indiriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BL@DE -- 7 Eylül 2007; 22:58:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kizilgri

Zaten dts kodları, dts çözebilen ses kartına, sadece dijital olarak iletilir, çünkü bunlar kodtur, dijital bağlantı, dts çözemeyen bir sistemden kodu alarak başka bir kaynağa aktarmaya yarar mesela dts çözemeyen bir kartınız varsa sesi dijital olarak bilgisayardan çıkarırsın harici kod çözücüye mesela z5500 e gönderirsin, yada power dvd nin kendi yazılımı ile bilgisayar içinde işlemden geçirerek dinlersin, ama en uygunu xfi gibi kodu çözebilen bir kart ile gerektiğinde sese efektler ve ekolayzırıda katarak doanım olarak çözerek 3 veya 6 çıkış kablosu ile hoperlörlere göndermektedir. Bunun için ses kartının seçeneklerinden dolby digital/dts : built in decoder seçeneği seçilmeli, power dvd den de menuden spdif on (kullan) seçilmelidir.

Nerde bu seçenek; Kart Audigy 2ZS...

• Bu seçenek Audigy 2 zs de, audio consol da decoder bölümünde "use installed decoder " seçeneği işaretlenerek kullanılır, ayrıca dolby digitallde minimum (night - low) aralığı seçilierse daha yüksek ses alınır. Dvd player yazılımında da spdif seçildiğinde, dvd player sese müdahale etmeden, ses kartına direkt olarak kodlar gönderilir ve ses burada işlenir ve kolonlara gönderilir.

quote:

Orjinalden alıntı: BaMKaN

quote:

Zaten dts kodları, dts çözebilen ses kartına, sadece dijital olarak iletilir, çünkü bunlar kodtur, dijital bağlantı, dts çözemeyen bir sistemden kodu alarak başka bir kaynağa aktarmaya yarar mesela dts çözemeyen bir kartınız varsa sesi dijital olarak bilgisayardan çıkarırsın harici kod çözücüye mesela z5500 e gönderirsin, yada power dvd nin kendi yazılımı ile bilgisayar içinde işlemden geçirerek dinlersin, ama en uygunu xfi gibi kodu çözebilen bir kart ile gerektiğinde sese efektler ve ekolayzırıda katarak doanım olarak çözerek 3 veya 6 çıkış kablosu ile hoperlörlere göndermektedir. Bunun için ses kartının seçeneklerinden dolby digital/dts : built in decoder seçeneği seçilmeli, power dvd den de menuden spdif on (kullan) seçilmelidir.

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kizilgri -- 8 Eylül 2007; 17:05:32 >

• quote:

Bu seçenek Audigy 2 zs de, audio consol da decoder bölümünde "use installed decoder " seçeneği işaretlenerek kullanılır, ayrıca dolby digitallde minimum (night - low) aralığı seçilierse daha yüksek ses alınır. Dvd player yazılımında da spdif seçildiğinde, dvd player sese müdahale etmeden, ses kartına direkt olarak kodlar gönderilir ve ses burada işlenir ve kolonlara gönderilir.

quote:

Orjinalden alıntı: BaMKaN

quote:

/>

Çok teşekkürler..

• Arkadaşlar Microlab MC-1900 5+1 + Audigy Value ses kartına sahibim.Bende DTS müzik veya film izliyebilirmiyim?

Not:Ses sistemimin özelliklerinde AC-3, DTS ve THX e hazır yazıyor

Dts müzik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EECFCE0DC -- 9 Eylül 2007; 14:36:48 >
  • şimdi bu parçaları 2+1 le dinleyemiyormuyuz??
  • quote:

Orjinalden alıntı: X@ndeR

şimdi bu parçaları 2+1 le dinleyemiyormuyuz??

dinlersin ama 5+1 deki zevki alamazsın

bu arada audigy value de DTS destekliyormuş kutunun arkasında yazıyor.
  • Audigy value dts destekliyor hocam bende kullanıyorum,şimdi S/PDIF çıkışı nasıl alacaz tam verimi ozaman alabiliyormuşuz dts'nin?

Not: çok açıklayıcı bir yazı buldum

http://www.solidarticles.com/1.x/readarticle?nocache=L1&articleid=20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slayer_ -- 11 Eylül 2007; 14:29:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: rap_üstad

dts dienleyebilmek için digital bağlantı yapmanız gerekmektedir

arkadaşlar geçen gün sinemada thx in videosunu izledim.BMW bir arabanın ön tarafından girip bütün motoru dolaşıyor egsoz dan çıkıyordu.muhteşem birşeydi.bilenler varsa link vererk paylaşabilirmi

X-Fi Extreme music ses kartımın kendinden DTS-Dolby Digital kod çözme desteği var.
    6 ch direct kullandığım için DTS dinleyemeyeceğimimi söylüyorsun üstadım?

gerçi bu konuda çoğu kişi kesin cevap veremiyor ama bakalım sen ne diyeceksin

• quote:

Orjinalden alıntı: Slayer_

Audigy value dts destekliyor hocam bende kullanıyorum,şimdi S/PDIF çıkışı nasıl alacaz tam verimi ozaman alabiliyormuşuz dts'nin?

Not: çok açıklayıcı bir yazı buldum

http://www.solidarticles.com/1.x/readarticle?nocache=L1&articleid=20

çok güzel bilgiler varmış hakkaten ama benim ses sistemim dijital dğeil

• Öncelikle teşekkür ederim çok güzel paylaşım bunlar. Özellikle çok arayıp bulamadığım dts kayıtlar çok hoşuma gitti. Nena tarzı Dts kayıt parçaları elinde olan ve paylaşan olursa çok sevinirm. Yanlız benim bi sorunum var. gerçi bu konuda kimin bi sorunu yok onuda bilmiyorum:) Benimki şu. Power dvd 8 , x fi extreme music ve logitech 5.1 ses sistemim var. Yani Dts ve dolby için herşey hazır. Zaten filmlerde sağ alt köşede DTS veya Dolby yazsınıda görüyorum hiçbir problem yok her kanaldan ayrı ses alıyorum herşey mükemmel. Tek sorun bu kayıtları indirdim dediğiniz gibi image ini aldım dinledim fakat dts kayıtlar çalarken Powerd dvd programının ses seçeneklerinde "USE SPDIF" seçeneğini seçtiğimde ses aniden gidiyor ve sağ alt köşede DTS yazısı geliyor. Ama işin ilginci ses gidiyor. Daha sonra seçeneklerden "6 speaker" seçeneğine aldığımda ses geliyor sağ alt köşedeki DTS yazısı gelmiyor. Şu işi çözemedim bi türlü. Çok uğraştım ama anlamadım. Normalde filmlerde hep "USE SPDIF" bu seçenek aktif halde izliyorum Dts dolby yazılarınıda görüyorum seste geliyor ama bu dts kayıtlarda olmadı. Umarım sorunumu anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkür ederm.

• arkadaslar image aldiktan sonra nasil acacagiz bilen varsa makbule gecer valla karisti kafam..4+1 birde sony hi-fi var bende...birde 7.1 creative ses karti..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.